Jump to content
geocha

"κελαηδαει" ο ... κομπρεσορας

Recommended Posts

Στην αρχη οταν ξεκιναγα απο σταση εκανε ενα μικρο ξεφυσημα,στη συνεχεια το ξεφυσημα εγινε διακεκομενο (WRX,ΝΑΙ ολοι κοιταγανε το αυτοκινητο μου με απορια),τωρα ο ηχος ειναι ακομα πιο δυνατος-διακεκομενος αλλα εχει προστεθει ενα μικρο ... κελάηδισμα B) + μια ελαφρα μειωση αποδοσης

Κυριολεκτω συμφορουμητες μου!Τι διαολο να φταιει?

Ανεβαζω βιντεακι απο κινητο,αν καταφερω θα παρω βιντεο και με καμερα που εχει καλυτερο ηχο B)

Μιλαμε για σπανια................πουλια!

th_MOV00189-1.jpg

Edited by geocha
Link to comment
Share on other sites

Βάλτο σε κλουβι μην σου φύγει... τώρα πέρα απο τα αστεία μιπως έχει κανένα πρόλημα ο κομπρέσσορας? ποσα κμ έχεις? τρελή βλάβη και αυτή...

Link to comment
Share on other sites

Εχω λιγοτερο απο 19000.

Σε κλουβι το εχω-γκαραζ :lol:

Ο κομπρεσορας δουλευει αλλα νομιζω οτι ειναι πιο θορυβωδης και εχει πεσει λιγο η αποδοση :lol:

Link to comment
Share on other sites

Διακεκομενο ηχο μου κανει και εμενα ο κομπρεσσορας αλλα τα σε εμενα τα δινει κανονικα ο κινητηρας.Παντως δεν νομιζω να ειναι κατι ανησυχητικο.

Link to comment
Share on other sites

πέρνα μια από καμιά αντιπροσωπία να δουν τι φταίει... εάν και δεν ξέρουν και οι ίδιοι τι τους γίνετε.. αλλά είναι αντιπροσωπία λες όλο και κάτι παραπάνω ξέρουν.

Link to comment
Share on other sites

πέρνα μια από καμιά αντιπροσωπία να δουν τι φταίει... εάν και δεν ξέρουν και οι ίδιοι τι τους γίνετε.. αλλά είναι αντιπροσωπία λες όλο και κάτι παραπάνω ξέρουν.

Εχω κανονισει με ρωρρη στις 21 του μηνος,ας ελπισουμε οτι θα μου το μαζεψουνε το αμαξακι μου!

Εχω χασει και την 2α :o:baby:

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη οταν ξεκιναγα απο σταση εκανε ενα μικρο ξεφυσημα,στη συνεχεια το ξεφυσημα εγινε διακεκομενο (WRX,ΝΑΙ ολοι κοιταγανε το αυτοκινητο μου με απορια),τωρα ο ηχος ειναι ακομα πιο δυνατος-διακεκομενος αλλα εχει προστεθει ενα μικρο ... κελάηδισμα :o + μια ελαφρα μειωση αποδοσης

Κυριολεκτω συμφορουμητες μου!Τι διαολο να φταιει?

Ανεβαζω βιντεακι απο κινητο,αν καταφερω θα παρω βιντεο και με καμερα που εχει καλυτερο ηχο ;)

Μιλαμε για σπανια................πουλια!

th_MOV00189-1.jpg

Βαλτο σε αγγελια να ησυχασεις!εμενα στα 18000 χλμ που εχει τωρα δεν μου εχει βγαλει το παραμικρο. αλλα μεχρι Ιανουαριο θα εχει πωληθει.

Edited by JamesTSI
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για το οφ-τοπικ

βρε φίλε geocha

TSI 19000 χλμ :

Εχω αλλαξει

-Σφυξιμο καποιας βασης απο την μηχανη,χτυπαγε συνεχεια

-Σετ Συμπλεκτη

-Σινεμπλοκ

-Μπαλακια πισω

-Εβαλα φρεον στο A/C (ποτε δεν ειχε)

-Κρεμαργιερα

-Βασεις αμορτισερ

-Σκαστρα (κομπρεσορα & τουρμπο) , μειωση αποδοσης και περιεργα καλαηδησματα :o

-Κατι τριζει στην εξατμιση (θυμιζει alfaromeo twin-spark)

-Σασμαν

-UpDate εγκεφαλου

Πρεπει να αλλαξω

-Πισω αμορτισερ

Oλα αυτα στην υπογραφή σου τα έχεις αλάξει σε καινούριο αυτοκίνητο? δεν το είχα προσέξει και τώρα το κοίταζα ρε φίλε σε εσένα έτοιχε και σε ξαδερφό μου όλη η ατοιχία του κόσμου με το Golf του! τι να πώ... υπομονή, δεν φαντάζωμαι να έχεις ξενερώσει????? επιδή ο ξαδερφός μου θα οτο δώσει να πάρει Α3

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για το οφ-τοπικ

βρε φίλε geocha

TSI 19000 χλμ :

Εχω αλλαξει

...

Πρεπει να αλλαξω

...

Oλα αυτα στην υπογραφή σου τα έχεις αλάξει σε καινούριο αυτοκίνητο? δεν το είχα προσέξει και τώρα το κοίταζα ρε φίλε σε εσένα έτοιχε και σε ξαδερφό μου όλη η ατοιχία του κόσμου με το Golf του! τι να πώ... υπομονή, δεν φαντάζωμαι να έχεις ξενερώσει????? επιδή ο ξαδερφός μου θα οτο δώσει να πάρει Α3

Ρε Darkangel πρεπει να εχεις γράψει το ίδιο στορι σε αρκετα διαφορετικά θέματα. Δεν λεω πως δεν εχεις δικιο να τα χωνεις οποτε βρισκεις ευκαιρο τοπικ αλλα σε διαβασαμε πια, ελεος... Εγω δεν εχω αλλάξει ΤΙΠΟΤΑ ακομα, μήπως να το γραψω σε καμμια 10αρια τοπικ; Και ατομα που ξέρω με FSI και TSI δεν έχουν πάει ούτε μια φορά στο συνεργείο περαν των προγραμματισμένων και του γνωστού προβλήματος με το συγχρονιζε.

Οσο για το Α3, είναι ακριβώς το ΙΔΙΟ μηχανικά με το γκολφ (και το λεον, και το οκτάβια...) μεχρι και την τελευταία βιδα, οποτε βγάζουν και αυτά παρόμοια προβλήματα. Είναι απλά η ποιότητα του αυτοκινήτου που θα σου τύχει και τπτ παραπάνω...

Συγγνώμη για το οφτοπικ αλλά...

@geocha: Πωπω ανατρίχιασα.... ο διακεκομενος ήχος ειναι οκ απλα μετα δε 'δινει'... γραμμή για το συνεργείο...

Link to comment
Share on other sites

Ρε Darkangel πρεπει να εχεις γράψει το ίδιο στορι σε αρκετα διαφορετικά θέματα. Δεν λεω πως δεν εχεις δικιο να τα χωνεις οποτε βρισκεις ευκαιρο τοπικ αλλα σε διαβασαμε πια, ελεος... Εγω δεν εχω αλλάξει ΤΙΠΟΤΑ ακομα, μήπως να το γραψω σε καμμια 10αρια τοπικ; Και ατομα που ξέρω με FSI και TSI δεν έχουν πάει ούτε μια φορά στο συνεργείο περαν των προγραμματισμένων και του γνωστού προβλήματος με το συγχρονιζε.

Οσο για το Α3, είναι ακριβώς το ΙΔΙΟ μηχανικά με το γκολφ (και το λεον, και το οκτάβια...) μεχρι και την τελευταία βιδα, οποτε βγάζουν και αυτά παρόμοια προβλήματα. Είναι απλά η ποιότητα του αυτοκινήτου που θα σου τύχει και τπτ παραπάνω...

Συγγνώμη για το οφτοπικ αλλά...

@geocha: Πωπω ανατρίχιασα.... ο διακεκομενος ήχος ειναι οκ απλα μετα δε 'δινει'... γραμμή για το συνεργείο...

Φιλε μου αν εχεις τραβηξει του Χριστου τα παθη 2 χρονια συνεχομενα και ακομα κρατας και αντεχεις,το να γραφεις παντου τα προβληματα σου δεν ειναι ουτε δυσφιμηση ουτε τιποτε αλλο,ειναι απλα μια ας το πουμε "να τα πω να ελαφρυνει η ψυχουλαμου βρε αδερφε".

Εχω ξενερωσει με το αυτοκινητο αλλα τωρα που το εφτιαξα εχω παρει τα πανω μου χαχαχααχαααχαα

Μεχρι το επομενο προβλημα -μακρια απ'εμας- ;)

Παλι καλα που υπαρχει και αυτο το φορουμ και βγαζουμε ακρη!ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν εχεις τραβηξει του Χριστου τα παθη 2 χρονια συνεχομενα και ακομα κρατας και αντεχεις,το να γραφεις παντου τα προβληματα σου δεν ειναι ουτε δυσφιμηση ουτε τιποτε αλλο,ειναι απλα μια ας το πουμε "να τα πω να ελαφρυνει η ψυχουλαμου βρε αδερφε".

Εχω ξενερωσει με το αυτοκινητο αλλα τωρα που το εφτιαξα εχω παρει τα πανω μου χαχαχααχαααχαα

Μεχρι το επομενο προβλημα -μακρια απ'εμας- ;)

Παλι καλα που υπαρχει και αυτο το φορουμ και βγαζουμε ακρη!ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ!!! ;)

Σίγουρα, εχεις δικιο!!! Γκολφ αγορασες κιολας, δεν αγορασες κανα κινεζικο χρεπι.

Τελικα τι εφταιγε, πως το εφτιαξες;

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα, εχεις δικιο!!! Γκολφ αγορασες κιολας, δεν αγορασες κανα κινεζικο χρεπι.

Τελικα τι εφταιγε, πως το εφτιαξες;

Οτι γραφει η υπογραφη μου :D παραπανω δεν το εψαξα και ουτε προκειτε!

Παντως οπως ειπες,Golf πηρα οχι κινεζικο :D , γι'αυτο δεν τα παρατησα και εγω,δεν μπορεσα να το δεκτω

Link to comment
Share on other sites

Ρε Darkangel πρεπει να εχεις γράψει το ίδιο στορι σε αρκετα διαφορετικά θέματα. Δεν λεω πως δεν εχεις δικιο να τα χωνεις οποτε βρισκεις ευκαιρο τοπικ αλλα σε διαβασαμε πια, ελεος... Εγω δεν εχω αλλάξει ΤΙΠΟΤΑ ακομα, μήπως να το γραψω σε καμμια 10αρια τοπικ; Και ατομα που ξέρω με FSI και TSI δεν έχουν πάει ούτε μια φορά στο συνεργείο περαν των προγραμματισμένων και του γνωστού προβλήματος με το συγχρονιζε.

Οσο για το Α3, είναι ακριβώς το ΙΔΙΟ μηχανικά με το γκολφ (και το λεον, και το οκτάβια...) μεχρι και την τελευταία βιδα, οποτε βγάζουν και αυτά παρόμοια προβλήματα. Είναι απλά η ποιότητα του αυτοκινήτου που θα σου τύχει και τπτ παραπάνω...

Συγγνώμη για το οφτοπικ αλλά...

@geocha: Πωπω ανατρίχιασα.... ο διακεκομενος ήχος ειναι οκ απλα μετα δε 'δινει'... γραμμή για το συνεργείο...

Tα χώνω και θα τα χώνω γιατί εσύ και πολοί άλλοι έχουνε σκάσει 23.000 24.000 ευρώ και περιμένουν ένα αυτοκίνητο το οποίο να είναι αξιόπιστο τώρα εάν με διαβάζεις πάντου απλά μην με διαβάζεις αλλά η αλήθεια είναι αυτή που λέω είναι κρίμα να δίνεις τώσα χρήματα και στην τελική να έχεις μόνιμα ένα ακριβό αμάξι με όλο προβλήματα, που και όλο και κάτι μετά θα βγάζει! και εάν έχεις κάποιο πρωσοπικό προβήμα μαζί μου για να μου λές "σε διαβάσαμε" φίλε δεν με ξέρεις καλα, οπότε παρακάλω να μην αναφέρεσε έτσι σε εμένα, είναι λίγο άκυρος η ομιλία μου μέσω πλοικτρολογίου, και δεν συνεχίζω άλλο, sorry για το off-topic.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Darkangel πρεπει να εχεις γράψει το ίδιο στορι σε αρκετα διαφορετικά θέματα. Δεν λεω πως δεν εχεις δικιο να τα χωνεις οποτε βρισκεις ευκαιρο τοπικ αλλα σε διαβασαμε πια, ελεος... Εγω δεν εχω αλλάξει ΤΙΠΟΤΑ ακομα, μήπως να το γραψω σε καμμια 10αρια τοπικ; Και ατομα που ξέρω με FSI και TSI δεν έχουν πάει ούτε μια φορά στο συνεργείο περαν των προγραμματισμένων και του γνωστού προβλήματος με το συγχρονιζε.

Οσο για το Α3, είναι ακριβώς το ΙΔΙΟ μηχανικά με το γκολφ (και το λεον, και το οκτάβια...) μεχρι και την τελευταία βιδα, οποτε βγάζουν και αυτά παρόμοια προβλήματα. Είναι απλά η ποιότητα του αυτοκινήτου που θα σου τύχει και τπτ παραπάνω...

Συγγνώμη για το οφτοπικ αλλά...

@geocha: Πωπω ανατρίχιασα.... ο διακεκομενος ήχος ειναι οκ απλα μετα δε 'δινει'... γραμμή για το συνεργείο...

..Όταν λες παρόμοια προβλήματα τι εννοείς...μιλάς με υποθέσεις?Εγώ εκτός από το gkolfaki έχω και το Α3 και δεν έχει βγάλει απολύτως τίποτα εδώ και δυο χρόνια... το Α3 και το golf δεν είναι τα ίδια αυτοκίνητα γελιέσαι....ούτε το Λεον με την οκτάβια.....φιλικά πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το ίδιο κελάιδισμα και η πτωση απόδοσης ορισμένες φορές σε GT με 45.000km... Όπως και η 2α που μπαίνει γρατσουνώντας πλέον και έχει γίνει η παραγγελία για το ανταλλακτικό...Ενημέρωσε τι έγινε με το συνεργείο για να ξέρω τι μου γίνεται. Ευτυχώς έκανα την επέκταση της εγγύησης γιατί μου τα εμφάνισε στα 2+ χρόνια.

Edited by peja16
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το ίδιο κελάιδισμα και η πτωση απόδοσης ορισμένες φορές σε GT με 45.000km... Όπως και η 2α που μπαίνει γρατσουνώντας πλέον και έχει γίνει η παραγγελία για το ανταλλακτικό...Ενημέρωσε τι έγινε με το συνεργείο για να ξέρω τι μου γίνεται. Ευτυχώς έκανα την επέκταση της εγγύησης γιατί μου τα εμφάνισε στα 2+ χρόνια.

Τι ανταλλακτικό θα σου βάλουνε για το γρατζούνισμα της 2ας; Εχω ακριβώς το ίδιο.

Ο φίλος Dark Angel έχει απόλυτο δίκιο.

Και εγώ έχω ενα GT με 37.000χλμ και όλο τον χειμώνα τον έβγαλε στο συνεργείο, η μια ζημία μετά την άλλη.

Τι λάδια έχανε, τι λαμπάκια παίζανε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.