Jump to content
tsampikos gt

Tsampikos Gt-Golf Gt Sport 1.4 Tsi Superchips Candy White

Recommended Posts

φιλε καλοτάξιδο το αμαξι σου,πολυ όμορφο και προσεγμένο!!!

ειδα και μια εικονίτσα του Πανορμίτη, είχα έρθει Σύμη και Ρόδο τη προηγούμενη βδομάδα, στη γιορτή του!!!

σε ευχαριστω φιλε μου να εισαι καλα...ανεβαζω αυτεσ τισ μερεσ και νεες φωτο απο το φρεσκαρισματακι ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κωδικούς για το αμορτισέρ στο καπό? απο που το πήρες?

φίλε Panaua στο golf υπάρχει στανταρ το αμορτισερ στο καπο ,εκτός αν εννοείς κατι άλλο και δεν το καταλαβα :hi:

Link to comment
Share on other sites

ηρθε το εμπροσ σποιλερ απο edition 30 vortex επιτελους......ετοιμαζεται για βαψιμο μαζι με τα πλαινα κ τον πισω προφυλακτηρα απο εβδομαδας...οπως και απο την καινουργια εβδομαδα παμε για full revo stage 1 :acute::crazy: :crazy: :crazy:

τελικα ποιο σποιλερ πηρες?της votex (οχι vortex) η του edition 30?αλλο το ενα και αλλο το αλλο..αν και μοιαζουν βεβαια...βαλε και φοτο να δουμε το αποτελεσμα με τα βαμενα πλαστικα.παντως αν θελεις να ακουσεις και την δικια μου γνωμη θα ητανε καλυτερα να εβγαζες την κοκκινη ριγα απο εμπρος ωστε να αποκτησει το αμαξι την δικια του προσωπικοτητα και οχι παρα λιγο gti..βεβαια γουστα ειναι αυτα..η ασπρη κλωστη μου αρεσε πολυ που εβαλες αλλα πρεπει να ολοκληρωσεις την δουλεια και να περασεις και την υπολοιπη ραφη με την ασπρη κλωστη ωστε να φενεται το σταυρωμα των ραφων.

Edited by Fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

το σποιλερ ειναι votex...φωτο πολυ συντομα...οι ραφεσ μαλλον θα γινοθν κοκκινεσ σταυρωτεσ στο τιμονι...οσο για την γραμμη μπροστα μ αρεσει παρα πολυ....¨)

καλησπέρα φιλαράκι, να το χαιρεσαι το αυτοκινητο σου, τουμπανο.

Εχεις κωδικούς για το αμορτισέρ στο καπό? απο που το πήρες?

Ευχαριστώ

εχει δικιο ο φιλοσ dimiv ,το golf το εχει στανταρ επανω....τωρα δεν ξερω περισσοτερα για κωδικουσ κ τετοια....
Link to comment
Share on other sites

εβαλα προγραμμα superchips της bluefin full stage 1 και εχω 29kg ροπης και 212 ps με cat-back απο gti και με ελευθερο φιλτρο πανελ της K&N...το αμαξι το ευχαριστιεμαι παρα πολυ...το προγραμμα ειναι ηπιο safe και ροπατο....πολυ ευχαριστο στην οδηγηση....

KAI MEΡΙΚΕΣ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΟ PROJECT ...ΕΝΑ ΦΡΕΣΚΑΡΙΣΜΑΤΑΚΙ !!!

img0075xr.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img0071of.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img0134hu.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img0154jh.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img0161dp.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Kαι μερικες αλλαγες στο εσωτερικο

img0170qt.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img0173lz.jpg

Uploaded with ImageShack.us

και μια με τον κολλητο μου Kaklio Design Rodos απο την συμμετοχη στους αγωνες DRAGSTER !!!!!!

img0167vt.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Edited by tsampikos gt
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου votex ειναι και μου κοστισε καπου στα 180 ευρω απο ebay...σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!!!

Φιλε μου votex ειναι και μου κοστισε καπου στα 180 ευρω απο ebay...σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!!!

Link to comment
Share on other sites

ευγε ,ευγε...θα ηθελα ομως μαυρο πισω το κατω μερος το defuser....με μαυρους καθρεπτες,εχεις και το κακλιο εκει τυχερε...αν τον ειχα εδω στα ιωαννινα θα το ειχα ζεβρα το γκολφακι.χαχαχ καιμετα για το μπροστινο χειλος δεν ξερω νομιζω οτι καπου το ειδα και μαυρο το μεσαιο το μπροστα και καλο ητανε....εχεις ακομη τρελα περιθωρια βελτιωσης εξωτερικα και εσωτερικα,ευχομαι σιγα σιγα να τα πραγματοιησεις οπως εσυ θελεις,,,και παλι πολυ ωραιο....!!

πσ βαλε δερμα μεσα....

Link to comment
Share on other sites

Τελειος ο Τσαμπικος...μπραβο μαν πολυ καλη δουλεια στο αμαξι...

σε ευχαριστω πολυ αλεξη...και εσυ απο οτι παρακολουθω ανεβαινεις σταδια βελτιωσης...μπραβο σου.....

ευγε ,ευγε...θα ηθελα ομως μαυρο πισω το κατω μερος το defuser....με μαυρους καθρεπτες,εχεις και το κακλιο εκει τυχερε...αν τον ειχα εδω στα ιωαννινα θα το ειχα ζεβρα το γκολφακι.χαχαχ καιμετα για το μπροστινο χειλος δεν ξερω νομιζω οτι καπου το ειδα και μαυρο το μεσαιο το μπροστα και καλο ητανε....εχεις ακομη τρελα περιθωρια βελτιωσης εξωτερικα και εσωτερικα,ευχομαι σιγα σιγα να τα πραγματοιησεις οπως εσυ θελεις,,,και παλι πολυ ωραιο....!!

πσ βαλε δερμα μεσα....

kaklios for ever....my big brother!!!!σε ευχαριστω και εσενα απλα το αμαξι εξωτερικα τουλαχιστον, θα μεινει ως εχει....εδωσα στο αμαξι την δικη μου πινελια και το εκανα να διαφερει απο τα αλλα golf εδω στη ροδο γιατι εχουμε και πολλα ασπρα.:p....ηθελα να το κανω ολολευκο σε look edition 30 ασ πουμε....δεν μου βγηκε ακριβως αλλα και ετσι μ αρεσει ολο και περισσοτερο....κατα καποιο τροπο θελω να ξεχωριζω.....(ο ερωτας μου ειναι το edition 30!!!!)...φιλικα παντα!!!!

Edited by tsampikos gt
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Τsampikos!!! :clapping: Tο αμάξι σε εκδοση "GT Sport" (και ειδικά το χρώμα) "τα σπάει" και πραγματικά τό έχεις <<στη πένα>>!!! Το πρόγραμμά σου είναι επίσης πολύ καλό και μου θύμισε το πρώτο μου πρόγραμμα στο πρώτο μου αμάξι Polo 16V 100HP 6N mod 1998 (και τότε ήταν "Superchips"), που μου είχε βάλει το 2000, ο Γιώργος (VW) όταν έμενα τότε στο Παραδείσι...(Ποιός ξέρει αν με θυμάται πια μετά από τόσα χρόνια... :p !)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Τsampikos!!! :clapping: Tο αμάξι σε εκδοση "GT Sport" (και ειδικά το χρώμα) "τα σπάει" και πραγματικά τό έχεις <<στη πένα>>!!! Το πρόγραμμά σου είναι επίσης πολύ καλό και μου θύμισε το πρώτο μου πρόγραμμα στο πρώτο μου αμάξι Polo 16V 100HP 6N mod 1998 (και τότε ήταν "Superchips"), που μου είχε βάλει το 2000, ο Γιώργος (VW) όταν έμενα τότε στο Παραδείσι...(Ποιός ξέρει αν με θυμάται πια μετά από τόσα χρόνια... :p !)

Να σαι κααλα!!!ναι κ εμενα ο Γιωργος μου το εβαλε....ειναι αντιπροσωπος!!!οντως πολυ καλο...θα τον ρωτησω αν σε θυμαται....

Link to comment
Share on other sites

Πολύ προσεγμένο και όμορφο το golf!

1-2 ερωτήσεις για το πρόγραμα επειδή ψήνομαι και γω για superchips: στο site είδα οτι δίνει 2, ενα για το gt (170αρι) με 212 αλογα και αλλο για το 140αρι με 190κατι και δεν καταλαβαίνω το γιατί αφου το μοτέρ είναι ίδιο! Εσύ φοράς αυτό που είναι υποτίθεται για το gt;

Αν θα μπορούσες να μου πεις με ενα pm πόσο κόστισε θα με διευκόλυνε αφάνταστα! (σου εχω στείλει αλλά μάλλον δεν το χεις δει :p )

Link to comment
Share on other sites

Πολύ προσεγμένο και όμορφο το golf!

1-2 ερωτήσεις για το πρόγραμα επειδή ψήνομαι και γω για superchips: στο site είδα οτι δίνει 2, ενα για το gt (170αρι) με 212 αλογα και αλλο για το 140αρι με 190κατι και δεν καταλαβαίνω το γιατί αφου το μοτέρ είναι ίδιο! Εσύ φοράς αυτό που είναι υποτίθεται για το gt;

Αν θα μπορούσες να μου πεις με ενα pm πόσο κόστισε θα με διευκόλυνε αφάνταστα! (σου εχω στείλει αλλά μάλλον δεν το χεις δει :p )

650 το εβαλε... μπορεις να ζητησεις απο την ιδια την εταιρια ενα πιο επιθετικο προγραμμα και να πας και εσυ στα 210+

δλδ του τσαμπικου δεν ειναι με τιποτα μονο 190...

Link to comment
Share on other sites

650 το εβαλε... μπορεις να ζητησεις απο την ιδια την εταιρια ενα πιο επιθετικο προγραμμα και να πας και εσυ στα 210+

δλδ του τσαμπικου δεν ειναι με τιποτα μονο 190...

Κακλιε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση! Ρώτησα γιατί απο το site της superchips αν παραγγείλω τη συσκευούλα που το περνάς μόνος σου το πρόγραμμα μου έρχεται 460 ευρώ (εχει -20% για τα τουρμπάτα μεχρι τέλος του χρόνου λέει) και μου φαίνεται καλή η τιμή. Όμως είδα οτι διαχωρίζει τα μοτέρ και δίνει διαφορετικά διαγράμματα και αποδόσεις ;)

Αυτό που με απασχολεί δεν είναι η διαφορά στους ίππους (197 αντι 212) όσο της ροπής και κυρίως οι στροφές που τις αποδίδει στην μία και την άλλη περίπτωση.

Βέβαια δεν το χω αποφασίσει ακόμα καθώς έχω ~83000 χλμ και το σκέφτομαι γενικώς, μην το ξετινάξω :laugh: :laugh:

Τεσπα, θα τους στείλω κανένα mail μόλις βρω χρόνο....

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

Κακλιε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση! Ρώτησα γιατί απο το site της superchips αν παραγγείλω τη συσκευούλα που το περνάς μόνος σου το πρόγραμμα μου έρχεται 460 ευρώ (εχει -20% για τα τουρμπάτα μεχρι τέλος του χρόνου λέει) και μου φαίνεται καλή η τιμή. Όμως είδα οτι διαχωρίζει τα μοτέρ και δίνει διαφορετικά διαγράμματα και αποδόσεις ;)

Αυτό που με απασχολεί δεν είναι η διαφορά στους ίππους (197 αντι 212) όσο της ροπής και κυρίως οι στροφές που τις αποδίδει στην μία και την άλλη περίπτωση.

Βέβαια δεν το χω αποφασίσει ακόμα καθώς έχω ~83000 χλμ και το σκέφτομαι γενικώς, μην το ξετινάξω :laugh: :laugh:

Τεσπα, θα τους στείλω κανένα mail μόλις βρω χρόνο....

οτραν σου ερθει θα πας στον αντιπροσωπο στη αθηνα και θα του ζητησεις κατι πιο δυνατο.. να σου περασει δλδ αλλα αρχεια.. πες του σαν του τσαμπικου στην ροδο που εγινε πιστολι... :p

Link to comment
Share on other sites

οτραν σου ερθει θα πας στον αντιπροσωπο στη αθηνα και θα του ζητησεις κατι πιο δυνατο.. να σου περασει δλδ αλλα αρχεια.. πες του σαν του τσαμπικου στην ροδο που εγινε πιστολι... :p

χαχααχ οκ! Θα ρωτήσω και τους Άγγλους να δω τι θα πουν απο περιέργεια...

Link to comment
Share on other sites

χαχααχαχχα....με καλυψε ο κακλιοσ στισ αποριες σου φιλαρακι....εγω πρωτα το εβαλα το δοκιμασα κ μ αρεσε και μετα το πληρωσα...οτι προβλημα συναντησω θα λυθει κατευθειαν απο τον αντιπροσωπο.τωρα τον δεκεμβρη εχει προσφορα με φπα στα 600 ευρω...εγω πληρωσα και μαγαζι και γνωσεις..οχι μονο προγραμμα,,, :)))

γεματα τουμπανα η Ροδος!!!!

να το χερεσε φιλε!!!

το χαιρομαι εδω και 50000 χιλιομετρα :PPP να σαι καλα....

και εδω στη ΡΟΔΟ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΤΡΕΛΑ!!!!!!!!!

Edited by tsampikos gt
Link to comment
Share on other sites

χαχααχαχχα....με καλυψε ο κακλιοσ στισ αποριες σου φιλαρακι....εγω πρωτα το εβαλα το δοκιμασα κ μ αρεσε και μετα το πληρωσα...οτι προβλημα συναντησω θα λυθει κατευθειαν απο τον αντιπροσωπο.τωρα τον δεκεμβρη εχει προσφορα με φπα στα 600 ευρω...εγω πληρωσα και μαγαζι και γνωσεις..οχι μονο προγραμμα,,, :)))

Off Topic

To σκέφτομαι ακόμα και γω κυρίως απο άποψη χιλιομέτρων οπως έγραψα πιο πάνω. Απο υποστήριξη απ'όσο έχω διαβάσει απαντάνε άμεσα σε mail και τηλέφωνα δεν παύει όμως να είναι σε άλλη χώρα. Απο την άλλη η διαφορά στην τιμή δεν είναι αμελητέα ειδικά για την εποχή!

Τεσπα, θα δω, βγαίνω offtopic και σου χαλάω την παρουσίαση εδώ :p

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

Off Topic
To σκέφτομαι ακόμα και γω κυρίως απο άποψη χιλιομέτρων οπως έγραψα πιο πάνω. Απο υποστήριξη απ'όσο έχω διαβάσει απαντάνε άμεσα σε mail και τηλέφωνα δεν παύει όμως να είναι σε άλλη χώρα. Απο την άλλη η διαφορά στην τιμή δεν είναι αμελητέα ειδικά για την εποχή! Τεσπα, θα δω, βγαίνω offtopic και σου χαλάω την παρουσίαση εδώ :p

εγω παντως δεν το μετανιωσα ουτε λεπτο που το εβαλα.....η αποφαση ειναι δικη σου....no problem για την παρουσιαση :p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.