Jump to content
Nikos_Passat_2.0T

Golf 6 - Led Πίσω Φανάρια.

Recommended Posts

Bαζεις με 360 ευρω της dectain που ειναι plug and play και τελος!

Ειναι σωστο οπως το εχεις γραψει dectain μηπως λες τα dectane?

Link to comment
Share on other sites

Έχουν φάει φόλα με τα εν λόγω κάποιοι και τα δώσανε νύχτα..

Ρε παιδιά ας μας πει κάποιος τι έπαθε που έβαλε Dectane, δεν είναι κακό! Εμείς δηλαδή που έχουμε μοντέλο πριν τον Νοέμβριο του 2009, αν μπορούμε να γλιτώσουμε όλα αυτά τα έξοδα για εγκεφάλους κτλ, πάντα χωρίς προβλήματα, γιατί να μην βάλουμε Dectane??!!

Γιαυτό, αν έχει κάποιος "εμπειρίες" από τα Dectane ας μας ενημερώσει, μην την πατήσουμε όλοι!!!

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως οι 2 περιπτώσεις που ήξερα τελικά έκανα λάθος και δεν ήταν με φανάρια Dectane.

Με συγχωρείτε για το μπέρδεμα παιδιά..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επαναφερω το θεμα,τα γνησια της volkswagen led του r τα εβαλε κανεις να μαθουμε ποσο κανουν και αν του εβγαζε σφαλμα?

(για τα πισω μιλαω παντα)

Και κατι ακομα εγω εχω το r-line και τα πισω τα δικα μου παρολο που δεν ειναι led ειναι πιο σκουρα απο τα κανονικα των υπολοιπων αυτοκινητων,

πιστευετε μπορω να τα πουλησω και τι τιμη στο περιπου

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχω γράψει εδώ και καιρό και με φωτογραφίες για τα εν λόγω φανάρια.

Επειδή έχεις νέο μοντέλο σίγουρα δεν θα έχεις θέμα με το σφάλμα εφόσον

γίνει η απαραίτητη κωδικοποίηση.

Τα πίσω φανάρια σου είναι πιο σκούρα όπως ήταν και στο highline και τα

οποία τα είχα δώσει εγώ 150 ευρώ για να μην ξεμείνουν στην αποθήκη..

Edited by stakyrTSI
Link to comment
Share on other sites

Έχω γράψει εδώ και καιρό και με φωτογραφίες για τα εν λόγω φανάρια.

Επειδή έχεις νέο μοντέλο σίγουρα δεν θα έχεις θέμα με το σφάλμα εφόσον

γίνει η απαραίτητη κωδικοποίηση.

Τα πίσω φανάρια σου είναι πιο σκούρα όπως ήταν και στο highline και τα

οποία τα είχα δώσει εγώ 150 ευρώ για να μην ξεμείνουν στην αποθήκη..

ευχαριστω φιλε μπορεις να με βοηθησεις να μου πεις που εγραψες γιανα διαβασω
Link to comment
Share on other sites

Eντάξει δεν έγραφα κάτι σημαντικό αλλά αν θέλεις στείλε μου και pm με τυχόν απορίες σου

επί του θέματος.

καλησπερα Σταθη...να σε ρωτησω ...αμα βαλω τα led στο δικου που ειναι 43 βδομαδα χωρις να αλλαξω δικτυου...και μου αναβει η καμενη λαμπα, εχω να ρισκαρω καποια πιθανη βλαβη?τα φαναρια θα δουλευου κανονικα?

ευχαριστω,Αλεξανδρος

Link to comment
Share on other sites

Πριν την 45η εβδομάδα νομίζω πως δεν μπορείς απλά να απαλείψεις το σφάλμα της καμένης

λάμπας με κωδικοποίηση λόγω παλιού software στον BCM.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα στην αντιπροσωπεια και μου ειπαν 750 ευρω τα πισω led του r + τα περαστικα τα οποια δεν ηξερε ακριβως

ποσα ειναι αλλα λεει ειναι λιγα νομιζει.Δηλαδη βγαινει στο 800αρι,πολλα λεφτα.

Η λυση ειναι της kufatec τα οποια ειναι πολυ φθηνοτερα

Ειναι οντως γνησια και τα μεταφορικα ποσα ειναι?(το site ειναι στα γερμανικα και δεν καταλαβαινω και πολλα)

Link to comment
Share on other sites

Το site της Kufatec έχει και αγγλική έκδοση..όσο για τα φανάρια γνήσια είναι.

Για τα μεταφορικά κάνε μία ερώτηση στο support τους..

Link to comment
Share on other sites

Το καινούργιο φανάρι της dectane το είδατε????

https://www.dectane.de/images/product_images/info_images/rv39adlrc.jpg

Με μόλις 299 ευρώ (+ μεταφορικά φυσικά). Αυτή τη στιγμή δείχνει πως δεν έχει διαθεσιμότητα, αλλά αξίζει να περιμένω!

Link to comment
Share on other sites

εγω τη βδομαδα ειμαι που ειναι GOLF Date of production ---> 28.10.2009. και θελω να ρωτησω αμα τα εχει βαλει κανεις μονος του και αμα θα χρειαστω διαγνωστικο, γιατι τα εχω στα χερια μου και ειναι κριμα να φοβαμαι να τα βαλω

Link to comment
Share on other sites

εγω τη βδομαδα ειμαι που ειναι GOLF Date of production ---> 28.10.2009. και θελω να ρωτησω αμα τα εχει βαλει κανεις μονος του και αμα θα χρειαστω διαγνωστικο, γιατι τα εχω στα χερια μου και ειναι κριμα να φοβαμαι να τα βαλω

Διαγνωστικό θα χρειαστείς σίγουρα για να κάνεις την κωδικοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και καλη χρονια σε ολους....μετα απο ψαξιμο βρηκα ενα σετ πισω led γνησια απο golf gti γερμανιας ομως...πιστευετε οτι εαν τελικα τα τοποθετησω θα εχω κανενα αλλο προβλημα με εγκεφαλους κτλ..?το αυτοκινητο ειναι παραγωγη αρχες του 2011 αλλα εγω σκεφτομαι το γεγονος οτι ειναι απο αυτοκινητο εισαγωγης και ισως διαφορετικων προδιαγραφων...παρακαλω τα φωτα σας!

Link to comment
Share on other sites

Τι τιμη τα βρηκες τα φαναρια ? Εγω εχω βρει 405 ευρω + μεταφορικα του R τα φαναρια μαζι με τα ανταπτορακια , Αν μπορεις γραψε τη διευθυνση γιατι ενδιαφερομαι κι εγω.Δεν κανονιζουμε ενα group buy να τα παρουμε σε καλυτερη τιμη ?

Edited by hatson
Link to comment
Share on other sites

Τι τιμη τα βρηκες τα φαναρια ? Εγω εχω βρει 405 ευρω + μεταφορικα του R τα φαναρια μαζι με τα ανταπτορακια , Αν μπορεις γραψε τη διευθυνση γιατι ενδιαφερομαι κι εγω.Δεν κανονιζουμε ενα group buy να τα παρουμε σε καλυτερη τιμη ?

Για group buy ειμαι μεσα και εγω.Να μαζευομαστε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.