Jump to content
katsaleb

Τελικο Καζανακι Σε Polo 1.2 Tsi

Recommended Posts

λοιπον σημερα αλλαξα το τελικο της εξατμισης κ εβαλα αυτο που κανει εναν αψογο μπασο ηχο που σε υψηλες στροφες κ ειδικα στις αλλαγες κανει ωραια σκασιματα.

κ μερικες photos

post-17122-0-42692900-1317749186_thumb.j

post-17122-0-20295400-1317749202_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σημερα αλλαξα το τελικο της εξατμισης κ εβαλα αυτο που κανει εναν αψογο μπασο ηχο που σε υψηλες στροφες κ ειδικα στις αλλαγες κανει ωραια σκασιματα.

κ μερικες photos

καλορίζικο!τα παιδιά κάνουν άψογη δουλειά(θεοφιλος)...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σημερα αλλαξα το τελικο της εξατμισης κ εβαλα αυτο που κανει εναν αψογο μπασο ηχο που σε υψηλες στροφες κ ειδικα στις αλλαγες κανει ωραια σκασιματα.

κ μερικες photos

το ιδιο ακριβως θελω να κανω και γω γιατι αυτη η μπουκα που χει πανω φαινεται αισχος συν οτι θελω και λιγο καλυτερο ηχο. Για πες μου τιμες ενδεικτικα και που πηγες και την τοποθετησες. στο κρατησανε μεσα το αμαξι ή περίμενες?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ακριβως θελω να κανω και γω γιατι αυτη η μπουκα που χει πανω φαινεται αισχος συν οτι θελω και λιγο καλυτερο ηχο. Για πες μου τιμες ενδεικτικα και που πηγες και την τοποθετησες. στο κρατησανε μεσα το αμαξι ή περίμενες?

ευχαριστώ

πραγματικα με την μαμα εξατμιση εισαι τοσο α8οριβος που σε παιρνει ο υπνος.. λοιπον τιμες απο εκει που εβαλα ηταν απο 100 μεχρι 150 χειροποιητες ειτε sebring,DMX... η τοποθετιση εγινε επιτοπου κ αμα ηθελες εβλεπες ολη την διαδικασια τοποθετισης

Η δικια μου ειναι DMX. απλα να ξερεις οτι απο κατω ειναι καπως περιορισμενος ο χωρος οποτε αμα θες να βαλεις κανα μεγαλο καζανακι θα χρειαστουν μερικες τροποποιησεις..(σου στελνω p.m για το που την εβαλα)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σημερα αλλαξα το τελικο της εξατμισης κ εβαλα αυτο που κανει εναν αψογο μπασο ηχο που σε υψηλες στροφες κ ειδικα στις αλλαγες κανει ωραια σκασιματα.

κ μερικες photos

Καλορίζικο φίλε! :clapping: Πάντως μόνο για βαβούρα φαντάζομαι! "Ένιωσες" τίποτα από πλευράς απόδοσης;;; Φυσικά για ρόπιασμα μιλάω (αφού από άλογα δε παίρνουμε με τελικό καζάνι μόνο, γνωστό το θέμα!)

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

100άρι είναι αυτό το τελικό? Ωραίο φαίνεται... Ρε παιδιά μη βγάζετε το μεσαίο αρκετή φασαρία δεν έχει στην Αθήνα? :poke:

Link to comment
Share on other sites

100άρι είναι αυτό το τελικό? Ωραίο φαίνεται... Ρε παιδιά μη βγάζετε το μεσαίο αρκετή φασαρία δεν έχει στην Αθήνα? :poke:

Εγώ μετά από καιρό ανακάλυψα ότι γενικά άμα δεν έχεις βελτιώσει το μοτέρ σου(τουλάχιστον με πρόγραμμα φίλτρο), επεμβάσεις στην εξάτμιση που συνίστανται σε αλλαγή ΜΟΝΟ του τελικού ή catback (άλλο η ολόσωμη ή με πλοκάμι 4-2-1 σε ατμοσφαιρικό όπου "βγαίνει ψωμί"), τα κέρδη σε σχέση με το θόρυβο που αποκτάς την καθιστούν "χαμένη υπόθεση" που την "ανακαλύπτεις" σε 3-4 μακρινά ταξίδια, όπου σου "πρήζεται" ο εγκέφαλος από τη βαβούρα!!! Φυσικά άμα έχεις μαζί με "άλλα" πιάσει τα +100ΗΡ αυτό δεν το "πολυβλέπεις" ή κάνεις ότι δεν το βλέπεις μιας και το αμάξι σου είναι "όπλο" αλλά...(Προσωπική άποψη).

Αν βέβαια το αμάξι το έχεις μόνο για πόλη ή περιφερειακές διαδρομές, αποσκοπώντας ΜΟΝΟ στο θόρυβο και για ΧΑΒΑΛΕ, γκομενάκια κ.λπ, το θέμα αλλάζει...

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

αρχηκα απο θεμα αποδωσης εγω δεν μπορω να καταλαβω κατι το διαφορετικο εκτος απο τον ωραιο κ διακριτικο ηχο που μου χαιδευει τα αυτα! στην εθνικη οποτε σε επικειμενο ταξιδι δεν θα εχω κανενα προβλημα καθως ο ηχος οταν πατας σταθερα το γκαζι δεν φτανει μεσα στην καμπινα ουτε κ με ανοιχτα παραθυρα.

επισης μεσαιο εγω δεν εβγαλα και ουτε θα το εκανα ποτε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά...καινούργιος στο forum αν και παρακολουθώ τα ποστ σας αρκετό καιρό...πολυ καλή δουλεία με την εξάτμιση...και σκεφτόμουν (εκτός από τα πολλά άλλα) να κανω και εγώ κάτι παρόμοιο...αλλα δεν το πέρνω απόφαση (οικονομικοί λόγοι κυρίως)... :getlost: ..Μετά απο το αποτέλεσμα του katsaleb ομως το έχω πάρει ζεστά...!!!

Καλώς σας βρήκα Παίδες...!!!

Link to comment
Share on other sites

Foraw akrivws to idio me faltso kai to diakritiko tis DNX apo panw.To kazanaki dn uparxei,akougetai opws akrivws prepei.To sunistw anepifulakta

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια και εγω φοραω ενα χειροποιητο τελικο απλα απο κατω επειδη ειναι περιορισμενος ο χωρος εκανα μια κουρμπα μετα το καζανακι με το σωληνα και μετα τον εβγαλα ευθεια οπου εκει συνδεσα την μπουκα :-) κανει ωραιο θορυβο και οταν ειναι ζεστο το αμαξι κανει κατι καλα σκασιματα μπαμ και μπουμ....απλα θα ηθελα να μας πει ο φιλος μας που την εβαλα μηπος μπορει να βαλει καμια φωτο ακριβως κατω απο το αμαξι να δω πως την εχει βαλει...

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο!τα παιδιά κάνουν άψογη δουλειά(θεοφιλος)...

Kane ligi diafimisi ree!! :-p

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και απο μενα.... ακριβος αυτη θελω. κανει απιστευτο θοριβο διακριτικο!! μπορεις katsaleb να μου δωσεις το μοντελο της?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.