Jump to content
MIKE_GOLF_V_GTI

Golf Gti Tuning (Tfsi - Tsi) Vol.2

Recommended Posts

Χρυσές δουλειές....Βέβαια ο εκκεντροφόρος δεν ξέρω πως θα επηρεάζεται, γιατί μας λένε για το ποτηράκι αλλά για τον εκκεντροφόρο κουβέντα...

Edited by Black V GTi
Link to comment
Share on other sites

7fnz2z7ggdjh1ythjviy.jpg

estuizget14fux0ul3sr.jpg

Απλά να πω ότι έχει 30,000 χλμ με μαμά αντλία, εκκεντροφόρο Β και πρόγραμμα για τουλάχιστον 23,000 χλμ. Δυστυχώς δεν μπορούσα να βγάλω φωτογραφία τον εκκεντροφόρο διότι το αμύγδαλο δεν είχε κάτσει φάτσα αλλά το έβλεπα λίγο πλαγιαστό. Από όσο μπορούσα να δω βέβαια δεν είδα κάποια ζημιά στο λοβό.

Edited by seattheodore
Link to comment
Share on other sites

Ωραία πράγματα. Ο εκκεντροφόρος, από όσα έχουν αναφερθεί, δεν έχει κάποιο πρόβλημα.

Το ποτηράκι είχε κάνει κάποιο βαθούλωμα από την εσωτερική μεριά; ή μόνο το έχει γυαλίσει;

Και εξωτερικά, πρώτη φορά βλέπω ποτηράκι που να μην έχει ομοιόμορφη φθορά. Μπορεί και να ναι η ιδέα μου, για αυτό ας μας πει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε που ξέρω τι έχει γίνει και έχει κάνει τόσο περίεργη φθορά ;):excl::excl: Από μέσα μόνο το έχει γυαλίσει.

πολυ περιεργη η φθορα του...πραγματικα...στο δικο μου συνηθος ειναι μια μεγαλη μουκιδα στο κεντρο..νομιζω οτι στουσ περισοτερους ετσι ειναι...το περιεργο ειναι οτι σε σενα αυτες οι γραμμες μοιαζουν σαν γδαρσιματα..το αμυγδαλο ηταν σιγουρα οκ?επεισης καλο θα ηταν να μην αφηνεις τοσα χμ το ποτηρακι...και να κανεις και μεσοδιαστηματα ελεγχου...απο αλλαγη σε αλλαγη παντος να ξερεις οτι πρεπει να μειωνεις τα χμ γιατι ο εκκεντροφορος εχει και αυτος την φθορα του με συνεπεια το καινουριο ποτηρακι να αλλοιωνεται και πιο συντομα...το εχουμε ξανασυζητησει αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Για ενα golf 2.0 με full stage 1 (προγραμμα ,εισαγωγη,i/c,εξατμιση ) επομενο βημα για καλυτερη επιδοση του κινητηρα αλλα οχι σε επιπεδα s3 setup ειναι s3 μπεκ η μια αντλια autotech?Βαζοντας 1 απο τα 2 θα δω παραπανω αλογα η οχι και αν ναι με ποια απο τις 2 λυσεις κ ποσα περιπου? (Μιλαμε παντα για γκολφ κ03 τουρμπινα) ... ;)

Edited by Che7
Link to comment
Share on other sites

Για ενα golf 2.0 με full stage 1 (προγραμμα ,εισαγωγη,i/c,εξατμιση ) επομενο βημα για καλυτερη επιδοση του κινητηρα αλλα οχι σε επιπεδα s3 setup ειναι s3 μπεκ η μια αντλια autotech?Βαζοντας 1 απο τα 2 θα δω παραπανω αλογα η οχι και αν ναι με ποια απο τις 2 λυσεις κ ποσα περιπου? (Μιλαμε παντα για γκολφ κ03 τουρμπινα) ... :rolleyes:

Στέλιο σοβαρέψου, ειδηκά αντλία το ξεχνάς, βάλε ρε ανάρτηση και άσε τα χαζά........ ;)

Link to comment
Share on other sites

Στέλιο σοβαρέψου, ειδηκά αντλία το ξεχνάς, βάλε ρε ανάρτηση και άσε τα χαζά........ :rolleyes:

Tην πηρα αυτη μετα απο παροτρυνση σου κ περιμενω ποτε να τη τοποθετησω ;) ...Τα μπεκ ειναι πιο σιγουρα δηλαδη ? Προσφερουν κατι η ειναι ασκοπο εφοσον το αμαξι δεν ειναι s3 setup ? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Όλα παίζουν στο πόσο θες να τελειώσεις την 03....

Αντλία Όχι , Μπεκ έχουν το σκαλοπάτι τους στις 5900

Aπο οτι καταλαβα αποφευγω την αντλια ...Με τα μπεκ θα δω διαφορα ομως ?Θα εχουν καποια επιβαρυνση στη τουρμπινα ? <_<

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια απορια.. Χτες στην εθνικη οδο κ ενω ανοιγα με τεταρτη οχι τερμα γκαζι αλλα σταθερα ξαφνικα αντιλαμβανομαι ενα κοψιμο στις 3500 στροφες και δεν ανεβαιναν πανω απο αυτο το οριο..Περιπου για μισο λεπτακι συνεχιστηκε αυτο και μετα επανηλθε στα κανονικα του..Μιλαμε για gti με abt προγραμμα και milltek turbo-back.. Τα φωτα σας λιγο γιατι ετοιμαζω ταξιδακι στην Ευρωπη σε κανα μηνα και ψιλοανησυχησα..Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Check N75. Και δες για κοψίματα με το πρόγραμμα, αν δε στο έχει ξανακάνει. Τσέκαρε για κανένα λασκαρισμένο σωληνάκι υποπίεσης.

Και όπως και να έχει, είσαι πιο τυχερός από εμένα που στράβωσα το αξονάκι της φτερωτής στη δικιά μου τουρμπίνα και ακούγομαι σαν να παίρνει μπροστά ελικόπτερο όταν φουσκώνω..... :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια απορια.. Χτες στην εθνικη οδο κ ενω ανοιγα με τεταρτη οχι τερμα γκαζι αλλα σταθερα ξαφνικα αντιλαμβανομαι ενα κοψιμο στις 3500 στροφες και δεν ανεβαιναν πανω απο αυτο το οριο..Περιπου για μισο λεπτακι συνεχιστηκε αυτο και μετα επανηλθε στα κανονικα του..Μιλαμε για gti με abt προγραμμα και milltek turbo-back.. Τα φωτα σας λιγο γιατι ετοιμαζω ταξιδακι στην Ευρωπη σε κανα μηνα και ψιλοανησυχησα..Ευχαριστω

Safe Mode, ψάξτο σε διαγνωστικό, μπορεί να είναι 1000 λόγοι...

Check N75. Και δες για κοψίματα με το πρόγραμμα, αν δε στο έχει ξανακάνει. Τσέκαρε για κανένα λασκαρισμένο σωληνάκι υποπίεσης.

Και όπως και να έχει, είσαι πιο τυχερός από εμένα που στράβωσα το αξονάκι της φτερωτής στη δικιά μου τουρμπίνα και ακούγομαι σαν να παίρνει μπροστά ελικόπτερο όταν φουσκώνω..... :D

Πως ακριβώς κατάφερες και στράβωσες άξονα σε 03 ? Πραγματικά θέλω να ακούσω τον λόγο....

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ.... Δεν ξέρω.... Μου ήρθε κάπως απότομο κι εμένα, γιατί δεν έγινε ούτε μετά από άνοιγμα, ούτε μετά από ζόρισμα, ούτε σε θερμό σβήσιμο του κινητήρα (παρκάρω και σβήνω κοινώς)...

Αν μπορείς να μου πεις κι εμένα, θα είμαι χαρούμενος κι εγώ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ.... Δεν ξέρω.... Μου ήρθε κάπως απότομο κι εμένα, γιατί δεν έγινε ούτε μετά από άνοιγμα, ούτε μετά από ζόρισμα, ούτε σε θερμό σβήσιμο του κινητήρα (παρκάρω και σβήνω κοινώς)...

Αν μπορείς να μου πεις κι εμένα, θα είμαι χαρούμενος κι εγώ!!!!!

Αν θες πουλαω k03!χιχιχιχι! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν θες πουλαω k03!χιχιχιχι! tongue.gif

29 Δεκέμβρη θα είμαι Μάντσεστερ, κι από εκεί και μετά σε περιοδία στην Αγγλία, καθώς είναι να αλλάξω χρόνο στο Λονδίνο! Από εκεί θα επιστρέψω με κάτι καλούδια... :lol:

Εκτός κι αν πάρω την Κ03 για να αρχίσω το project K03 @ TSI....... tongue.gif:lol::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Εκτός κι αν πάρω την Κ03 για να αρχίσω το project K03 @ TSI....... tongue.gif:lol::thumbsup:

Save it καλύτερα! Υπάρχει τεχνικό κώλυμα με την αναβάθμιση τουρμπίνας στα TSI/GT.

Κράτησε τα λεφτά σου για ένα δεύτερο πέρασμα από την Oxford Street μαζί με την γυναίκα :lol: !

Link to comment
Share on other sites

Save it καλύτερα! Υπάρχει τεχνικό κώλυμα με την αναβάθμιση τουρμπίνας στα TSI/GT.

Κράτησε τα λεφτά σου για ένα δεύτερο πέρασμα από την Oxford Street μαζί με την γυναίκα :lol: !

Καταραμένη New Bond Street... Tι Oxford και.....

Edited by Puck
Link to comment
Share on other sites

Καταραμένη New Bond Street... Tι Oxford και.....

Ω ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Link to comment
Share on other sites

Είστε νούμερα. Να προσέχετε μόνο γιατί έχει πέσει επιδημία ban. ΧΟΧΟΧΟΧΟΧΟΧΟΧΟ... Καταραμένο χιούμορ...

οντως!!πως καταλαβαινεις αν εφαγες μπα(μ)ν??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.