Jump to content
apoelara89

Καινουργιες Ζαντες Απο Εξωτερικο

Recommended Posts

νασε καλα φιλος σε ευχαριστω πολυ. στην ελλαδα ποσο κανουν αυτες  που πηρες και ποιος της πουλαη.  πηγα να κανω παραγγελια κ μου ευγαλε συνολο 738 ευρο  δηλαδη 114 ευρο μεταφορικα στο σαιτ γραφη για ελλεδα 68 ευρο εσενα ποσο σου βγηκαν 


Edited by therap.1368
Link to comment
Share on other sites

 

νασε καλα φιλος σε ευχαριστω πολυ. στην ελλαδα ποσο κανουν αυτες  που πηρες και ποιος της πουλαη.  πηγα να κανω παραγγελια κ μου ευγαλε συνολο 738 ευρο  δηλαδη 114 ευρο μεταφορικα στο σαιτ γραφη για ελλεδα 68 ευρο εσενα ποσο σου βγηκαν 

 

€624 οι ζάντες μαζί με τα μπουλόνια και τα δακτυλίδια €68 μεταφορικά και €24 paypal από το σαιτ που σου έγραψα πριν. Σύνολο €708. Ρώτησα στον εισαγωγέα της BBS και μου είπε ότι είναι για την Αμερικάνικη Αγορά και δεν τις φέρνει. Δηλαδή π@π@ριες αφού τις πουλάνε σε όλη την Ευρώπη Αυτός λέει δεν τις φέρνει. Απλά αν τις έφερνε θα τις πουλούσε €1500 και δεν θα τις έπαιρνε κανείς. Οι ζάντες μου ήρθαν στο σπίτι μου σε άψογη συσκευασία, μέσα στο χρονικό διάστημα που μου είπαν και μόνο καλά λόγια έχω να πω για το συγκεκριμένο e-shop

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θα μου επιτρέψεις να έχω μια διαφωνεία εδώ

σε ότι αφορά τις replica.

 

Όχι όλες στο ίδιο σακί

 

http://www.wspitaly.com/en/

 

Ποια άλλη εταιρεία συνοδεύει τις ζάντες της

με γραπτή εγγύηση,

με on-line traceability

με approval tests

και με homologation documents ?

Φίλε κουμπάρε αφού το έχω ξανά πει. Για μένα οι wsp italy ΔΕΝ είναι replica και συμφωνώ μαζί σου, όχι όλες στο ίδιο σακί, Πες μου όμως θα αγόραζες εσύ ποτέ κινέζικες BBS? Εγώ προσωπικά που τις είδα σε μαγαζί του Πειραιά άλλαξα δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα ζάντες δεν έχω πολλές γνώσεις, αλλά με την Κίνα έχω ασχοληθεί αρκετά και σε πολλά διαφορετικά είδη και μπορώ να πω με σιγουριά ότι υπάρχουν πολλές διαφορετικές ποιότητες. Ότι πληρώνεις παίρνεις χωρίς όμως να σημαίνει αυτό ότι η καλή ποιότητα που δεν έχει πραγματικά σχεδόν τίποτα να ζηλέψει από τις γνωστές μάρκες όλων των καταναλωτικών ειδών, έχει μεγάλη διαφορά στην τιμή ως προς την χαμηλότερη ποιότητα. Στις ζάντες δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό, αν και πιστεύω ότι και σε αυτόν τον κατασκευαστικό κλάδο πολλές από τις γνωστές εταιρείες ζαντών φτιάχνουν τις ζάντες τους σε κινέζικα εργοστάσια.  Και αυτές που δεν το κάνουν έχουν πάει εδω και χρόνια προς Αφρική μεριά. Υπάρχουν πολλές "μάρκες" αναγνωρίσιμες ζαντών που έχουν πολύ κακή ποιότητα κράματος. Το ότι στην Ελλάδα οι περισσότεροι έμποροι διαλέγουν να φέρνουν τις χαμηλότερες ποιότητες και να τις πουλούν σε τιμές λίγο πιο φθηνά από τα επώνυμα, είναι ο λόγος που τα κινέζικα έχουν βγάλει το κακό όνομα που έχουν στην αγορά. 

 

Οι δικές μου ζάντες όπως έχω ξανα αναφέρει σε αυτό το θέμα, είναι κινέζικες ρέπλικα (τις οποίες βέβαια πήρα στην τύχη από θέμα ποιότητας από το αγγλικό site που αναφέρετε παραπάνω) 18" 350 ευρώ. Μου βγήκαν πραγματικά πάρα πολύ καλές σε θέμα αντοχής, έχοντας φάει πολλές εώς πάρα πολλές λακούβες με pss9 ανάρτηση και 2 τετραδες λάστιχα κακής ποιότητας - η πρώτη 4άδα κινέζικα-  δεν έχουν το παραμικρό σοβαρό στράβωμα μετά από τόσα χρόνια. Το μόνο τους μειονέκτημα είναι το βάρος που είναι απλά πολύ με ότι συνεπάγεται αυτό. Η ίδια εταιρεία που τις φτιάχνει, φτιάχνει και bbs replicas. Όλα αυτά δε τα λέω για να υποστηρίξω τα κινέζικα, απλά πιστέυω από προσωπική εμπειρια και στις ζάντες και στην εισαγωγή άλλων ειδών που έχω κάνει (κυρίως ηλεκτρονικών), ότι για την αξία τους αξίζουν τα λεφτά τους και με το παραπάνω. Σίγουρα οι γνήσιες bbs θα είναι μακράν καλύτερες, αλλά και η κινέζικη ρεπλικα δεν είναι απαραίτητα κακή επιλογή. Τώρα πώς διακρίνει κάποιος την καλή με την κακή ποιότητα στις ζάντες πριν την αγορά, πραγματικά δεν ξέρω, σε μένα απλά έτυχε, αλλά 18άρες r32 με 350 ευρώ δε βρίσκεις πουθενα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα. Βρηκα  της borbet bs5 σε μαυρο γυαλιστερο σε 7.5 17 οφσετ 50 θα ταιριαζαν στο golf 6 ασπρο. απο ποιοτητα τι λεν της εχει καποιος στην ελλαδα 

   
Link to comment
Share on other sites

 

καλησπερα στην παρεα. Βρηκα  της borbet bs5 σε μαυρο γυαλιστερο σε 7.5 17 οφσετ 50 θα ταιριαζαν στο golf 6 ασπρο. απο ποιοτητα τι λεν της εχει καποιος στην ελλαδα 

   

 

πολυ καλη εταιρια, αριστη ποιοτητα

 

http://www.borbet.de/en/index.php

Link to comment
Share on other sites

καμια πραγματικη φωτο απο 6αρι με αυτες  borbet bs5 σε μαυρο γυαλιστερο μηπως εχει  κανεις 

Link to comment
Share on other sites

http://www.golfmk6.com/forums/showthread.php?t=23516

Συγγνώμη άκυρο, τώρα είδα ότι τις ψάχνεις σε συγκεκριμένο χρώμα...

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Edited by archon_rc
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω αλλα θελω να της δω σε διχρωμες  black polished 

Τις έχω διαθέσιμες στο μαγαζί

και διαθέσιμες για δοκιμή  :pardon:

Link to comment
Share on other sites

τελικα κατεληξα σε 2  1.  Borbet XL,17  2. borbet bs5 17  τι λετε σε ασπρο  golf 6 απο τιμες ειναι ιδιες 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στο τσακ να πάρω τις Mallory (του Golf 6 R-line) για το Golf 6 μου σε 17", από Γερμανικό eshop. Μήπως δίνει κάποιος τις δικές του για να πάνε τα χρήματα σε ελληνική τσέπη;;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, ψαχνω ζαντες σχετικά οικονομικές για να αλλάξω τις κλασικές 16αρες που φοράει το Golf μου, με 17αρες και εχω καταλήξει στις BBS CS-5 852€ και στις Team Dynamics pro race 1.2 black 706€. Οι τιμές εννωειται οτι ειναι για αγορα μέσω Ίντερνετ και με μεταφορικά μεσα, καθώς διαφορετικά από Ελλάδα ειναι αρκετά ακριβότερες.Ποια θεωρείται οτι ειναι καλύτερη ζαντα και ποια απο τις 2 ταιριάζει καλυτερα; Εχω το Golf 5 TSI look Gti χρώματος Blue Graphite.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

οι πρώτες είναι ολόιδιες με τις vancouver απο το 6άρι..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.