Jump to content
Guest alx

Golf V Gti Tuning

Recommended Posts

Χωρίς πρόγραμμα δεν υπάρχει επαφή με τα OPC. Απο εκεί και πέρα εξαρτάται το πρόγραμμα που θα επιλέξεις B)

Μην ξεχναμε οτι τα OPC ειναι τα δυνατοτερα 2λιτρα (μαμα) :whistling: !!!

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πρόγραμμα δεν υπάρχει επαφή με τα OPC. Απο εκεί και πέρα εξαρτάται το πρόγραμμα που θα επιλέξεις B)

Δηλαδη λες οτι αν βαλω mtm παλι δεν θα τα φτανω? fire.gif

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχναμε οτι τα OPC ειναι τα δυνατοτερα 2λιτρα (μαμα) :whistling: !!!

Και φοβάμαι και τα δυνατότερα πρώτο στάδιο γιατι αν θυμάμαι καλά φοράνε Κ04 απο μαμά

Δηλαδη λες οτι αν βαλω mtm παλι δεν θα τα φτανω? fire.gif

Για ΜΤΜ δεν ξέρω. Για Revo και Giac ΝΑΙ θα τα περνάς B)

Link to comment
Share on other sites

Και φοβάμαι και τα δυνατότερα πρώτο στάδιο γιατι αν θυμάμαι καλά φοράνε Κ04 απο μαμά

Για ΜΤΜ δεν ξέρω. Για Revo και Giac ΝΑΙ θα τα περνάς B)

Εαν τα περνας με revo τα περνας και με mtm.

Ειναι τσεκαρισμενο απο 2 φιλους που εχω, αλλα και απο το περιοδικο drive που εχει κανει τεστ και στα 2 αυτα προγραμματα οτι εχουν την ιδια δυναμη, και μαλιστα λιγο παραπανω το mtm.

Οσο για το giac εχω ακουσει πολυ καλα λογια, αλλα δεν εχω δει ακομα κατι χειροπιαστο :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Εαν τα περνας με revo τα περνας και με mtm.

Ειναι τσεκαρισμενο απο 2 φιλους που εχω, αλλα και απο το περιοδικο drive που εχει κανει τεστ και στα 2 αυτα προγραμματα οτι εχουν την ιδια δυναμη, και μαλιστα λιγο παραπανω το mtm.

Οσο για το giac εχω ακουσει πολυ καλα λογια, αλλα δεν εχω δει ακομα κατι χειροπιαστο B)

Χωρίς να θέλω να σε αμφισβητήσω ούτε να μπώ σε αντιπαράθεση, εμένα άλλα μου έχουν πεί. Συγκεκριμένα καλός μου φίλος με Leon TFSi και Revo άνοιξε με MTM Golf στην Πάτρα και η διαφορά ήταν αρκετή υπέρ του Revo.. Το άνοιγμα έχει γίνει 2 φορές με τα συγκεκριμένα αμάξια... εγώ δεν έχω προσωπική εμπειρία με MTM. Έχει κάποιος προσωπική εμπειρία να μας πεί τι έχει δεί?

Link to comment
Share on other sites

Ειχε ποτε κανεις προβλημα απο εδω με βαση κινητηρα??

Εβλεπα την βαση της μεριας του συνοδηγου σημερα(αυτη που ειναι κατω απο το δοχειο του ψυκτικου) και εχει κατι σκισηματα..

Εκτος αυτου μου κανει και κατι περιεργα το πενταλ του συμπλεκτη κοντα στο σημειο που ''πιανει''..

Ταρακουνιετε δηλαδη οπως κανει πχ το πενταλ του φρενου οταν μπανει το abs..

Εχει κανεις καμια ιδεα??

Link to comment
Share on other sites

Ειχε ποτε κανεις προβλημα απο εδω με βαση κινητηρα??

Εβλεπα την βαση της μεριας του συνοδηγου σημερα(αυτη που ειναι κατω απο το δοχειο του ψυκτικου) και εχει κατι σκισηματα..

Εκτος αυτου μου κανει και κατι περιεργα το πενταλ του συμπλεκτη κοντα στο σημειο που ''πιανει''..

Ταρακουνιετε δηλαδη οπως κανει πχ το πενταλ του φρενου οταν μπανει το abs..

Εχει κανεις καμια ιδεα??

Ναι μα μονο σε κάφτες βγαίνει??Σου κανει κατι ταρακουνιματα ε?Περίμενε σε κανα 2.000-3000 χλμ να μην επαναφέρει ο συμπλέκτης, δλδ τι εννοω , οταν θα αποσυμπλέκεις δεν θα έρχεται το πενταλ στην θέση του popeye.gifpopeye.gif ...Το έχω κλείσει το ραντεβουδάκι για αλλαγη, με ποιο βαρβάτη...

Link to comment
Share on other sites

Mαααλιστα..

Κατι ειχα ακουσει παντως οτι ειχε βγει πιο ενισχυμενες ΟΕΜ βασεις και τις αλλαζαν μεσα στην εγγυηση..Δεν ξερω αν ειναι εγκυρο αυτο.

Στο εχει κανει και σε σενα ρε Νεοκλη αυτο??

Αν φτασει να μην επαναφερει το πενταλ του συμπλεκτη δεν εχει να κανει κατι με την βαση του μοτερ..

Περισσοτερο με καμια τρομπα του συμπλεκτη μιας και ειναι υδραυλικος..

Τεσπα αυριο θα βγει το πορισμα.. :mellow:

Link to comment
Share on other sites

δεν κανει καλη επαφη ο συμπλεκτης και γίνεται όλο αυτο....Οταν το πηγαίνεις χαλαρα κανενα πρόβλημα,οταν του σκίζεις τον κ**ο τα κανει...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα για αλλαγη λαδιων και αλλαξα και ενα φιλτρο βενζινης που πρεπει να αλλαξεις στο ετησιο και καλα.Εβαλα τα Aral Longlife III και μου εκαναν και το update του εγκεφαλου,αφου μου τα ζαλισανε που ξερω πως υπαρχει update λες και ειναι κρυφο...Νομιζω πως ειδα διαφορα παντως με το update...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα για αλλαγη λαδιων και αλλαξα και ενα φιλτρο βενζινης που πρεπει να αλλαξεις στο ετησιο και καλα.Εβαλα τα Aral Longlife III και μου εκαναν και το update του εγκεφαλου,αφου μου τα ζαλισανε που ξερω πως υπαρχει update λες και ειναι κρυφο...Νομιζω πως ειδα διαφορα παντως με το update...

EXEI ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΑΧΧ Κ ΤΑ ΒWA ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα για αλλαγη λαδιων και αλλαξα και ενα φιλτρο βενζινης που πρεπει να αλλαξεις στο ετησιο και καλα.Εβαλα τα Aral Longlife III και μου εκαναν και το update του εγκεφαλου,αφου μου τα ζαλισανε που ξερω πως υπαρχει update λες και ειναι κρυφο...Νομιζω πως ειδα διαφορα παντως με το update...

Σου είπανε ποιο update σου έβαλαν (νούμερο)

Και κάτι ακόμα...Είσαι ακόμα μαμά;; :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Ειχε ποτε κανεις προβλημα απο εδω με βαση κινητηρα??

Εβλεπα την βαση της μεριας του συνοδηγου σημερα(αυτη που ειναι κατω απο το δοχειο του ψυκτικου) και εχει κατι σκισηματα..

Εκτος αυτου μου κανει και κατι περιεργα το πενταλ του συμπλεκτη κοντα στο σημειο που ''πιανει''..

Ταρακουνιετε δηλαδη οπως κανει πχ το πενταλ του φρενου οταν μπανει το abs..

Εχει κανεις καμια ιδεα??

http://www.vf-engineering.com/index.php?v=...index-turbo.php

des sta accesoris

Link to comment
Share on other sites

τα μπροστα φρενα απο το νεο cupra τα ειδατε???(345)

ειναι ιδια με του R32?

ταιριάζουν στα δικα μας αραγε?(η λογικη λεει ναι)

Ίδια....

Υπάρχουν χρόόόνια διαθέσιμα...

¶μα έχεις τα $$$$ τα βάζεις....Αλλά.....

Link to comment
Share on other sites

Πάιδες εγώ το έχω ξαναπει αλλά ώς συνήθως με γράφετε....

Τα φρένα αυτα είναι του R32, του Α3 3.2 του S3 και δεν συμαζέυεται.

Οι δίσκοι είναι 345mmΧ30mm και χωράνε απο 18αρες και πάνω.

Υπάρχει μιά θεωρία (που δέν μου την έχει επιβεβαιώσει κανείς) ότι οι μαμά δαγκάνες του Gti είναι οι ίδιες.Στο ΕΤΚΑ έχουν όμως άλλο κωδικό.

Κάποια στιγμή σκέφτηκα να κάνω την αλλαγη, αλλά έχουν και αρκετά αυξημένο βάρος οπότε μπορεί να είναι δώρον άδορο.

Απο τιμή, νομίζω με δίσκους+δαγκανες+αντάπτορες πάει κάπου στα 1000 Ευρώ;;;

Δέν είμαι όμως και σίγουρος....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.