Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Αν θυμαμαι καλα 6η και 120 εχω 3100 περιπου...4000 εχω 150-155 και 6η με 6000 εχω 220+5 το πολυ...η καπου εκει κοντα!

και εμεις με 6η στις 3500+ έχουμε 160 κμ

Link to comment
Share on other sites

τσαγάκι δροσερό κέρασα έναν περίεργο με Opel astra 1.4(έτσι έγραφε απο πίσω σίγουρα φόραγε εξάτμιση και κάτι άλλο γτ άνοιγε καλά)

στην διαδρομή προς Λαύριο λίγο πριν την κερατέα σε ένα απο τα ατέλειωτα φανάρια που υπάρχουν.

ανάβει πράσινο και με κοιτάει

ξεκινάω εγώ χαλαρά αλλά τον βλέπω και πατάει γκάζι

δίνω και εγώ τέρμα.

είχε φύγει ήδη μισό αυτοκίνητο

σε κάθε αλλαγή που έκανα τον έφτανα όλο και περισσότερο

στην 3η στους κοφτές του έριξα μισό αμάξι και στην τέταρτη άλλο τόσο και παραπάνω

εγώ στα 160 έκοψα και αυτός ούτε που σταμάτησε συνέχισε να δίνει γκάζι..

δν τον χάλασε καθόλου.... sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έτυχε και βρέθηκα σε φανάρι δίπλα - δίπλα με Mercedes C200 Sports Coupe kompressor. Ενώ ξεκίνησα χαλαρά είχε όρεξη το Merc. το θέμα είναι ότι δεν μπόρεσα να ξεκολλήσω από κοντά του, ενώ του έφευγα στις αλλαγές μετά μάζευε πάλι την διαφορά και πηγαίναμε μούρη με μούρη μέχρι τα 140χλμ/ώρα.

Είχα την εντύπωση πως λόγω βάρους θα τον είχα αλλά τελικά πηγαίναμε κόπια. Δυνατό το άτιμο και όταν έστριψε δεν μπόρεσα να διακρίνω αν ήταν με 163 ή 184 ίππους!!

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έτυχε και βρέθηκα σε φανάρι δίπλα - δίπλα με Mercedes C200 Sports Coupe kompressor. Ενώ ξεκίνησα χαλαρά είχε όρεξη το Merc. το θέμα είναι ότι δεν μπόρεσα να ξεκολλήσω από κοντά του, ενώ του έφευγα στις αλλαγές μετά μάζευε πάλι την διαφορά και πηγαίναμε μούρη με μούρη μέχρι τα 140χλμ/ώρα.

Είχα την εντύπωση πως λόγω βάρους θα τον είχα αλλά τελικά πηγαίναμε κόπια. Δυνατό το άτιμο και όταν έστριψε δεν μπόρεσα να διακρίνω αν ήταν με 163 ή 184 ίππους!!

Δεν το περιμενα αυτο.....

αλλα μεταξυ μας δεν θα ανοιγα ποτε με mercedes!!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα μισαωρο κεραστικα κανα λιτρο απο ενα κουπρα το παλιο.. σ3 σεταπ.

Τι εγινε ΟΛΟΙ κ04 ειναι? Αμαν πια! Δε μπορουμε να παιξουμε με κανεναν!

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα μισαωρο κεραστικα κανα λιτρο απο ενα κουπρα το παλιο.. σ3 σεταπ.

Τι εγινε ΟΛΟΙ κ04 ειναι? Αμαν πια! Δε μπορουμε να παιξουμε με κανεναν!

χα0οχα0οχα0οχα0οχα0ο.....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έτυχε και βρέθηκα σε φανάρι δίπλα - δίπλα με Mercedes C200 Sports Coupe kompressor. Ενώ ξεκίνησα χαλαρά είχε όρεξη το Merc. το θέμα είναι ότι δεν μπόρεσα να ξεκολλήσω από κοντά του, ενώ του έφευγα στις αλλαγές μετά μάζευε πάλι την διαφορά και πηγαίναμε μούρη με μούρη μέχρι τα 140χλμ/ώρα.

Είχα την εντύπωση πως λόγω βάρους θα τον είχα αλλά τελικά πηγαίναμε κόπια. Δυνατό το άτιμο και όταν έστριψε δεν μπόρεσα να διακρίνω αν ήταν με 163 ή 184 ίππους!!

Αυτά είναι τάφοι συνήθως, περίεργο! Εγώ το έχω ξαναπεί πάντως, τα tsi επηρεάζονται τρελά από τη ζέστη.

Link to comment
Share on other sites

Μαλον θα ηταν με τα 184 η κανενα με προγραμμα, γιατι τα 163αρια τα εφευγα οταν δεν φορουσα προγραμμα με τα 150, δεν πανε βημα.!

και στη τελικη η οδηγοι των μερσεντες κυριως 40 και πανω χρωνων, ειναι και λιγο και καλα οδηγαω μερσεντες και δεν με περναει κανενας.! Πριν καμια βδομαδα παω χαλαρα εχω και το cruise control πατημενω στα 140, και φτανω μια Ε, με το που εφτασα φαναρι με φαναρι ο παππους αρχισε να το παταει, επεξε και εχασε, το golfaki τον πατησε κατω.!! :ninja:

Την μεγαλυτερη παπαρα την εχω φαει απο ενα EVO το οποιο θεριζε κυριολεκτικα.! με κολησε απο πισω, εποιασα τα 200 και αυτος με περασε σαν σταματημενος.! Μετα εκοψε για να τον φτασω, και οταν τον εφτασα...το επεζα κινεζος.!!! :ninja::lol:

Ακριβώς τέτοια περίπτωση 55άρη ήταν! Ευελπιστώ ότι ήταν με τα 184 και όχι με τα 163 αλλιώς θα κυκλοφορώ με παγάκια από αύριο στον κινητήρα!! ¶λλο αυτοκίνητο με τις ζέστες πια όπως λέει και ο Katana. sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

σημερα εριξα πολυ ξυλο σε porsche 911 2s στην πατρων αθηνων..οταν τον περασα η ενδειξη στο κοντερ ηταν απαγορευμενη και σε απαγορευμενο σημειο!!παντος δεν μπορουσε με τιποτα να ξεφυγει απο την αρχη μεχρι και το τελος οπου δεν αντεξε και εκανε ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοείς 911 Carrera S "993" (που έβγαινε από το 1996 με 285ps) όχι την "997" γενιά που παρουσιάστηκε το 2004 και βγαίνει με 355ps ή 385ps!!

Με το AMG ήσουν ή με το Golf?

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

εχθές καθώς έφευγα από το κέντρο κατεβαίνοντας την Συγγρού με προσπέρασε ένα 350 Z πολύ θόρυβο !!! έκοψε ταχύτητα και με περίμενε να ανοίξουμε , ανοίξαμε με τρίτες από 3500rpm, του πείρα το πάτημα , έκατσα μπροστά ένα αυτοκίνητο περίπου δεν ξέρω εάν ήμουν πιο γρήγορος γιατί είχε κίνηση , στην αριστερή που κάνει για παραλιακή δεν είχε τύχη με την καμία στρίβω 4η σχεδόν τελειωμένος,

στο φανάρι του δέλτα καθόμαστε μπροστά και ξεκινάμε από στάση ,, μόλις έπιασαν grip τα vredestein με 2η άρχισα να μαζεύω το κενό που μου μου είχε κάνει .. μετά την τρίτη είδη ήμουν μισό προφυλακτήρα μπροστά

το 350Z ήταν με compressor kit ,, έτσι μου είπε το παλικάρι που το έχει

Link to comment
Share on other sites

ενδοοικογενειακές μάχες το προηγούμενο σαββατο κυνηγητό με ένα λευκό jetta tsi 140+ πρώτο στάδιο εγώ με το πασσατ 20vt μαμα...

στην άνοδο καρεα απο περιφεριακη(ανηφόρα -μεγάλη στροφή κατεχακη)τον κέρναγα τσαγακι του βουνού!! 100+++++ στην στροφή οπού φάνηκαν ποσό πεγμενες είναι οι αναρτήσεις μου... οπού έκανα στην άκρη και με κέρασε τσαγακι... μέχρι και το δεύτερο φανάρι στην κατεχακη οπός κατεβαίνουμε που πάει για ζωγράφου! sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

εχθές καθώς έφευγα από το κέντρο κατεβαίνοντας την Συγγρού με προσπέρασε ένα 350 Z πολύ θόρυβο !!! έκοψε ταχύτητα και με περίμενε να ανοίξουμε , ανοίξαμε με τρίτες από 3500rpm, του πείρα το πάτημα , έκατσα μπροστά ένα αυτοκίνητο περίπου δεν ξέρω εάν ήμουν πιο γρήγορος γιατί είχε κίνηση , στην αριστερή που κάνει για παραλιακή δεν είχε τύχη με την καμία στρίβω 4η σχεδόν τελειωμένος,

στο φανάρι του δέλτα καθόμαστε μπροστά και ξεκινάμε από στάση ,, μόλις έπιασαν grip τα vredestein με 2η άρχισα να μαζεύω το κενό που μου μου είχε κάνει .. μετά την τρίτη είδη ήμουν μισό προφυλακτήρα μπροστά

το 350Z ήταν με compressor kit ,, έτσι μου είπε το παλικάρι που το έχει

4η τελειωμένος? Με πόσα στρίβεις ρε θηρίο?

Edited by Katana
Link to comment
Share on other sites

4η τελειωμένος? Με πόσα στρίβεις ρε θηρίο? Εγώ μαξιμου 140-150 εκεί...

μην αναφέρετε ταχύτητες κ την πάθετε οπός ο σειταριδης!!! υπάρχουν πολλοι χαφιέδες ανάμεσά μας

!!!!! :p

Link to comment
Share on other sites

μην αναφέρετε ταχύτητες κ την πάθετε οπός ο σειταριδης!!! υπάρχουν πολλοι χαφιέδες ανάμεσά μας

!!!!! :p

??? Τι εννοείς φίλε?

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να δω είσοδο την ώρα που στρίβω πατάω τέρμα δεξιά λίγο πριν το στένεμα και στο apex το έχω χάσει παντός πριν το πήδημα που έχω δυνατότητα να δω είμαι στην έξοδο 170 ... δύσκολο να δω μετά το apex ποσά έχω

μοιάζει με την αριστερή που είναι στην πριν την ευθεία της Βάρκιζας ,όπως έρχεσαι από το ribas με την διάφορα ότι έρχεσαι με περσότερα χιλιόμετρα σε αυτήν και από κατηφόρα , η έξοδος μου σε αυτήν είναι 200 πριν την αλλαγή ασφάλτου που κάνει από μαύρη σε γκρι σίγουρα έχεις καλύτερο grip tire σε αυτήν και περισσότερη γωνία εξόδου

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοείς 911 Carrera S "993" (που έβγαινε από το 1996 με 285ps) όχι την "997" γενιά που παρουσιάστηκε το 2004 και βγαίνει με 355ps ή 385ps!!

Με το AMG ήσουν ή με το Golf?

to προτελεταιο μοντελο με τα στρογγυλα φαναρια..2008 δεν ξερω ποτε ειναι..ναι με το AMG ημουν..

Link to comment
Share on other sites

to προτελεταιο μοντελο με τα στρογγυλα φαναρια..2008 δεν ξερω ποτε ειναι..ναι με το AMG ημουν..

Αφού ήσουν με το AMG ακόμα και την "997" γενιά της 911 με 355ps την κοντράρεις στα ίσα. sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο αποτελεσμα αν και πιστευω οτι η δυναμη του cupra θα φαινοταν αρκετα αργοτερα κυριως λογω τουρμπινας οπου ναι μεν χανει καπως χαμηλα αλλα κερδιζει πολυ ψηλα :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.