Jump to content
Nikos Theonas

Επιθυμία Κλειδώματος Με Τηλεχειρισμό Σε Golf Iv.

Recommended Posts

επιθυμία κλειδώματος με τηλεχειρισμό σε golf iv.

χαίρεται. θα ήθελα τα φώτα σας σχετικά με το αν και πως μπορώ να έχω κεντρικό κλείδωμα με τηλεχειρισμό.

ποιο συγκεκριμένα:

Είμαι κάτοχος ενός vw golf mkiv του 1999 το οποίο το αγόρασα μεταχειρισμένο το 2006.
Με την αγορά μου έδωσαν δυο απλά κλειδιά (με λαμπάκι) και δυο στρογγυλά χειριστήρια με ένα κουμπί μάλλον του συναγερμού (ΜΕΤΑ) που δεν δούλευε.
Θα ήθελα να μάθω τι χρειάζεται για να έχω κεντρικό κλείδωμα με τηλεχειρισμό από κλειδί.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 μιση μέρες στα ΑΤΜ

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τα γουστα πληρωνονται.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ίσως και παραπάνω αναλόγως το συναγερμό και προφανώς την εμβέλεια

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εεε ναι γμσ τα πρεπει να παρεις αλλο κλειδι απο την αντιπροσωπια (150-200 ευρω) που να ειναι νεου τυπου και πανω σ αυτο να βαλεις συναγερμο (ακομα 150-200- οσο θελεις παει)...

Link to comment
Share on other sites

αν βάλει εναν απλό συναγιαρμό με το όπλισμα του συναγιαρμού, δε θα κλειδώνει? ποιος συναγιαρμός δεν κλειδώνει απο αποσταση?

Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2015 at 12:08 ΠΜ, alexdora said:

εγω στο δικο μ εχω βαλει κετρικο κλιδομα με κομπιουτερ με αναδιπλουμενο κλειδι κ βγηκε ολη η ιστορια 60 ευρω μαρκα ειναι 

Carub 

Καμία σχέση με τα υπέρογκα κόστη που προαναφέρθηκαν. Κάποιες πληροφορίες που θα μπορούσαν να φανούν χρήσιμες; Σε ποιο κατάστημα/συνεργείο γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Αναδιπλούμενο κλειδί το οποίο να δίνει κεντρικό κλείδωμα αλλά και όπλιση συναγερμού χωρίς να απαιτείται επιπρόσθετο χειριστήριο, Golf4.

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2021 at 9:18 ΜΜ, gousias said:

Αναδιπλούμενο κλειδί το οποίο να δίνει κεντρικό κλείδωμα αλλά και όπλιση συναγερμού χωρίς να απαιτείται επιπρόσθετο χειριστήριο, Golf4.

αν επιτρέπεται το golf 4 δεν έχει αναδιπλούμενο κλειδί από την μάνα του??? 

 

φίλος μου με 4αρι golf έχει αναδιπλούμενο όπως το πήρε 

 

στο θέμα του συναγερμού για επάνω στο κλειδί εκεί θα πρέπει να επιλέξεις συναγερμό can bus για να οπλίζει.

 

 

και μάλιστα είναι έτσι το κλειδί 

 

https://www.auto-parts.gr/shop/antallaktika/keys/keys/volkswagen-ap-kld-tr200031-597

 

με το μεγάλο και γαλάζιο σήμα της VW  

 

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν έχει, για αυτό ρωτώ. Ο φίλος σου το είχε πάρει εργοστασιακό με το κλειδί αναδιπλούμενο ή το μετέτρεψε αργότερα;

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago , gousias said:

Εμένα δεν έχει, για αυτό ρωτώ. Ο φίλος σου το είχε πάρει εργοστασιακό με το κλειδί αναδιπλούμενο ή το μετέτρεψε αργότερα;

 

εργοστασιακο ήταν από VW Γερμανίας.

έτσι το πήρε, με  2 κλειδιά αναδιπλούμενα και κουμπιά και 1 κανονικό χωρίς κουμπιά.

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , gousias said:

ΟΚ απλώς λύση στο ζήτημα αναζητώ. Αν κάποιος έχει να προτείνει κάτι, θα το εκτιμούσα.

 

για κάνε μια ερώτηση εδώ 

http://www.kleidia-immobilizer.gr/metatropi-se-anadiplwmena

 

Link to comment
Share on other sites

Θα επικοινωνήσω μαζί τους, ελπίζω να γίνεται. Δεν ξέρω με το συναγερμό βέβαια, αλλά θα δούμε.

Ευχαριστώ Ominus!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν , gousias said:

Θα επικοινωνήσω μαζί τους, ελπίζω να γίνεται. Δεν ξέρω με το συναγερμό βέβαια, αλλά θα δούμε.

Ευχαριστώ Ominus!

 

με τον συναγερμό εκεί θα πρέπει να ρωτήσεις και ίσως θα πρέπει να ρωτήσεις την εταιρία που έχεις στον συναγερμό.

 

εγώ σε 2 VW και συναγερμό με meta system 

 

και σε 1 ford που είχα με συναγερμό της GTalarm 

 

δεν είχα extra τηλεχειριστήριο , σε όλα τα  κλειδιά ήταν συναγερμοί με can bus τα οποία λειτουργούσαν κανονικά με τα κουμπιά από το κάθε κλειδί.

 

Link to comment
Share on other sites

Meta έχει κι εμένα αλλά τι να σου πω από μοντέλα κλπ δεν ξέρω, είναι και κάποια χρόνια τώρα.
Πάντως μπερδεμένο δείχνει. Ή εγώ κάτι δεν καταλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

 

On 10/3/2021 at 2:44 ΜΜ, gousias said:

Meta έχει κι εμένα αλλά τι να σου πω από μοντέλα κλπ δεν ξέρω, είναι και κάποια χρόνια τώρα.
Πάντως μπερδεμένο δείχνει. Ή εγώ κάτι δεν καταλαβαίνω.

Είναι απλό και έχω κάνει σχετικό diy σε άλλο topic.Το αποτέλεσμα είναι εργοστασιακό αναδιπλούμενο κλειδί με εργοστασιακό τηλεχειρισμό (προαιρετικά και συναγερμό). Το μονο που αλλάζει στην περίπτωση σου είναι ότι χρειάζεσαι συναγερμό για εργοστασιακες λύσεις έτσι ώστε να συνεργάζεται με το εργοστασιακό τηλεχειρισμό. Με λίγα λόγια αλλάζεις την μονάδα άνεσης που έχεις τώρα με μία που έχει και τηλεχειρισμό (έχει δυο φίσες αντι για μία) ,παίρνεις και ενα κομπιουτεράκι-κλειδί (κατα προτίμιση γνήσιο της vw) -αν δεν ηταν σετ με την μονάδα άνεσης-,παίρνεις ένα καινούριο κενό κλειδι με λάμα και immo chip (κάπου 10-20 ευρώ είτε γνήσιο μεταχειρισμένο ,είτε καινούριο ιμιτασιον) κόβεις την λάμα ,κάνεις "πάντρεμα" το κλειδί με το αυτοκίνητο (με το κοντερ όπου βρίσκεται το immobilizer) και μέχρι εδω έχεις εργοστασιακό αναδιπλούμενο κλειδί με τηλεχειρισμό απο εκεί και πέρα πας σε ένα κατάστημα με συναγερμούς και θα τους πείς ότι θέλεις να συνεργάζεται ο συναγερμός που θα βάλεις με τον εργοστασιακό τηλεχειρισμό (αυτός που έχεις πάνω τώρα πολυ πιθανόν να μην κάνει,άν είναι αυτός που περνούσαν στην αντιπροσωπεία).

Όλη η ιστορία για το εργοστασιακό τηλεχειρισμό με το αναδιπλούμενο κλειδί ,δεν πρέπει να σε βγεί πάνω απο 50-60 ευρώ (αν το εγκαταστήσεις μόνος) και άλλα 200-300 ή οσο θέλει ο συναγερμός της επιλογής σου.

Edited by giannisb
Link to comment
Share on other sites

On 19/3/2021 at 10:08 ΜΜ, giannisb said:

 

Είναι απλό και έχω κάνει σχετικό diy σε άλλο topic.Το αποτέλεσμα είναι εργοστασιακό αναδιπλούμενο κλειδί με εργοστασιακό τηλεχειρισμό (προαιρετικά και συναγερμό). Το μονο που αλλάζει στην περίπτωση σου είναι ότι χρειάζεσαι συναγερμό για εργοστασιακες λύσεις έτσι ώστε να συνεργάζεται με το εργοστασιακό τηλεχειρισμό. Με λίγα λόγια αλλάζεις την μονάδα άνεσης που έχεις τώρα με μία που έχει και τηλεχειρισμό (έχει δυο φίσες αντι για μία) ,παίρνεις και ενα κομπιουτεράκι-κλειδί (κατα προτίμιση γνήσιο της vw) -αν δεν ηταν σετ με την μονάδα άνεσης-,παίρνεις ένα καινούριο κενό κλειδι με λάμα και immo chip (κάπου 10-20 ευρώ είτε γνήσιο μεταχειρισμένο ,είτε καινούριο ιμιτασιον) κόβεις την λάμα ,κάνεις "πάντρεμα" το κλειδί με το αυτοκίνητο (με το κοντερ όπου βρίσκεται το immobilizer) και μέχρι εδω έχεις εργοστασιακό αναδιπλούμενο κλειδί με τηλεχειρισμό απο εκεί και πέρα πας σε ένα κατάστημα με συναγερμούς και θα τους πείς ότι θέλεις να συνεργάζεται ο συναγερμός που θα βάλεις με τον εργοστασιακό τηλεχειρισμό (αυτός που έχεις πάνω τώρα πολυ πιθανόν να μην κάνει,άν είναι αυτός που περνούσαν στην αντιπροσωπεία).

Όλη η ιστορία για το εργοστασιακό τηλεχειρισμό με το αναδιπλούμενο κλειδί ,δεν πρέπει να σε βγεί πάνω απο 50-60 ευρώ (αν το εγκαταστήσεις μόνος) και άλλα 200-300 ή οσο θέλει ο συναγερμός της επιλογής σου.

Το topic που έχεις κάνει μπορείς να το αναφέρεις για να το δω;

Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2021 at 10:44 ΜΜ, OMINUS said:

 

για κάνε μια ερώτηση εδώ 

http://www.kleidia-immobilizer.gr/metatropi-se-anadiplwmena

 

2 φορές έχω στείλει email με φωτογραφίες ρωτώντας αν γίνεται και δεν έχω λάβει απάντηση τους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.