Jump to content
COSTAS_

Coming Home Feature

Recommended Posts

Σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου. Σε σένα ανάβουν τα φώτα κάτω από τους καθρέπτες ή μόνο τα μπρος και πίσω όπως σε μένα;

αναβουν τα φωτα κατω απο τους καθρεπτες με το χειριστηριο του συναγερμου οταν ξεκλειδωνω.ισως να ευθυνεται το can bus του συναγερμου γι'αυτο,δεν γνωριζω να σου πω σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Έίναι θέμα κωδικοποίησης με το vag com ή τρέχει κάτι άλλο; Εσύ ποιο μοντέλο έχεις και πότε το πήρες. Εμένα είναι golf v gti αγορά Απρίλιος του 2006.

συγνωμη φιλε αλλα αν εχεις gti αυτοματα εχεις και coming home leaving home γυρνα τον διακοπτη σου στη θεση auto

Link to comment
Share on other sites

Έίναι θέμα κωδικοποίησης με το vag com ή τρέχει κάτι άλλο; Εσύ ποιο μοντέλο έχεις και πότε το πήρες. Εμένα είναι golf v gti αγορά Απρίλιος του 2006.

συγνωμη φιλε αλλα αν εχεις gti αυτοματα εχεις και coming home leaving home γυρνα τον διακοπτη σου στη θεση auto για να εχεις φως κατω απο τους καθρεπτες θα πρεπει να αλλαξεις καθρεπτες ειτε ηλεκτρονικα αναδιπλουμενους ειτε απλους αλλα με puddle lights οπως ειπε και ο φιλος COSTAS_

Link to comment
Share on other sites

Την διάρκεια την έχεις ρυθμίσει ?

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?s=&...st&p=265734

Κώστας

Το έχω κοιτάξει. Είναι ρυθμισμένη η διάρκεια και ενεργοποιημένο το Leaving Home στο Long conding, αλλά δεν δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη φιλε αλλα αν εχεις gti αυτοματα εχεις και coming home leaving home γυρνα τον διακοπτη σου στη θεση auto για να εχεις φως κατω απο τους καθρεπτες θα πρεπει να αλλαξεις καθρεπτες ειτε ηλεκτρονικα αναδιπλουμενους ειτε απλους αλλα με puddle lights οπως ειπε και ο φιλος COSTAS_

To coming/leaning home δουλεύει κανονικά σε μένα. Αυτό που ρωτάω είναι αν ανάβουν μαζί με τα μπρος - πίσω φώτα και τα φώτα κάτω από τους καθρέπτες (χωρίς βέβαια αλλαγή των καθρεπτών με άλλους) όπως αναφέρει το manual του αυτοκινήτου.

Link to comment
Share on other sites

To coming/leaning home δουλεύει κανονικά σε μένα. Αυτό που ρωτάω είναι αν ανάβουν μαζί με τα μπρος - πίσω φώτα και τα φώτα κάτω από τους καθρέπτες (χωρίς βέβαια αλλαγή των καθρεπτών με άλλους) όπως αναφέρει το manual του αυτοκινήτου.

μα αν δεν εχεις puddle lights πως γινεται να αναψουν..... ή θα παρεις καθρεπτες σαν του COSTAS_ ή θα παρεις ανακλεινουμενους καρθρέπτες... βεβαια υπαρχει και η αλλη λυση πανε κανε τρυπες στο κατω μερος του σωματος του καθρεπτη και βαλε μια συστηχια απο LED..... μπορεις να δεις αυτη την μετατροπη στο www.vortex.com

Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποίησα και εγώ επιτέλους το leaving home,γτ το coming home ήταν πιο εύκολο!!!Ευχαριστώ και γώ COSTAS

;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια!!!!

Υπαρχει μηπως κανα καλοπαιδο να μου το κανει και μενα γιατι δεν εχω το καλωδιο για vagcom και δε το πολυκατεχω το αθλημα;;;;

Ειναι ενα TSI του 06/2007....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια!!!!

Υπαρχει μηπως κανα καλοπαιδο να μου το κανει και μενα γιατι δεν εχω το καλωδιο για vagcom και δε το πολυκατεχω το αθλημα;;;;

Ειναι ενα TSI του 06/2007....

Έλα την Πέμπτη στη βόλτα του club (κάθε βδομάδα) και θα στο φτιάξω :huh:

( παρακολούθα το: http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=2292 )

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

Έλα την Πέμπτη στη βόλτα του club (κάθε βδομάδα) και θα στο φτιάξω :huh:

( παρακολούθα το: http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=2292 )

Να φέρω και τα εργαλεία να του κάνουμε ένα service έτσι στα γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

εγω ενεργοποιησα και τα DAYLIGHT η οπως λεγετε (στον ιδιο τομεα ειναι στο vagcom) ειχε λιγη πλακα αναβαν τα φωτα πορειας μπροστα μολις κατεβαζα το χειροφρενο.. ειναι το ιδιο ευκολο και ισως καποιον να βολεψει! απλα το αναφερω..

Πεμπτη βραδυ θα το παλεψω να ερθω και εγω επιτελους!!! :D:D

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μπορεί να μου πεί κάποιος που γνωρίζει γιατί ενώ έχω ενεργοποιήσει το coming home και το leaving home, το coming home δουλεύει και το leaving home δεν δουλεύει? Έχω ρυθμίσει και τη διάρκεια αλλά τίποτα. Σας παρακαλώ βοηθήστε με

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μπορεί να μου πεί κάποιος που γνωρίζει γιατί ενώ έχω ενεργοποιήσει το coming home και το leaving home, το coming home δουλεύει και το leaving home δεν δουλεύει? Έχω ρυθμίσει και τη διάρκεια αλλά τίποτα. Σας παρακαλώ βοηθήστε με

βαλε τον διακοπτη των φωτων στο auto,σβησε το αμαξι και κανε μια φορα σινιαλο με τον διακοπτη.δοκιμασε το...

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μπορεί να μου πεί κάποιος που γνωρίζει γιατί ενώ έχω ενεργοποιήσει το coming home και το leaving home, το coming home δουλεύει και το leaving home δεν δουλεύει? Έχω ρυθμίσει και τη διάρκεια αλλά τίποτα. Σας παρακαλώ βοηθήστε με

Λοιπόν φίλε μου!!Και μένα με παίδεψε λίγο το θέμα του leaving home!!!Για το leaving home,ότι έκανα και γώ σου λέω:Εφόσον είναι τικαρισμένη η λειτουργεία του leaving home που είναι λίγο πιο πάνω από το coming home όλα αυτά στο long coding πας μετά στο adaption και βάζεις 002 για το leaving home!!(Εγώ το έβαλα στα 30 δεύτερα)!!Και αφού τελείωσε του πάτησα save δίπλα από το test που έχει και μετά βγήκα από όλα!!Και έχοντας τον διακόπτη ανοιχτό συνέχεια δλδ στην μεσσαία σκάλα έσβησα την μηχανή και άφησα τον διακόπτη εκεί!!Τα φώτα έμειναν ανοιχτά!!Κλειδώνω και μετά απο 30 έκλεισαααααν!!!Όλα αυτά τα έκανα από την αρχή με τον διακόπτη στν μεσσαια σκάλα!!Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αν είπα ακριβώς τι έκανα!!Έτσι το έκανες και συ???

Edited by turbomakis
Link to comment
Share on other sites

εγω ενεργοποιησα και τα DAYLIGHT η οπως λεγετε (στον ιδιο τομεα ειναι στο vagcom) ειχε λιγη πλακα αναβαν τα φωτα πορειας μπροστα μολις κατεβαζα το χειροφρενο.. ειναι το ιδιο ευκολο και ισως καποιον να βολεψει! απλα το αναφερω..

Πεμπτη βραδυ θα το παλεψω να ερθω και εγω επιτελους!!! :lol::D

Φίλε μου τα daylight τί είναι ακριβώς??Έχει να κάνει σχέση με τα προβολάκια???Γτ εγώ δεν έχω και έχω τον απλό προφιλακτήρα....!!! :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

αναβουν τα φωτα στο daylight,κατ εμε ειναι ασχημο και επιβαρυνει ασκοπα την καταναλωσγ του αυτοκινητου.εκτος βεβαια τα ΄΄γνησια΄΄ daylight οπου εκει μιλαμε για DRL τεχνολογιας led :lol:

Link to comment
Share on other sites

αναβουν τα φωτα στο daylight,κατ εμε ειναι ασχημο και επιβαρυνει ασκοπα την καταναλωσγ του αυτοκινητου.εκτος βεβαια τα ΄΄γνησια΄΄ daylight οπου εκει μιλαμε για DRL τεχνολογιας led :lol:

Αααα τώρα κατάλαβα!!Thanx joop!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά έχω κάνει όλες τις ενέργειες που μου αναφέρατε για να ενεργοποιήσω το leaving home, αλλά δεν τα κατάφερα. Το συμπέρασμα είναι οτι στο δικό μου το αυτοκίνητο δεν δουλεύει

Edited by golfV gt
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοηθειά σας το ενεργοποίησα σε JETTA GT ενεργοποιώντας στην
Address 9
Byte 0
το bit5=leaving home σε on
και το bit7=coming home σε on
και αφού αναβόσβησα μία φορά τα φώτα.

Edited by ski
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μήπως παίζει ρόλο το οτι άλλαξα τα φανάρια του αυτοκινήτου μου με OEM Bi-xenon και δεν δουλεύει το leaving home? Για να δουλεύει το bi-xenon, τράβηξα ρεύμα απο το διακόπτη των φώτων απο τη μεγάλη σκάλα...

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μήπως παίζει ρόλο το οτι άλλαξα τα φανάρια του αυτοκινήτου μου με OEM Bi-xenon και δεν δουλεύει το leaving home? Για να δουλεύει το bi-xenon, τράβηξα ρεύμα απο το διακόπτη των φώτων απο τη μεγάλη σκάλα...

Συγνώμη για το off-topic!! :lol:

Φίλε μου αν επιτρέπεται μπορείς να μου πεις από που και πόσο τα πήρες τα φανάρια???Έστω και με π.μ.!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα κι εγώ. :D:lol::( (Έκδοση Sportline - κατασκευή 25/01/2007 - αγορά 02/03/2007)

Μόνο που ακόμη δεν ρύθμισα το χρόνο (το έχω αφήσει στα 10sec)...

Ευχαριστώ τους "Teachers"

worthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα κι εγώ. :lol: :lol: :lol: (Έκδοση Sportline - κατασκευή 25/01/2007 - αγορά 02/03/2007)

Μόνο που ακόμη δεν ρύθμισα το χρόνο (το έχω αφήσει στα 10sec)...

Ευχαριστώ τους "Teachers"

worthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gif

ξεχασαμε να το κανουμε και στο δικο μου.λογικα γινεται σε gt 11/06.???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.