Jump to content
antouan_tsi

"ΜΑΜΑ" ΑΝΑΡΤΗΣΗ?

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ,

ΝΕΟΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΗΛΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΟ 6ΑΡΙ. ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ,

ΞΕΡΕΤΕ ΜΗΠΩΣ ΤΙ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΦΟΡΑΕΙ?

ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ HIGHLINE ΕΚΔΟΣΗ ΜΕ ΤΙΣ 16ΑΡΕΣ ΖΑΝΤΕΣ...

ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 1 ΦΟΡΑ TEST DRIVE..ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΟ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ..

ΤΟΥ TEST DRIVE EIXE 500ΚΜ ΠΟΥ ΠΗΡΑ..

ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ, ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ, ΑΞΙΟΠΟΙΣΤΙΑ, KRATHMATA, ΚΑΙ ΑΛΛΑ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον περισσότερα θα μάθεις από περιοδικά για το VI...Πόσοι το έχουν πάρει ήδη? Ελάχιστοι μια και είναι πολύ νωρίς. Πότε παραλαμβάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλό Μάιο, ίσως και να πιάσω Ιούνιο..θα ξεχασω ότι το έκλεισα...

Το έχεις καιρό? Οι εντυπώσεις σου από αυτό το αμάξι? γενίκα, ποιότητα, αξιοπιστία, κινητήρας..κλπ??

Το 5αρι έχεις ε? αλλά μπορείς να εκφέρεις άποψη.

Ελπίζω να διαπιστώσω ότι άξιζαν τα λεφτά του...

Link to comment
Share on other sites

To V έχω ναι. Από τον Ιούνιο του 2007. Μην ανησυχείς για την παράδοση κ εγώ πριν 2 χρόνια ακριβώς το έκλεισα, 14 Φεβ και παρέλαβα 20 Ιουνίου. Πολύ ευχαριστημένος είμαι σε όλα. 38000 χλμ έχω κάνει μέχρι τώρα. Κρατάει πολύ καλά, έχει και πλάκα αν το θελήσεις, απο γκάζι καλό είναι, ροπή παντού, προβλήματα καθόλου μέχρι τώρα, οικονομικό πολύ. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην είναι καλό, παίρνεις το καλύτερο αυτοκίνητο της κατηγορίας. Το θέμα είναι κατά πόσο ένας αγοραστής είναι συνειδητοποιημένος για το τι αγοράζει. Αν ξέρεις γιατί το επιλέγεις θα είσαι happy...Καλη αναμονή...

Με τι έξτρα το πήρες κ περιμένεις τόσο καιρό???

Edited by iasonas
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ,

ΝΕΟΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΗΛΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΟ 6ΑΡΙ. ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ,

ΞΕΡΕΤΕ ΜΗΠΩΣ ΤΙ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΦΟΡΑΕΙ?

ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ HIGHLINE ΕΚΔΟΣΗ ΜΕ ΤΙΣ 16ΑΡΕΣ ΖΑΝΤΕΣ...

ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 1 ΦΟΡΑ TEST DRIVE..ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΟ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ..

ΤΟΥ TEST DRIVE EIXE 500ΚΜ ΠΟΥ ΠΗΡΑ..

ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ, ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ, ΑΞΙΟΠΟΙΣΤΙΑ, KRATHMATA, ΚΑΙ ΑΛΛΑ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..

Τα highline δεν εχουν την σπορ αναρτηση που υπαρχει μονο στα προηγουμενα sportline/gt sport.

Για μενα ακομα και το 122αρι να εχεις παραγγελει (για το 160αρι νομιζω ειναι απαραιτητο) και αν θελεις και λιγο σπορ συμπεριφορα θα πρεπει να την παραγγελεις οπωσδηποτε.

Το κοστος δεν νομιζω να ειναι μεγαλο γιατι πρακτικα τα ελατηρια απ'οτι νομιζω αλλαζουν μονο.

Link to comment
Share on other sites

Τα highline δεν εχουν την σπορ αναρτηση που υπαρχει μονο στα προηγουμενα sportline/gt sport.

Για μενα ακομα και το 122αρι να εχεις παραγγελει (για το 160αρι νομιζω ειναι απαραιτητο) και αν θελεις και λιγο σπορ συμπεριφορα θα πρεπει να την παραγγελεις οπωσδηποτε.

Το κοστος δεν νομιζω να ειναι μεγαλο γιατι πρακτικα τα ελατηρια απ'οτι νομιζω αλλαζουν μονο.

Συμφωνώ απόλυτα. Η σπορ ανάρτηση είναι απαραίτητη αν είσαι ανήσυχος οδηγικά.

Link to comment
Share on other sites

To V έχω ναι. Από τον Ιούνιο του 2007. Μην ανησυχείς για την παράδοση κ εγώ πριν 2 χρόνια ακριβώς το έκλεισα, 14 Φεβ και παρέλαβα 20 Ιουνίου. Πολύ ευχαριστημένος είμαι σε όλα. 38000 χλμ έχω κάνει μέχρι τώρα. Κρατάει πολύ καλά, έχει και πλάκα αν το θελήσεις, απο γκάζι καλό είναι, ροπή παντού, προβλήματα καθόλου μέχρι τώρα, οικονομικό πολύ. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην είναι καλό, παίρνεις το καλύτερο αυτοκίνητο της κατηγορίας. Το θέμα είναι κατά πόσο ένας αγοραστής είναι συνειδητοποιημένος για το τι αγοράζει. Αν ξέρεις γιατί το επιλέγεις θα είσαι happy...Καλη αναμονή...

Με τι έξτρα το πήρες κ περιμένεις τόσο καιρό???

ΠΕΡΑ ΤΗΣ HIGHLINE ΕΚΔΟΣΗΣ, ΤΑ EXTRA HTAN: ESP, ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΒΡΟΧΗΣ, ΑΝΑΔΙΠΛΟΥΜΕΝΟΙ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ, ΠΑΚΕΤΟ ΦΩΤΙΣΜΟΥ, ΑΝΤΙΘΑΜΒΩΤΙΚΟ ΕΣΩΤ. ΚΑΘΡΕΦΤΗ, ΟΘΟΝΗ 6,4" ΕΓΧΡΩΜΗ TOUCH SCREEN,

ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΡΑ ΤΗΣ HIGHLINE ΕΚΔΟΣΗΣ, ΤΑ EXTRA HTAN: ESP, ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΒΡΟΧΗΣ, ΑΝΑΔΙΠΛΟΥΜΕΝΟΙ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ, ΠΑΚΕΤΟ ΦΩΤΙΣΜΟΥ, ΑΝΤΙΘΑΜΒΩΤΙΚΟ ΕΣΩΤ. ΚΑΘΡΕΦΤΗ, ΟΘΟΝΗ 6,4" ΕΓΧΡΩΜΗ TOUCH SCREEN,

ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ.

Θα προτιμούσα τεμπέλη,cruise control,esp,xenon

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ,

ΝΕΟΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΗΛΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΟ 6ΑΡΙ. ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ,

ΞΕΡΕΤΕ ΜΗΠΩΣ ΤΙ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΦΟΡΑΕΙ?

ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ HIGHLINE ΕΚΔΟΣΗ ΜΕ ΤΙΣ 16ΑΡΕΣ ΖΑΝΤΕΣ...

ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 1 ΦΟΡΑ TEST DRIVE..ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΟ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ..

ΤΟΥ TEST DRIVE EIXE 500ΚΜ ΠΟΥ ΠΗΡΑ..

ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ, ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ, ΑΞΙΟΠΟΙΣΤΙΑ, KRATHMATA, ΚΑΙ ΑΛΛΑ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..

καλημερα φιλε.και εγω εχω το golf 6 3d highline 160 .το πηρα σε κοκκινο.το αυτοκινητο ειναι κορυφεο...

η αναρτηση του ειναι σχετικα μαλακη για τα αλογα του.

απο καταναλωση εχω να σου πω πως μολις το πηρα το φουλαρα με 46 ευρω(απο λαμπακι) εχω κανει μεχρι τωρα 360 χλμ και ειμαι στην μεση....αυτο λεει πολλα.και σιγουρα μολις στρωθει και αλλο η καταναλωση θα πεσει ακομη πιο πολυ.

απο αλογα αν και δεν το εχω πατησει ακομη λογο στρωσιματος ειναι πολυ καλο.

τραβαει απο πολλλυυυυ χαμηλα . καμια σχεση με το bravo t-jet 150 που ειχα οδηγησει... :lol:

α και εκανε μονο 15 μερες να μου ερθει στα χερια μου!!!..περιεργο ε???

αυτα..οτι θελεις εδω ειμαι για να με ρωτησεις!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε.και εγω εχω το golf 6 3d highline 160 .το πηρα σε κοκκινο.το αυτοκινητο ειναι κορυφεο...

η αναρτηση του ειναι σχετικα μαλακη για τα αλογα του.

απο καταναλωση εχω να σου πω πως μολις το πηρα το φουλαρα με 46 ευρω(απο λαμπακι) εχω κανει μεχρι τωρα 360 χλμ και ειμαι στην μεση....αυτο λεει πολλα.και σιγουρα μολις στρωθει και αλλο η καταναλωση θα πεσει ακομη πιο πολυ.

απο αλογα αν και δεν το εχω πατησει ακομη λογο στρωσιματος ειναι πολυ καλο.

τραβαει απο πολλλυυυυ χαμηλα . καμια σχεση με το bravo t-jet 150 που ειχα οδηγησει... :lol:

α και εκανε μονο 15 μερες να μου ερθει στα χερια μου!!!..περιεργο ε???

αυτα..οτι θελεις εδω ειμαι για να με ρωτησεις!

Οταν λες μαλακη για τα αλογα του τι ενοεις; Γερνει πολυ στις στροφες χανει προσφυση; Σε κανει να νιωθεις ανασφαλεια με υψηλες ταχυτητες και σε στροφη; Χαλαει η οδικη συμπεριφορα του; Απο ηχομονωση πως ειναι; Λενε οτι εκει εγιναν τα μεγαλυτερα βηματα. Στα ρωταω γιατι εγω το περιμενω Μαιο και αν ειναι να βαλω κανα sport πακετο επανω τωρα που ειναι νωρις.

Link to comment
Share on other sites

Το αμαξι ειναι στημενο "οικογενειακα" δεν ειναι ουτε για στριψιματα ουτε για τρελες....Αν ζητας τετοια πραγματα βαλε οπωςσδηποτε 17+σπορ αναρτηση ...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε.και εγω εχω το golf 6 3d highline 160 .το πηρα σε κοκκινο.το αυτοκινητο ειναι κορυφεο...

η αναρτηση του ειναι σχετικα μαλακη για τα αλογα του.

απο καταναλωση εχω να σου πω πως μολις το πηρα το φουλαρα με 46 ευρω(απο λαμπακι) εχω κανει μεχρι τωρα 360 χλμ και ειμαι στην μεση....αυτο λεει πολλα.και σιγουρα μολις στρωθει και αλλο η καταναλωση θα πεσει ακομη πιο πολυ.

απο αλογα αν και δεν το εχω πατησει ακομη λογο στρωσιματος ειναι πολυ καλο.

τραβαει απο πολλλυυυυ χαμηλα . καμια σχεση με το bravo t-jet 150 που ειχα οδηγησει... :D

α και εκανε μονο 15 μερες να μου ερθει στα χερια μου!!!..περιεργο ε???

αυτα..οτι θελεις εδω ειμαι για να με ρωτησεις!

μην ορκίζεσαι :D

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες μαλακη για τα αλογα του τι ενοεις; Γερνει πολυ στις στροφες χανει προσφυση; Σε κανει να νιωθεις ανασφαλεια με υψηλες ταχυτητες και σε στροφη; Χαλαει η οδικη συμπεριφορα του; Απο ηχομονωση πως ειναι; Λενε οτι εκει εγιναν τα μεγαλυτερα βηματα. Στα ρωταω γιατι εγω το περιμενω Μαιο και αν ειναι να βαλω κανα sport πακετο επανω τωρα που ειναι νωρις.

Σε ολα τα παραπανω θα απαντησω ναι, φυσικα σε περιπτωση που θες να το πας ταπα. Ακομα και με τη σπορ αναρτηση στο GT δε μπορεις να πεις οτι ειναι το αμαξι που παει ταπα στις στροφες. εχω μπει μεσα σε αμαξια που στριβουν πολυ καλυτερα...

καλως η κακως το Γκολφ ακομα και με τη σπορ αναρτηση, ποσο μαλλον το highline, δεν ειναι για τρελες.

το κρατημα ειναι ικανοποιητικο αλλα οχι να το παρακανεις. επισης με το καιρο μαθαινεις πως να το στριβεις...τον πρωτο καιρο δεν ειχα συνηθισει, γιατι ως τωρα μονο ατμοσφαιρικα ειχα τα οποια εστριβαν με πιο διασκεδαστικο τροπο. θελει λιγο προσοχη με τη τουρμπινα πανω στη στροφη...

φυσικα εχει αλλα καλα που εχουν αναφερθει...ροπη....

οσο για την καταναλωση μην θεωρειτε οτι θα την δειτε ποτε χαμηλοτερη απο το στρωσιμο... :D

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν να έχουν ικανοποιητικό κράτημα από το αμάξι τους θα ήθελα να πω ότι ούτε η ανάρτηση στην sportline εκδοση (τουλάχιστον στο δικό μου Golf V Gt sport 140 με 17αρες ζάντες) δε μπορεί να προσφέρει πολλά. Θα συνιστούσα να μη βάλετε σπορ αναρτηση απο την VW και να πάτε κατευθείαν σε κάτι aftermarket. To αυτοκίνητο γέρνει αρκετά και όσο και να το μάθεις πάλι πιστεύω ότι υποφέρει σε σχέση με άλλα αυτοκίνητα.

Είναι λογικό βέβαια να συμβαίνει αυτό αφού η VW προσπαθεί να συνδυάσει την άνεση με τις επιδόσεις θυσιάζοντας τελικά λίγο και από τα δυο.

Και εννοείται ότι δε το συγκρίνω με το προηγούμενο αυτοκίνητο μου (Saxo VTS με Bilstein και H&R), αλλά σε κυνηγητό σε δρόμο με στροφές με δυσκολία ακολουθώ το κολλητό με νορμάλ BMW 316 E46.... (περιμένω την ευθεία να πάρω το αίμα μου πίσω!!!)

Για τη κατανάλωση έχουμε πει ότι μέχρι τη μέση ο δείκτης πέφτει σιγά-σιγά και από εκεί και πέρα πέφτει γρηγορότερα. Δε πιστεύω ότι ο φίλος μας agnostos_xxx έβγαλε 360χ2=720 χιλιόμετρα με το καλημέρα αυτονομία......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.