Jump to content
pit696

Golf 7 σε 2 χρόνια?

Recommended Posts

Σίγουρα κάτι φρέσκο και βελτιωμένο αρκετά σε διάφορους τομείς, μιας που πλέον κατασκευάζεται σε διαφορετική πλατφόρμα πιο εξελιγμένη. Καινούριες τεχνολογίες, ακόμη καλύτερο εσωτερικό όμως εξωτερικά ακόμη συνεχίζει να μην μου γεμίζει το μάτι μιας που ο σχεδιασμός του έγινε ακόμη πιο συντηρητικός με ένα τέλος στις καμπύλες που είχαμε συνηθήσει από ένα Golf.

Link to comment
Share on other sites

20.000 eyr και εχει τιμονι του polo starter edition...απλα τραγικο (μιλαω για το link) AAAAAAA ΚΑΙ ΑΤΣΑΛΙΝΕΣ ΖΑΝΤΕΣ !!!! ...οκ vw so fail

Edited by thanos katsas
Link to comment
Share on other sites

20.000 eyr και εχει τιμονι του polo starter edition...απλα τραγικο (μιλαω για το link) AAAAAAA ΚΑΙ ΑΤΣΑΛΙΝΕΣ ΖΑΝΤΕΣ !!!! ...οκ vw so fail

Περιμενες κατι καλύτερο ρε συ; Και εγω όταν πήρα το 6αρι άδειο 19000 έβγαινε περίπου .. Ειναι τραγικοι απλα

Link to comment
Share on other sites

στις φωτογραφίες το μαύρο φόντο στο καντραν πίσω απο τους δείκτες μοιάζει με χαρτόνι..

Link to comment
Share on other sites

Πω ειδικά ο κώλος είναι άστα να πάνε.. Το είδα κ από κοντά

Link to comment
Share on other sites

Περιμενες κατι καλύτερο ρε συ; Και εγω όταν πήρα το 6αρι άδειο 19000 έβγαινε περίπου .. Ειναι τραγικοι απλα

Εχεις δικιο...δυστηχως η ιδια η vw απαξιωνει τα αμαξια της ...golf 7 2012 και να μην ειναι standar τιμονι με χειριστηρια-bluetooth -touch screen -ipod adapter -kai parktronic ... Κατα τα αλλα το αμαξακι ειναι καλο ειχα την ευκαιρια να το ταξιδεψω απο θεσσαλονικη-Σερρες και Σερρες Λαιλια και παλι Θεσσαλονικη ... ο ημιακαμπτος πισω..δεν καταλαβα κατι παρα μονο στις ανηφορικες με κλίση στροφες προς λαιλια ειχε καποια "διαφορετικη" συμπεριφορα...η οποια ομως μου εδωσε μια ασχημη εντυπωση στο κατεβασμα...και δεν μιλαω για γλιστριματα κτλ...αλλα για κανονικη σβελτη οδηγηση. Για μενα τιποτα καινουριο δεν εχει να δωσει...ιδιο μετριο σασμαν,μετριο τιμονι και γενικα για οποιον εχει golf 5 - 6 δεν αξιζει η μεταβαση με την καμια ειδικα αν εχει τιποτα golf 5 gt sportline ή 6 με sport packet και τιποτα dcc...ουτε σε ονειρο να το σκεφθει....

Ηθελα νεας τεχνολογιας αναρτησεις ....Νεο ξυραφι κιβωτιο ταχυτητων ...διαφορετικη συμπερυφορα των φρενων ....οχι πισωγυρισματα με την χρηση ημιακαμπτου...ενα ποιο spor τιμονι ...και γενικα διαφορες μικρες βελτιωσεις απο διακοπτες μεχρι την απουσια χειροφρενου που πιστευω ειναι τρααγικο απλα. Τελος θα ηθελα να πω οτι το Piano black που εχει γεμιζει απιστευτα γρηγορα αραχνες...χαθηκε το αλουμινιο ? ...Περιμενα κατι πολυ καλυτερο μια πραγματικη εξελιξη του 5 δηλαδη ...Δυστηχως δινουν με το κουταλακι πραγματα..τωρα πλαισιο την απομενη φορα κιβωτιο και αναρτησεις...καπως ετσι το πανε...Επισης αν καποιος μπορει να δει ας μας πει με τι μπαταρια ερχεται διοτι παρατηρησα αυξομειωσεις οπως κανει το 6 που ερχοταν με 44αρα...

Αισθητικα δεν μου αρεσε...προτιμω 5αρι και μετα 6αρι .

Link to comment
Share on other sites

το οτι βγαινουν ακομα αμαξια στην εποχη μας χωρις κουμπακια στο τιμονι ειναι ντροπη για την ανθρωποτητα.πραγματικα κανονικα θα επρεπε να τα βαζουν αναγκαστικα ακομα και αν δεν τα θελεις.οπως ειπε και μια ψυχη φτου σου vw.

Link to comment
Share on other sites

εγω συμφωνω σε ολα με τον thanokatsa..to 5ari gti που ειχα ητανε καλυτερο και απο το 6αρι gti που εχω τωρα..για το 7αρι ο σχεδιασμος ακομα χειροτερος απο το 6αρι..τελικα καθε περσι και καλυτερα σε σχεδιασμο..κορυφαιο golf για μενα ηταν το 2αρι και το 5αρι..τα αλλα ακολουθουν..αλλα γουστα ειναι αυτα και τα σεβομαστε..

Link to comment
Share on other sites

ημιάκαμπτο έχουν οι εκδόσεις που έιναι μικρότερες των 122 ιππων δηλαδη το 105 και το 85αρι ,το 122 και το 140 είναι με πολλαπλων συνδεσμων-

πηγα το είδα και εγω ,μέσα είναι πιο ανετο απο το δικο μου ,το κοντερ ακομα και στην εκδοση που μπηκα (85Ps) γραφει 260 ... φαινεται βάζουν το ιδιο σε όλες τις εκδόσεις- πισω μ αρεσει ,μπροστα τα φαναρια θυμιζουν πολυ το polo ,δηλαδη αν το δεις απο γωνια δεν ξερεις αν ειναι golf ή polo-

πιστευω θα συνηθισει το ματι μας,το gti που το ειδα σε φωτο σε εκθεσεις του εξωτερικου μ αρεσε πολυ

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει το GTI που θα βγει ειναι πολυ ομορφο,και στο απλο παντως οταν θα του βαλουν διαφορα εξωτερικα πακετα(πχ R-Line) θα γινει αρκετα καλυτερο.Τωρα οσο αφορα τον εξοπλισμο δεν θεωρο προβλημα οτι δεν εχει στις βασικες εκδοσεις κουμπια στο τιμονι,μιας και πολλα στην κατηγορια του δεν εχουν στην βασικη εκδοση,αλλωστε ποτε οι γερμανοι δεν εβγαζαν αμαξια πλουσια,μονο οι κορεατες και τιποτα fiat και seat.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

Ναι αλλα ειναι πακετο AMG που εχει τα παντα σχεδον, ετσι ; Ενω ενα 14αρι TSI για να το παρεις με εναν καλο εξοπλισμο (που υστερει πολυ αυτου του AMG) φτανεις τα 25,000 ευρω.. Κι αν πεις να το κανεις ισαξιο με του AMG τοτε ξεχνα το.. Με ενα Golfaki θα ασχοληθεις μετα;

Το πετυχα προχτες στην εθνικη πανω, απο το καθρευτη βλεπεις την μουρη πολυ επιβλητικη, νωμιζεις ερχετε κανα σουπερ καρ, αλλα οταν σε περναει ο κωλος απο πισω μοιαζει εντονα με πολο!! ιδιως τα φαναρια και γενικα το πισω μερος ειναι πολυ απλο σε σχεση με το μπροστα.

Απο την αλλη, για το 7αρι, οσο απλο ειναι το εωτερικο του που δεν εχει κατι να σε συγγινησει, το ιδιο αισθανθηκα οταν ειδα το νεο πασατ, ενα απλο αυτοκινητο, με απλες γραμμες, κοινως ανοστο...

Edited by Rouleman
Link to comment
Share on other sites

Ο καταλυτης ελεγθηκε εσωτερικα ? Οπωσδηποτε κοιταξε το και αυτο οπως ειπαν  και τα παιδια απο εδω

Link to comment
Share on other sites

302017_399585246821129_1961274129_n.jpg

Απλα τέλειο!!!! Μακάρι να δω και το δικό μου έτσι κάποια στιγμη!! ο πραφυλακτίρας του r20 μπροστά μετράει πάρα πολυ!! 

Link to comment
Share on other sites

Απλα τέλειο!!!! Μακάρι να δω και το δικό μου έτσι κάποια στιγμη!! ο πραφυλακτίρας του r20 μπροστά μετράει πάρα πολυ!! 

Σου εύχομαι  να το κάνεις κούκλα και να το καμαρώνεις !

Μερικές ακόμη και μια λίγο πιο φωτεινή..

550352_404879129610167_407959426_n.jpg

525328_542918419092214_455205982_n.jpg

547566_163434647151633_537618047_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.