Μετάβαση σε περιεχόμενο

Welcome to VWClub.GR Forum

Είσοδος 

Δημιουργία Λογαριασμού
Καλώς ήλθατε στην ανοικτή κοινότητα συζητήσεων VWClub.GR Forum. Εδώ μπορείτε να βρείτε θέματα που αφορούν τα οχήματα της Volkswagen και έχουν αναρτηθεί απο διάφορους φίλους και κατόχους VW οχημάτων. Για την ανάρτηση των δικών σας απόψεων, σχολίων, προτάσεων κλπ θα χρειαστεί να εγγραφείτε ως απλά μέλη. Η διαδικασία αυτή γίνεται σε λίγα μόλις λεπτά και δεν απαιτεί την πληρωμή χρημάτων. Ωστόσο θα πρέπει να συμπληρώσετε κάποια βασικά στοιχεία επικοινωνίας.
  • Έχοντας εγγραφεί στην κοινότητα μας θα μπορείτε να :
  • Δημιουργείτε θέματα και να απαντάτε σε άλλα μέλη
  • Λαμβάνετε ενημερώσεις για τα θέματα που θέλετε να παρακολουθείτε
  • Ορίσετε τις δικές σας προσωπικές ρυθμίσεις και να διαχειριστείτε την λίστα φίλων
  • Αναρτήσετε τις δικές σας αγγελίες

Welcome to VWClub.GR Forum, like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of VWClub.GR Forum by signing in or creating an account.
  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get automatic updates
  • Get your own profile and make new friends
  • Customize your experience here

Guest Message by DevFuse

Ανακοινώσεις:

Δείτε εδώ τα βίντεο από τις τελευταίες συνεντεύξεις και την Πανελλήνια Εκδρομή στην Λαμία!

Μέλος του Hellenic VWClub? Τότε απολαμβάνετε!
VIP μέλος του Hellenic VWClub? Τότε απολαμβάνετε... περισσότερο!
Δείτε εδώ την προσφορά του νέου μας Χορηγού!

Το καλύτερο εξουσιοδοτημένο Vw-audi Αττικής.

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
152 απαντήσεις στο θέμα

Connectoras

Connectoras

VWClub Member

• Members
  • 60 Δημοσιεύσεις
  • Μοντέλο:OtherVW
Ρε παιδια το Bora μου πηγαίνει εδω και τεσσερα χρονια στα προγραμματισμένα service. Ετυχε την προηγούμενη βδομάδα να το πάω στον φιλιπάιο για την κλειδαριά του πορτ μπαγκαζ και τον αναπτήρα που χάλασε. Τους είπα λοιπον να κανουν και ενα γενικο έλεγχο. Αυτο που με παραξενεψε ειναι οτι ελοιπε 750ml λαδιού, οπως μου ειπαν. Το μοτερ εχει κανει κοντα 50.000 χλμ απο τα οποία τα 48.000 υπερβολικα πολιτισμένα!!! ειναι Φυσιλογικο να λειπει τοσο λαδι??? Εχω Bora 1.4 75 Ps.

polakias_1.4

polakias_1.4

VWClub Member

• Members
  • 60 Δημοσιεύσεις
  • Μοντέλο:Polo9n
ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!ΧΤΕΣ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΕΡΒΙΣ 15.000 ΣΤΗΝ ΑΥΤΟ ΜΑΡΙΝΕ ΠΗΡΑΝΕ 122 EURO ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΚΑΙ ΦΙΛΤΡΟ ΛΑΔΙΟΥ....
ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

VWClubGuest_Stoilas_*

VWClubGuest_Stoilas_*
  • Guests
Εμ... Τα λάδια πόσο να είχαν? Το φίλτρο 30¤ το πολύ έχει

-Doctor-

-Doctor-

VWClub Member

• Members
  • 2844 Δημοσιεύσεις
  • Μοντέλο:NoCar

ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!ΧΤΕΣ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΕΡΒΙΣ 15.000 ΣΤΗΝ ΑΥΤΟ ΜΑΡΙΝΕ ΠΗΡΑΝΕ 122 EURO ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΚΑΙ ΦΙΛΤΡΟ ΛΑΔΙΟΥ....
ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

Προβολή Δημοσίευσης

Ταριφα ειναι... :huh:

nikkosnet

nikkosnet

Global Moderator

• Global Moderator
  • 3363 Δημοσιεύσεις
  • Interests:Λιγο απο ολα!
  • Νομός:Αττικής
  • Ψευδώνυμο Οχήματος:Polaki
Λοιπον θελω γνωμες: Εχω ενα μκροοοοο σημαδι στο παρ μπριζ, απο πετραδακι που επεσε πανω, οταν ανεβαιναμε για Βολο. Επειδη εχω θραυση κρυσταλλων, λεω να το παω για αντικατασταση. Θα το παω σε εξουσιοδοτημενο, αφου πληρωνει η ασφαλεια και οχι εγω. Το θεμα ειναι πιο εξουσιοδοτημενο να εμπιστευτω. Εχω κοντα μου τον Φιλιππαιο αλλα το φανοποιειο του ειναι για τα μπαζα http://www.vwclub.gr...tyle_emoticons/default/thumbsdown.gif Εχετε να προτεινετε καποιο καλο?
Λεω να παω Παζαροπουλο στην Ν Ιωνια. <_<

Agisgti

Agisgti

VWClub Member

• Members
  • 24 Δημοσιεύσεις
  • Μοντέλο:Polo6n2

Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο Ορέστη παραπάνω και έχω να πς ότι στον ΠΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟ από όπου πήρα και το πολάκι μπορεί να ταν όλα καλά αλλά με παιρνε από το πρωί εως αργα μεσημέρι να το φτιάξουνε και επειδή ηλιούπολη-ν.ιωνία δεν ήταν και δίπλα αποφάσισα να το πάω στον ΦΙΛΟΣΙΔΗ που ήταν πιο κοντά.Εκεί πάλι τα ίδια (λες και είχα καμια mercedes και κάνανε ώρες ολόκληρες) μέχρι που για να αλλάξω το χερούλι για τα πίσω καθίσματα έπρεπε να τους κλείσω λέει ραντεβού και να μείνει το αμάξι καμιά ώρα μέσα και το τελευταίο και ακραίο είχα βάλει το νέο σπόιλερ μου την τετάρτη και την παρασκευή πάω για service.Μόλις πάω το μεσημέρι να το πάρω έλειπε κομμάτι γιατί ήταν πολύ χαμηλό και δεν μπορούσανε να το ανεβάσουνε πάνω και σαν δικαιολογία είπανε ότι έτσι ήτανε...Σιγά μην το παραδεχόντουσαν.

Γι' αυτό από δω και πέρα ΤΣΑΚΟΥΛΕΡΗΣ POWER και τα μυαλιά στα κάγκελα......Και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.......Δεν πρόκειται να ξαναπατήσω σε αντιπροσωπεία γιατί είναι κλέφτεσ και πολλά ευρώ ρε παιδιά.Δεν λέει.....

Προβολή Δημοσίευσης

Που ακριβώς είναι το συνεργείο?
Γιατί εγώ το πήγαινα στο Μπουρμά και θέλω να αλλάξω.

nikkosnet

nikkosnet

Global Moderator

• Global Moderator
  • 3363 Δημοσιεύσεις
  • Interests:Λιγο απο ολα!
  • Νομός:Αττικής
  • Ψευδώνυμο Οχήματος:Polaki

Που ακριβώς είναι το συνεργείο?
Γιατί εγώ το πήγαινα στο Μπουρμά και θέλω να αλλάξω.

Προβολή Δημοσίευσης

Eιναι στο Αιγαλεω Θηβών & Ιερολοχιτών 4, <_< Η Ιερολοχιτων ειναι ακριβως απεναντι απο το γηπεδο του Αιγαλεω στο ρευμα προς Πειραια (εχει και κατι σχολεια στην γωνια).

Να ξερεις οτι πολλα παιδια απο το club σχεδον...ξενιτεονται απο εκει που μενουν για να πανε στο συνεργειο του Ηλια :thumbsup:

Επεξεργάσθηκε από nikkosnet, 13 April 2005 - 16:24:08.

VWClubGuest_super sayian_*

VWClubGuest_super sayian_*
  • Guests
παιδια απιστευτο επισημο εξουσιοδοτημενο ειναι η car away λεφωρος θηβων 84 απιστευτη εξυπηρετιση που δεν εχω δει αλλου

Ximikos

Ximikos

VWClub Member

• Members
  • 24 Δημοσιεύσεις
Για αρκετο καιρο πηγαινα στον Ρωρρη.Εμεινα απολυτα ικανοποιημενος με την εξυπηρετηση και με τις τιμες. Επειδη μου επεφτε μακρια δοκιμασα 3-4 συνοικιακα. ΑΠΑΤΗ! Τελικα εχω καταληξει στην Auto Marin. Ειναι απλα φοβεροι! Οταν περυσι τετοια περιοδο ειχα προβλημα με το ABS και τραβιομουν για 4 μηνες (οι παλιοι του φορουμ ισως θυμουνται)ενω τελικα ηταν απλα η ασφαλειοθηκη δεν μου χρεωσαν τιποτα περαν της ασφαλειοθηκης!

Spy

Spy

VWClub Member

• Members
  • 533 Δημοσιεύσεις
  • Μοντέλο:NoCar

Εχετε να προτεινετε καποιο καλο?
Λεω να παω Παζαροπουλο στην Ν Ιωνια. :D

Προβολή Δημοσίευσης

Παζαρόπουλος στη Μεταμόρφωση, στο 13ο χλμ. της Εθνικής Οδού Αθηνών-Λαμίας :D
(Το φανοποιείο του έχει μεταφερθεί εκεί :D )

Μέχρι τώρα πολύ καλός σε οτιδήποτε έχουμε χρειαστεί :D :ninja:

Σπύρος

Σπύρος

VWClub Member

• Members
  • 2566 Δημοσιεύσεις
  • Νομός:Μη ορισμένος
  • Μοντέλο:Scirocco

Eιναι στο Αιγαλεω Θηβών & Ιερολοχιτών 4,  :) Η Ιερολοχιτων ειναι ακριβως απεναντι απο το γηπεδο του Αιγαλεω στο ρευμα προς Πειραια (εχει και κατι σχολεια στην γωνια).

Να ξερεις οτι πολλα παιδια απο το club σχεδον...ξενιτεονται απο εκει που μενουν για να πανε στο συνεργειο του Ηλια :D

Προβολή Δημοσίευσης

Εγω θα το πήγαινα στον Φιλοσίδη. Του έχω εμπιστοσύνη και είναι και δίπλα στο σπίτι μου.

svouras

svouras

VWClub Member

• VIP Members
  • 3865 Δημοσιεύσεις
  • Interests:!!!!!!!!!!!!!
  • Δήμος:Δεν έχει οριστεί
  • Νομός:Μη ορισμένος
  • Μοντέλο:Golf5
  • Ψευδώνυμο Οχήματος:Svouramaxo
Εγω παιδια, οχι γιατι γνωριζω προσωπικα τον Ρωρρη [ γιωργο] αλλα απο service αψογοι και στα 2 χτυπηματα που ειχα, αμεσοτατη εξυπηρετηση. :)

strassenmeister

strassenmeister

VWClub Member

• Members
  • 186 Δημοσιεύσεις
  • Interests:CARS,GYM,FOOTBALL
  • Μοντέλο:Golf5
Ρε παιδια περιμενω το καινουργιο μου γκολφακι και εχω αγχωθει πολυ μ'αυτα που γραφετε για τα service.Εγω μενω Νεο Φαληρο,εχει καμια αντιπροσωπεια καλη εδω κοντα ή θα τρεχω στο Ρωρρη?Πειτε καμια γνωμη.Δε με νοιαζουν τοσο τα λεφτα οσο η δουλεια που γινεται.Και βασικο,εγω θελω να ειμαι πανω απο το μηχανικο,ενας φιλος μου μ'ενα POLO δεν τον αφηνουν λεει.Καλα πως γινεται αυτο? Εγω τοσα χρονια μ'ενα IBIZA CUPRA που ειχα δεν ειδα ποτε τετοια πραγματα στη SEAT.

Kostas kostopoulos

Kostas kostopoulos

VWClub Member

• Members
  • 557 Δημοσιεύσεις
  • Interests:Aναπαντεχα ανοιγματα ειναι τα favorites τρελο clubing με το καταλληλο παιξιμο...παρεα εκδρομες και οτιδηποτε δεν εχει καθισιοο!! ΓΕΝΙΚΑ ΟΙ ΤΣΙΤΕΣ
Παντως και κατι παραπανω αν θελετε απο Ρωρρη να μου λετε...και μηνξεχνατε να ζητατε την εκπτωση των μελων..

VWClubGuest_m_arch_*

VWClubGuest_m_arch_*
  • Guests
Σκέφτομαι να πάω στον Ρώρρη στο Νέο Ηράκλειο για το σέρβις που πλησιάζει των 90.000χλμ. Πριν το πήγαινα στο Μπουρμά και με ψιλοκοπανούσε στισ τιμές. Γνωρίζει κανείς κάποιο παιδί εκεί στον οποίο να απευθυνθώ? Υπάρχει κάτι για τα vw club members ?
Αν ξέρει κάποιος κάτι παρακαλώ να με διαφωτήσει !
Ευχαριστώ....

brakeman

brakeman

VWClub Member

• Members
  • 10 Δημοσιεύσεις

ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΛAIO FORUM......

ΠΑΝΩ-ΚΑΤΩ.....ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΚ@Τ@ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ !!! :(  http://www.vwclub.gr...tyle_emoticons/default/thumbsdown.gif

Προβολή Δημοσίευσης

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ . ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΨΥΦΙΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΣΦΑΓΕΑ? (ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΩΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΜΑΣ. ΟΛΑ ΑΡΠΑ ΚΟΛΑ ΝΑ ΜΠΕΙ Ο ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΑΣΤΟΧΕΙΑ ΥΛΙΚΟΥ ΡΕ ΟΥΣΤ) ΑΥΤΟ ΙΣΧΕΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ.-

VWClubGuest_Stoilas_*

VWClubGuest_Stoilas_*
  • Guests
Συμφωνώ και απέχω από το άθλημα από τον πρώτο χρόνο που είχα το αμάξι μου. Έκανα τα service μου έξω και τις εργασίες εγγύησης τις έκανα στον Dealer

Kostas kostopoulos

Kostas kostopoulos

VWClub Member

• Members
  • 557 Δημοσιεύσεις
  • Interests:Aναπαντεχα ανοιγματα ειναι τα favorites τρελο clubing με το καταλληλο παιξιμο...παρεα εκδρομες και οτιδηποτε δεν εχει καθισιοο!! ΓΕΝΙΚΑ ΟΙ ΤΣΙΤΕΣ

Σκέφτομαι να πάω στον Ρώρρη στο Νέο Ηράκλειο για το σέρβις που πλησιάζει των 90.000χλμ. Πριν το πήγαινα στο Μπουρμά και με ψιλοκοπανούσε στισ τιμές. Γνωρίζει κανείς κάποιο παιδί εκεί στον οποίο να απευθυνθώ? Υπάρχει κάτι για τα vw club members ?
Αν ξέρει κάποιος κάτι παρακαλώ να με διαφωτήσει !
Ευχαριστώ....

Προβολή Δημοσίευσης

Ζητας τον Νικο Χαιμαλα εκ μερους εμου Κωστοπουλος δηλαδη του λες και για την εκπτωση και τελος.

Pacific

Pacific

VWClub Member

• Members
  • 693 Δημοσιεύσεις
  • Μοντέλο:Golf4
ΤΟ αμάξι το πήρα απο το Γρατσία. Ο Γρατσίας δεν κάνει για service ! To πήγαινα στο μπουρμά αλλά μια μέρα ανακάλυψα στην καρεντα στην βουλιαγμένη ενα παλικάρι τον Βασίλη τον Γιαννέλη ο οποίος παιδιά πραγματικά βοήθησε πάρα πολύ και μου άλαξε πολλά πράγματα που είχαν φθαρεί και μου έλυσε προβλήμνατα που κανείς δεν είχε ενδιαφερθεί και κανένας δεν είχε δώσει λύση κυρίως γιατι σίγουρα δεν ήθελαν να φάνε παραπάνω χρόνο με μένα τη στιγμή που το αμάξι ήταν εγγύηση και ήξεραν οτι δεν θα μου πάρουν φράγκο.
Πηγαίντε στην καρέντα στον βασίλη τον Γιαννέλη- Γιαννούλη κάπως έτσι τον λένε και πείτε οτι σας έστειλαν απο το vwclub. Σίγουρα θα σας προσέξει πάρα πολυ το παλικάρι.

Μια τελευταία απορία ... Πρώτο συνεργείο ο Ρώρης ?! ?! ?!? Είναι επιοικ΄ως το χειρότερο vw συνεργείο στον κόσμο και αυτό επιοικώς. Απορώ πως έχει ακόμη την άδεια. Χειρότερος κλέφτης - ψεύτης και ψωνισμένος δεν υπάρχει.
Οταν είχα παει μου έλεγε κατι κουλά . Εμείς είμαστε βελτιωτικός οίκος και δεν φτιάχνουμε look σε αμάξια που δεν έχουμε πουλήσει και service πρώτο θές στα 5.000 χλμ και το κόστος είναι 300κάτι ευρώ κλπ. Οποιος πηγαίνει στο ρώρη είναι μαζόχα 100000% !!!!

Polakias

Polakias

VWClub Member

• Members
  • 1081 Δημοσιεύσεις
  • Interests:Αυτοκίνητα, υπολογιστές και παιχνίδια!!!
  • Ψευδώνυμο Οχήματος:Blue Angel
Bασικά άκουσα, πως η Karenta στον Πειραιά έχει τέλεια εξυπηρέτηση! Ισχύει κάτι τέτοιο?

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

VWClub.gr. Αυτός ο μη κερδοσκοπικός δικτυακός τόπος δεν ανήκει ούτε συσχετίζεται με τις εταιρείες VolksWagen (VW) ή Kosmocar Α.Ε.
Όλα τα σήματα, λογότυπα και κατατεθέντα σχέδια αποτελούν ιδιοκτησία των αντίστοιχων νόμιμων δημιουργών τους.

VWClub.gr. This non commercial web site is not affiliated or related in any way with the VolksWagen (VW) company or Kosmocar S.A.
All signs, logos and trademarks are property of their respective owner.