Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Αν κρίνω από τη χαώδη διαφορά μεταξύ actual και requested absolute pressure, ναι!

Το πρόγραμμα βγάζει 219 άλογα τα οποία θέλουν να δείξουν τα δόντια τους αλλά δεν μπορούν. Πιστεύω πως με εισαγωγή-βαρελάκι-εξάτμιση θα βαράει τουλάχιστον 240(!)...

αρα με περιφεριακα τα οποια ΄΄μειωνεκτηματα΄΄ του revo τα φερνεις με το μερος σου?

Link to comment
Share on other sites

Aπό κατανάλωση πως πάνε τα τσιπαρισμένα 200αρια σε νορμαλ οδήγηση και με το γκάζι στο πάτωμα? Μπορεί να μας πει κάποιος, για να δούμε αν αξίζει τον κόπο να κάνω τη μετατροπή, καθώς πρώτη μου προτεραιότητα είναι η χαμηλή κατανάλωση σε κανονικές συνθήκες

Μόλις γύρισα από ταξίδι με φουλ ντεπόζιτο και όχι πολύ οικονομική οδήγηση το λαμπάκι της ρεζέρβας άναψε στα 660χλμ, μέσα στην Αθήνα με επιθετική οδηγηση και κίνηση με ένα ντεπόζιτο κάνω 450 με 500χλμ το πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

Απο μηνυματα που περνω καθε μερα, στην συναντηση της τεταρτης ( καιρου επιτρεποντος ) θα εχουμε μεγαλη συμμετοχη

Οσο αφορα καταναλωσεις, εχω δει και 7,1 αττικη οδο, οταν ομως το ποδι βαραινει ..........

Link to comment
Share on other sites

αυτες οι φλογες απο που ειναι????πω πω χαμος...

εκρηξη γινεται μεσα στο μοτερ λογικο ειναι να υπαρχουν και φλογες

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω ξερει καποιος δυναμομετρο Maha με καλη τιμη αθηνα?αν θελει ας μου κανει πμ....θελω να παω να δω το αμαξακι μου και αναλογος να πραξω στη συνεχεια...

μενω αγια παρασκευη...

Link to comment
Share on other sites

http://www.liveleak.com/view?i=73e_1192001762

δείτε και αυτό να δείτε τι γίνεται μέσα στον κινητήρα σας

Κορυφαίο το βιντεάκι. ty

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω ξερει καποιος δυναμομετρο Maha με καλη τιμη αθηνα?αν θελει ας μου κανει πμ....θελω να παω να δω το αμαξακι μου και αναλογος να πραξω στη συνεχεια...

μενω αγια παρασκευη...

Πανο, στο γνωστο maha θα πας..

unlimited exelixis Φωτεινέλης 2102801218

Edited by poenstar
Link to comment
Share on other sites

ποιο maha ειναι που εχει καθε δευτερα προσφορα?

ναι ρε γαμωτο....

αλλα ρε παιδια ρωτησα 2 και μου παν 70 ευρο!!!

κατι πιο φθηνο δεν υπαρχει?ας μην ειναι maha....

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε γαμωτο....

αλλα ρε παιδια ρωτησα 2 και μου παν 70 ευρο!!!

κατι πιο φθηνο δεν υπαρχει?ας μην ειναι maha....

Ο Φωτεινέλης είχε προσφορα κάθε Δευτέρα 40 ευρώ......αλλά έχουν περάσει κάποιοι μήνες απο τότε που πήγα...

Πάρε τηλ και ρώτα....δεν χάνεις τίποτα.

Edited by JOVANNI
Link to comment
Share on other sites

Οχι σήμερα ρε παίδες, σήμερα έβαλα το revo και δεν έχω προλάβει να δώ τι γίνεται. Πρώτη εντύπωση εώς 4000 καμια διαφορά απο >4000 έχει γίνει πιο ζωηρό.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα έβαλα το revo και δεν έχω προλάβει να δώ τι γίνεται. Πρώτη εντύπωση εώς 4000 καμια διαφορά απο >4000 έχει γίνει πιο ζωηρό.

====

Καλοτάξιδος !

Κάνε λίγα χιλιόμετρα, θα προσαρμόσει και θα φυσάει παντού !

Link to comment
Share on other sites

Οχι σήμερα ρε παίδες, σήμερα έβαλα το revo και δεν έχω προλάβει να δώ τι γίνεται. Πρώτη εντύπωση εώς 4000 καμια διαφορά απο >4000 έχει γίνει πιο ζωηρό.

Το συγκρίνεις με το πως πηγαινε το αμαξι μαμα ή με καποιο προηγουμενο προγραμμα σου?

Λίγο περιεργο μου φαινεται να μην εχει καμια διαφορα μεχρι τις 4000 και μετα απλως να ειναι πιο ζωηρό.

Link to comment
Share on other sites

Ο Φωτεινέλης είχε προσφορα κάθε Δευτέρα 40 ευρώ......αλλά έχουν περάσει κάποιοι μήνες απο τότε που πήγα...

Πάρε τηλ και ρώτα....δεν χάνεις τίποτα.

η προσφορα ισχυει ακομα!!! :)

δευτερα θα παω....

ελπιζω αν οχι τελεια να δω ενα ικανοποιητικο αποτελεσμα.αλλιως παω για αλλο προγραμμα! :)

Link to comment
Share on other sites

====

Καλοτάξιδος !

Κάνε λίγα χιλιόμετρα, θα προσαρμόσει και θα φυσάει παντού !

και που το ξερεις οτι θα φυσαει και δεν θα ξεφυσαει? δικο σου ειναι το προγραμμα ή μηπως τους το εφτιαξες εσυ? closedeyes.gif

Link to comment
Share on other sites

και που το ξερεις οτι θα φυσαει και δεν θα ξεφυσαει? δικο σου ειναι το προγραμμα ή μηπως τους το εφτιαξες εσυ? closedeyes.gif

Οσο να ναι καποια προγραμμα κονσερβα ολοι τα ξερουν λιγο πολυ πια............ :)

παιδια σε costum προγραμμα αμα αλλαξεις περιφεριακα σου αλλαζουν το προγραμμα?

αν εχεις revo mtm κτλ απλα στο ξαναπερναναι?αλλα και να μη στο περασουν ο εγγεφαλος σιγα σιγα φτανει να το καταλαβει απλα αργει?τα λεω καλα?

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

παιδια σε costum προγραμμα αμα αλλαξεις περιφεριακα σου αλλαζουν το προγραμμα?

αν εχεις revo mtm κτλ απλα στο ξαναπερναναι?αλλα και να μη στο περασουν ο εγγεφαλος σιγα σιγα φτανει να το καταλαβει απλα αργει?τα λεω καλα?

ε ενταξει δεν ειναι ακριβως ετσι πχ εχεις βαλει stage 1 revo σε tfsi...η revo για stage 2 θελει dp+cat και εισαγωγη αν εσυ παραμεινεις με το stage 1 και βαλεις τα πραγματα πανω δεν θα γινει stage 2 απο μονο του απλα.....ειτε custom ειτε κονσερβα θελει update οτι και να κανεις για να ειναι σωστο!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ένδειξη για το τι κερδος θα πάρεις απο τα περιφερειακά μπορείς να έχεις αν δεις τη διαφορά actual και requested perssure. Αν η διαφορά είναι μεγάλη τότε απελευθερώνοντας τον κινητήρα με εξατμίσεις εισαγωγές κτλ θα ανεβάσει και παραπάνω πίεση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.