Jump to content
tsolias26

Polo 6R - Εξωτερικές Παρεμβάσεις (Σήμα,προφυλακτήρες, Lip, Spoilers, Κλπ)

Recommended Posts

καλημερα παιδια,ειμαι κάτοχος ενός polo tsi highline ,λοιπόν για το σήμα της vw στον μπροστινό προφυλακτήρα το πατάς ελαφρώς μέσα και το στρίβεις αριστερα και ξεκουμπώνει,τοποθετείται πάλι με την ίδια ευκολία!το πίσω σήμα της vw παίρνεις μία σπάτουλα ή κάτι παρόμοιο και το ξεκουμπώνεις με μεγάλη προσοχή γιατί είναι πιο εύθραυστο από το μπροστινό!το ''tsi'' το αφαίρεσa επίσης προσεκτικά με μία σπάτουλα και την κόλλα που έχει μείνει από κάτω την τρίβεις με το δάκτυλο και βγαίνει(φοβόμουν μήπως δω άλλο χρώμα από κάτω από το σήμα αλλά ευτυχώς δεν υπήρχε καμία απολύτως διαφορά με τον υπόλοιπο προφυλακτ'ηρα),τα τρία αυτά σήματα τα έβαψα σε μαγαζί μαύρο μεταλλικό για να πηγαίνει με το κόκκινο χρώμα του αυτοκινήτου!τελικά τοποθέτησα την σίτα από polo gti και αγόρασα πάλι τα αρχικά νίκελ σήματα,οπότε μου έμειναν τα τρία αυτά μαύρα μεταλλικά σήματα(τα αυθεντικα της vw) και πωλούνται.όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να μου στείλει,περιοχή αθήνα  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,ειμαι κάτοχος ενός polo tsi highline ,λοιπόν για το σήμα της vw στον μπροστινό προφυλακτήρα το πατάς ελαφρώς μέσα και το στρίβεις αριστερα και ξεκουμπώνει,τοποθετείται πάλι με την ίδια ευκολία!το πίσω σήμα της vw παίρνεις μία σπάτουλα ή κάτι παρόμοιο και το ξεκουμπώνεις με μεγάλη προσοχή γιατί είναι πιο εύθραυστο από το μπροστινό!το ''tsi'' το αφαίρεσa επίσης προσεκτικά με μία σπάτουλα και την κόλλα που έχει μείνει από κάτω την τρίβεις με το δάκτυλο και βγαίνει(φοβόμουν μήπως δω άλλο χρώμα από κάτω από το σήμα αλλά ευτυχώς δεν υπήρχε καμία απολύτως διαφορά με τον υπόλοιπο προφυλακτ'ηρα),τα τρία αυτά σήματα τα έβαψα σε μαγαζί μαύρο μεταλλικό για να πηγαίνει με το κόκκινο χρώμα του αυτοκινήτου!τελικά τοποθέτησα την σίτα από polo gti και αγόρασα πάλι τα αρχικά νίκελ σήματα,οπότε μου έμειναν τα τρία αυτά μαύρα μεταλλικά σήματα(τα αυθεντικα της vw) και πωλούνται.όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να μου στείλει,περιοχή αθήνα

Ωραιος φιλε κατατοπιστικοτατος!!! Τα βαρεθηκες τα μαυρα ε;

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τα μαύρα να φανταστείς τα άφησα επάνω 4 ημέρες μόνο,οι εντυπώσεις είναι ότι το έκαναν πιο ''άγριο'',έχασε όμως την ''κλασσική'' του ομορφιά,τώρα που έβαλα μπροστά και την  κυψελωτή σίτα του gti μου αρέσουν περισσότερο τα νίκελ..,θα ανεβάσω και φωτογραφία στο προφιλ μου,τώρα το ψάχνω γιατί είμαι νέος.

Link to comment
Share on other sites

αν είναι να τα κάνεις μαύρα για μένα μόνο μεταλλικό,και όχι ματ γιατί θα φαίνονται πολύ ψεύτικα,ψάξτο καλά για να μην το μετανιώσεις γιατί δεν υπάρχει επιστροφή..η μάλλον υπάρχει και κοστίζει ακριβά(το σήμα μόνο από το πορτ μπαγκάζ έχει 25 ευρώ στην αντιπροσωπεία,το μπροστινό υπολογίζω 30+++,ευτυχώς όμως εγώ το μπροστινό το γlίτωσα γιατί ήταν πάνω στην σίτα του gti)

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι είδα το μπροστινό σήμα βγαίνει πιέζοντάς το λιγάκι και στρίβοντάς το αριστερά.Ξέρει κάποιος από πού μπορώ να προμηθευτώ ένα καινούργιο?

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι είδα το μπροστινό σήμα βγαίνει πιέζοντάς το λιγάκι και στρίβοντάς το αριστερά.Ξέρει κάποιος από πού μπορώ να προμηθευτώ ένα καινούργιο?

Ebay μια καλη και οικονομικη λυση

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ουπς :/ .Ξέχασα να αναφέρω για Ελλάδα μιας και δεν έχω κάρτα ακόμη.

Για ελλαδα δυστυχως φιλε δε το χω ψαξει καθολου, παντως σιγουρα θα κοστισει παραπανω.. Για μενα αυτη ηταν η αφορμη να βγαλω μια prepaid card και οτι θελω ebay.

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τα εβαψα κι εγω τελικα μαυρο γυαλιστερο χρωμα...το μπροστα βγηκε πατωντας το και στριβωντας το προς τα αριστερα μετα απο αρκετη προσπαθεια και δυναμη(βεβαια ειχε σφηνωσει ενα πετραδακι και το εμποδιζε)...και το πισω κι αυτο με αρκετη προσπαθεια ωστε να μη σπασει με μια τηλεκαρτα,σιγα σιγα το ρεγουλαρα περιμετρικα μεχρι να ξεκουμπωσει...τα ετριψα καλα με γυαλοχαρτο νερου(πολυ απαλο για να μην κανει γραμμες) και τα εβαψα 5 χερια..ενα προχειρο στην αρχη ,και 4 καλα χερια μετα..και τελος τα τοποθετησα με την αντιστροφη διαδικασια...μπηκαν πολυ πιο ευκολα απ'οτι βγηκαν..θα ανεβασω και φωτο...παντως η αληθεια ειναι οτι εχασε λιγη αιγλη εξωτερικα αλλα μοιαζει πιο αγριο..

σημειωση: θελουν  παρα παρα πολυ καλο στεγνωμα...εγω τα βιαστικα στην αρχη και δεν ειχαν στεγνωσει καλα με αποτελεσμα να ξεφτισουν λιγο,και τα ξανακανα απτην αρχη..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε που μπορουμε να βρουμε αυτοκολλητα εξωτερικαα για το αμαξι? κατι σαν αυτο π.χ

 

mtm-volkswagen-polo-wrc-street-2.jpg


DB2012AU00511_medium_1-610x406.jpg

Link to comment
Share on other sites

μερικες αισθητικες παρεμβασεις που εκανα αυτες τις μερες.πιστευω οτι το αμαξι εδειξε πιο πολυ τωρα.πως σας φενετε;;

post-26661-0-15486600-1454139790_thumb.j

post-26661-0-73006900-1454139963_thumb.j

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

μερικες αισθητικες παρεμβασεις που εκανα αυτες τις μερες.πιστευω οτι το αμαξι εδειξε πιο πολυ τωρα.πως σας φενετε;;

Φιλε συγγνωμη αλλα δε καταλαβα τι αλλαξες;!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ο ουρανός ποσο σου κόστισε; Τι είδους αυτοκόλλητο τοποθετείται και ποσό καιρό μπορείς να το έχεις στο αμάξι; Αφήνει σημάδι μετα;

Link to comment
Share on other sites

οσους εχω ρωτησει για την μακροζωια εχει να κανει με το που εχεις το αμαξι.αμα το εχεις εξω περιπου στα 5 χρονια αμα το εχεις σε γκαραζ παραπανω.σημαδι δεν αφηνει αρκει να ξερει τον τροπο να το βγαλει αυτος που θα το βγαλει.μην δλδ με καμια σπατουλα και τριβει για να βγει.θελει ζεσταμα με πιστολακι και σιγα σιγα αφαιρεση.γενικα δεν θα αφησει μου ειπαν οσο και κανιβαλος να ειναι ο αλλος.το κοστος ειναι αναλογα που θα το βαλεις.εγω 85 πληρωσα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.