Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Θα φυτιλιάσω κόσμο , αλλα στα @@ μου...

Η εταιρία τούτη,overload, γιατι μετράει στου Μαλλιώρα?

+1Bonus, γιατι έχουν εμφανιστεί τις τελευταίες μέρες 3-4 κάτοχοι που βγάζουν 200+ άλογα και όλοι είναι φτιαγμένοι από την overload?

+1 Δώρο, γιατι όλα αυτά μετα από του αποστόλη το ΤΣΙ?

¶ντε να βγεί και κανένας απο Μπουλέκο να ανάψει κι άλλο το θέμα!!!

Κανονίζουμε στο τέλος και μια φάση στύλ ξεκίνημα 2fast 2furious να δούμε στη πράξη τι θα βγεί!!

Μαλλιώρα πάντως εμείς εδώ έχουμε κοντοσούβλια και Γ@@#$...αν είναι και το δυναμόμετρο έτσι......

Link to comment
Share on other sites

Θα φυτιλιάσω κόσμο , αλλα στα @@ μου...

Η εταιρία τούτη,overload, γιατι μετράει στου Μαλλιώρα?

+1Bonus, γιατι έχουν εμφανιστεί τις τελευταίες μέρες 3-4 κάτοχοι που βγάζουν 200+ άλογα και όλοι είναι φτιαγμένοι από την overload?

+1 Δώρο, γιατι όλα αυτά μετα από του αποστόλη το ΤΣΙ?

:lol: φιλε μου αν καταλαβα καλα υπονοεισ οτι ειμαστε ψεφτες εγω ο γιοργος και ο αποστολης....

για να σου αποδειξω οτι δεν λεω κουταμαρεσ πεσ μου να βρεθουμε καποια μερα που να μπορουμε...

να σε παω μια βολτα και δεν θα θεσ παραπανω αποδειξεισ πιστεψε με...παντα φιλικα....(εχεισ και εσυ tsi)

Link to comment
Share on other sites

:lol: φιλε μου αν καταλαβα καλα υπονοεισ οτι ειμαστε ψεφτες εγω ο γιοργος και ο αποστολης....

για να σου αποδειξω οτι δεν λεω κουταμαρεσ πεσ μου να βρεθουμε καποια μερα που να μπορουμε...

να σε παω μια βολτα και δεν θα θεσ παραπανω αποδειξεισ πιστεψε με...παντα φιλικα....(εχεισ και εσυ tsi)

Δεν με ενδιαφέρει να δώ αν έχεις 200 ή οχι , απλα , αυτη η άμεση εισβολή οverloadaδων μου κίνησε το ενδιαφέρον...

P.S Τον αποστόλη, τον ξέρω και προσωπικά.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια να σασ πω και εγω με την σειρα μου οτι σημερα εβαλα τα 200 στην overload και το αμαξι δεν νιωθει....

σημερα ο γιωργοσ θα παει να τα βαλει μαλλον με ενα gti και θα σας πει τι εγινε τελικα....

εγω απ'οτι ειδα σημερα...

αργει να αρπαξει λιγο σε σχεση με αυτο που δινει ψηλα αλλα στα ψηλα το αμαξι γαμ...αυτο ειναι λογικο γιατι δεν πειραζει τιποτα λογικα απο τον κομπρεσορα αλλα μονο στο τουρμπο που χολενε στα ψηλα...αλλα κατα τα αλλα εχει γραμμικοτατη ροπη σε ολο το φασμα και δεν την πολυκαταλαβαινεις....

αλλα κατεβαζει τα χιλιομετρα πολυ μα παρα πολυ καλα....

θα παω εγω να κανω δυναμομετρηση σε αυτον που λετε και θα σασ την δωσω... :lol:

ΤΙΜΗ 740Ε ??

Εσυ μονο προγραμμα φορας ???

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει να δώ αν έχεις 200 ή οχι , απλα , αυτη η άμεση εισβολή οverloadaδων μου κίνησε το ενδιαφέρον...

P.S Τον αποστόλη, τον ξέρω και προσωπικά.... :lol:

:lol: ενταξει τοτε καταλαβα λαθοσ.. :lol: πιστευω οτι απλα ετυχε και επειδη ειμαστε απο τουσ πρωτουσ γι'αυτο γνωριστηκαμε κι'ολασ για να δουμε τι παιζει....δεν θελω να ερχομαι σε αντιπαραθεση με αλλους απο το φορουμ αλλα μερικοι ειναι πολυ εριστικοι και οτι λενε δεν το λενε σε καμια περιπτωση φιλικα αντιθετωσ ειρωνικα...και λενε συνεχεια αποκλειεται και ειναι χαλασμενα τα δυναμομετρα και κατι τετοια κουφα και οτι βγαινουν σε αλλα δυναμομετρα 20 και 40 αλογα παρακατω...δεν ειναι σοβαρα πραγματα αυτα....και πεσ μου πωσ ειναι δυνατον να τα ριχνω σε RS OCTAVIA 3τες και 4τες και να εχω 180 αλογα.... sorry για το μεγαλο ποστ

Link to comment
Share on other sites

φιλτρο pipcrs το προγραμμα και μεσαιο τελικο...δεν εχω κανει ακομα dyno

Δεν απαντησες 740Ε εκανε το προγραμμα ?

Τα ιδια πραγματα φοραει και του Γιωργου το αυτοκινητο ?

Το φιλτρο και το μεσαιο τελικο που τα εβαλες και ποσα πληρωσες ?

Ρωταω γιατι ψηνομαι και εγω να βελτιωσω το τσι μου.. (αφου ξεμπερδεψω με το συγρονιζε της 1ης 2ας)

Link to comment
Share on other sites

Νεοκλή, τα παιδιά μπορεί όντως να έχουν το καλύτερο πρόγραμμα μην είμαστε καχύποπτοι. Ας ανοίξουν να δούμε πιο πάει γρηγορότερα και τότε θα βγάλουμε όλοι τα συμπεράσματά μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν απαντησες 740Ε εκανε το προγραμμα ?

Τα ιδια πραγματα φοραει και του Γιωργου το αυτοκινητο ?

Το φιλτρο και το μεσαιο τελικο που τα εβαλες και ποσα πληρωσες ?

Ρωταω γιατι ψηνομαι και εγω να βελτιωσω το τσι μου.. (αφου ξεμπερδεψω με το συγρονιζε της 1ης 2ας)

οχι εξατμιση εχει stock αλλα και εγω που εχω μεσαιο τελικο δεν νομιζω να μου δινει τιποτα...

απλα για ομορφια το εχω κανει επειδη ειναι του R32 και βγαζει πολυ ωραιο ηχο...

το προγραμμα κανει οσα ειπες...το φιλτρο το εβαλα εκει στην overload....οτι αλλο θεσ πες μου να σε βοηθησω σε οτι ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Νεοκλή, τα παιδιά μπορεί όντως να έχουν το καλύτερο πρόγραμμα μην είμαστε καχύποπτοι. Ας ανοίξουν να δούμε πιο πάει γρηγορότερα και τότε θα βγάλουμε όλοι τα συμπεράσματά μας!!!

γεια σου φιλε μου...επειδη ειχα χασει καποια μερη τησ συζητησης....ειστε παραπανω απο 1 ατομο που το εχετε φτιαξει στουσ

e-tunners???θα ηθελα να ωρεθουμε καμια φορα οχι για να συγρινουμε τα αμαξια μασ αλλα για να ανταλλαξουμε και αποψεισ και γνωσεις...

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε μου...επειδη ειχα χασει καποια μερη τησ συζητησης....ειστε παραπανω απο 1 ατομο που το εχετε φτιαξει στουσ

e-tunners???θα ηθελα να ωρεθουμε καμια φορα οχι για να συγρινουμε τα αμαξια μασ αλλα για να ανταλλαξουμε και αποψεισ και γνωσεις...

εγω ειμαι μεσα παιδια οποτε κανονισετε δεν εχω προβλημα να ανοιξουμε κιολας για να δουμε διαφορες και να μιλησουμε και απο ολα! :D

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι μεσα παιδια οποτε κανονισετε δεν εχω προβλημα να ανοιξουμε κιολας για να δουμε διαφορες και να μιλησουμε και απο ολα! :D

ναι ρε παιδια εννοειται...εχουμε αντιπαραθεση με ολουσ τουσ αλλουσ που μασ λενε συνεχεια υποτιμιτικα οτι τα tsi δεν ειναι για πολλα και πωσ θα τα παρουμε στο χερι και κατι αλλα τετοια....μην εχουμε και κοντρα μεταξυ μασ..

εγω θα χαιρομουν να βρισκομασταν για να καμαρωσουμε τα φτιαγμενα αμαξακια μασ....μιασ και ειμαστε και απο τουσ πρωτουσ...

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδια εννοειται...εχουμε αντιπαραθεση με ολουσ τουσ αλλουσ που μασ λενε συνεχεια υποτιμιτικα οτι τα tsi δεν ειναι για πολλα και πωσ θα τα παρουμε στο χερι και κατι αλλα τετοια....μην εχουμε και κοντρα μεταξυ μασ..

εγω θα χαιρομουν να βρισκομασταν για να καμαρωσουμε τα φτιαγμενα αμαξακια μασ....μιασ και ειμαστε και απο τουσ πρωτουσ...

anytime :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει να δώ αν έχεις 200 ή οχι , απλα , αυτη η άμεση εισβολή οverloadaδων μου κίνησε το ενδιαφέρον...

P.S Τον αποστόλη, τον ξέρω και προσωπικά.... :D

Το έκανε ένας και ακουλούθησαν και άλλοι ποιό το πρόβλημα? κυνηγάς φαντάσματα? δεν σε καταλαβαίνω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ξεκαθαρίσω κάτι δεν έχω βάλει πρόγραμμα γιατί πολύ απλά το στρώνω το αυτοκίνητο. Και θα χαρώ και εγώ λοιπόν να βρεθούμε κάποια στιγμή να ανταλλάξουμε απόψεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορείτε να μου δώσετε μια λύση για πρόγραμμα αξιόπιστο?Με ενδιφέρει η τιμή του και η καταναλωση βενζίνης...ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΌ ΌΛΑ Η ΑΞΙΟΠΙΣΤΊΑ.

Θα σε παρακαλουσα να χρησιμοποιεις μικρους ελληνικους χαρακτηρες συμφωνα με τους ορους χρησης του forum.

Edited by konstantinos passat
@Το post μεταφραστηκε στα Ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

Re pedia mporeite na mou dosete mia lisi gia programma aksiopisto?Me endiferei i timi tou kai i katalalosi venzinis...KAI PANO APO OLA I AKSIOPISTIA.

πραγματι πολυ καλα τα νεα για το τσι μας , αλλα θα ηθελα να μαθω καποια πραγματα για την καταναλωση του αυτοκινητου. αυξηθηξε σιγουρα αλλα ποσο; ποσο καει μεσα στην πολη και ποσο στην εθνικη οδο;

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

πραγματι πολυ καλα τα νεα για το τσι μας , αλλα θα ηθελα να μαθω καποια πραγματα για την καταναλωση του αυτοκινητου. αυξηθηξε σιγουρα αλλα ποσο; ποσο καει μεσα στην πολη και ποσο στην εθνικη οδο;

ευχαριστω!

αν το ζοριζεις καιει και μαλιστα πολυ... αν το πηγαινεις χαλαρα τοτε δεν εχεις προβλημα...

μεσα στην πολη η καταναλωση ειναι φυσιολογικη... αλλα εθνικη με 180 χιλιομετρα π.χ μπορεις να δεις και 12 λιτρα / 100 χιλιομετρα με 200 και πανω αστο καλυτερα...!

Link to comment
Share on other sites

Re pedia mporeite na mou dosete mia lisi gia programma aksiopisto?Me endiferei i timi tou kai i katalalosi venzinis...KAI PANO APO OLA I AKSIOPISTIA.

η αξιοπιστια ενος προγραμματος δεν ειναι κατι που το βαζεις 1 μηνα και μεα απο 1 μηνα λες οκ ειναι αξιοπιστο...

κανεις δεν μπορει να σου δωσει αυτη την απαντηση με 100% σιγουρια!

εγω το εχω σχεδον 2μιση μηνες το προγραμμα και δεν εχει κανει κιχ το αμαξι. αψογο στην συμπεριφορα του!

θα ακουσεις πολλα στο θεμα προγραμματος αλλα απο τον εναν και αλλα απο τον αλλον αλλα η αποφαση πρεπει να ειναι καθαρα προσωπικη!

Link to comment
Share on other sites

η αξιοπιστια ενος προγραμματος δεν ειναι κατι που το βαζεις 1 μηνα και μεα απο 1 μηνα λες οκ ειναι αξιοπιστο...

κανεις δεν μπορει να σου δωσει αυτη την απαντηση με 100% σιγουρια!

εγω το εχω σχεδον 2μιση μηνες το προγραμμα και δεν εχει κανει κιχ το αμαξι. αψογο στην συμπεριφορα του!

θα ακουσεις πολλα στο θεμα προγραμματος αλλα απο τον εναν και αλλα απο τον αλλον αλλα η αποφαση πρεπει να ειναι καθαρα προσωπικη!

Exeis apolito dikio Apostoli.

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω εδώ από το θέμα του αυοκινήτου του taos.

Να σου πω όταν είχα ρωτήσει στην Μίλτεκ και μου είχαν πει ότι δίνουν δυναμομέτρηση μαζί με το εξάτμιση 20 άλογα γέλασα και το λέγαμε με τον Γιατρό και γενικά κοροϊδεύαμε? Επειδή τον Τάσο τον γνώρισα και παρότι νεαρός στην ηλικία είναι πολύ σοβαρός και έχει και χαρτιά για αυτά που λέει, εγώ προσωπικά τον πιστεύω!!! Επειδή δεν είναι σωστό να επιτιθέμεθα στο παλικάρι και επειδή έχει πει φιλικά να ανοίξει με όποιον δεν τον πιστεύει, θεωρώ ότι πρέπει να του ευχόμαστε καλορίζικο, καλοτάξιδο και απροβλημάτιστο το αυτοκίνητό του. Συμφέρον δεν νομίζω να υπάρχει από κανέναν τουλάχιστον το ελπίζω!!

Δηλαδή ρε Νεκτάριε, τα gti πόσα παίρνουν με Milltek?? 30?

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω εδώ από το θέμα του αυοκινήτου του taos.

Δηλαδή ρε Νεκτάριε, τα gti πόσα παίρνουν με Milltek?? 30?

Εδώ ανεβάζει 40 άλογα η supersprint σε cupra mk2....που ζείς man?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.