Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Σου δινει πανω απο 27 κιλα ροπης ... Γιατι οι αλλες εταιρειες σου δινουν περισσοτερα ?

Λογικο ειναι το προγραμμα να ειναι καλυτερο value for money για το TSI παρα για το GT ...

Βέβαια ας μην ξεχνάμε ότι θα φύγουν και χρήματα στο στήσιμο του αυτοκινήτου.Για παράδειγμα το πρώτο που πρέπει να γίνει είναι να μπούν καλύτερα φρένα σε ένα TSi,και αυτό το έχω ακούσει απο πολλούς κατόχους.

Και φυσικά αξίζει το πρόγραμμα και για το GT γιατι το πρόγραμμα δεν φτάνει απλός τον αριθμό των αλόγων απο 170 σε 205 αλλα το ποιό σημαντικό είναι οτι σου βελτιώνει τις καμπύλες

Link to comment
Share on other sites

Σορυ αδερφε..αλλα οταν σου λεει 26 κιλα..η ειναι 26..η κ ελαχιστα λιγοτερο..παραπανω δεν νομιζω..Παντως με βρισκεις συμφωνο στο οτι ειναι καλυτερο value for money..Αν κ το Gt απο το Tsi εχει και αλλου διαφορες εκτος απο το προγραμμα τους..Αλλα φρενα..ζαντολαστιχα κτλ..

Ναι ξερω οτι γραφει 26 απλα σου λεω οτι μου ειπε και μου ειπε 27+ :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη διαβασα ολη την παραπανω συζητηση και ετυχε να ημουν προχτες στο Φιλοσιδη για να αλλαξω λαδακια...

ο Φιλοσιδης δεν βαζει demo και δεν πουλαει ακομα το προγραμμα της REVO (το λεω επειδη ρωτησα συγκεκριμενα) αλλα εχει ενα JETΤA με REVO σαν δοκιμαστικο,που το βλεπουν αν ειναι αξιοπιστο κ τετοια...

μηπως ο Αποστολης εκανε βολτα με το συγκεκριμενο αμαξι, και εχει δημιουργηθει τζαμπα παρεξηγηση?

Να ρωτησω και τον φιλο Κωστα, με την ευκαιρια (που απο οτι καταλαβα δουλευει στη revo) βαζοντας οχι απο τη cargate αλλα απο το Φιλοσιδη,κερδιζω οτι θα ειμαι κανονικα μεσα στην εγγυηση??? χωρις κανενα προβλημα!(το λεω επειδη εχω κανει κ επεκταση!) κ σε ποια εγγυηση του Φιλοσιδη ή και σε οποιοδηποτε αλλο εξουσιωδωτημενο? δλδ ειναι εν γνωση της κοσμοκαρ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη διαβασα ολη την παραπανω συζητηση και ετυχε να ημουν προχτες στο Φιλοσιδη για να αλλαξω λαδακια...

ο Φιλοσιδης δεν βαζει demo και δεν πουλαει ακομα το προγραμμα της REVO (το λεω επειδη ρωτησα συγκεκριμενα) αλλα εχει ενα JETΤA με REVO σαν δοκιμαστικο,που το βλεπουν αν ειναι αξιοπιστο κ τετοια...

μηπως ο Αποστολης εκανε βολτα με το συγκεκριμενο αμαξι, και εχει δημιουργηθει τζαμπα παρεξηγηση?

Ναί αγαπητό μέλος...το βρήκες..ακριβώς έτσι έγιναν τα πράγματα.Αυτό θα πεί διαίσθηση....εύγε. :D

Link to comment
Share on other sites

λοιπον... εχουμε και λεμε... στις 9.30 μπηκε το ντεμο πανω νωριτερα απο την κανονικη ωρα του ραντεβου... και καναμε μια βολτιτσα... χαλαρα μεχρι να μπουμε αττικη οδο και να ανοιξουμε να δουμε τι λεει το περιβοητο ρεβο... με το που μπενουμε αττικη οδο πληρωνουμε και ξεκιναει και το παταει το φιλαρακι... οι εντυπωσεις ειναι καλες ανεβαζει πολυ γραμμικα αλλα στα ψηλα ψοφαει και μαλιστα γρηγορα. η 2α του πολυ δυνατη η 3η του επισης αλλα στο κουμπωμα 4ης το αμαξι αρχισε και "επεφτε". συγκριτικα με το δικο μου θα ελεγα πως ειναι ποιο αδυναμο και για 800 ευρω δεν ειναι η καλυτερη δυνατη λυση... πολυ ακριβο και οχι αναμενομενο αποτελεσμα... δεν νομιζω παντως να ειναι στα 200+ αλογα που λεει η ρεβο. αν καποιος το θελει απλα για να εχει περισσοτερο γκαζι και να κανει ευκολα μια προσπεραση οκ ασ το βαλει αλλα αν καποιος το θελει για να κανει και καμια κοντριτσα που και που καλο ειναι να ψαξει και αλλες λυσεις...!
Παιδια επειδη διαβασα ολη την παραπανω συζητηση και ετυχε να ημουν προχτες στο Φιλοσιδη για να αλλαξω λαδακια...

ο Φιλοσιδης δεν βαζει demo και δεν πουλαει ακομα το προγραμμα της REVO (το λεω επειδη ρωτησα συγκεκριμενα) αλλα εχει ενα JETΤA με REVO σαν δοκιμαστικο,που το βλεπουν αν ειναι αξιοπιστο κ τετοια...

μηπως ο Αποστολης εκανε βολτα με το συγκεκριμενο αμαξι, και εχει δημιουργηθει τζαμπα παρεξηγηση?

Να ρωτησω και τον φιλο Κωστα, με την ευκαιρια (που απο οτι καταλαβα δουλευει στη revo) βαζοντας οχι απο τη cargate αλλα απο το Φιλοσιδη,κερδιζω οτι θα ειμαι κανονικα μεσα στην εγγυηση??? χωρις κανενα προβλημα!(το λεω επειδη εχω κανει κ επεκταση!) κ σε ποια εγγυηση του Φιλοσιδη ή και σε οποιοδηποτε αλλο εξουσιωδωτημενο? δλδ ειναι εν γνωση της κοσμοκαρ?

Διαβάζοντας το παραπάνω δηλαδή, εσένα σου φάνηκε πως πήρε το άλλο αμάξι για δοκιμή, ή πως φόρεσε επάνω το ρεβο;

..............

αν καποιος το θελει απλα για να εχει περισσοτερο γκαζι και να κανει ευκολα μια προσπεραση οκ ασ το βαλει αλλα αν καποιος το θελει για να κανει και καμια κοντριτσα που και που καλο ειναι να ψαξει και αλλες λυσεις...!

Επειδή αυτό μου διέφυγε, να σου πω Αποστόλη πως αν θέλεις να βάζεις κοντρίτσες, καλό θα ήταν να σκεφτόσουν κάπως πρίν δώσεις 24.000 για το 140αρι, να έδινες +6000 και να έπαιρνες το GTI, γιατί αν σκέφτεσαι για πατήματα... Θέλεις πολλά λεφτά, χρόνο, και δουλειά, και πάλι πίσω θα μένεις.. Ενα 1400άρι αμάξι ΔΕΝ το παίρνεις φίλε με τη λογική πως θα βάζεις και καμιά κοντρίτσα, όπως δεν θα το έπαιρνες και με τη λογική πως θα σου έβγαινε πιο οικονομικό στα εκτός πόλης δρομολόγια.. Αρα μη χάνεις το νόημα του αυτοκινήτου! :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βάλει κανείς μπαρόμετρο σε tsi?

Την πίεση απο ποιο σωληνάκι την παίρνει, για να βάλω το Τ?

Θέλω να το βάλω πάνω για να μετρήσω τι πίεση δουλεύω και δε ξέρω που να το συνδέσω!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βάλει κανείς μπαρόμετρο σε tsi?

Την πίεση απο ποιο σωληνάκι την παίρνει, για να βάλω το Τ?

Θέλω να το βάλω πάνω για να μετρήσω τι πίεση δουλεύω και δε ξέρω που να το συνδέσω!!! ;)

1.0 η 1.1 σταθερη 1.3 η 1.4 overboost.

Link to comment
Share on other sites

1.0 η 1.1 σταθερη 1.3 η 1.4 overboost.

Κάτι θα ξέρεις....άλλαξα σκάστρα, Ν75 και έβαλα χωάνη!!!!!!

...νομίζω 0,8 και 1,1 Overboost....

Δεν είμαι νορμάλ ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση για όσους γνωρίζουν: Σε περίπτωση που υπάρχει κιβώτιο DSG υπάρχει πιθανότητα παρενεργειών από το πρόγραμμα αναβάθμισης (πχ REVO). Παρενέργειες εννοώ κυρίως από άποψη πότε θα αλλάζει τις ταχύητες στη θέση Auto κτλ. ΕΠιπλέον μπορεί να διαχειριστεί την επιπλέον ροπή; Υπάρχουν κάποιοι που με TSI GT sport GT ή ακόμα και GTI έχουν αναβαθμίσει τον κινητήρα τους. Υπήρξε κάποια παρενέργεια; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι νορμάλ ;)

...και τι λέει ...αξίζει τον κόπο?

Αξίζει για 60 και κάτι λόγου (μπορεί και λίγο παραπάνω!!!!!) :lol:

Ξέρει κανείς τελικά που μπαίνει το Τ για να τραβήξω την πίεση!!

Το έχω το οργανάκι και δεν ξέρω τι να το κάνω!!!!!

Edited by Black badge project
Link to comment
Share on other sites

Ναί αγαπητό μέλος...το βρήκες..ακριβώς έτσι έγιναν τα πράγματα.Αυτό θα πεί διαίσθηση....εύγε. -_-

Λογικά πρεπει να εισαι τρελο νουμερο!!! δεν σου απανταω αναλογα γιατι οφειλουμε να εχουμε κοσμια συμπεριφορα μεσα στο φορουμ...

εξάλου αποτι εμαθα εισαι γνωστος..... ;):lol::lol:

και για την ιστορια εγω επειδη την συγκεκριμενη μερα ημουν στο Φιλοσιδη ανεφερα τι μου ειπαν τπτ παραπανω!!!

Link to comment
Share on other sites

Λογικά πρεπει να εισαι τρελο νουμερο!!! δεν σου απανταω αναλογα γιατι οφειλουμε να εχουμε κοσμια συμπεριφορα μεσα στο φορουμ...

εξάλου αποτι εμαθα εισαι γνωστος..... ;):lol::lol:

και για την ιστορια εγω επειδη την συγκεκριμενη μερα ημουν στο Φιλοσιδη ανεφερα τι μου ειπαν τπτ παραπανω!!!

...σεμνά..... -_-:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

keep it low guys!!!

Μην βγαζεται μαχαιρια knife.gif με το παραμικρο.

Φιλε κοσμα ανεβασε κανενα πιο μεγαλο video με τα κολπα της σκαστρας να γουσταρουμε ;)

Edited by peolinio
Link to comment
Share on other sites

keep it low guys!!!

Μην βγαζεται μαχαιρια knife.gif με το παραμικρο.

Φιλε κοσμα ανεβασε κανενα πιο μεγαλο video με τα κολπα της σκαστρας να γουσταρουμε ;)

...σε μένα αναφέρεσαι?

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση για όσους γνωρίζουν: Σε περίπτωση που υπάρχει κιβώτιο DSG υπάρχει πιθανότητα παρενεργειών από το πρόγραμμα αναβάθμισης (πχ REVO). Παρενέργειες εννοώ κυρίως από άποψη πότε θα αλλάζει τις ταχύητες στη θέση Auto κτλ. ΕΠιπλέον μπορεί να διαχειριστεί την επιπλέον ροπή; Υπάρχουν κάποιοι που με TSI GT sport GT ή ακόμα και GTI έχουν αναβαθμίσει τον κινητήρα τους. Υπήρξε κάποια παρενέργεια; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Kατα 99,9 % δε προκειτε να εχεις προβλημα... αλλωστε και γιατι να εχεις προβλημα δε εχει σχεση το DSG ...

Edited by BillVWRuleZ
Link to comment
Share on other sites

Kατα 99,9 % δε προκειτε να εχεις προβλημα... αλλωστε και γιατι να εχεις προβλημα δε εχει σχεσει το DSG ...

Δεν υπαρχει περιπτωση να εχεις προβλημα.Εδω πολλα gti που εχουν πανω απο 40 κιλα ροπη δεν εχουν προβλημα θα εχουμε εμεις που εχουμε 26 27κιλα???

Link to comment
Share on other sites

Λογικά πρεπει να εισαι τρελο νουμερο!!! δεν σου απανταω αναλογα γιατι οφειλουμε να εχουμε κοσμια συμπεριφορα μεσα στο φορουμ...

εξάλου αποτι εμαθα εισαι γνωστος..... :D:D:D

και για την ιστορια εγω επειδη την συγκεκριμενη μερα ημουν στο Φιλοσιδη ανεφερα τι μου ειπαν τπτ παραπανω!!!

Ώ ναι όντως τρελλό νούμερο.Τώρα πού έχω κόψει και τα χάπια.Δέν μου άρεσαν ήταν πικρά..

Απο την άλλη πάλι εσύ δείχνεις να είσαι πραγματικά ξεφτέρι αφού μετά απο 50 πόστ το συμπέρασμα που έβγαλες για το ότι τρέχει, ήταν πραγματικά ευφιέστατο !!!Κάτσε μπάς και στην επόμενη σελίδα μετά απο άλλα 50 πόστ το πιάσεις το νόημα.Μήπως να έπινες καλύτερα 100άρα μπάς και σταματήσεις να χτυπάς πυράκια;;; :ninja::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.