Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Το θέμα μας είναι το tsi!

Θέλεις κούλερ S3 συν το παράλληλο της forge.....τη να προλάβει να γεμίσει!?! :D

Οποτε μεχρι να το βαλει καποιος δεν μπορει να μιλαμε για το τι κανει το κουλερ της forge.Αλλα οτι θα ειναι ακριβοτερο απο του s3 αυτο ειναι δεδομενο.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μας είναι το tsi!

Θέλεις κούλερ S3 συν το παράλληλο της forge.....τη να προλάβει να γεμίσει!?! :D

GTI Cooler + Forge twincooler; Το σκέφτηκες;

Link to comment
Share on other sites

Τα log που εχετε κανει με τα i/c ειναι σε golf gti??Γιατι σε leon cupra 2 το i/c της forge ειχε 10 βαθμους κελσιου διαφορασε σχεση με του s3.

Tα logs που είχαμε κάνει είναι σε leon cupra 2 και μάλιστα ήταν 4. Ήταν 1 ακόμα με μαμά και ένα με της APR. Το καλύτερο βγήκε της APR με 31, μετά το twin με 33, S3 με 34 και το μαμά με 47. Σημείωση οι μετρήσεις έγιναν και με τα 4 ταυτόχρονα, δίπλα δίπλα.

Το θέμα σας είναι το TSI αλλά δεν νομίζω να διαφέρει στην λειτουργία το twin cooler της εν λόγω εταιρείας που βγαίνει για εσάς με το αντίστοιχο για S3, GTI, LEON.

Και είπαμε ότι προσθέτει lag, αλλά όχι και τόσο. Αν είναι να βάζουμε i/c και να αποκτάμε 1000στροφές lag, τότε βράστα. Αν και υπόψην, όσο καλύτερο είναι το i/c τόσο λιγότερο lag έχεις.

Link to comment
Share on other sites

εχω καποιες μικρες αποριες.

λοιπον στα 200 αλογα ανεβαινει μονο με καλο προγραμμα???

και δευτερον,πριν ειχα ενα tt1800 turbo το προηγουμενο,στα 200 αλογα κι αυτο.

υπαρχει καμια περιπτωση να δω τις επιδοσεις του,το τραβηγμα του και στο golf μου?

διχως ομως να ζημιωθει ο κινητηρας,ειναι βασικο αυτο.δεν θελω να το πηγαινω με κοφτες το αμαξι ομως μου αρεσει να χει τραβηγμα το αυτοκινητο,αρπες.

Ο αδερφος μου εχει το ΤΤ (προηγουμενο μοντελο) με τα 180 hp πατισαμε μαζι (εχω το TSI 140 και εχω βαλει προγραμμα της REVO μονο τπτα αλλο και το εχω στα 210 hp) και ημουν ενα αμαξι μπροστα... :D;)

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφος μου εχει το ΤΤ (προηγουμενο μοντελο) με τα 180 hp πατισαμε μαζι (εχω το TSI 140 και εχω βαλει προγραμμα της REVO μονο τπτα αλλο και το εχω στα 210 hp) και ημουν ενα αμαξι μπροστα... :D;)

τοσο καλα το 1400αρι?μιλαω για κυβισμο γιατι δεν ξερω τι δυνατοτητες μπορει να φτασει ενα 1400 μοτερ.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν διαφορα προγραμματα revo abt και απο ελληνες προγραμματιστες.Το θεμα ειναι τι θελεις εσυ.Τωρα οσον αφορα τις επιδοσεις κατα την γνωμη μου θα ειναι κοντα με το ττ εως το 160 180 χλμ.Αλλα παντα πιο πισω.

Κι ομως και μετα τα 180 ημουν μπροστα... :D αλλωστε εχω δει στο κοντερ 245 km/h ;):thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

αλλωστε εχω δει στο κοντερ 245 km/h :o:o

Δεν παιζει με τπτ...Προσπαθησε να βγαλεις pic να δουμε αν μπορεσεις..Αλλα προσεχε μην σκοτωθεις..

Link to comment
Share on other sites

245 στο 1400άρι;;;;;;

Τον είδες εκείνον με τα μαύρα απ' έξω που έτρεχε;; Ε, δεν τον έλεγαν Χάρη, αλλά κοντά είσαι.... το έχεις..... Ααααααααααακριβώωωωωωωωως! Χάρο τον έλεγαν!!

πρόσεξε γιατί το 140άρι ΔΕΝ είναι στημένο όπως το 170άρι, και είναι πολύ πιο εύκολο να μαζέψεις στρέμματα....

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως και μετα τα 180 ημουν μπροστα... :o αλλωστε εχω δει στο κοντερ 245 km/h :o:o

Ωραίος.

Μετά τα 160 πρέπει να του άνοιγες γερά. Πρέπει να βγάζεις περισσότερη ροπή και η ρημάδα στην 5η φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

245kmh sto 1400???ρε φιλε εχω ανοιξει με tsi που φοραει προγραμμα(δεν θυμαμαι μαρκα αλλα ρωταω αν θελετε)!οντως μεχρι τα 100 και κατι ειμασταν κοπια αλλα μετα η διαφορα ηταν αντιστροφος αναλογη .... σε κατηφορα το συγκεκριμενο επιασε 230 με το ζορι..τι να πω?δεν λεω οτι λες ψεμματα αλλα μου φαινεται too much!

Link to comment
Share on other sites

GTI Cooler + Forge twincooler; Το σκέφτηκες;

Έι! Νόμιζα οτι γνώριζες πως το κούλερ του tsi είναι ίδιο με το gti. new_happybirth.gif

Οπότε προτιμώ να κάνω ότι έκανες εσύ και να μου βγεί 250Ε παρά 1000Ε που έχει της forge!

245kmh sto 1400???ρε φιλε εχω ανοιξει με tsi που φοραει προγραμμα(δεν θυμαμαι μαρκα αλλα ρωταω αν θελετε)!οντως μεχρι τα 100 και κατι ειμασταν κοπια αλλα μετα η διαφορα ηταν αντιστροφος αναλογη .... σε κατηφορα το συγκεκριμενο επιασε 230 με το ζορι..τι να πω?δεν λεω οτι λες ψεμματα αλλα μου φαινεται too much!

Εδώ παιδιά έχουν δεί 240χαω κοντερίσια σε gt με 170hp!

Θες να τα πάμε και μαζί για να δείς πως είναι tsi με πρόγραμμα new_killother.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ παιδιά έχουν δεί 240χαω κοντερίσια σε gt με 170hp!

Θες να τα πάμε και μαζί για να δείς πως είναι tsi με πρόγραμμα new_killother.gif

την πεμπτη κατα 90% θα κατεβω βολο δωσε μου με pm το τηλ σου για φιλικο ανοιγμα!και να γνωριστουμε επιτελους!!!!

Link to comment
Share on other sites

Tα logs που είχαμε κάνει είναι σε leon cupra 2 και μάλιστα ήταν 4. Ήταν 1 ακόμα με μαμά και ένα με της APR. Το καλύτερο βγήκε της APR με 31, μετά το twin με 33, S3 με 34 και το μαμά με 47. Σημείωση οι μετρήσεις έγιναν και με τα 4 ταυτόχρονα, δίπλα δίπλα.

Το θέμα σας είναι το TSI αλλά δεν νομίζω να διαφέρει στην λειτουργία το twin cooler της εν λόγω εταιρείας που βγαίνει για εσάς με το αντίστοιχο για S3, GTI, LEON.

Και είπαμε ότι προσθέτει lag, αλλά όχι και τόσο. Αν είναι να βάζουμε i/c και να αποκτάμε 1000στροφές lag, τότε βράστα. Αν και υπόψην, όσο καλύτερο είναι το i/c τόσο λιγότερο lag έχεις.

Ναι εχεις δικιο λαθος δικο μου. :o

Edited by gtas
Link to comment
Share on other sites

δεν αντιλεγω οτι θα μπορει να δειξει 240 το κοντερ ομως ειναι λιγο επικυνδυνο με αυτο το αμαξι,λεω εγω.

οποτε μαλλον πως το revo ειναι το πιο αξιολογο προγραμμα που μπορει να δωσει 200 αλογατα στο golf μας,σωστα?

διολου κακο νουμερο αν μπορει να βγει για ενα 1400αρι μοτερ.πιστευω να μην ειναι ομως πολυ πουσαρισμενο ωστε να μας μεινει τιποτα σοτ χερι.

μεχρι αυτα τα αλογα θελω να πιστευω οτι ο κινητηρας μπορει να ανταπεξελθει,απο τα 220 κι επειτα σιγουρα θα προτιμουσα να παω σε κανενα gti παρα να χωνω λεφτα αδικα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ παιδιά έχουν δεί 240χαω κοντερίσια σε gt με 170hp!

Θες να τα πάμε και μαζί για να δείς πως είναι tsi με πρόγραμμα :new_killother:

την πεμπτη κατα 90% θα κατεβω βολο δωσε μου με pm το τηλ σου για φιλικο ανοιγμα!και να γνωριστουμε επιτ

post-8517-1219780909_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το forge στοιχίζει πολλά, γύρω στα 700-800 και ίσως και παραπάνω, ενώ του S3 στοιχίζει 400¤ τοποθετημένο στην αντιπροσωπία κιόλας

Γεια χαρα σε ολους ! Σε πια αντιπροσωπια κοστιζει τοσο ρε παιδια το κουλερ του Σ3 ? 400 τοποθετημενο ειναι απιστευτα καλη τιμη σε σχεση με αυτα που εχω ακουσει . Εαν δεν κανει να ακουστει δημοσια , οποιος εχει την καλοσυνη ας στειλει ενα πμ .

Link to comment
Share on other sites

backtothefuture-1.jpg

Σε ταξίδι στο εξωτερικό, κατηφόρα με ευνοϊκό τυφώνα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ παιδιά έχουν δεί 240χαω κοντερίσια σε gt με 170hp!

Θες να τα πάμε και μαζί για να δείς πως είναι tsi με πρόγραμμα new_killother.gif

την πεμπτη κατα 90% θα κατεβω βολο δωσε μου με pm το τηλ σου για φιλικο ανοιγμα!και να γνωριστουμε επιτ

Τη Πέμπτη φεύγω και Δευτέρα επιστρέφω.

Αν είσαι στείλε pm.

Αυτό στη φωτό τι είναι?

Το έκανες gti....αλλά και πάλι δε με πειράζει!!!!! new_killother.gif

Link to comment
Share on other sites

Τη Πέμπτη φεύγω και Δευτέρα επιστρέφω.

Αν είσαι στείλε pm.

Αυτό στη φωτό τι είναι?

Το έκανες gti....αλλά και πάλι δε με πειράζει!!!!! new_killother.gif

επειδη υπαρχουν και αυθαδεις πηρα και ενα gti dsg στη συλογη μου....χαχαχα απο δευτερα φιλε θα εχω και προγραμμα revo...δεν θελω να σε κανω να κλαψεις πολυ!!ελεγα να σου ριξω καμια καροτσα μαμα αλλα τι να κανουμε!εισαι ατυχος...χαχαχα!!!!αν ειναι κανονισε με τον πανο να ανεβειτε φλωρινα για π-σ-κ και μεινετε σπιτι μου!εγω θα φυγω παρασκευη παλι για φλωρινα γαμ..το...εξεταστικη βλεπεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως και μετα τα 180 ημουν μπροστα... ;) αλλωστε εχω δει στο κοντερ 245 km/h :lol::lol:

240-245 πιανει το δικο μου(gt170).(240 σε ευθεια και 245 σε ελαχιστη κατηφοριτσα).δεν πιστευω οτι ενα 140αρι μπορει να πιασει με το στησιμο που εχει 240 χ/α/ω

Δεν παιζει με τπτ...Προσπαθησε να βγαλεις pic να δουμε αν μπορεσεις..Αλλα προσεχε μην σκοτωθεις..

εχω εγω foto απο το GT με 245χ/α/ω.να την ανεβασω??? new_sugkrotima.gif

245 στο 1400άρι;;;;;;

Τον είδες εκείνον με τα μαύρα απ' έξω που έτρεχε;; Ε, δεν τον έλεγαν Χάρη, αλλά κοντά είσαι.... το έχεις..... Ααααααααααακριβώωωωωωωωως! Χάρο τον έλεγαν!!

πρόσεξε γιατί το 140άρι ΔΕΝ είναι στημένο όπως το 170άρι, και είναι πολύ πιο εύκολο να μαζέψεις στρέμματα....

βεβαια αλλο το GT σε στησιμο αλλα και με αυτο δεν μπορεις να πεις οτι ειναι ασφαλες να πας 240 χ/α/ω.σπανια το τερματιζω εγω.τις πιο πολλες φορες παω μεχρι 220.οχι παραπανω.

Εδώ παιδιά έχουν δεί 240χαω κοντερίσια σε gt με 170hp!

Θες να τα πάμε και μαζί για να δείς πως είναι tsi με πρόγραμμα new_killother.gif

σιγα ρε κιλλερ. :lol:

δυσκολα με προγραμμα να παει τοσο δεν νομιζω οτι το προγραμμα βοηθαει τοσο πολυ την τελικη αλλα ...σε ολα τα αλλα.αντε να δωσει λιγο τελικη παραπανω οχι τοσο πολυ.

την πεμπτη κατα 90% θα κατεβω βολο δωσε μου με pm το τηλ σου για φιλικο ανοιγμα!και να γνωριστουμε επιτελους!!!!

καλα ρε μακακες.γιατι δεν ερχεστε απο το μαγαζι μου και οι 2 μια φορα ταυτοχρονα για να γνωριστειτε???.μια ο ενας ,μια ο αλλος???

Δεν είναι για άνοιγμα. Την έβαλε μόνο για να την δούμε. 250+ γράφει το κοντέρ.

machinegun.gif

επειδη υπαρχουν και αυθαδεις πηρα και ενα gti dsg στη συλογη μου....χαχαχα απο δευτερα φιλε θα εχω και προγραμμα revo...δεν θελω να σε κανω να κλαψεις πολυ!!ελεγα να σου ριξω καμια καροτσα μαμα αλλα τι να κανουμε!εισαι ατυχος...χαχαχα!!!!αν ειναι κανονισε με τον πανο να ανεβειτε φλωρινα για π-σ-κ και μεινετε σπιτι μου!εγω θα φυγω παρασκευη παλι για φλωρινα γαμ..το...εξεταστικη βλεπεις!!!

ρε κοκοπαιδο ποτε το πηρες???ειχες πει οτι θα ερθεις απο εμανα για φουλαρισμα οταν το παρεις. new_killother.gif

δεν ξερω για τον αλλον αλλα εγω θα ανεβω ενα π-σ-κ.τα εχουμε πει.

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.