Jump to content
XIONOULIS

Golf 5 Gti Dsg

Recommended Posts

λοιπον αποφασισα θεου θεολοντος να αλλαξω αμαξι απο γκολφ 4 gti να περασω σε γκολφ 5 gti.βρηκα μερικα οπου κοιταζω να εχουν μινιμουμ δερματινα,θερμενομενα,ηλιοροφη την Plus oθονη στην κενρικη κονσολα kai χειριστηρια στο τιμονι για ραδιοκασετοφωνο και αλλαγη ταχυτητων και χενον.ολα καλα υπαρχουν ακομη τετοια,υπαρχει κανα αλλο εχτρα που θα πρεπει να βρω ακομη να εχει για να μην θελω να το βαλω εγω μετα???εκτος απο μηχανικη βελτιωση!μιλαμε για εργοστασιακα παντα.??????????????????περιμενω να μου πειτε τωρα οπου ακομη εχω λιγο χρονο,απεξω τελικα κατασταλαξα οτι θα το παρω εχουν περισσοτερη ποικιλια....εχουν οτι θες...

Link to comment
Share on other sites

Καλο extra ειναι και αισθητηρες βροχης-φωτων τα οποια ομως θεωρω πως σε τετοιου επιπεδου εξοπλισμο θα τα εχεις ετσι κι αλλιως...

Link to comment
Share on other sites

βασικα αν βρεις να παρεις edition 30 dsg ειναι η καλυτερη επιλογη απο πολλα θεματα.

εχεις και Κ04 ετοιμη πανω για αργοτερα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια βρηκα αυτα που λεω ειναι 4-5 στην ευρωπη.οκ το θεμα ειναι οτι εχουμε περιορισμενο προυπολογισμο,για αλλα πηγαιναμε και μας βγηκε ατυχημα στο αμαξι και προσπαθω το καλυτερο μετα χρηματα που διαθετω μαξιμουμ να δωσω 14000 ντουκου για μεταχειρισμενο γτι.στην ελλαδα ειναι ακριβοτερα απο αυτα και χωρις τα αξεσουαρ αυτα ...αλλο θα εχει μονο δερματινα και dsg ΑΛΛΑ δεν θα εχει και ηλιοροφη και αλλο θα εχει ηλιοροφη αλλαδεν θα εχει dsg... και παει λεγοντας...γερμανια υπαρχουν ολα εκει.και ποιο φτηνα απο εδω ..το θεμα το αλλο που με και στο τελωνειο τι γινεται???στα εχτρα αυτα τα πληρωνεις στο κοκκαλο η παπαλα αυτο το θεμα????

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν θα σου συνιστούσα αγορά μεταχειρισμένου από Γερμανεία έστω κι'αν το βρίσκεις σε πιθανόν χαμηλότερη τιμή και με περισσότερα έξτρα. Υπάρχουν στην Ελλάδα πολλά GTI που πωλούνται σε λογικές τιμές και μπορείς να ελέγξεις το παρελθόν του αυτοκινήτου, την κατάσταση, τα σέρβις του κ.λ.π και κυρίως δεν έχει "φάει" τα αλάτια της Γερμανείας που διαβρώνουν διάφορα σημεία του αμαξώματος και των επιμέρους εξαρτημάτων του, παρά τα περίφημα γαλβανισμένα αμαξώματα, την αντισκωριακή προστασία κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον peris συν το οτι τομ τελωνειο θα σε τσουξει αρκετα ειδικα με ολα αυτα τα εξτρα

επανω.

Ψαξε ενα καλο απο Ελλαδα και ασ ειναι λιγο ακριβοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω από αγγελίες στην Ελλάδα στα λεφτά που δίνεις δεν μπορείς να βρεις εύκολα "καθαρό" GTI με όλα αυτά τα extra που θέλεις. Μόνο με παζάρι και αν...

Από Γερμανία πριν το κανονίσεις δες τι θα πληρώσεις τελωνείο γιατί με τόσα extras μπορεί να γίνεις και ο καλύτερος φίλος του τελώνη :lol: και από 14κ να πας σε δυσθεώρητα ύψη.

Edited by Lippi
Link to comment
Share on other sites

Βρες καποιον μαντρα να στο φερει απο γερμανια πες του τι θελεις και θα σε φτιαξει.

Αρκει να ειναι τσακαλος :lol::whistling:

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν κοιτας για κανενα καλυτερο αμαξι γενικα τωρα...νομιζω στα ιδια χρηματα παιρνεις αρκετα καλυτερο αυτοκινητο.αν θες πουλαω και το δικο μου εχει αρκετα απο τα εξτρα που θες dsg ηλιοροφη αισθητηρες φωτων-βροχης υποβραχιονιο κουμπακια στο τιμονι dsg θηκη σκι 18αρες μαμα κ.α

Link to comment
Share on other sites

Πουλα το ανε να σε δω με κανα smartaki

εχει κ μιλτεκ το δικο σου αλλα πριν το δωσεις πουλα μου το σαλονι σου :p

Link to comment
Share on other sites

πηρα τελικα ενα ασπρο με dsg 6 speed. gti. golf v φουλ εχτρα εκτος ηλιοροφης,εχει

1,αισθητηρες φωτων,

2,αισθητηρες βροχησ

3, μεγαλη plus οθονη,

4,cruise control,

ta standar toy gti και

5,blootouth,

6,dsg padels στο τιμονι ,

7,ραδιοκασετοφωνου χειριστηρια στο τιμονι ,

8,δερματινο σαλονι γνησιο,εχει 68000 κλμ .

και σιγα σιγα θα το φτιαξουμε και αυτο...σε ασπρο χρωμα...

Link to comment
Share on other sites

να το χαιρεσαι φιλε μου..ειδικα αν εχει και δερμα εισαι αρχοντας το αν ειναι γνισιο μπορεις να το ελεγξεις ευκολα αφου κοιτας στα χειριστηρια του κλιματρονικ αν εχει τους διακοπτες θερμανσης των καθισματων..εν ολιγης τα εργοστασιακα δερματινα σαλονια ειναι και θερμενομενα αν δεν ειναι ειναι περασμενα εκ των υστερων.η οροφη τωρα δεν ειναι και κατι τοσο σημαντικο εγω μεχρι να μαθω να την ρυθμιζω μου ειχε σπασει τα νευρα με τους τριγμους.κατι τελευταιο ελεγξε αν εγινε η αλλαγη λαδιων και φιλτρου dsg στα 60κ αν οχι πρεπει να την κανεις αμεσα.καλα χμ απο μενα συναδερφε πλεον.

υ.γ και τα padles στο τιμονι για το dsg στανταρ ειναι!δεν ειναι εξτρα.

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

καλοταξιδο

δε μας ειπες ποσο το πηρες κ ποιας χρονολογιας ειναι

απο car gr απο φιλο απο που?

Link to comment
Share on other sites

πηρα τελικα ενα ασπρο με dsg 6 speed. gti. golf v φουλ εχτρα εκτος ηλιοροφης,εχει

1,αισθητηρες φωτων,

2,αισθητηρες βροχησ

3, μεγαλη plus οθονη,

4,cruise control,

ta standar toy gti και

5,blootouth,

6,dsg padels στο τιμονι ,

7,ραδιοκασετοφωνου χειριστηρια στο τιμονι ,

8,δερματινο σαλονι γνησιο,εχει 68000 κλμ .

και σιγα σιγα θα το φτιαξουμε και αυτο...σε ασπρο χρωμα...

Μεγιέεεεεεεεςςςςςςςςςςςςςςςςς Παττρίδαααα :clapping::drinks::yahoo: :yahoo:

Καλοτάξιδο και να το ευχαριστηθείς όπως και όσο γουστάρεις :yahoo: :yahoo: :rofl:

¶ντε να το δούμε και απο κοντά ... μεγάλο αδερφάκι... :thumbsup: :thumbsup: :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

:clapping: μεχρι και για τα λαστιχα για τον αερα εχει....βρε χλιδες.......που μπλεξαμε βρε μανωλιο!!!!εμεις ξεραμε απλα πραγματα
Link to comment
Share on other sites

στανταρ ειναι και αυτο για την πιεση ελαστικων!κοιταξε να αρχιζεις να συνηθηζεις την τεχνολογια!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.