Jump to content
black mamba

Golf 5/6 1.4 Tsi - Επιλογές Εξατμίσεων [Εργοστασιακά και Βελτιωμένα]

Ποια είναι η καλύτερη εξάτμιση 1,4 TSI?  

87 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Βάλε aftermarket άσε τις εργοστασιακές, αλλιώς κράτα τη δική σου μέχρι να μπορείς να πάρεις μια.

:drinks:

Αργότερα όταν πας για Full 1o στάδιο θα σου χρειαστεί.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Βαλε απο 6αρι gti θα δεις διαφορα!εγω εβαλα στο δικο μου tsi 140hp με προγραμμα μεσαιο και τελικο απο 6αρι gti και ηταν οτι ακριβως ηθελα,μπασος ηχος που γινεται πιο εντονος οσο δινεις γκαζι και καθολου ενοχλητικος!εμεινα πολυ ευχαριστημενος...

Το 6αρι gti αν δεν κάνω λάθος έχει 2 τελικά πως το έβαλες με πατέντα;

Link to comment
Share on other sites

Βάλε aftermarket άσε τις εργοστασιακές, αλλιώς κράτα τη δική σου μέχρι να μπορείς να πάρεις μια.

:drinks:

Αργότερα όταν πας για Full 1o στάδιο θα σου χρειαστεί.

+1

Το 6αρι gti αν δεν κάνω λάθος έχει 2 τελικά πως το έβαλες με πατέντα;

μονο με αλλαγη προφυλακτηρα

Link to comment
Share on other sites

+1

μονο με αλλαγη προφυλακτηρα

Ωραία εξατμιση φιλαρακι αλλά δεν θα γίνει gti ποτέ δυστυχος, ότι και να κάνω rline θα είναι χαχαχα! Ασε που δεν θα ήθελα να κοψω προφυλακτηρα το λυπάμαι 6 μηνών είναι ακόμα!!! Απ το 5αρι το σκέφτομαι λόγο τιμής και επειδή έχω την εντύπωση ότι μπαίνει γάντι!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,ειμαι κατοχος golf 6 tsi 160 και στις επομενες μερες σκοπευω να προχωρησω στη τοποθετηση ολοσωμης εξατμισης απο DP+πισω. Θα παρακαλουσα οποιος θελει σ αυτο το topic ας μας πει για το δικο του αυτοκινητο τι εξατμιση εχει βαλει ,που και ποσο και φυσικα να δωσει προτασεις και συμβουλες για το συγκεκριμενο αυτοκινητο. Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Δωστε info παιδες,πιστευω θα ναι πολυ χρησιμο να υπαρχει ενα topic με συγκεντρωμενες πληροφοριες που αφορουν το κομματι της εξατμισης! Ελα οσους εχω πετυχει γυρω γυρω απο βαβουρα δεν πατε ασχημα....!! :p χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη εξατμιση ολοκληρη δεν δινει πανω απο 5 αλογα.

Τωρα ο Μπαρμπα Μητσος την δινει 100-200-300 ευρω θα ακουσεις πολλα.Παρε απο τεσταρισμενες εταιρειες με πολλα χρονια στην βελτιωση με δυναμομετρα με γραπτες εγγυησεις κ.τ.λ.

Δυστυχως οτι πληρωνεις παιρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε ένα decat dp 63.5 και άσε την υπόλοιπη μαμά! ΑΝ θές με ακούς!

Link to comment
Share on other sites

Βάλε ένα decat dp 63.5 και άσε την υπόλοιπη μαμά! ΑΝ θές με ακούς!

Νικο φανταζομαι πως αυτο που μου προτεινεις θα το χετε ψαξει πολυ και οτι αφορα 100% θεμα αποδοσης του αυτοκινητου,θελω και αλλαγη στον ηχο της εξατμισης για να μαι ειλικρινης..θα αλλαξει καθολου μονο με αλλαγη DP?

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις decat dp και βγάλεις το μεσαίο καζανάκι από τη μαμά πιστεύω πως ναι!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω προτεινω downpipe decat ,ενα πιο ελευθερο μεσαιο καζανακι κ σωληνα μεχρι πισω βγαζοντας εντελως το τελικο.ετσι το χω κανει εγω κ ειμαι μια χαρα...γουστα ειναι αυτα βεβαια....για καποιους μπορει να βγαζει πολυ θορυβο για αλλους οχι...

gallery_7022_602_13263.jpg

Edited by sonakias
Link to comment
Share on other sites

τι εννοει ο φιλος midkin με το decat dp (γιατι ειμαι αρκετα ασχετος)???

Diwnpipe χωρίς καταλύτη!

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη εξατμιση ολοκληρη δεν δινει πανω απο 5 αλογα.

Τωρα ο Μπαρμπα Μητσος την δινει 100-200-300 ευρω θα ακουσεις πολλα.Παρε απο τεσταρισμενες εταιρειες με πολλα χρονια στην βελτιωση με δυναμομετρα με γραπτες εγγυησεις κ.τ.λ.

Δυστυχως οτι πληρωνεις παιρνεις.

οι μαστρομητσοι κλεισαν τα μαγαζια τους και δουλευουν μεσω φορουμ πια.βαλε αυτο λεει ο ενας βαλε εκεινο σου λεει ο αλλος.μαστρο βασιλης εγω σου λεω αμα θες να σου στειλω πμ να πας σε ενα εξατμισαδικο που ασχολειται με βελτιωσεις να κανεις 5-10 ερωτησεις που θες να λαβεις 5-10 απαντησεις.το να επιλεξεις μετα που και πως θα τι φτιαξεις ειναι δικη σου επιλογη και δικα σου λεφτα.

παντως για ιπποδυναμη ξεκινας τελειως αναποδα.πρωτα κανεις μια ερευνα ποσα αλογα εχεις σκοπο να το πας και μετα θα.σου πουνε ποσα φ εξατμιση θελει.

Link to comment
Share on other sites

Ο σωλήνας του, σωστά, είναι 63,5 και του GT 55. Λογικά ο φίλος θα ρωτάει για το ίδιο το τελικό πώς είναι από μέσα. Πχ. πιο ελεύθερο, αν βγάζει πιο μπάσο θόρυβο κλπ. Αυτό μπορεί να το απαντήσει κάτοχος GT που έβαλε τελικό GTI, αν υπάρχει κανείς.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει καμια απολυτος διαφορα παιδια...ειναι το ιδιο ακριβος...ουτε ο θορυβος αλλαζει ουτε αποδοση ουτε τπτ...

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη κιολας αλλα τωρα το παρατηρησα....ποιο μοντελο εχεις?το 5αρι ή το 6αρι ??στο ονομα σου απο κατω γραφεις οτι εχεις το 6αρι....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.