Jump to content
Nikos_Passat_2.0T

Golf 6 - Led Πίσω Φανάρια.

Recommended Posts

Grafics καλορίζικά τα φανάρια. Πιστεύω ότι στα GTI ανεξαρτήτου έτους κατασκευής δεν βγάζει σφάλμα με τα led . Ισως επειδή είχαν σκοπό να τα βάλουν στο gti μετέπειτα στον στάνταρ εξοπλισμό.

Link to comment
Share on other sites

Καλα τα ξηλωσες ολα αυτα!και τη εχεις βαλει?Παρεπιπτοντος θα με ενδιαφεραν τα προβολακια αλλα δεν ξερω αν μπαινουν στο απλο(160)?Ανεβασε καμια φωτο.

Link to comment
Share on other sites

grafics με γεια ! για δωσε μερικες λεπτομερειες σχετικα με τιμή αν ειναι ευκολο .σε αντιπροσωπεια τα εβαλες ?

edit : sorry ,τωρα ειδα οτι τα εχεις γραψει πιο πανω !

Edited by through
Link to comment
Share on other sites

Καλα τα ξηλωσες ολα αυτα!και τη εχεις βαλει?Παρεπιπτοντος θα με ενδιαφεραν τα προβολακια αλλα δεν ξερω αν μπαινουν στο απλο(160)?Ανεβασε καμια φωτο.

Ε. εκανα καποιες μετατροπες! :unsure: φωτο δεν εχω χρονο να ανεβασω δυστυχως. οσο για το απλο δεν μπαινουν τα προβολακια αυτα γιατι ειναι τελειως διαφορετικη και η θεση και το σχημα τους (ειναι καθετα και πολυ πιο τραβηγμενα στα ακρα σε σχεση με του απλου) στο δικο σου ομως μπαινει η μασκα που επισης διαθετω καθως και τα φαναρια μπρος και πισω (αλλα δεν ξερω μηπως φοραμε τα ιδια - πχ φιμε κτλ )

Link to comment
Share on other sites

Ε. εκανα καποιες μετατροπες! :) φωτο δεν εχω χρονο να ανεβασω δυστυχως. οσο για το απλο δεν μπαινουν τα προβολακια αυτα γιατι ειναι τελειως διαφορετικη και η θεση και το σχημα τους (ειναι καθετα και πολυ πιο τραβηγμενα στα ακρα σε σχεση με του απλου) στο δικο σου ομως μπαινει η μασκα που επισης διαθετω καθως και τα φαναρια μπρος και πισω (αλλα δεν ξερω μηπως φοραμε τα ιδια - πχ φιμε κτλ )

Φίλε grafics τα μπροστά φανάρια είναι τα κανονικά, ή τα bi-xenon?

Και μία ερώτηση σε όποιον ξέρει.. Εγώ που έχω τα κανονικά γίνεται να βάλω τα bi-xenon? Στην αντιπρωσοπεία το κάνουν?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε grafics τα μπροστά φανάρια είναι τα κανονικά, ή τα bi-xenon?

Και μία ερώτηση σε όποιον ξέρει.. Εγώ που έχω τα κανονικά γίνεται να βάλω τα bi-xenon? Στην αντιπρωσοπεία το κάνουν?

Ειναι τα κανονικα φιλε μου...

τα ΧΕΝΟΝ δεν μπαινουν δυστυχως... το εχω ρωτησει και για μενα στο παρελθον.. χρειαζεται αλλαγη όλη η κεντρικη καλωδιωση του αμαξιου, πιθανον και ο εγκεφαλος. (μπαινουν ομως πισω LED αν ενδιαφερεσαι)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ! Λοιπον πηγα στην αντιπροσωπια προχθες για να ρωτισω τιμες....

ΠΙΣΩ ΦΑΝΑΡΙΑ GTI & R LED

ΦΑΝΑΡΙ ΕΞΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ 5Κ0 945 095 L (145,87 EURO)

ΦΑΝΑΡΙ ΕΞΩ ΔΕΞΙΑ 5Κ0 945 095 R (145,87 EURO)

ΦΑΝΑΡΙ ΜΕΣΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ 5Κ0 945 093 (139,98 EURO)

ΦΑΝΑΡΙ ΜΕΣΑ ΔΕΞΙΑ 5Κ0 945 094 (139,98 EURO)

ΕΜΠΡΟΣΘΙΑ ΦΑΝΑΡΙΑ R

5Κ1 941 753 Β (LEFT) (419,64 EURO)

5Κ1 941 754 Β (RIGHT) (419,64 EURO)

OFF TOPIC

ΕΠΙΣΕΙΣ ΠΗΡΑ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΑΛΑΓΗ ΤΟΥ ΕΜΠΡΟΣΘΙΟΥ ΠΡΟΦ/ΡΑ ΑΠΟ ΤΟ R

ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΠΡΟΦ/ΡΑ,ΒΑΣΗ ΣΠΟΙΛΕΡ,ΣΠΟΙΛΕΡ,ΒΑΣΗ ΠΙΝΑΚΙΔΑΣ,ΜΑΣΚΑ,ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΡΥΛΙΕΣ... Η ΣΥΝΟΛΗΚΗ ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ (854,85 ΕΥΡΟ)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ! Λοιπον πηγα στην αντιπροσωπια προχθες για να ρωτισω τιμες....

ΠΙΣΩ ΦΑΝΑΡΙΑ GTI & R LED

ΦΑΝΑΡΙ ΕΞΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ 5Κ0 945 095 L (145,87 EURO)

ΦΑΝΑΡΙ ΕΞΩ ΔΕΞΙΑ 5Κ0 945 095 R (145,87 EURO)

ΦΑΝΑΡΙ ΜΕΣΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ 5Κ0 945 093 (139,98 EURO)

ΦΑΝΑΡΙ ΜΕΣΑ ΔΕΞΙΑ 5Κ0 945 094 (139,98 EURO)

ΕΜΠΡΟΣΘΙΑ ΦΑΝΑΡΙΑ R

5Κ1 941 753 Β (LEFT) (419,64 EURO)

5Κ1 941 754 Β (RIGHT) (419,64 EURO)

OFF TOPIC

ΕΠΙΣΕΙΣ ΠΗΡΑ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΑΛΑΓΗ ΤΟΥ ΕΜΠΡΟΣΘΙΟΥ ΠΡΟΦ/ΡΑ ΑΠΟ ΤΟ R

ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΠΡΟΦ/ΡΑ,ΒΑΣΗ ΣΠΟΙΛΕΡ,ΣΠΟΙΛΕΡ,ΒΑΣΗ ΠΙΝΑΚΙΔΑΣ,ΜΑΣΚΑ,ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΡΥΛΙΕΣ... Η ΣΥΝΟΛΗΚΗ ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ (854,85 ΕΥΡΟ)

Τα πίσω φώτα τα βρίσκεις μαζί με τα καλώδια και κιτ προγραμματισμού σε πολύ καλύτερη τιμή :

http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/info/p1666_c325_Komplett-Set-LED-Heckleuchten-VW-Golf-6-VI---R.html

Υ.Γ. Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΩΡΑΙΟ ΤΟ link ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΟ ΤΗΣ VW, ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΔΙΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ AFTER SALES ΠΡΟΙΟΝΤΑ.... ΑΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ REPLICA ΤΟΥ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΥ.....

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΩΡΑΙΟ ΤΟ link ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΟ ΤΗΣ VW, ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΔΙΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ AFTER SALES ΠΡΟΙΟΝΤΑ.... ΑΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ REPLICA ΤΟΥ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΥ.....

Στα μηνύματα που αναρτώνται θα πρέπει να υπάρχει σαφήνεια, λιτότητα, ουσία και να είναι ευανάγνωστα. Να χρησιμοποιούνται Ελληνικά ΜΙΚΡΑ γράμματα (Ελληνικές γραμματοσειρές - χαρακτήρες) και όχι Greeklish. Μέλος/επισκέπτης που δεν μπορεί να εφαρμόζει την ελληνική γραφή οφείλει να ενημερώσει τον διαχειριστή προκειμένου να ληφθεί υπόψη το πρόβλημα που παρουσιάζεται, διαφορετικά το μέλος/επισκέπτης μπορεί να αποβληθεί προσωρινά ή μόνιμα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεδομενου οτι εχω εβδομαδα παραγωγης στις αρχες του 2009(νωριτερα απο την 45η εβδομαδα του 2009) θα αντιμετωπισω το προβλημα της καμμενης λαμπας αν προβω στην τοποθετηση των εν λογω φαναριων?αν ναι,μπορει να λυθει απο καποιον ηλεκτρολογο?το εχει δοκιμασει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεδομενου οτι εχω εβδομαδα παραγωγης στις αρχες του 2009(νωριτερα απο την 45η εβδομαδα του 2009) θα αντιμετωπισω το προβλημα της καμμενης λαμπας αν προβω στην τοποθετηση των εν λογω φαναριων?αν ναι,μπορει να λυθει απο καποιον ηλεκτρολογο?το εχει δοκιμασει καποιος?

Κατά 99% ναι. Για να λυθεί το πρόβλημα θες αλλαγή εγκεφάλου δικτύου που μεταφράζεται σε 300 Euro. ;)

Υ.Γ. Και το δικό μου μέσα του 2009 (τέλος άνοιξης) είναι κατασκευασμένο.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Κατά 99% ναι. Για να λυθεί το πρόβλημα θες αλλαγή εγκεφάλου δικτύου που μεταφράζεται σε 300 Euro. :D

Υ.Γ. Και το δικό μου μέσα του 2009 (τέλος άνοιξης) είναι κατασκευασμένο.

Stelio αυτό που αναφέρεις είναι ότι όσα Golf είναι α΄εξάμηνο του 2009, θέλουν αλλαγή "εγκεφάλου δικτύου" για να μην εμφανίζεται ένδειξη καμμένης λάμπας, όταν τοποθετηθούν τα πίσω led φώτα του R?

Γιατί τότε είναι ασύμφορο, αν φτάσουν 800 ευρώ δηλ. τα φανάρια.

Link to comment
Share on other sites

Stelio αυτό που αναφέρεις είναι ότι όσα Golf είναι α΄εξάμηνο του 2009, θέλουν αλλαγή "εγκεφάλου δικτύου" για να μην εμφανίζεται ένδειξη καμμένης λάμπας, όταν τοποθετηθούν τα πίσω led φώτα του R?

Γιατί τότε είναι ασύμφορο, αν φτάσουν 800 ευρώ δηλ. τα φανάρια.

Ισχύει για αυτοκίνητα κατασκευασμένα πριν τις 07.11.2010. Πάντως εγώ που σκέφτομαι να τα βάλω, θα τα εγκαταστήσω και άμα δεν υπάρχει άλλη λύση για την εξάλειψη της "καμένης λάμπας" στο καντράν θα βάλω νέο εγκέφαλο δικτύου.

Εγκέφαλος δικτύου : http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/language/en/info/p1677_Bordnetzsteuergeraet---LED-Heckleuchten---VW-Golf-VI-6.html

Διάβασε την περιγραφή (Note) κάτω κάτω : http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/language/en/info/p1666_c325_Bundle-LED-Rear-Lights-VW-Golf-6-VI---R.html

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ τα περιμένω εντός των ημερών και μόλις

κάνω και την κωδικοποίηση θα ενημερώσω άμεσα.

Το αμάξι είναι κατασκευασμένο 2/2010..

Θα έχω και το ανταπτοράκι σύντομα για την κωδικοποίηση

οπότε στην διάθεση σας αν το χρειαστεί κάποιος :getlost:

Edited by stakyrTSI
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει για αυτοκίνητα κατασκευασμένα πριν τις 07.11.2010. Πάντως εγώ που σκέφτομαι να τα βάλω, θα τα εγκαταστήσω και άμα δεν υπάρχει άλλη λύση για την εξάλειψη της "καμένης λάμπας" στο καντράν θα βάλω νέο εγκέφαλο δικτύου.

Εγκέφαλος δικτύου : http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/language/en/info/p1677_Bordnetzsteuergeraet---LED-Heckleuchten---VW-Golf-VI-6.html

Διάβασε την περιγραφή (Note) κάτω κάτω : http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/language/en/info/p1666_c325_Bundle-LED-Rear-Lights-VW-Golf-6-VI---R.html

Κατάλαβα, άρα στα δικά μας αμάξια δεν μπαίνουν χωρίς εγκέφαλο δικτύου! :wacko:

Εγώ αρχίζω και σκέφτομαι πάντως εναλλακτικές, τα 800 ευρώ + τα μεταφορικά είναι πολλά νομίζω για φανάρια. Δηλαδή αν είχαμε κανένα Pagani Zonda πόσα θα θέλαμε, κανένα τριχίλιαρο??!!

Για το περιστατικό που έγραφα στο άλλο topic (αναφέρομαι πάντα σε πίσω φώτα) δες εδώ :

http://www.golfmk6.com/forums/showthread.php?t=2513&page=13

"These tails are by the same company that I bought some LED tails from about 4 months ago for my Audi TT... They were $400 and looked good but they didnt fit the car right and after about 3 months they started warping in the heat!! If you get them, let me know how they are.. Im trading my TT for a GTI this weekend and I want LED tails but not willing to go with this company again.. just a warning.. "

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ τα περιμένω εντός των ημερών και μόλις

κάνω και την κωδικοποίηση θα ενημερώσω άμεσα.

Το αμάξι είναι κατασκευασμένο 2/2010..

Θα έχω και το ανταπτοράκι σύντομα για την κωδικοποίηση

οπότε στην διάθεση σας αν το χρειαστεί κάποιος ;)

Στάθη με γεια και καλοφόρετα!! από τα 2 μέλη που τα έχουν αλλάξει πάντως ήταν super ευχαριστημένοι. Το ένα μέλος είχα δει και από κοντά το αμάξι του και πραγματικά με τα φώτα αλλάζει εντελώς και γίνεται άλλο αυτοκίνητο!

Εδώ που τα λέμε είναι λίγο σαν τον ανατέλλων ήλιο τα μαμά όταν είναι αναμμένα!

Link to comment
Share on other sites

Μπήκαν τα φαναράκια και είναι όντως εντυπωσιακά!

Με την βοήθεια καλού μας συμφορουμίστα έγινε και

η κωδικοποίηση για το σφάλμα καμένης λάμπας και μιας

και ήταν εύκαιρος απενεργοποιήσαμε και το σπαστικό

στατικό φωτισμό των στροφών και βρήκανε τα προβολάκια

αλλά και εγώ μαζί την ηρεμία μας :sad:

Τελικά το δικό μου Ηighline ΜΥ2010 (Φεβρουάριος) είχε

την τελευταία έκδοση 575 στον εγκέφαλο δικτύου.

Y.Γ. Ουπςςς φωτογραφία ξέχασα να βγάλω χτες..την χρωστάω όμως!

Edited by stakyrTSI
Link to comment
Share on other sites

Και η κωδικοποίηση για την αφαίρεση του σφάλματος καμένης

λάμπας λόγω led πίσω φαναριών σε εγκέφαλο δικτύου με

software version 0575:

Edited by stakyrTSI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.