Jump to content
nicksid

Εγκατάσταση Αερίου Σε Golf / Passat Αξιζει ? (Γνώμες, Εντυπώσεις Μελών)

Recommended Posts

@Passatoukos ξανασκεψου το για τον Τσοπελογγιαννη γιατι εγω ακουω τα χειροτερα.... οχι τα καλυτερα. 

 

@Alexoda ειχα και γω υγραεριο στο golf 4 μεχρι που το πουλησα. Ο λογος που το πουλησα δεν εχει σχεση με την εγκατασταση υγραεριου (απο οτι ξερω ακομα ειναι αριστο το αμαξι). Ειχα κανει περιπου 40,000χλ με υγραεριο και δεν ειχα προβλημα. Τωρα πρεπει να χει γυρω στις 65,000χλ. Βρες καλο μαστορα-εγκαταστατη με τον οποιο μπορεις να συννενοηθεις και ενα αξιοπιστο επωνυμο κιτ και μην πολυπιστευεις "εγκαταστατες" που στου ταζουν 500χρονια εγγυηση.

Οσον αφορα τον αξιζει πιστευω πως ναι αξιζει αν κανεις αρκετα χιλιομετρα (πανω απο 10,000χλ) και φυσικα αν η εγκατασταση γινει σωστα.

Edited by aegea
Link to comment
Share on other sites

Aegea,ουτε εγω εχω ακουσει,ουτε εχω διαβασει τα καλυτερα,ωστοσο:

Καλος φιλος με 1.6 fiat stilo μοτερ εβαλε Stag στον συγκεκριμενο,εχει 13.000χλμ απροβληματιστα.

Καλος φιλος εβαλε στον συγκεκριμενο σε xshara 1.6 stag και εδω και 1 χρονο πηγαινοερχεται 2 φορες τον μηνα μεσολογγι απροβληματιστα(1βαλβιδα που αλλαχτηκε στην εγγυηση).

Εχω κανει αρκετους μηνες ερευνα αγορας,εχω παει σε πολλους,εχω μιλησει με πολλους,και εχω διαβασει ωρες σε forum κλπ.

Κλεινω προς τσοπελογιαννη,διοτι,απο την 1 επισκεψη που ειχα πηρα παπαρ@τες απαντησεις,μερα πεμπτη ειχε 9 αυτοκινητα που εβαζε υγραεριο,σαν μαγαζι σου δειχνει επαγγελματισμο,και με 2-3 ατομα που μιλησα ηταν ειλικρινεις.

Τι εννοω:οταν με ρωτανε στα μαγαζια που παω τι χρηση κανω,τους απανταω,βγηκα εθνικη απο αραχωβα μεχρι αθηνα,και το ειχα cruise 225@6.800rpm.

Ολοι μου απαντησαν:ε και;δεν θα εχεις προβλημα,θα κανεις οτι εκανες με την βενζινη,αλλωστε με το υγραεριο θα πηγαινει καλυτερα.

Στον συγκεκριμενο που το ειπα,μου ειπε ο μηχανικος:Αγορι μου,επειδη εισαι πιτσιρικας και το σπας,μην το βαλεις,η μην το κανεις.Να κατεβαζεις 6αρες με υγραεριο,εγω σου λεω οχι.

Φυσικα,με ξερουν ολοι οτι δεν εχω ουτε σκοπο να κανω διαφιμηση,ουτε τον ξερω.

Απλα βαρεθηκα να δινω 20 ευρω βενζινη για 100 χιλιομετρα.

Προσωπικα 90% ειμαι για εκει,γνωμες,σε καμια 10ρια μερες.

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το off αλλα....Δυο επιτυχημενες εγκαταστασεις δεν τον κανουν επιτυχημενο εγκαταστατη. Εχω δει μετατροπη του....αν αναφερω λεπτομερειες και επειδη δυστυχως δεν μου κοψε να βγαλω φωτο, θα με θεωρησεις "βαλτο".

 

Μονο η εγγυηση που δινει επρεπε να σε προβληματιζει! 

Αφου εχεις διαβασει σε φορουμ θα διαβασες και στο autogasforum.gr

 

Ελπιζω να ειναι επιτυχης η μετατροπη σου :) και να μην κυνηγας τον 20χρονο απο το ΙΕΚ να στο ρυθμισει. 

PS: Δεν πιστευω οτι κανεις διαφημιση, Κουβεντα κανουμε! 

 

Edited by aegea
Link to comment
Share on other sites

Σαφως 2 επιτυχημενες δεν κανουν εναν εγκαταστατη επιτυχημενο αλλα:

Διαβαζωντας π.χ στο gas forum,ποσοι απο τις 9 σελιδες για τον τσοπελογιαννη,ειχαν οι ιδιοι οντως θεμα;2-3,η αλλοι ειναι για τον μπατζανακη τους...

Εν τελη,εχω ακομα στον μυαλο μου τον lp gas,μου αρεσε σαν μηχανικος,δεν μου αρεσε σαν μαγαζι-χυμα ολα-εχω ακουσει καλα λογια,αλλα απο λεφτα,μαζι με κτεο και αδειες φτανει 1000ρικο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θα πω πιθανον να μην το πιστεψετε.αλλα θα σκασω αν δεν σας το πω...

Στο τελευταιο μου ταξιδι προ ημερων εκανα μ'ενα ρεζερβουρ φυσικου αεριου 452χλμ,κοστος (0,81kg X 11Kg = 9,2€)

Δυο ατομα και ταχυτητα χαλαρα 100χλμ,αποτελεσμα δεν πιστευα στα ματια μου οταν το ξαναγεμισα με 9,2€.

Το ανεφερα αυτο μονο και μονο για το πρωτο ποστ του θρεντ,οτι αξιζει τον κοπο να μην καιμε βενζινα εν ετη 2014.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σαφως φιλε.

Πρηζω ενα φιλο που καιει 8 λιτρα μεσα στην πολη με σμαρτ βενζινα τα 100 χιλιομετρα να παρει το up,κανει καμια 100σταρια χιλιομετρα την μερα....και πηγαινοερχεται με mercedes slk 1.8 αθηνα πατρα συνεχεια...

Να παρει ενα eco up να ξεχασει να βαζει το χερι στην τσεπη...

Αλλα,το image πανω απο ολα????

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

Εχουν περασει απ'τα χερια μου πανω απο 30 αυτοκινητα διαφορων κατηγοριων,ενα απ'αυτα ηταν το σμαρτακι για 4χρονακια που μονο οικονομια δεν ειδα...

Το αγαπημενο μου βεβαια ηταν το mx-5 που δυστυχως εκατσε στα χερια λιγοτερο απο 2χρονια.

Τωρα με το eco up παρ'ολο που ειναι (κουβ@δ@κι) εχω συμβιβαστει λογω οικονομιας,

μια και κανω πανω απο 100χλμ ημερησιως και ποτε δεν κλεινομαι μεσα πια.

Παψαν οι εποχες της χλιδης κι ηρθαν οι εποχες της αναγκης και των προτεραιοτητων  πλεον.

Αν αλλαξουν τα πραγματα,σιγουρα δεν θα σκεφτομαστε ετσι νομιζω.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Για προσωπικούς λογους,εχω πει οτι δεν θα ξαναγραψω στο forum,ωστοσο,πρεπει να ενημερωσω για τα προηγουμενα που ειχα γραψει.

Εν τελη,στον εν λογω κυριο που προτεινα,εμεινα τραγικα απογοητευμενος,μιας και μια εβδομαδα ειχα στειλει τα χαρτια για χρηματοδοτηση,και την μερα της απαντησης,τα χαρτια ηταν πανω στο γραφειο και δεν ειχαν σταλει καν.

Ακουσα και καποιες απαντησεις του στυλ "δεν ειμαστε απο τις εταιριες που ο πελατης εχει παντα δικιο",συνεπως,εδωσα αλλου τα δουλεμενα λεφτακια μου.

Ετφα αεριοκινηση,λαυριου.

Ο κυρ βαγγελης με κερδισε κατευθειαν σε μια συντομη κουβεντα που ειχαμε.

Passat 1.8 20v 125hp ατμοσφαιρα.

Αμαξι μηχανικα μαμα,με ενα pipercross φιλτρο,και ενα hjs καταλυτη.

Βενζινη εντος πολης 12lt/100km.

8 το πρωι με περιμενε ΔΩΡΕΑΝ αυτοκινητο αντικαταστασης.

Αφηνω το μωρο μου,και 5η ωρα με περνουν τηλεφωνο οτι ειναι ετοιμο.

Το παρελαβα,απο της 6 το απογευμα εχω κανει 80 χιλιομετρα χιλιομετρα.

Τρομερη δουλεια προσεγμενη δουλεια στο μηχανοστασιο,μεχρι και στην ενδειξη του ρεζερβουαρ μεσα.

Πρωτες εντυπωσεις,το αμαξι ειτε εισαι με υγραεριο ειτε με βενζινη το ιδιο και το αυτο,τραβαει το ιδιο,καμια αλλαγη στην συμπεριφορα,ουτε λαμπακια,ουτε ρεταρισματα ουτε διακοπες,ακομα και σε φουλ πατημα μεχρι 6.800 στροφες συμπεριφερεται υποδειγματικα.

Συστημα lpgtech.

Τιμη 670+φπα+κτεο/αδεια.

Η μεχρι μου τωρα εντυπωση αριστη,οτι ειχαμε πει,εγιναν με το παραπανω,προθυμια,ευγενια σε οτι ερωτηση εκανα.

Σαββατοκυριακο φευγω ταξιδι,οποτε και θα εχω μια πιο "καλη" γνωμη.

Τον συστηνω ανεπιφυλακτα.????

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι ρεζερβα(δεξαμενη) σου εβαλε ?

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Καλα χιλιομετρα!! Καλα εκανες και αλλαξες εγκαταστατη! 
Το μονο "φαουλ" σου πιστευω ειναι οτι δεν εβαλες καποιο επωνυμο κιτ (πρωτη φορα ακουω αυτη την μαρκα). Στην Ελλαδα που ζουμε αυριο μπορει να κλεισει -χτυπα ξυλο- και να μην εχεις καποιον να στο ελεγξει και να στο ρυθμισει!

Link to comment
Share on other sites

48 λιτρα καθαρα περνει μεσα.

Αν ψαχτεις λιγο δεν ειναι ο μονος που βαζει,και ελπιζω,ενας τοσο καλος επαγγελματιας,(Ανοιξε καινουργιο βενζιναδικο/autogas) στο χαλανδρι,οτι εχει ψωμι ακομα.

Μεχρι τωρα,120 χιλιομετρα,του εκανα ενα τεστ αττικη οδο,του τα δωσα ολα στο χερι.

Kickdown,πατηματα μεχρι 200+,το αμαξι λειτουργει υποδειγματικα.

Αλλωστε τα γκαζια κλπ τελειωσαν,περασαμε σε εποχη οικονομιας,μιας και το s3 ερχεται πολυ συντομα.

Σαββατο παω με την δικια μου τρικαλα κορινθιας,οποτε θα εχω και συνολικη εικονα σε ανηφορες,φορτια,ταξιδι κλπ.

Καλες γιορτες σε ολους,με υγεια και ασφαλη χιλιομετρα,προσοχη στους πιωμενους χαρους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aegea,ουτε εγω εχω ακουσει,ουτε εχω διαβασει τα καλυτερα,ωστοσο:

Καλος φιλος με 1.6 fiat stilo μοτερ εβαλε Stag στον συγκεκριμενο,εχει 13.000χλμ απροβληματιστα.

Καλος φιλος εβαλε στον συγκεκριμενο σε xshara 1.6 stag και εδω και 1 χρονο πηγαινοερχεται 2 φορες τον μηνα μεσολογγι απροβληματιστα(1βαλβιδα που αλλαχτηκε στην εγγυηση).

Εχω κανει αρκετους μηνες ερευνα αγορας,εχω παει σε πολλους,εχω μιλησει με πολλους,και εχω διαβασει ωρες σε forum κλπ.

Κλεινω προς τσοπελογιαννη,διοτι,απο την 1 επισκεψη που ειχα πηρα παπαρ@τες απαντησεις,μερα πεμπτη ειχε 9 αυτοκινητα που εβαζε υγραεριο,σαν μαγαζι σου δειχνει επαγγελματισμο,και με 2-3 ατομα που μιλησα ηταν ειλικρινεις.

Τι εννοω:οταν με ρωτανε στα μαγαζια που παω τι χρηση κανω,τους απανταω,βγηκα εθνικη απο αραχωβα μεχρι αθηνα,και το ειχα cruise 225@6.800rpm.

Ολοι μου απαντησαν:ε και;δεν θα εχεις προβλημα,θα κανεις οτι εκανες με την βενζινη,αλλωστε με το υγραεριο θα πηγαινει καλυτερα.

Στον συγκεκριμενο που το ειπα,μου ειπε ο μηχανικος:Αγορι μου,επειδη εισαι πιτσιρικας και το σπας,μην το βαλεις,η μην το κανεις.Να κατεβαζεις 6αρες με υγραεριο,εγω σου οχι.

 

 

Για προσωπικούς λογους,εχω πει οτι δεν θα ξαναγραψω στο forum,ωστοσο,πρεπει να ενημερωσω για τα προηγουμενα που ειχα γραψει.

Εν τελη,στον εν λογω κυριο που προτεινα,εμεινα τραγικα απογοητευμενος,μιας και μια εβδομαδα ειχα στειλει τα χαρτια για χρηματοδοτηση,και την μερα της απαντησης,τα χαρτια ηταν πανω στο γραφειο και δεν ειχαν σταλει καν.

Ακουσα και καποιες απαντησεις του στυλ "δεν ειμαστε απο τις εταιριες που ο πελατης εχει παντα δικιο",συνεπως,εδωσα αλλου τα δουλεμενα λεφτακια μου.

Ετφα αεριοκινηση,λαυριου.

Ο κυρ βαγγελης με κερδισε κατευθειαν σε μια συντομη κουβεντα που ειχαμε.

Τρομερη δουλεια προσεγμενη δουλεια στο μηχανοστασιο,μεχρι και στην ενδειξη του ρεζερβουαρ μεσα.

Πρωτες εντυπωσεις,το αμαξι ειτε εισαι με υγραεριο ειτε με βενζινη το ιδιο και το αυτο,τραβαει το ιδιο,καμια αλλαγη στην συμπεριφορα,ουτε λαμπακια,ουτε ρεταρισματα ουτε διακοπες,ακομα και σε φουλ πατημα μεχρι 6.800 στροφες συμπεριφερεται υποδειγματικα.

Συστημα lpgtech.

Τιμη 670+φπα+κτεο/αδεια.

Η μεχρι μου τωρα εντυπωση αριστη,οτι ειχαμε πει,εγιναν με το παραπανω,προθυμια,ευγενια σε οτι ερωτηση εκανα.

Σαββατοκυριακο φευγω ταξιδι,οποτε και θα εχω μια πιο "καλη" γνωμη.

Τον συστηνω ανεπιφυλακτα.

Χρηστο απ οτι ειδα και οι δυο σε κερδισαν στα λογια. Καλα εκανες βεβαια και δεν του εδωσες τη δουλεια μετα απο οτι σου ειπε.

Αν και προσωπικα δεν θα επελεγα τον δρομο του υγραεριου σου ευχομαι καλα χιλιομετρα και πανω απ ολα απροβλημαστιστα. Λαμπακια και τα σχετικα μπορει να μην εμφανιστουν αμεσως αλλα μετα απο καποια χιλιομετρα. ΑΝ βεβαια αναψουν.

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει σωτηρη,ωστοσο.

Λογω καινουργιας δουλειας,κανω περιπου 4.000χιλιομετρα+ τον μηνα.

Με 12 λιτρα στα 100,και μεσο ορο 1.40 την βενζινη,θελω για τοσα χιλιομετρα 8 χιλιαρικα.

Με 12 λιτρα μεσο ορο τα 100,και 0.70 το υγραεριο,θελω 4 χιλιαρικα για αυτα τα χιλιομετρα.

Που σημαινει οτι,αν σε ενα χρονο δεν βγαλει ζημια,εχω βγαλει το κοστος εγκαταστασης,και μου εχουν μεινει και 3.300 για να παρω αλλο ενα Passat.

Απλα σκεψου οτι καθε χρονο επιτυχιας,θα κερδιζω ενα Passat αξιας 4.000χιλιαδων ευρω.

+ οτι,δεν εχω κατι να χασω.

Το αμαξι ειναι 15ετιας,με 200.000χλμ,αξια πωλησης 2 χιλιαρικα.

Τα υπολοιπα συντομα,μιας σε κανα μηνα ετσι οπως παω θα εχει καμια 7.000 χιλιαδες????????????????

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει σωτηρη,ωστοσο.

Λογω καινουργιας δουλειας,κανω περιπου 4.000χιλιομετρα+ τον μηνα.

Με 12 λιτρα στα 100,και μεσο ορο 1.40 την βενζινη,θελω για τοσα χιλιομετρα 8 χιλιαρικα.

Με 12 λιτρα μεσο ορο τα 100,και 0.70 το υγραεριο,θελω 4 χιλιαρικα για αυτα τα χιλιομετρα.

Που σημαινει οτι,αν σε ενα χρονο δεν βγαλει ζημια,εχω βγαλει το κοστος εγκαταστασης,και μου εχουν μεινει και 3.300 για να παρω αλλο ενα Passat.

Απλα σκεψου οτι καθε χρονο επιτυχιας,θα κερδιζω ενα Passat αξιας 4.000χιλιαδων ευρω.

+ οτι,δεν εχω κατι να χασω.

Το αμαξι ειναι 15ετιας,με 200.000χλμ,αξια πωλησης 2 χιλιαρικα.

Τα υπολοιπα συντομα,μιας σε κανα μηνα ετσι οπως παω θα εχει καμια 7.000 χιλιαδες

Βρε τι λες ;;;

Στην εκδρομη στη Γερμανια με τη λεσχη εκανα 6.352 χιλιομετρα και δαπανησα 720 ευρω σε βενζινη. Σε μερικες χωρες το λιτρο ειχε 1.90+ !!! Και εσυ για 4000χλμ θες 8000 ευρω ;;

Για 4000χλμ με καταναλωση 12/100 θες 480 λιτρα , και με 1.4 το λιτρο θες 672 ευρω το μηνα , μαζι με ζημιες και service το μηνα πας στο 1000αρικο ...

Κανω κατι λαθος ;;

 

Εσυ πως τα υπολογισες ;;;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα αισιως 210 χιλιομετρα με υγραεριο,ολα λειτουργουν ρολοι.

Χρονομετρησα ποσο θελει απο την στιγμη που παρει μπρος με βενζινη να γυρισει αυτοματα σε υγραεριο,2 λεπτα και 40 δευτερολεπτα.

Συντομα θα ανοιξω με ενα φιλαρακι που παμε κοπιες,μια με βενζινη,και μια με lpg,να δω κατα ποσο και αν χανει με υγραεριο στο δρομο,οδηγικα,μου φαινεται 100% το ιδιο.

Αυριο που θα παω για καφεδακι αραχωβα,θα κλεισει 500χλμ με lpg.

Μ αρεσε που μου λεει,ελενχο σε 1000 χιλιομετρα,τα λεμε τον αλλο μηνα,θα παω την αλλη βδομαδα????????????????

Link to comment
Share on other sites

Βολτουλα σημερα για φαγητο καφε αραχωβα.

Συνολο χιλιομετρων:398.

Φουλαρα το πρωι,και ξαναφουλαρα μολις γυρισα.

Πηρε 31.60 ευρω,σε λιτρα,42.77,με τιμη λιτρου 0.739.

Το Passat με 5 ατομα,και ταχυτητες ταξιδιου,140-180,με κατα μεσο ορο τα 150.

Δηλαδη μεση καταναλωση 10.7,σε ευρω 7.90€ τα 100 χιλιομετρα.

Ζωάρα,εκανα 400 χιλιομετρα με 31 ευρω.

Εχω την εντυπωση,οτι το αμαξι με βενζινη,5 ατομα,και αυτε τις ταχυτητες,δεν εκαιγε μονο 10.7,θα το τσεκαρω και αυτο ομως.

Σαν βενζινη,ηθελα λιγο να του πιω το αιμα,βρεθηκε και ενα x3 στον δρομο μου,και του εδωσα πονο.

Επομενη κίνηση:Cruise Control,και το ταξιδι στο εξωτερικο,ερχεται ποοοοολυ συντομα.

Φτασαμε αισιως τα 650 χιλιομετρα σε 3 μερες,και το εργαλειο δουλευει καλυτερα και απο καινουργιο.

Καλές γιορτες,σε ολους!

12fd7c05aacf96fb2e05b33379a3ab53.jpgd515d62ffd84e66cd2a15a98e8ab655a.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φτασαμε τα 1800 χιλιομετρα απο την τριτη που μπηκε...

Χθες το βραδυ σε μια βολτα για ποτο,θεσσαλονικη,1000χλμ,ηταν παραπανω απο υποδειγματικο,παρολο που και στα 1000 χιλιομετρα,ηταν με ταχυτητες 160+.

Αυριο παμε για εναν ελενχο????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω ένα golf v fsi 1.600cc του 2005. Έχει κάνει 200.000. Και θέλω να βάλω αέριο.

 

Το έχει κάνει κάποιος? Γνωρίζετε αν βγάζει προβλήματα?

 

Το είχα ψάξει και στο παρελθόν και τα μισά συνεργεία μου έλεγαν ότι ο κινητήρας βγάζει προβλήματα με το αέριο και τα άλλα μισά ότι δεν υπάρχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Παμε Update...μιας και το μωρο σημερα εκλεισε 3.000 χλμ απο της 24/12.

Σε σημερινο ταξιδι,με ταχυτητες 120-170,με μεσο ορο τα 140-150,εκανα 416 χιλιομετρα με 34 ευρώ.

Δηλαδή,μεση καταναλωση 11.3l/100km σε ευρω 8.1€/100km.

Απολυτα ικανοποιημενος,χωρις ΟΥΤΕ ΜΙΑ παραμικρη ενοχληση στην συμπεριφορα,απο της 1000rpm,μεχρι 6.800 που βαραει ουκ ολιγες φορες.

2d0a00bbb81072f91027626c78ab5fc7.jpg4844bbcc738f0b6bc655c56fd637e7e9.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

62-64 λεπτα πηγε....8 λεπτα πτωση!

Μετα σου λενε μην κανεις χιλιομετρα;πως;με 0.64...

84ec8fe0d3c716d25c40ce1a08b86faf.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ευτυχια ειναι να βλεπεις 64.8 το λιτρο....Δυστυχως πηρε μονο 23 λιτρα γιατι ειχε πολυ μεσα...

Αυριο ταξιδακι αραχωβα για να κλεισουμε 4.000χλμ c29a67b3397f8bc1925b519e8e7e57f8.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by activious
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Update....

Ειναι τα 700 καλυτερα ευρω που εχω δωσει ποτε μου....

Γεμισα προχθες με τιμη λιτρου 0.58,εβαλα 48 λιτρα,πληρωσα 27 ΕΥΡΩ,και με αυτα τα 27 ευρω,εκανα 350 χιλιομετρα.

Εντος πολης,με απειρα κοφτιασματα,πολυ σκισιμο,και οδηγηση,που εχει τσακωθει με την λεξη οικονομια!

Μεση καταναλωση 14lt/100km....

Κλεισαμε σχεδον 5.000χλμ απο της 24/12.

Ααααααααα....

ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΛΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΒΓΑΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟ ΥΓΡΑΕΡΙΟ.

ΟΤΑΝ ΓΕΜΙΖΕΙΣ ΜΕ 0.58 το λιτρο...και κανεις 5.000χλμ σε 25 μερες.....

Πηρα το ρουλεμαν τροχου στο χερι????????????????????????????????????

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ασε λιγο ν απερασει κανα 6μηνο και μας λες ποσα χλμ εχεις κανει και τι εχεις αλλαξει....

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται λευτερη.

Αλλωστε αυτο ειναι και το ζητουμενο,οικονομια,αλλα πανω απο ολα αξιοπιστια.

Δεν ειναι τυχαιο που 16 χρονια τωρα,δεν εχει ανεβει σε οδικη βοηθεια,βασικα δεν εχω οδικη βοηθεια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Update....

Ειναι τα 700 καλυτερα ευρω που εχω δωσει ποτε μου....

Γεμισα προχθες με τιμη λιτρου 0.58,εβαλα 48 λιτρα,πληρωσα 27 ΕΥΡΩ,και με αυτα τα 27 ευρω,εκανα 350 χιλιομετρα.

Εντος πολης,με απειρα κοφτιασματα,πολυ σκισιμο,και οδηγηση,που εχει τσακωθει με την λεξη οικονομια!

Μεση καταναλωση 14lt/100km....

Κλεισαμε σχεδον 5.000χλμ απο της 24/12.

Ααααααααα....

ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΛΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΒΓΑΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟ ΥΓΡΑΕΡΙΟ.

ΟΤΑΝ ΓΕΜΙΖΕΙΣ ΜΕ 0.58 το λιτρο...και κανεις 5.000χλμ σε 25 μερες.....

Πηρα το ρουλεμαν τροχου στο χερι

 

πιστευω οτι ετσι πως το δουλευεις με το αεριο, οταν θα το παρεις στο χερι το μοτερ (που θα το παρεις) να μην μας το κρυψεις

Edited by chilli
Link to comment
Share on other sites

Ο καιρος θα δειξει φιλε.

Μεχρι στιγμης,5.000χλμ,ολα λειτουργουν αψογα.

Κοιταξε φιλε,200.000χλμ μοτερ,με τα 100.000 να ειναι βενζινη απο μενα,ολα με καψιμο που δεν φανταζεσαι.

Αν βγαλει μια ζημια με Lpg,καπακι π.χ,βαλβιδες,κλπ κλπ,μην νομιζεις οτι θα πεσω απο τα συννεφα.

Αλλωστε μονο περηφανος μπορει να ειμαι με το στροφαρισμα που εχει φαει και δεν εχει κανει κιχ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.