Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Ειναι μαμα και η φωτο ειναι χθες βραδυ κατω απο τον σειριο πηγαινωντας χαλκιδα 2 καβαλοι ΜΑΜΑ e508e37c6a645bddd8afe20d7be32041.jpg

Στάλθηκε από το Be Touch μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε κατηφοριτσα θες να μου πεις; Edited by Andreas95
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω οδηγησει δυο ε92αρια 320ι . Αυτο που λες για το που τραβαει καλυτερα και που οχι ισχυει, οπως και σε καθε ατμοσφαιρα εκεινης της γενιας της μπεμβε .. Απλα εγω οταν ειχα τελικιασει την 320ι εβγαλε 235+ κοντερ στις 6500 αλλα νταξει δεν ειναι απιθανο αλλα οχι οτι παει μπαλα ως τα 250...χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Ναι αγορινα,επρεπε,δεν αντεχα αλλο με τα 125 αλογα.

Μαζί με το μοτέρ θα γίνει και βελτίωση ??? πρόγραμμα εξάτμιση εισαγωγή ??? αν είναι να αρχίσω να ανησυχώ !!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με το μοτέρ θα γίνει και βελτίωση ??? πρόγραμμα εξάτμιση εισαγωγή ??? αν είναι να αρχίσω να ανησυχώ !!!!

Ειδωμεν φιλε,δεν νομιζω να το κανω πρωτο σταδιο,θα παω για big turbo η K04 με τον καινουργιο χρονο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η υπερτατη μαλακια.....μαρεσει που γραφουμε εδω μεσα τι εχουμε κανει στα αυτοκινητα μας...βγαινουμε για καφε τα λεμε και απο κοντα....και μετα οταν τα φτιαχνουν ισοδυναμα δεν λενε τι εχουν κανει για ν αμην τα μαθω εγω....δηλαδη ποσο μαλακυνση εγκεφαλου παιζει....ωρες ωρες....τρελαινομαι οταν ακουω τετοια...λες και αμα θελει ο καθενας που ριξει $$$ στο αυτοκινητο δεν θα το κανει ετσι....νοοτροπιες 20 χρονια πισω.......ποντικια ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειδωμεν φιλε,δεν νομιζω να το κανω πρωτο σταδιο,θα παω για big turbo η K04 με τον καινουργιο χρονο.

θα έρθει ο Άγιος Βασίλης :-)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

βγηκαμε βολτα σε μακρινη αποσταση απτα αθηνας για να κανουμε stretching στον χιονουλη με ενα φιλο...κλασσικα τιποτα το ενδιαφερον στην πορεια του πηγαινε και του ελα.απλα η χαρα του εxternal και της ωμης επιταχυνσης.πηγαμε να θυμηθουμε και που ειναι σεταρισμενο να δουλευει γιατι ειχαμε ξεχασει κιολας....επιστροφη χαρουμενοι πλεον....σε ενα φαναρι καθεται ενα γκολφ 5 φτιαγμενο διπλα μας και ακουμε τσακωμο με την δικια του γιανα μην τρεξει....με παροτρυνει ο νικος ανοιξε τα ολα .....εχουμε πεθανει στα γελια μεσα εγω και ο νικολης αλλα λεμε οκ ας προσφερουμε θεαμα...δεν ηξερες απο που να ξεχωρισεις ηχους...εxternal στο φουλ εσκαγε με θορυβο εμβελειας καμια 100 μετρα σιγουρα,,λαστιχα να τριζουν απτην επιταχυνση στην προσπαθεια να βρουν προσφυση με το δρομο,εξατμιση να ωρειεται απτα revs...δηλαδη δεν ξερω ποιος το χαρηκε περισσοτερο....εμεις ηταν σαν να ζουσαμε το need for speed....το παληκαρι απλα χαλαλι ο τσακωμος..αξιζε....μεχρι και απτα φρενα ακουγες θορυβο στην επιβραδυνση....ενταξει δεν ειχε ελπιδες απλα για τον χαβαλε ανοιξαμε..και μετα γυρισαμε σπιτι λες και ειχαμε παει μπουζουκια εν απραγμα....

Edited by quicksilver
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

βγηκαμε βολτα σε μακρινη αποσταση απτα αθηνας για να κανουμε stretching στον χιονουλη με ενα φιλο...κλασσικα τιποτα το ενδιαφερον στην πορεια του πηγαινε και του ελα.απλα η χαρα του εxternal και της ωμης επιταχυνσης.πηγαμε να θυμηθουμε και που ειναι σεταρισμενο να δουλευει γιατι ειχαμε ξεχασει κιολας....επιστροφη χαρουμενοι πλεον....σε ενα φαναρι καθεται ενα γκολφ 5 φτιαγμενο διπλα μας και ακουμε τσακωμο με την δικια του γιανα μην τρεξει....με παροτρυνει ο νικος ανοιξε τα ολα .....εχουμε πεθανει στα γελια μεσα εγω και ο νικολης αλλα λεμε οκ ας προσφερουμε θεαμα...δεν ηξερες απο που να ξεχωρισεις ηχους...εxternal στο φουλ εσκαγε με θορυβο εμβελειας καμια 100 μετρα σιγουρα,,λαστιχα να τριζουν απτην επιταχυνση στην προσπαθεια να βρουν προσφυση με το δρομο,εξατμιση να ωρειεται απτα revs...δηλαδη δεν ξερω ποιος το χαρηκε περισσοτερο....εμεις ηταν σαν να ζουσαμε το need for speed....το παληκαρι απλα χαλαλι ο τσακωμος..αξιζε....μεχρι και απτα φρενα ακουγες θορυβο στην επιβραδυνση....ενταξει δεν ειχε ελπιδες απλα για τον χαβαλε ανοιξαμε..και μετα γυρισαμε σπιτι λες και ειχαμε παει μπουζουκια εν απραγμα....

 

Go pro καμερούλα επειγόντως... Τέτοια σκηνικά δεν πρέπει να χάνονται..

Link to comment
Share on other sites

γαματα...εχεις ενα δικιο...αλλα τι να πρωτο παρω..vbox=600 eyro μια καμερουλα κανει κανα 400...κραταω το Budjet μου για το 4χ4 μιας και φετος παλι αγορασα ενα gti σε αναβαθμισεις τελικα...φρενα και 4χ4 πηρα αλλο γκολφ ακομη...

Link to comment
Share on other sites

γαματα...εχεις ενα δικιο...αλλα τι να πρωτο παρω..vbox=600 eyro μια καμερουλα κανει κανα 400...κραταω το Budjet μου για το 4χ4 μιας και φετος παλι αγορασα ενα gti σε αναβαθμισεις τελικα...φρενα και 4χ4 πηρα αλλο γκολφ ακομη...

Action Camera πλεον βρισκεις αντίστοιχης της Go Pro με κατω απο 150 ευρω

Περιμένω την Xiaomi Yi ( βαλε youtube Να δεις συγκριτικα με την Go Pro) την πηρα με ενα σωρο αξεσουαρ 110 ευρω .

Επίσης αρκετα καλη ειναι η ΕΚΕΝ H9 και καποιες SJCam

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από λίγο κόντρα με slk ρ171 350 μέχρι τα 150 2 κενά μπροστά το slk και άνοιγε σίγα σιγά. Εγώ με golf tsi 1st stage (209ps - 30,5) καθόλου άσχημα. Έκανε ένα θόρυβο απίστευτο....Πολύ δύναμη...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχ πριν απο λιγο επιστροφη απο ευβοια....πατησα ενα amg a class αυτο με τα 350 και καλα....το παιζε γρηγορος....και μετα μου ηρθε ενα opc Μπλε με καμια 400 αλογα και πανω γιατι η μικρη μου πιεση δεν του φευγε.....ε τι ν ακανω....ανοιγω την ηψηλη και αλλαξε χρωμα.....εγινε μαυρο πλεον.....παντως σιγουρα καταλαβε οτι τον εσκισε vw...λογω καυσαεριων.....αχχαχχαχαχαχαχα μετα αλλο μερσεντες amg α κλασ στην αττικη...τι να πω ...πρεπει να χουν βγει καλα αυτα...ειδα 2 σε μια ωρα χρονο....δεν λεω αποστασεις λογω μεγαλης διαφορας ιπποδυναμης  και ειναι κολωνες

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχ πριν απο λιγο επιστροφη απο ευβοια....πατησα ενα amg a class αυτο με τα 350 και καλα....το παιζε γρηγορος....και μετα μου ηρθε ενα opc Μπλε με καμια 400 αλογα και πανω γιατι η μικρη μου πιεση δεν του φευγε.....ε τι ν ακανω....ανοιγω την ηψηλη και αλλαξε χρωμα.....εγινε μαυρο πλεον.....παντως σιγουρα καταλαβε οτι τον εσκισε vw...λογω καυσαεριων.....αχχαχχαχαχαχαχα μετα αλλο μερσεντες amg α κλασ στην αττικη...τι να πω ...πρεπει να χουν βγει καλα αυτα...ειδα 2 σε μια ωρα χρονο....δεν λεω αποστασεις λογω μεγαλης διαφορας ιπποδυναμης  και ειναι κολωνες

 

Αρχισανε τα κρυα, αρχισανε και τα τσαγακια!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αρχισανε τα κρυα,γεμισανε οι γεφυρες.

Με τον φιλο μου τον νεκταριο,τον andreas95 κατεβηκαμε χθες στα σκοτεινα..

Πηραμε μια ιδεα απο το πως στριβει το passat μου,πηρα μια ιδεα αππ το τι θα γινει οταν θα βγει το δικο μου τον δεκεμβρη....

Παμε...

passat 20vt Stock vs 325 ci 195hp με αποτελεσμα στα 200 κατω αππ την γεφυρα να περνανε κοπυο.

Golf 340hp ροδα tfsi vs bmw m6 stock ρολλ 60-230 μισο αμαξι μπροστα το m6.

Leon ko4 20vt vs a3 1.8tfsi ko4 μπροστα 4 αμαξια το λεον.

Πολυ δυνατο βραδυ με παρα πολυ κοσμο...

Συντομα θα κανω αυτο το θεμα να βαραει κοκκινα...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχ απο δεκεμβρη σαν τετρακινητος θα κανω το ντεμπουτο μου

Edited by quicksilver
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχ πριν απο λιγο επιστροφη απο ευβοια....πατησα ενα amg a class αυτο με τα 350 και καλα....το παιζε γρηγορος....και μετα μου ηρθε ενα opc Μπλε με καμια 400 αλογα και πανω γιατι η μικρη μου πιεση δεν του φευγε.....ε τι ν ακανω....ανοιγω την ηψηλη και αλλαξε χρωμα.....εγινε μαυρο πλεον.....παντως σιγουρα καταλαβε οτι τον εσκισε vw...λογω καυσαεριων.....αχχαχχαχαχαχαχα μετα αλλο μερσεντες amg α κλασ στην αττικη...τι να πω ...πρεπει να χουν βγει καλα αυτα...ειδα 2 σε μια ωρα χρονο....δεν λεω αποστασεις λογω μεγαλης διαφορας ιπποδυναμης  και ειναι κολωνες

 

Είναι ωραίο αμαξάκι πάντως το συγκεκριμένο a class και 380 άλογα με πολύ καλή συμπεριφορά!

χαχαχαχ απο δεκεμβρη σαν τετρακινητος θα κανω το ντεμπουτο μου

 

Να προσέχεις από στάση ζορίζεται πολύ η μετάδοση. H λύση είναι να μπεί AVCR boost controller.

Ξεφεύγει η κουβέντα όμως..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

χααχαχα  η λυση ειναι να ερθει το σασμαν του ρ του 6 και τελος..για φετος,,,να παιξω σαν 4χ4 την ροπη μπρος πισω.και κανα προγραμμα στο σασμαν παλι..ισως να παιξω και την μεγαλη λιγο ποιο ψηλα....και λεω ισως γιατι θελω rebuild και μεχρι τωρα ειναι αξιοπιστα 3 χρονια πλεον...αλλα πρεπει να ανοικτει στανταρακι του χρονου για επισκευη,υπερκυββισμο και βελτιωση ακομη παραπανω....

Link to comment
Share on other sites

Off topic αλλά ποιος ο λόγος για rebuild και πάλι; 4κινητα σασμάν ωραία πράγματα. Αν δεν απατώμαι το PBC μπορεί να κάνει καλύτερη δουλειά από το αρκετά παλιό πλέον AVCR...

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

No more off topics!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ιταλία . . . Μπολόνια προς Μιλάνο . . . Ιταλός φιάκας με καλό τεμάχιο δίπλα του και cayman S στο Auto Grill χαλβαδιάζει τη χελώνα που βράζει ρεβίθια στο τελικό . . . φεύγω πρώτος και πάω 6η και 140 αριστερά . . . σε 2-3 λεπτά ορμάει στον καθρέφτη . . . κάνω δεξιά και ανοίγω βαλβιδόνι 1,3 . . . 5ή . . . 4ή φουλ πίεση και πάμε . . . το PDK κατεβάζει . . . 200ρίζουμε και φεύγει απαλά  . . . ξαναπατάω βαλβιδόνι 1,9 και ορμάω . . .  230 . . . 240 φλασάρω φώτα . . . 250 . . . 260 φλασάρω φώτα. . . καπου εδώ  ο μικρός τελειώνει . . . φώτα . . . δεν το χωνεύει μακαρονάς . . . ξανά φώτα και φλας . . . καρφωμένοι στα 260 . . . τον μαλάκα θα μου το κάψει . . . φλασάρω φώτα και κάνει δεξιά . . . Φαν φα κούλο λέμεεεεεεεε . . . 3 δεύτερα ακόμα τσίτα και κόβω (με το μάτι 270) . . . μέση και 140 . . . έρχεται από πίσω ανάβει φώτα . . . του ανάβω δεξί να περάσει και πέφτω στα 100-110. . . περνάει κατεβάζει παράθυρο και λέει . . . ούνα φάτσα ούνα ράτσα . . . 

 

Το καλύτερο που έχω ζήσει με τη χύτρα μου . . . 

 

PS. αν δεν είχα φουλάρει παίζει το κοντέρ να έπεφτε πάνω στη βελόνα βενζίνης . . . 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

λοιπον τα φρεσκα....πηγε  ο χιονουλης σκοταδια με τον χρηστο(πασσατ) και τον νικο(ρ32)....κατεβηκαμε παρεα για να γελασουμε και να χαζεψουμε.....περναει η ωρα βλεπαμε χαζοπατηματα....ερχεται φιλαρακι με γκολφ 7 ρι 380 απρ φιλου.λεμε να ανοιξουμε χαμηλη πιεση να δουμε και μενα με τον 1.5 μπαρ τι αλογα βγαζει....το 7ρι για την τουρμπινα την μαμα γαμαει απο ροπη και με το διαφορικο δεν σπινιαρε και πουθενα....δεν το μαζευα με την μικρη...ειχα φαει και 2.5 γκολφακια ανετα...μεχρι τα 170  και ανοιξα μεγαλη για να τομαζεψω και νατον περασω μεχρι 280 στο τελος.

την δευτερη φορα με επιασε κουλαμαρα και εβαλα απο δευτερα τριτη και ηταν κολωνα υπερ του...γιατι το γαμησα ...δεν ειχα ζεσταθει και σαν οδηγος ακομη....χαχαχαχα  

παμε τριτη φορα πατημα με το γκολφ και αυτη την φορα ανοιγω μεγαλη εκει μου ειπανε οτι ειχα 1.5 κολωνα υπερ μου....

 

συμπερασμα...το bt δεν το συγκρινεις με ροπατες μικρες τουρμπινες....τα αλογα της χαμηλης πιεσης ενος βτ δεν ειναι τα ιδια με τα αλογα μιας μικρης ihι τουρμπινας στο φουλ της οπου γαμαει απο ροπη απο χαμηλα.

αλλα ειπαμε να δουμε και ποσα ειναι η μικρη πιεση για το καθε ημερα...τελικα ειναι κατω απο 380....

 

το κερασακι στη τουρτα ηταν ενα καινουργιο μοντελο αιμ 6 bmw που πηγαμε τριπλη κοντρα....το γκολφ 380 ξανα ,η μπεμπα και εγω....στα 170 πλεον παιζαμε μονο η μπεμπα 5000 κυββικα και εγω ...καναμε γυρω στo 1 αυτοκινητo μας λενε διαφορα απτην εξοδο μεχρι την γεφυρα στα σκοταδια υπερ του χιονουλη..εγω ειδα απλα απο 170 να πεταγομαι μπροστα....

.εκοψα στην στροφη γιατι φοβαμαι και δεν την περναω την γεφυρα με πανω απο 220 χλμ αλλο και λογω χιλιομετρων δεν μπορουσα να μεινω σταθερος στην γραμμη μου και να μην ρισκαρω με ενα σμαρτ κοντα μου...

αργοτερα οταν μου στειλουν το βιντεο θα το βαλω...ειχα και τον νικο μαρτυρα μεσα....μπορω ν απω οτι μετα μαθαμε εκμερους του αλλου οδηγου οτι δεν παταγε πραγματικα με μας και τετοια....ετσουξε μπορω να πω...απτο πουθενα το γκολφακι εκανε την εκπληξη........λολ...

τσαγιασε ο χιονουλης εντελει αλλο ενα στα αλογα του...510 ροδες ειμαστε και με πιεση 1.9 τελικα ...καπου χανω 0.2...παω συνεργειο να το εντωπισω που εχω διαρροη!!χαχαχαχαχ αυτα ηταν ωραια πατηματα....

ανοιξαμε απτην εξοδο μεχρι και 200 μετρα πριν την γεφυρα λογω κινησης δυστηχως απτην πλευρα μας....το γκολφ φαινεται καθαρα οτι πριν τηγεφυρα-κοψιμο ειναι μπροστα...μιλαμε για 800 μετρα και αποσταση απτην εξοδο μεχρι γεφυρα......

Edited by quicksilver
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.