Jump to content
cjgeorgio

Υδρογονοκίνηση

Recommended Posts

Αγαπητέ manbag,

στον ενα χρόνο λειτουργίας της εταιρίας μου έχουν γίνει ήδη 58 εγκαταστάσεις συστημάτων μας σε οχήματα στον Ελληνικό χώρο. Ο λόγος που ανέφερα το Octavia και το CRV είναι γιατί το ενα είναι VAG και το άλλο έχει εγκατάσταση υγραερίου.

Το οτι δεν το αναφέρω δεν έχει να κάνει με τίποτα άλλο παρά μόνο το οτι τα ανήκαν σε διάφορες μάρκες και δεν ήταν μόνο Group VAG.

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί κάποιος να πειστεί μόνο και μόνο απο μια φωτογραφία.

Θα μπορούσα εύκολα να βάλω δεκάδες φωτογραφίες όπως κάνουν άλλοι εγκαταστάτες.

Σημασία κατά τη γνώμη μου δεν έχει το να βάλεις φωτογραφίες αλλά να έχεις ικανοποιημένους πελάτες και αυτό είναι που κάνουμε στην εταιρία μας.

Όσο για τον χρόνο, αν άκουσες την συνέντευξή μου στον Real fm θα ήξερες οτι εκτός απο αποκλειστικός εισαγωγέας είμαι και ειδικευόμενος ακτινολογίας.

Αυτό δεν είναι κάτι που απαιτεί μόνο χρόνο για να βρίσκομαι στο Νοσοκομείο αλλά και προσωπικό χρόνο για διάβασμα. Αν κάποιος δεν το καταλαβαίνει αυτό τότε δεν έχει παρά να με κατακρίνει όπως έχει γίνει ξανά και απο διάφορους.

Για το demo αυτοκίνητο οι απόψεις μου είναι σταθερές, δεν γίνονται δοκιμές, γιατί όσες φορές ανέφερα οτι θα πρέπει να υπάρχει και κάποιο όφελος για την εταιρία μετά το πέρας της δοκιμής και το οποίο θα ήταν απλά το να αναφερθούν στο forum μετά το τέλος της δοκιμής τα αποτελέσματα, και οτι εφόσον θα είναι θετικά και το σύστημα θα κάνει πράγματι αυτά που λέω θα πρέπει να το αποδεχτούν όλοι μέσα στο forum όλοι οι διαχειριστές το γύρισαν στο οτι τα forums είναι τόποι ελεύθερης έκφρασης του λόγου και δεν μπορούσαν να λογοκρίνουν όποιον θέλει να προσπαθήσει να θάψει ή να προσβάλει τα συστήματα της εταιρίας μου ακόμη και αν αυτά είναι άκρως θετικά και αποδεδειγμένα απο μέλος του forum,

Αν πάλι απλά δεν πείθεσαι δεν μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό.

Είναι καθαρά στην ιδιοσυγκρασία του καθενός. Όσοι πάντως το έβαλαν απολαμβάνουν τώρα οικονομίας 30+% στα οχήματά τους.

Απλά για ενημέρωση όλων σύντομα θα ανέβουν οι φωτογραφίες απο εγκαταστάσεις.

Πάντα φιλικά

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

πριν μερικούς μήνες είχα μιλήσει με εγκαταστάτη για να βάλωένα κιτ πάνω στο δικό μου και μου είπα να μην το κάνω. τα ακριβή λόγια του ήταν "εάν είχες παλοιο αυτοκίνητο να το έκανες αλλα για το δίκο σου θα σου πρότεινα να μην προχωρήσης γιατί σε αρκετα έχω δει σκουρια στην πεταλουδα γιατί δημιουργει καποιες σταγόνες νερου που μένουν στην πεταλουδα."

εκει φοβήθηκα και σταματησα και σε όσα κιτ έχω δει δεν υπάρχει κάποια νεροπαγίδα για την αποφηγεί του νερού.

απλά αναφέρω τη μου είπε ενας εγκαταστάτης που έχασε 150€ από εμένα που δεν το έκανα

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω στο άμεσο μέλλον να έχουμε καμία φωτογραφία η κανένα βίντεο από αμάξι που φοράει κιτ υδρογόνου..

γεράσαμε δικέ μου και θα πεθάνουμε με τον καημο ...........

Και εντυπώσεις των οδηγών όπως και αποτελέσματα μετρήσεων κατανάλωσης.

Φατε ματια ψιαρια και η κοιλια περιδρομο ...................

Αγαπητέ manbag,

στον ενα χρόνο λειτουργίας της εταιρίας μου έχουν γίνει ήδη 58 εγκαταστάσεις συστημάτων μας σε οχήματα στον Ελληνικό χώρο. .......................................................................................

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί κάποιος να πειστεί μόνο και μόνο απο μια φωτογραφία.

.................................................................................

Για το demo αυτοκίνητο οι απόψεις μου είναι σταθερές, δεν γίνονται δοκιμές, γιατί όσες φορές ανέφερα οτι θα πρέπει να υπάρχει και κάποιο όφελος ..............................................................................θα πρέπει να το αποδεχτούν όλοι μέσα στο forum όλοι οι διαχειριστές το γύρισαν στο οτι τα forums είναι τόποι ελεύθερης έκφρασης του λόγου και δεν μπορούσαν να λογοκρίνουν όποιον θέλει να προσπαθήσει να θάψει ή να προσβάλει τα συστήματα της εταιρίας μου ακόμη και αν αυτά είναι άκρως θετικά και αποδεδειγμένα απο μέλος του forum,

Αν πάλι απλά δεν πείθεσαι δεν μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό.

Πάντα φιλικά

Χρήστος

1ον οπως βλεπεις Χρηστο δεν ειμαι ο μονος που αναμενω φωτο - βιντεο και αποτελεσματα !!!

2ον φυσικα και θα υπαρχει οφελος απο το forum γιατι οσο πιο πειστικα ειναι τα αποτελεσματα τοσο πιο μεγαλο μερος των

αναγνωστων θα πειστουν και θα προχωρησουν σε αγορα , τι παραπανω απο αυτο ??????????

Αλοίμονο αν περιμεναν οι εταιρειες την καθολικη αποδοχη του κοσμου για το προιον τους για να διαφημιστουν ,

που το εχεις ακουσει ρε Χρηστο αυτο !!!!!!!!!!!!! θα μας τρελανεις μου φαινεται .

3ον δεν κανεις κατι για να με πεισεις ομως , παλι θεωρια βλεπω και οχι πραξεις , οχι εργα δηλαδη , οχι αποτελεσματα , οχι

βιντεακια ................... ενταξει με την θεωρία αυτό όμως που δεν μπορείς να "δεις" ομωε ειναι οτι ο κοσμος θελει

χειροπιαστα πράγματα πια και οχι μπλα-μπλα . Θα σου θυμισω την ιστορια με τα μαγνητακια που οταν

πρωτοκυκλοφορησε πριν καμια εφταετια απο θεωρια φουλ , χαρτουρα - πιστοποιητικα - ερευνες φουουουλ , αλλα

στην πραξη μαααααααπα , ΜΟΥΦΑ το συστημα και με εγγυηση επιστροφης χρηματων , τοσο σιγουροι ηταν οι τυποι .

Στην δε επιστροφη η απαντηση ηταν "εσυ χανεις φιλε , σε ενα χρονο απο τωρα θα πουλιεται 100€ ενω εσυ το πηρες

μονο 70€" . 8P Ειχαν δικιο τελικα , ηταν τοσο καλο και αξιοπιστο που τωρα το πουλανε 19€ τα 2 τεμ. :laugh:

Μετα απο αυτα δεν φταιμε εμεις ρε Χρηστο , αλλα το συστημα

και μην μου πεις οτι εσυ δεν εχεις βιωσει αυτα τα καλα του συστηματος .

Βλεπεις και τα παλικαρια του groupbuy δεν μιλανε καθολου !! .......... αντε ρε παιδια λαλατε το το παραμυθι , αφου βλεπετε κρεμομαστε απο τα χειλι σας !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέμε γιαούρτι στρούνγκα,έτσι και με το μπουκάλι αθως,κάνει την διαφορά!

αχαχαχαχα έλεος ρε χαχαχα
Link to comment
Share on other sites

"Κι ασ'τους άλλους να το παίρνουνε με 5μιση εκατοστάρικα... Αντε γεια!!" χαααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

για ενημέρωση των ενδιαφερομένων κατάφερα τελικά να βρω χρόνο να ανεβάσω φωτογραφίες απο αυτοκίνητα στα οποία έχουμε εγκαταστήσει το σύστημα.

Για το χειροποίητο σύστημα στο βιντεάκι έχω μόνο να πω ο θεός μαζί σου, γιατί αν βγάλει οποιαδήποτε βλάβη ή ζημιά στον κινητήρα μόνο ο θεός θα είναι μαζί σου μιας και το έφτιαξες μόνος σου.

Πρόσεχε μόνο τι κάνεις και μην το παίρνεις τόσο αψήφιστα γιατί μιλάμε για μια τεχνολογία στην οποία έχουν δαπανηθεί χιλιάδες δολάρια. Αν ήταν τόσο απλό θα το έκαναν όλοι με απλά μπουκαλάκια και βαζάκια.

Το λιγότερο που θα μπορούσε να σου προκαλέσει είναι ζημιά στον κινητήρα.

Αυτό που έχεις φτιάξει βγάζει υδροξύ το οποίο είναι πάρα πολύ ασταθές και ιδιαίτερα εκρηκτικό.

Μόνο το καθαρό υδρογόνο είναι αυτό που είναι ασφαλές και πάλι όταν έχει παραχθεί απο κυψέλη ηλεκτρόλυσης αξιόπιστη, με εγκρίσεις και έλεγχο.

Απλά ΠΡΟΣΕΧΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.

Είναι πολύ σοβαρό αυτό που σου λεω και δεν προσπαθώ να κάνω πλάκα ή εντύπωση.

Όσο για τον φίλο που του είπαν για σκουριά στην πεταλούδα σίγουρα (και λόγο της τιμής πώλησης των 150€) ήταν σύστημα παραγωγής υδροξέως δηλαδή υδρογόνο και οξυγόνο μαζί και όχι καθαρό υδρογόνο και μάλιστα δεν ήταν καν πλήρες σύστημα.

Ο λόγος που σου είπε οτι δεν κάνει για καινούριο αυτοκίνητο είναι γιατί δεν είχε ιδέα πως πρέπει να ρυθμιστεί και πως να το κάνει να δουλέψει.

Τα συστήματά μας διαθέτουν όλα υδατοπαγίδα ως εξτρά ασφάλεια, είναι πιστοποιημένα με CE και QC και δεν υπάρχει περίπτωση βλάβης στον κινητήρα, εισρόφησης υδρατμών ή υγρού και εμφάνιση σκουριάς ή οξείδωσης.

Πάντα φιλικά

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

"Κι ασ'τους άλλους να το παίρνουνε με 5μιση εκατοστάρικα... Αντε γεια!!" χαααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Βασίλη ξέχασες το ΦΠΑ...... :p:laugh:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

για ενημέρωση των ενδιαφερομένων κατάφερα τελικά να βρω χρόνο να ανεβάσω φωτογραφίες απο αυτοκίνητα στα οποία έχουμε εγκαταστήσει το σύστημα.

Για το χειροποίητο σύστημα στο βιντεάκι έχω μόνο να πω ο θεός μαζί σου, γιατί αν βγάλει οποιαδήποτε βλάβη ή ζημιά στον κινητήρα μόνο ο θεός θα είναι μαζί σου μιας και το έφτιαξες μόνος σου.

Πρόσεχε μόνο τι κάνεις και μην το παίρνεις τόσο αψήφιστα γιατί μιλάμε για μια τεχνολογία στην οποία έχουν δαπανηθεί χιλιάδες δολάρια. Αν ήταν τόσο απλό θα το έκαναν όλοι με απλά μπουκαλάκια και βαζάκια.

Το λιγότερο που θα μπορούσε να σου προκαλέσει είναι ζημιά στον κινητήρα.

Αυτό που έχεις φτιάξει βγάζει υδροξύ το οποίο είναι πάρα πολύ ασταθές και ιδιαίτερα εκρηκτικό.

Μόνο το καθαρό υδρογόνο είναι αυτό που είναι ασφαλές και πάλι όταν έχει παραχθεί απο κυψέλη ηλεκτρόλυσης αξιόπιστη, με εγκρίσεις και έλεγχο.

Απλά ΠΡΟΣΕΧΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.

Είναι πολύ σοβαρό αυτό που σου λεω και δεν προσπαθώ να κάνω πλάκα ή εντύπωση.

Όσο για τον φίλο που του είπαν για σκουριά στην πεταλούδα σίγουρα (και λόγο της τιμής πώλησης των 150€) ήταν σύστημα παραγωγής υδροξέως δηλαδή υδρογόνο και οξυγόνο μαζί και όχι καθαρό υδρογόνο και μάλιστα δεν ήταν καν πλήρες σύστημα.

Ο λόγος που σου είπε οτι δεν κάνει για καινούριο αυτοκίνητο είναι γιατί δεν είχε ιδέα πως πρέπει να ρυθμιστεί και πως να το κάνει να δουλέψει.

Τα συστήματά μας διαθέτουν όλα υδατοπαγίδα ως εξτρά ασφάλεια, είναι πιστοποιημένα με CE και QC και δεν υπάρχει περίπτωση βλάβης στον κινητήρα, εισρόφησης υδρατμών ή υγρού και εμφάνιση σκουριάς ή οξείδωσης.

Πάντα φιλικά

Χρήστος

όπως είπα ήταν ο εγκαταστατης και θα έπερνε 150€ για την εγκατάσταση όχι για την αγορα του μηχανίματος το οποίο παραγει καθαρό υδρογονο.

και επειδη ρώτησα και άτομα που έχουν τοποθετήσει οι περισσότεροι από μόνοι τους έχουν βάλει νεροπαγίγες γιατί όντω περνάνε κάποιες σταγόνες νερού και δημιουργούν ογύδωσει δτην πεταλουδα

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

απο τη στιγμή που κάποιος αναφέρει την ύπαρξη σταγονιδίων στην πεταλούδα ή τον σωλήνα παροχής τότε σίγουρα μιλάμε για υδροξύ και όχι για καθαρό υδρογόνο.

Το καθαρό υδρογόνο δεν προκαλεί την δημιουργία σταγονιδίων ή υδρατμών. Αυτό γίνεται μόνο λόγο της ύπαρξης οξυγόνου στο αέριο μίγμα.

Απλά πάρα πολλοί εγκαταστάτες ή πωλητές συστημάτων που παράγουν υδροξύ τα ονομάζουν συστήματα υδρογόνου χωρίς να είναι στην πραγματικότητα συστήματα διαχωρισμού με σκοπό να μπορέσουν να τα πουλήσουν ακριβότερα ή να τα εμπιστευτούν πιο εύκολα οι πελάτες τους.

Μια ματιά στις φωτογραφίες του συστήματός μας και του τι περιλαμβάνει στην ιστοσελίδα μας θα σας βοηθήσει να καταλάβετε την διαφορά.

Πάντα φιλικά

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

βρήκα site το οποίο έχει εγκαταστήσει σε TSI και μίλησα μαζί του. μου είπε ότι το 30% οικονομίας είναι σίγουρο και στο δίνει και γραπτός και 5 χρόνια εγγύηση αλλά το κόστος είναι υψηλό 680€ αγορά + 100-150€ τοποθέτηση

Link to comment
Share on other sites

βρήκα site το οποίο έχει εγκαταστήσει σε TSI και μίλησα μαζί του. μου είπε ότι το 30% οικονομίας είναι σίγουρο και στο δίνει και γραπτός και 5 χρόνια εγγύηση αλλά το κόστος είναι υψηλό 680€ αγορά + 100-150€ τοποθέτηση

Και δεν το ποστάρεις εδώ να πάρουμε καμία πληροφορία και εμείς.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέμε γιαούρτι στρούνγκα,έτσι και με το μπουκάλι αθως,κάνει την διαφορά!

Φιλαρακι ποτε θα βγει σε παραγωγη?υπαρχει λιστα αναμονης?ευτυχως που το club εχει ψαγμενα μελη :thumbsu::thumbsup2:
Link to comment
Share on other sites

Η παραγωγη υδρογονου γινεται απο την καυση βενζινης...μετατροπη σε κινητικη και μετα σε ηλεκτρικη στο δυναμο και απο εκει σε ηλετρολυση ....και παραγεις υδροξυ απο το οποιο οπως λες παιρνεις τελικο προιον ΚΑΘΑΡΟ υδρογονο . Το οποιο διωχετευεις στην εισαγωγη και εμπλουτιζεις το μειγμα αερα με αυτο και ετσι εχεις αποδοτικοτερη καυση . Ωραια μεχρι εδω ...

Επισης λες για τουλ εγγυημενη 30% οικονομια ...μου λες δηλαδη οτι αν ειμαι φορτωμενος με 5 ατομα και αποσκευες και ταξιδευω με 160 και γραφει 10λιτρα /100 με το συστημα αυτο θα παει στα 7 ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ?

Η ηλετρολυση θελει δυσαναλογα ποσα ηλετρικης ενεργειας σε σχεση με το προιον που παραγει ...

Ειλικρινα μπορεις να μας παρουσιασεις την ενεργειακη εξισωση μιας και μιλας για πιστοποιημενο προιον ? Μιλαμε για επανασταση αν οντως αυτο ειναι αληθεια .Επισης μια πιστοποιηση TUV ως προς την εξοικονομηση θα σας απεφερε εκ ευρω τζιρο . Επισης επειδη το υδρογονο χρησιμοποιειται σαν καταλυτης στην ουσια και οχι σαν κυριο καυσιμο....φροντιστε να ενημερωσετε την κοινη γνωμη ωστε να γινει επαναπροσδιορισμος της ΑΔΕ.

Ασε που με χρηση νανογιλεκου παιζει να δεις και 60% οικονομια...

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι ποτε θα βγει σε παραγωγη?υπαρχει λιστα αναμονης?ευτυχως που το club εχει ψαγμενα μελη :thumbsu::thumbsup2:

Φιλαράκι τι να σου πώ,φήμες λένε,οτι η εταιρία "άθως" αφήνει τα εμφιαλωμένα νερά και το γυρνάει σε κίτ υδρογοκίνησης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

λόγω κάποιου προβλήματος στον server που φιλοξενεί την ιστοσελίδα μας δεν ήταν δυνατό να λάβουμε e-mail και φόρμες ενδιαφέροντος για μερικές ημέρες.

Τώρα το πρόβλημα έχει αποκατασταθεί και η ιστοσελίδα μας λειτουργεί και πάλι κανονικά.

Αν κάποιος φίλος έστειλε φόρμα ενδιαφέροντος ή e-mail τις προηγούμενες ημέρες παρακαλούμε να το επαναλάβει και θα του απαντήσουμε άμεσα.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

Πάντα φιλικά

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

λόγω κάποιου προβλήματος στον server που φιλοξενεί την ιστοσελίδα μας δεν ήταν δυνατό να λάβουμε e-mail και φόρμες ενδιαφέροντος για μερικές ημέρες.

Τώρα το πρόβλημα έχει αποκατασταθεί και η ιστοσελίδα μας λειτουργεί και πάλι κανονικά.

Αν κάποιος φίλος έστειλε φόρμα ενδιαφέροντος ή e-mail τις προηγούμενες ημέρες παρακαλούμε να το επαναλάβει και θα του απαντήσουμε άμεσα.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

Πάντα φιλικά

Χρήστος

.........αλλα γι΄ αλλα της παρασκευης το γαλα !!!!!!!!!.............

:crazy: :crazy: :crazy:8P 8P 8P:fool: :fool: :fool:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας .Είμαι καινούριος στην παρέα σας,σας χαιρετώ,και θέλω να καταθέσω δημόσια την άποψη μου για αυτού του τύπου την υδρογονοκίνηση.Εχω ένα DAEWOO LANOS του 98,σε άριστη κατάσταση με 80.000 Km.Διαβάζοντας πριν από ένα χρόνο για το υδρογόνο,και ψάχνοντας μηχανήματα και κατασκευαστές όλων των τύπων και των βαλαντίων, κατέληξα να φέρω από Αμερική μηχάνημα ανώτερο σε παραγωγή υδρογόνου από αυτά που κυκλοφορούν στην ελληνική αγορά και διαφημίζονται ως επιτεύγματα της τεχνολογίας. Έχει ρυθμιζόμενη παραγωγή αερίων,και κάνει διαχωρισμό χρησιμοποιώντας μόνο το υδρογόνο, απορρίπτοντας το οξυγόνο στην ατμόσφαιρα.Χρησιμοποιώντας τους προτεινόμενους από τον κατασκευαστή ηλεκτρολύτες και ένταση ρεύματος, διαπίστωσα πώς το κέρδος στην οικονομία βενζίνης,ήταν πρακτικά μη μετρήσιμο.Βάζοντας το σε αναλυτή καυσαερίων,και ανοίγοντας και κλείνοντας το σύστημα δεν υπήρχε καμία απολύτως διαφορά στην ποιότητα των εξερχόμενων καυσαερίων.Αντίθετα αυξάνοντας την παραγωγή αερίων παρατηρήθηκε μια μικρή αλλαγή προς το χειρότερο. Το έχω δέκα μήνες στο αυτοκίνητο,κάνοντας περίπου 8000 χιλιόμετρα,και οικονομία δεν είδα, μην πω πως έχω επιβάρυνση στην κατανάλωση,λόγω των μονίμως σπαταληθέντων 15 αμπέρ,που απαιτούνται για την λειτουργία του συστήματος! Όσο για τα υπόλοιπα,ροπή,δύναμη,θερμοκρασίες κινητήρα,μεταβολή καμία.Κατόπιν τούτων συμπεραίνω πως το σύστημα της τελευταίας τεχνολογίας με τον διαχωρισμό αερίων,είναι μια ακριβοπληρωμένη πατάτα,και στα παλιότερα η όποια οικονομία υπήρχε,ερχόταν τροφοδοτώντας τον κινητήρα με φτωχά μείγματα και διακινδυνεύοντας τον. Δεν θέλω να έρθω σε σύγκρουση με τούς κατασκευαστές αυτών των συστημάτων,και μάλιστα σκέφτομαι να παραγγείλω καμιά δεκαριά ακόμη κυψέλες, και να τις χρησιμοποιήσω σαν αντλίες ελεγχόμενης παροχής νερού, εμπλουτισμένου με καλιούχο λίπασμα, για το αυτόματο πότισμα των φυτών του μπαλκονιού μου .Είναι ασυζητητί η καταλληλότερη θέση που αρμόζει σε τέτοια τεχνολογικά θαύματα.Όσοι έχετε φυτά ακούστε με, και δεν θα μετανιώσετε για την αγορά αυτών των σπουδαίων μηχανημάτων!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.