Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Κανένας μας δεν μπορεί να πει ότι εκπροσωπεί το VW Club Ελλάδας. Αυτό εκπροσωπείται απο το Δ.Σ. της Ελληνικής Αγωνιστικής-Αυτοκινητιστικής Λέσχης Φίλων και Κατόχων Volkswagen.

Όσο αναφορά το VW Club Forum αυτό εκπροσωπείται από την διαχείριση του forum και μόνο.

Μπορεί να πει πως επικοινωνεί μαζί τους για ένα group buy που βρίσκεται υπό σκέψη...

Εγώ δεν έγραψα τίποτα για εκπροσώπους. Εννοούσα πως θα επικοινωνήσει εκ μέρους των μελών του VW club για την ομαδική αγορά ώστε να του απαντήσουν με μεγαλύτερη ακρίβεια. Με παρεξήγησες.

Υ.Γ. Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο το post μου στην προηγούμενη σελίδα έγινε edit χωρίς καμία προειδοποίηση στις 20:12:40 από τον Τάσο ενώ εσύ είχες απαντήσει ήδη στις 20:11:18.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

πηγα να πατησω reply κ πατησα edit κ το πηρα γραμμη κ απλα δεν εκανα ουτε edit Ουτε reply

ΓΙΑΤΙ ειδες κατι να αλλαξε απο το Post σου κ το ρωτας με μαυρα γραμματα?

ΥΓ edit μπιορω να κανω χωρις προειδοποιηση απλα πρεπει να υπαρχει λογος.

επειδη δεν υπηρξε απλα δεν εκανα.το γραφει edit ακομα κ αν πατησα cancel το edit

Έπρεπε να γράψεις ότι επικοινωνείς εκ μέρους του VW Club Ελλάδας για να είσαι σίγουρος ότι θα σου απαντήσουν και μάλιστα με ακρίβεια.

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

πηγα να πατησω reply κ πατησα edit κ το πηρα γραμμη κ απλα δεν εκανα ουτε edit Ουτε reply

ΓΙΑΤΙ ειδες κατι να αλλαξε απο το Post σου κ το ρωτας με μαυρα γραμματα?

ΥΓ edit μπιορω να κανω χωρις προειδοποιηση απλα πρεπει να υπαρχει λογος.

επειδη δεν υπηρξε απλα δεν εκανα.το γραφει edit ακομα κ αν πατησα cancel το edit

:hyper:

Link to comment
Share on other sites

μεσα και εγω παμε πανοοο!

κανουμε group buy ζηταμε να μας στειλει μια για δοκιμη και μετα παιρνουμε τις αλλες. πρεπει να γινει και δυναμομετρηση παντως ατομου που εχει κανει ηδη να δουμε και μετα :wacko: επιτελους θα χουμε ηχο!!!!

Link to comment
Share on other sites

αν βγαζει τον ηχο οπως το spacer μη χαιρεσαι αδικα.απο την αλλη μακαρι να κανει ωραιο ηχο κ την αγοραζω κ εγω

Link to comment
Share on other sites

αν βγαζει τον ηχο οπως το spacer μη χαιρεσαι αδικα.απο την αλλη μακαρι να κανει ωραιο ηχο κ την αγοραζω κ εγω

εγχειρηση κανονικη θελει για να μπει!

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝΕ ΤΑ ΑΜΑΞΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ SERVICE ΣΤΙΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ...

επειδη δεν ηξερα που να ανοιξω το θεμα το ανοιξα εδω και ας το μεταφερει καποιος moderator στο καταλληλο section...

φιλος πηγε το αμαξι του για service σε γνωστη αντιπροσωπεια... εχει golf tsi... πριν το παει το ανοιξαμε βγαλαμε τα φιλτρα λαδιου και βενζινης και τα σημαδεψαμε... το πηγε για service το πηρε το ανοιξαμε και τα φιλτρα ηταν ιδια... τα πληρωσε κανονικα και την εργασια επισης...

σημερα εστειλε mail στην αντιπροσωπεια καταγγελοντας τους στον οργανισμο προστασιας καταναλωτη... τον πηρανε τηλ κατευθειαν και μονο w12 δεν του ειπανε να του φερουν για παρτη του...

απλα για να μαθετε τι πληρωνετε στα service σας και τι περνετε...!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝΕ ΤΑ ΑΜΑΞΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ SERVICE ΣΤΙΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ...

επειδη δεν ηξερα που να ανοιξω το θεμα το ανοιξα εδω και ας το μεταφερει καποιος moderator στο καταλληλο section...

φιλος πηγε το αμαξι του για service σε γνωστη αντιπροσωπεια... εχει golf tsi... πριν το παει το ανοιξαμε βγαλαμε τα φιλτρα λαδιου και βενζινης και τα σημαδεψαμε... το πηγε για service το πηρε το ανοιξαμε και τα φιλτρα ηταν ιδια... τα πληρωσε κανονικα και την εργασια επισης...

σημερα εστειλε mail στην αντιπροσωπεια καταγγελοντας τους στον οργανισμο προστασιας καταναλωτη... τον πηρανε τηλ κατευθειαν και μονο w12 δεν του ειπανε να του φερουν για παρτη του...

απλα για να μαθετε τι πληρωνετε στα service σας και τι περνετε...!!!!!!!

Αυτά είναι γνωστά

Εξάλλου όσοι πάνε στην αντιπροσωπεία για service,δικοί γνωστοί δηλαδή,πάνε με δικά τους αναλώσιμα και προσπαθούν να είναι μπροστά κατά την διαδικασία του service

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι γνωστά

Εξάλλου όσοι πάνε στην αντιπροσωπεία για service,δικοί γνωστοί δηλαδή,πάνε με δικά τους αναλώσιμα και προσπαθούν να είναι μπροστά κατά την διαδικασία του service

εκτος αυτου εγω συγκεκριμενα ειμαι ολη την ωρα απο πανω ! θελουνε δν θελουνε ειναι ιδιοκτησια μας,και πρεπει να βλεπουμε και να ξερουμε τι γινεται...

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝΕ ΤΑ ΑΜΑΞΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ SERVICE ΣΤΙΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ...

επειδη δεν ηξερα που να ανοιξω το θεμα το ανοιξα εδω και ας το μεταφερει καποιος moderator στο καταλληλο section...

φιλος πηγε το αμαξι του για service σε γνωστη αντιπροσωπεια... εχει golf tsi... πριν το παει το ανοιξαμε βγαλαμε τα φιλτρα λαδιου και βενζινης και τα σημαδεψαμε... το πηγε για service το πηρε το ανοιξαμε και τα φιλτρα ηταν ιδια... τα πληρωσε κανονικα και την εργασια επισης...

σημερα εστειλε mail στην αντιπροσωπεια καταγγελοντας τους στον οργανισμο προστασιας καταναλωτη... τον πηρανε τηλ κατευθειαν και μονο w12 δεν του ειπανε να του φερουν για παρτη του...

απλα για να μαθετε τι πληρωνετε στα service σας και τι περνετε...!!!!!!!

καλο θα ήταν να αναφέρεις σε ποια αντιπρωσοπεία για να την αποφεύγουμε

Link to comment
Share on other sites

εκτος αυτου εγω συγκεκριμενα ειμαι ολη την ωρα απο πανω ! θελουνε δν θελουνε ειναι ιδιοκτησια μας,και πρεπει να βλεπουμε και να ξερουμε τι γινεται...

Έτσι πρέπει :wub:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι πρέπει :wub:

μονο οταν εχεις χρονο εαν οχι τοτε το αφήνεις αναγκαστικα δυστηχως

Link to comment
Share on other sites

και το κορυφαιο ,είναι ότι τα λάδια ή τα φίλτρα ή τα μπουζι κλπ τα κρατανε γιατί τα έχουν χρεωθεί ,δημιουργουν stock και μετα τα πουλάνε μαύρη αγορά -

πχ είναι ο Μαστρομήτσος στην αντιπροσωπεία

και έρχεται η κυρία που δεν γνωρίζει για αυτοκίνητα και αντί για 4 μπουκαλια λάδι

τις βάζει τα δύο (μην πω ένα ή κανένα)... στην αντιπροσωπεία όμως έχει χρεώσει 4 - τα υπόλοιπα

2 τα πουλάει έξω,,,,,,

Link to comment
Share on other sites

και το κορυφαιο ,είναι ότι τα λάδια ή τα φίλτρα ή τα μπουζι κλπ τα κρατανε γιατί τα έχουν χρεωθεί ,δημιουργουν stock και μετα τα πουλάνε μαύρη αγορά -

πχ είναι ο Μαστρομήτσος στην αντιπροσωπεία

και έρχεται η κυρία που δεν γνωρίζει για αυτοκίνητα και αντί για 4 μπουκαλια λάδι

τις βάζει τα δύο (μην πω ένα ή κανένα)... στην αντιπροσωπεία όμως έχει χρεώσει 4 - τα υπόλοιπα

2 τα πουλάει έξω,,,,,,

Ισχυει γιατι το ξερω απο ατομο που δουλευε volkswagen

καλο θα ήταν να αναφέρεις σε ποια αντιπρωσοπεία για να την αποφεύγουμε

:thumbsup::goodjob: :goodjob:

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο με τα λαδια εχετε απολυτο δικιο σε ολες τις αντιπροσωπειες δεν σου δινουν , ενω πρεπει, το περισευμα απο τα λαδια!!!

κατα τα αλλα εμπιστευεστε τα αλλα συνεργεια κ οχι τις αντιπροσωπειες περισσοτερο??? εγω παλι γιατι εχω παραπονα απο τους περισσοτερους που εχω παει...κ απο συνεργεια γνωστα στο club... κ τα προβληματα που μου δημιουργησαν μου τα ελυσαν στην αντιπροσωπεια?!

Link to comment
Share on other sites

εχει φορεσει κανεις απο εδω αντιστρεπτικες?σκεφτομαι να βαλω της H&r και αν δω οτι χανω πολυ σε ανεση που εσυ εβαλαν λενε δεν χανουν καθολου να κατεβασω μια σκληροτητα τα αμορτισερ τι λετε ?:cry:

Link to comment
Share on other sites

Τι λες βρε σειρα??φωτια θα βαλεις νυχτιατικα???

ενα σιγουρο προτζεκτ με πασατ 122 ειναι στην τουρκια με td03 και 210+ κοιτα... http://www.remapstr.com/dunyada-ilk-1-4-tsi-122hp-stage-3-kit-210hp/

να το μοτερ του aaaasdasd139592x444.jpg'

εσυ που το ακουσες αυτο??περιοχη?:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ποστάρω περισσότερες πληροφορίες καθότι δεν ξέρω. Είναι ένα scirocco 122 με σχεδόν 220 hp!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ποστάρω περισσότερες πληροφορίες καθότι δεν ξέρω. Είναι ένα scirocco 122 με σχεδόν 220 hp!!!

παιδια καλησπερα ο αδερφος μου σκεφτοται τωρα στα κοντα να παρει το golf 1,4 tsi 160 ps dsg εκδοση rline και θελει να του βαλει και εξατμηση προγραμμα εισαγωγη τι λετε θα αντεξει ?μεχρι ποσα κιλα ροπης αντεχει ?ειναι καπιο μελος που εχει 1,4 160ps dsg με προγραμα εξατμηση και εισαγωγη για να μου πει εντυπωσειςη εστω καποια μελη που να εχουν καποιες εμπειριες απο φιλους με τετιο setup πανω σε 1,4 tsi ευχαριστω πολυ

Edited by pantelisn-passat cc
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ποστάρω περισσότερες πληροφορίες καθότι δεν ξέρω. Είναι ένα scirocco 122 με σχεδόν 220 hp!!!

Απο που Νικο απο Αθηνα;;;;

η ενα που εγραφε στο dragster απο Λαρισα;;;;

Κουλερ s3;;;; και πως το δουλευει;;; με Κ03;;

που τη σπουλαρει;;;;

ποιος το ρυθμιζει;;;;

ραδιο αρβυλα ειναι μηπως;;;; Αν δεν δω δεν πιστευω!!!!!

σε παρακαλω ενα πμ αν θες γιατι με ενδιαφερει παρα πολυ οπως μπορεις να φανταστεις.

Παρακαλω πμ οποιος ξερει κατι

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

ραδιο αρβυλα μυριζει ασχημα.. οποτε μην ασχολειστε μεχρι να δουμε τι παιζει.. που δυσκολο να παιζει.. εδω δεν ειχε ουτε τη δυναμομετρηση να ανεβασει φωτο ουτε το δυναμομετρο δεν θυμοταν.. τι λεμε τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.