Jump to content
NEA_KIOS

Golf 5/6 1.4 Tsi - Aftermarket Σκάστρες [Εργοστασιακά και Βελτιωμένα]

Recommended Posts

την εβαλα την Τριτη. πρεπει να βγαλεις το τελευταιο κομματι της εισαγωγης,2 σωληνακια και ενα καλωδιο.εκτος και στα δικα σας TSI εχει πιο πολυ χωρο ή ειναι αλλου η σκαστρα σας.θελει και αλεν.

Όλα αυτά να υποθέσω συμπεριλαμβάνονται στα 30 ευρώ???

Link to comment
Share on other sites

σιγα το πραγμα αφου ειναι απλη η τοποθετισει δεν λενε τα 30 ευρο να δωσεις,αλλα οπως προτιμαει ο καθενας
δεν πληρωσα τοποθετηση,εχω φιλο μηχανικο...ειμαστε και στην Αλεχανδρουπολη βλεπετε και οι κλεφτες στο χωρο τρωνε πορτα...
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα..... αν θα κανει παρα πολυ θορυβο?κανει ικανοποιιτικο θορυβο οχι οπως οι ανοιχτου τυπο και απο κει και περα το ρυθμιζεις απο τον θορυβο που κανει η λιγοτερο

παιδια αν μπορει καποιος απο οσους την εβαλαν ας ηχογραφησει μηπως ακουσουμε και εμεις τι ηχο κανει μην την βαλουμε τσαμπα.αν γινεται βεβαια.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν μπορει καποιος απο οσους την εβαλαν ας ηχογραφησει μηπως ακουσουμε και εμεις τι ηχο κανει μην την βαλουμε τσαμπα.αν γινεται βεβαια.ευχαριστω

δεν χρειαζεται ηχογραφηση...κανει ακριβως οπως οταν στο καυτο τηγανι μετα την ομελετα πεταξεις κρυο νερο....

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν μπορει καποιος απο οσους την εβαλαν ας ηχογραφησει μηπως ακουσουμε και εμεις τι ηχο κανει μην την βαλουμε τσαμπα.αν γινεται βεβαια.ευχαριστω

στην 2η σελιδα το χω ποσταρει παλι ρε παιδια...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ακουγετε καθαρα γιατι ειναι μακρια...

Μια ιδεα παντως παιρνεις worthy.gif

μπορει να πω και βλακεια.αλλα αυτο δεν λεει επανω οτι ειανι της forge?εγω λεω τον ηχο απο το ανταπτωρακι που μπαινει!

Link to comment
Share on other sites

μπορει να πω και βλακεια.αλλα αυτο δεν λεει επανω οτι ειανι της forge?εγω λεω τον ηχο απο το ανταπτωρακι που μπαινει!

Λοιπόν μόλις τοποθέτησασ το ανταπτοράκι της forge.

Κάνει ελάχιστο θόρυβο παραπάνω απο ότι έκανε ήδη.....

Δεν θα έλεγα ότι με ενθουσιάζει....Πχ. στην Συγγρού που γύρναγα δεν ακουγόταν τίποτα...

Γενικά στην κίνηση πρέπει να προσπαθήσεις αρκετά για να ακούσεις κάτι...

...στα στενά βέβαια το παίζεις μάγκας... :thumbsup::lol:

Πάντως κάνει ένα ωραίο φυσιματάκι σιγανό μεν, αλλά ικανοποιητικό...που δν το έκανε πριν...

...δεν ξέρω βέβαια εαν αξίζει τα 124 γιούρια...

....επίσης είναι αρκετά εύκολη διαδικασία για κάποιον που γνωρίζει από μηχανικά....

απλά ξεκούμπωσε τα πλαστικά....έβγαλε τα καλωδιάκια και την σκάστρα, κούμπωσε τον αντάπτορα...

και όλα πάλι στη θέση τους...έτσι απλά....

Link to comment
Share on other sites

στην 2η σελιδα το χω ποσταρει παλι ρε παιδια...

http://www.youtube.com/watch?v=NHh5NtslxDg

παντως φιλε μου εγω που εχω βαλει τον ανταπτορα δεν εχει καμια σχεση με το βιντεακι αλλα ισωσ και να μην ακουγεται καλα απο το αυτο...παιδια κανει ενα ωραο θορυβο αλλα στισ χαμηλεσ περισσοτερο στροφεσ στισ πσιλεσ οχι και τοσο....αλλα στισ χαμηλεσ ειναι κορυφαιοσ δεν ξερω παλι μηπωσ επειδη εχω προγραμμα και ανεβαζει 1.5 bar πιεση να ακουγεται πιο δυνατα η μπορει να λεω και κουταμαρεσ τωρα...

να μην σασ παρω στο λαιμο μου

Link to comment
Share on other sites

παντως φιλε μου εγω που εχω βαλει τον ανταπτορα δεν εχει καμια σχεση με το βιντεακι αλλα ισωσ και να μην ακουγεται καλα απο το αυτο...παιδια κανει ενα ωραο θορυβο αλλα στισ χαμηλεσ περισσοτερο στροφεσ στισ πσιλεσ οχι και τοσο....αλλα στισ χαμηλεσ ειναι κορυφαιοσ δεν ξερω παλι μηπωσ επειδη εχω προγραμμα και ανεβαζει 1.5 bar πιεση να ακουγεται πιο δυνατα η μπορει να λεω και κουταμαρεσ τωρα...

να μην σασ παρω στο λαιμο μου

Πάντως το ανταπτοράκι...ψιλομούφα, αν εξαιραίσεις την εκτόνωση που δν ακουγόταν σχεδόν καθόλου...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάνει κανείς δυναμομέτρηση πριν και μετά?? Η έχει την ίδια αποδοτικότητα όπως του GTi V, δηλαδή καμία!!! :D:D

Δεν έχει απολύτως καμία διαφορά στην απόδοση...τουλάχιστον σε μένα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει απολύτως καμία διαφορά στην απόδοση...τουλάχιστον σε μένα....

η σωστη δουλεια θα γινει λογικα αν βγαλει η forge ολοκληρη τη σκαστρα..

Link to comment
Share on other sites

Σωστοοος...

Περίεργο αλλα και εγω το προσεξα!

Στις ξερογκαζιές, τιποτα.

Τι παιζει? withstupid.gif

Εγώ έβαλα ένα φίλο σήμερα μέσα να την ακούσει και.....τίποτα!!!!Δεν ακουγόταν κάν....

Καλά ρε..... μου λέει, 120 γιούρια και τίποτα???

Κατεβαίνει ....βάζω όπισθεν να παρκάρω....γουσσσσσ.....

Τον άφησα μ@λ@κα....

Μήπως τελικά να οδηγώ με την όπισθεν.... ?:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα ένα φίλο σήμερα μέσα να την ακούσει και.....τίποτα!!!!Δεν ακουγόταν κάν....

Καλά ρε..... μου λέει, 120 γιούρια και τίποτα???

Κατεβαίνει ....βάζω όπισθεν να παρκάρω....γουσσσσσ.....

Τον άφησα μ@λ@κα....

Μήπως τελικά να οδηγώ με την όπισθεν.... ? :lol::lol::lol::lol:

Μόνο στην όπισθεν; Εδώ με τη μαμά σκαστρα και ελεύθερο φίλτρο σκάει αρκετά στην όπισθεν...
Link to comment
Share on other sites

Μόνο στην όπισθεν; Εδώ με τη μαμά σκαστρα και ελεύθερο φίλτρο σκάει αρκετά στην όπισθεν...

Αυτό λέω και εγώ..μόνο στην όπισθεν είναι κάπως αισθητό..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω και εγώ..μόνο στην όπισθεν είναι κάπως αισθητό..

Δηλαδή εγώ τώρα που θα κάνω 60χλμ για να την βάλω, θα γυρίσω με όπισθεν!!!!!!!!!!!! -_-

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ τώρα που θα κάνω 60χλμ για να την βάλω, θα γυρίσω με όπισθεν!!!!!!!!!!!! -_-

Αν θες να ακούσεις κάτι ...μάλλον.... :D

Α.....μπορείς να πάς και από στενά.....με το μπροστά....εκεί είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα...με 1η ...βέβαια... :rolleyes::mellow:

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να ακούσεις κάτι ...μάλλον.... :lol:

Α.....μπορείς να πάς και από στενά.....με το μπροστά....εκεί είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα...με 1η ...βέβαια... :lol::lol:

Θα βάλω ντουντούκα σα τα γύφτικα...θα γράψω μια κασέτα με σκασίματα.....Να δείς πως σκάει μετά. machinegun.gif

Μέχρι και με σβησμένη μηχανή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.