Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Σας παρακαλώ πολύ, σταματήστε την φασαρία!

Δεν χρειάζεται να βγάλουμε πόρισμα τι φταίει, ποιος φταίει και τι όχι....

Είναι ένα θέμα στο οποίο ότι και να πούμε, όλες οι πλευρές έχουν δίκιο....

Λοιπόν για να τελειώνουμε.... δημοσίως παραδέχομαι ότι φταίω εγώ!!!

Ας γράψουμε για θέματα που έχουν να κάνουν με το topic....

Τσολια μου αγορι μου τι φταις εσυ...?εισαι καλα...?ισα ισα....εσυ εφτιαξες κατι με κοπο για ολους εμας που το περιμενουμε αλλα για ολους εμας που το εχουμε για να χαρουμε το πολακι μας....δε φταις εσυ....ας τελειωσουμε το θεμα αλλα μη ριχνουμε και ευθυνες ετσι....τι ειναι αυτα....?αρε τσολια μια καλη πηγες να κανεις κι εσυ....στο κατω κατω της γραφης κανεις δε βαρεσε κανενα να το δει....

Link to comment
Share on other sites

Οκκκ....εμείς δεν μπορούμε να διαχειριστούμε την τρέλα μας...(κάτι που φυσικά δεν ισχύει) Σοβαροί οικογενειάρχες όμως γιατί μόλις με δουν στο δρόμο γίνονται κολλιτσίδα στο αμάξι και λυσάνεεεε να προσπεράσουν...τη στιγμή που πήγαιναν στη δεξιά λωρίδα σαν κότες? τους νεαρούς τους δικαιολογώ... αυτοί όμως μερικές φορές με γυναίκα και παιδιά μέσα τι θέλουν να αποδείξουν άραγε.....????οεοεοεοεο. Σίγουρα μετά έχουν να σχολιάζουν για όλα τα κολόπαιδα που τρέχουν σαν τρελά στους δρόμους και σκοτώνουν κόσμο. :roadrage:Τα συμπεράσματα δικά σας... Η υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο και δε θέλω να επεκταθώ άλλο γιατί είμαι η μόνη γυναίκα εδώ και αν μιλήσω παραπάνω θα πέσετε όλοι μαζί να με φάτε... :ike::ike:

Passater εγώ είμαι σίγουρη ότι δεν τα λες όλα αυτά με κακή διάθεση αλλά σαν πατέρας προς τα παιδιά του... απλά κατάλαβε ότι το κοινό που απευθύνεσαι δε θα σου δώσει ποτέ δίκιο...ούτε θα συμφωνήσει ποτέ μαζί σου :roadrage:

Δεν έχει νόημα όλη αυτή η κουβέντα ειδικά εδώ...είμαστε τρελαμένοι όλοι με το πολακι :thumbsu:

ναι και αλλοι πήραν αμάξια και δεν κάνουν έτσι γιατί δεν πήραν το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ αμάξι, που είναι....μπιπ (δεν μπορώ να εκφραστώ σαν άντρας...) αν ζήσουμε λοιπόν και δεν σκοτωθούμε.. και φτάσουμε στην ηλικία σου ίσως λέμε τα ίδια πράγματα με σένα...αυτό δεν μπορείς να καταλάβεις...στην ηλικία σου δε θα έχουμε όρεξη για τις βλακείες που κάνουμε τώρα..

ωραία θα βγάλω και τη φήμη του γκαζοφωνιά τώρα... :roadrage:

το θέμα είναι ότι δεν μπορείς ποτε να νουθετήσεις ένα 20χρονο αυτό είναι το όλο θέμα... και αν τρελένει εμένα αυτό το αυτοκινήτο που δεν είμαι 20χρονο ποια, φαντάζομαι τι κάνει σε έναν 20χρονο.. από αυτή την άποψη λοιπόν τα λόγια σας δεν πρόκειται να γίνουν κατανοητά ποτέ εδώ γιατι οι περισσότεροι που το έχουν αγοράσει είναι κοντά σε αυτην την ηλικία.

λενε οτι τα γραπτα μενουν.

τα συμπερασματα για τον καθενα ειναι διαφορετικα ευτυχως.

επισης τουλαχιστον εγω δεν επικεντρωσα την κουβεντα σε συγκεκριμενη ηλικαι η κατηγορια οδηγων. μιλαω παντα γενικα για την επικινδινη οδηγηση. και το βιντεο το συγκεκριμενοηταν απλως η αφορμη για μια κουβεντα.

μη σκεφτεσαι αρνητικα το οτι εισαι γυναικα. μια χαρα. δεν βλεπω διαφορα. στην κουβεντα τουλαχιστον ολοι ειναι ιση. μη δημιουργητε θεμα εκει που δεν υπαρχει.

πολυ ωραια η κουβεντα αλλα να τελειωνει εκει που πρεπει για να μην κουραζει και χανει το ενδιαφερον. νομιζω ακουστικαν πια ολες οι πλευρες και ολες οι απαοψεις.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=43926&view=findpost&p=429983

χαιρετω.

Edited by passater
Link to comment
Share on other sites

λενε οτι τα γραπτα μενουν.

τα συμπερασματα για τον καθενα ειναι διαφορετικα ευτυχως.

επισης τουλαχιστον εγω δεν επικεντρωσα την κουβεντα σε συγκεκριμενη ηλικαι η κατηγορια οδηγων. μιλαω παντα γενικα για την επικινδινη οδηγηση. και το βιντεο το συγκεκριμενοηταν απλως η αφορμη για μια κουβεντα.

μη σκεφτεσαι αρνητικα το οτι εισαι γυναικα. μια χαρα. δεν βλεπω διαφορα. στην κουβεντα τουλαχιστον ολοι ειναι ιση. μη δημιουργητε θεμα εκει που δεν υπαρχει.

πολυ ωραια η κουβεντα αλλα να τελειωνει εκει που πρεπει για να μην κουραζει και χανει το ενδιαφερον. νομιζω ακουστικαν πια ολες οι πλευρες και ολες οι απαοψεις.

χαιρετω.

Link to comment
Share on other sites

κατανοητα οσα λες passater αλλα νομιζω πρεπει να το ληξουμε επιτελους εδω.

Ολοι μας

Απο το στομα σου και στου diMake το αυτι. :roadrage:

Link to comment
Share on other sites

Ok φίλε Passater σ'έυχαριστω για την ανακεφαλαίωση καθώς και για το γεγονός ότι υπογράμμισες με κόκκινο τα σημαντικά σημεία που έγραψα Θέλεις να έχεις την τελευταία κουβέντα την έχεις λοιπόν, όπως με την γρήγορη οδήγηση έτσι και εδώ προχωράω τα πράγματα μέχρι το όριο που πρέπει. Βγες για να πεις την τελευταία κουβέντα από εκει που είσαι κρυμένος. Εγώ δίνω τέλος εδώ δεν είμαι εγωίστρια.

Edited by emerald
Link to comment
Share on other sites

λενε οτι τα γραπτα μενουν.

τα συμπερασματα για τον καθενα ειναι διαφορετικα ευτυχως.

επισης τουλαχιστον εγω δεν επικεντρωσα την κουβεντα σε συγκεκριμενη ηλικαι η κατηγορια οδηγων. μιλαω παντα γενικα για την επικινδινη οδηγηση. και το βιντεο το συγκεκριμενοηταν απλως η αφορμη για μια κουβεντα.

μη σκεφτεσαι αρνητικα το οτι εισαι γυναικα. μια χαρα. δεν βλεπω διαφορα. στην κουβεντα τουλαχιστον ολοι ειναι ιση. μη δημιουργητε θεμα εκει που δεν υπαρχει.

πολυ ωραια η κουβεντα αλλα να τελειωνει εκει που πρεπει για να μην κουραζει και χανει το ενδιαφερον. νομιζω ακουστικαν πια ολες οι πλευρες και ολες οι απαοψεις.

χαιρετω.

Έβγαλες εσύ τώρα απο αυτά τα quotes τέτοια συμπεράσματα ότι δεν μπορουμε να διαχειριστουμε την τρέλα μας και είμαστε επικινδυνοι;

Μην παιζεις με τις λεξεις γιατι και αυτες θα αρχιζουν να σου παραπονιουνται σε λίγο για τον τρόπο που τις γραφεις!

Και αρκετά το κουρασες το θέμα.Χαιρομαι μόνο που έβαλες μια τελεια.

Και ο Τσολιας άλλη μια τελεια

Παρτε και μια απο εμενα και συνεχίζουμε στο θέμα

.

Link to comment
Share on other sites

Ok φίλε Passater σ'έυχαριστω για την ανακεφαλαίωση καθώς και για το γεγονός ότι υπογράμμισες με κόκκινο τα σημαντικά σημεία που έγραψα Θέλεις να έχεις την τελευταία κουβέντα την έχεις λοιπόν, όπως με την γρήγορη οδήγηση έτσι και εδώ προχωράω τα πράγματα μέχρι το όριο που πρέπει. Βγες για να πεις την τελευταία κουβέντα από εκει που είσαι κρυμένος. Εγώ δίνω τέλος εδώ δεν είμαι εγωίστρια.

χεχεχεχεχεχε........μ'αρεσεις......

Link to comment
Share on other sites

βαλτε ΣΚΑΙ,εχει το fifth gear,κανουν ταρζανιες σε δημοσιους δρομους.μπειτε εκει και χωστε τα και εκει για να ηρεμησουμε εδω.(ξερεις εσυ)

Edited by tolisgti
Link to comment
Share on other sites

το Γ4%$^%μησατε το θεμα και ψοφησε...λυση εχει δωθει ηδη,τι συνεχιζετε?δεν καταλαβαινω..εδω και να το ανεβασουν θα το κατεβασουν οι προισταμενοι,θα ανεβει στο you tube οπως ειπε ο γιωργως.κατι αλλο???δεν εχετε κατι αλλο να πειτε σε ολα τα υπολοιπα θεματα του κλαμπ???

Link to comment
Share on other sites

Σε φορουμ σε σχεση με αυτοκινητα ειστε...και οχι απλα αυτοκινητα αλλα με γρηγορα αυτοκινητα!Η vw πλεον "μαμα" αυτοκινητα τα βγαζει 200 και 265 αλογα και με ενα προγραμμα πανε αλλου!Αν ειναι ετσι κλειστε ολα τα τοπικ και αφηστε μονο αυτα που θα λεμε καλοριζικο-καλοταξιδο-τοπικ με φωτογραφιες και τοπικ με προβληματα!Οι υπολοιποι σε αλλο φορουμ με κοντρες παμε γιατι ειμαστε αθεοφοβοι-αλητες-αχρηστοι που εκθετουμε εμας και αλλους σε δημοσιο κινδυνο!Ορισμενοι εχουν μπερδεψει τα φορουμ αυτοκινησης με http://greekcook.gr/... Το να γυρνανε πλεον και οι admin στα καλα καθουμενα επειδει ενας πεταχτηκε και ειπε οτι θιχτηκε απο ενα βιντεο μετα απο 7 χρονια λειτουργιας του φορουμ και να λενε οτι δεν θα ξαναμπει βιντεο κτλπ με κοντρες,0-100 κτλπ το βρισκω βλακεια!Το να μπουν ενδιαμεσα να παρουν θεση και να ηρεμησουν τα πνευματα ειναι σωστο...Εχετε μπει σε αλλα φορουμ του εξωτερικου?Εχετε δει αναλογη συμπεριφορα?Πρεπει να κλεισετε και τα τοπικ με το τι προγραμμα να βαλω κτλπ γιατι οποιος βαλει μετα τρεχει περρισοτερο,εχει καλυτερες ρεπριζ κτλπ...Ελεος δηλαδη..

Υ.Γ δεν εχω κανενα προβλημα με τους admin,το site κτλπ και δεν εχω σκοπο να δημιουργησω προβλημα και θεωρω οτι δεν το εχω κανει ποτε απλα αναφερω την αποψη μου!Νικος :whistling::goodjob:

Edited by Golf_Mk2
Link to comment
Share on other sites

Σε φορουμ σε σχεση με αυτοκινητα ειστε...και οχι απλα αυτοκινητα αλλα με γρηγορα αυτοκινητα!Η vw πλεον "μαμα" αυτοκινητα τα βγαζει 200 και 265 αλογα και με ενα προγραμμα πανε αλλου!Αν ειναι ετσι κλειστε ολα τα τοπικ και αφηστε μονο αυτα που θα λεμε καλοριζικο-καλοταξιδο-τοπικ με φωτογραφιες και τοπικ με προβληματα!Οι υπολοιποι σε αλλο φορουμ με κοντρες παμε γιατι ειμαστε αθεοφοβοι-αλητες-αχρηστοι που εκθετουμε εμας και αλλους σε δημοσιο κινδυνο!Ορισμενοι εχουν μπερδεψει τα φορουμ αυτοκινησης με http://greekcook.gr/... Το να γυρνανε πλεον και οι admin στα καλα καθουμενα επειδει ενας πεταχτηκε και ειπε οτι θιχτηκε απο ενα βιντεο μετα απο 7 χρονια λειτουργιας του φορουμ και να λενε οτι δεν θα ξαναμπει βιντεο κτλπ με κοντρες,0-100 κτλπ το βρισκω βλακεια!Το να μπουν ενδιαμεσα να παρουν θεση και να ηρεμησουν τα πνευματα ειναι σωστο...Εχετε μπει σε αλλα φορουμ του εξωτερικου?Εχετε δει αναλογη συμπεριφορα?Πρεπει να κλεισετε και τα τοπικ με το τι προγραμμα να βαλω κτλπ γιατι οποιος βαλει μετα τρεχει περρισοτερο,εχει καλυτερες ρεπριζ κτλπ...Ελεος δηλαδη..

Υ.Γ δεν εχω κανενα προβλημα με τους admin,το site κτλπ και δεν εχω σκοπο να δημιουργησω προβλημα και θεωρω οτι δεν το εχω κανει ποτε απλα αναφερω την αποψη μου!Νικος :whistling::thumbsup:

Πεστα Νικο,το εδεσε σχοινι κορδονι ο αλλος οτι θα προκληθει ατυχημα.μονο ετσι γινονται τα ατυχηματα?εχω ξενερωσει με το ολο θεμα.στο τοπικ με τα βελτιωμενα αυτοκινητα μελων υπαρχουν ΧΙΛΙΑΔΕΣ αλογα που κυκλοφορουν και οπλοφορουν,τα κατηγορησε κανεις τοσα χρονια η ακουστηκε οτιδηποτε?ανεβασε ενα βιντεο ο χριστιανος και τον σταυρωσε ο τυπας.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα κλεινει εδω με τον Γιωργο.

Εαν ξαναδω post που να αφορα σχετικα με το βιντεο θα το διαγραφω.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα το section street racing γιατι υπαρχει τοτε???

και ολα οσα γραφονται εκει???

ευχαριστω.

Το section street racing υπήρχε παλιότερα αναφέροντας ακριβώς τον όρο κόντρες κλπ. Αλλά όσο περνούσε ο καιρός και όσο το forum αλλά και εμείς ωριμάζαμε αποφασίσαμε να δώσουμε μια διαφορετική ονομασία. Το κάναμε αυτό και για να μην ωθούμε τον κόσμο ή να τα δείχνουμε κι όλας ότι οδηγούμε επικίνδυνα και γουστάρουμε. Όλοι μας έχουμε κάνει τέτοιες ανωριμότητες και αρκετοί από εμάς έχουμε δει και τον χάρο με τα μάτια. Δεν θέλει παραπάνω από μερικά δέκατα του δευτερολέπτου για να αφήσουμε αυτή τη ζωή. Σας μιλάω από προσωπική μου εμπειρία που έζησα πριν περίπου 5 χρόνια. Και καλά το να φάμε το κεφάλι μας, οκ κεφάλι μας είναι στην τελική ε... ας το στείλουμε στον άλλο κόσμο αλλά το να πάρουμε και άλλους μαζί μας... Γιατί; Γιατί να στείλουμε κάποιον άλλο αδιάβαστο που δεν φταίει σε τίποτε;

Στο street racing σίγουρα αρκετοί γράφουν για ανοίγματα, φιλικά ή μη. Αλλά επίσης, κατά καιρούς, έχουμε γράψει και μόνοι μας -και εγώ προσωπικά- για ανοίγματα που ο άλλος οδηγός πήγαινε δίχως αύριο και φυσικά και σταματήσαμε το άνοιγμα αλλά και τον "κράξαμε" εδώ μέσα.

Θεωρώ λοιπόν πως άλλο το κάνω μια αναφορά σε ένα άνοιγμα που έκανα και -προσωπικά ελπίζω- έγινε κάποια ώρα λιγότερο επικίνδυνη ή σε ένα δρόμο ερημικό. Και άλλο το πάω να κάνω τον Vatanen σε έναν δρόμο δίχως προστασία και στον οποίο θέτω σε κίνδυνο την ζωή άλλων.

Το επίμαχο βίντεο δεν το έχω δει αλλά μου φτάνουν τα όσα άκουσα όχι από ένα αλλά από πολλά μέλη. Δικαιολογώ όμως και τους νεότερους σε ηλικία ή και τους μεγαλύτερους που ακόμη κουβαλάνε την τρέλα για γρήγορη οδήγηση. Προσωπικά μου έχει περάσει, έχω το "παιδί" στο garage και το βγάζω μία φορά τον μήνα (και αν) ίσα ίσα για να κουνιέται λίγο.

Απλά ως συμβουλή μου προς όλους... η ταχύτητα απαιτεί ΣΕΒΑΣΜΟ, αν δεν την σέβεσαι, εύκολα μπορεί να σε γλυκάνει και να σε ξεγελάσει.

Δεν το κρύβω πως έχω πολύ καιρό να μπω και να δω το τι γράφεται γενικώς εκεί, καλώς ή κακώς είναι τόσα πολλά τα θέματα αλλά και τόσα πολλά πράγματα που τρέχουν στο server και κατά συνέπεια αρκετά πράγματα τα βλέπω λόγω των reports ή κατόπιν επικοινωνίας μου με mods / μέλη.

Οσο για το θεμα με τον βιντεο και το streetracing τα χω ζησει σε αλλο forum.Και στο τελος μετανομασαν το topic "κοντρες" σε "φιλικα ανοιγματα "!!! όπου ναι μεν εγραφαν κοντρες που εκαναν αλλα τις εκαναν για να δουν ποσο πηρε το αμαξι μετα απο καθε μετατροπη.Κατι τετοιο θα γινει σιγα σιγα και εδω.Θα κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας.Και ο μονος λόγος η εικονα του club.

Δεκτον και καθόλου κατακριτέο.

Εξάλλου υπάρχουν και αλλα club και forum για να γραφονται κοντρες.Ας μαθαίνουμε σε αυτό το site πως θα βγάλουμε 230 αλογα απο ενα tsi και ας γραφουμε τις κοντρες που καναμε με το νέο μοτερ στο dragster.gr στο mycarclub κτλ!

Αλλά ρε παιδια μην βαρατε τον Τσολια.Οταν ελεγε οτι ετοιμαζει βιντεακι με αναβαση με ρεπριζ κτλ σε δημοσιο δρομο όλοι τον ενθαρύνατε και περιμένατε το βιντεάκι.Δεν είδα κανένα να βγει και να του πει μην κανεις λαλακιες στο δρομο.Ούτε κάποιον mod να του απαγορεύσει να το ανεβασει.Και τωρα πεσατε να τον φατε?Τωρα θυμηθήκατε?Ξεχωριστό ποστ είχε ανοίξει ο ανθρωπος!Τι βιντεάκι περιμένατε?0-130 στην εθνική και αναβαση με το όριο ταχύτητας?Και μην ακουσω ότι πηγαινε χαροτικά πανω στο βουνό!

Ενδεχομένως τις αναφορές για προετοιμασία του βίντεο να μην τις είχαν δει οι Mods (εγώ σίγουρα δεν το είχα δει για τους λόγους που προανέφερα). Δεν είναι ότι βαράμε τον Τσολιά, απλά κάναμε μια αναφορά πως δεν θέλουμε να βλέπουμε βίντεο στα οποία είναι φως φανάρι πως κινδυνεύουν και ζωές τρίτων.

Τέλος σύμφωνα και με τους όρους χρήσης:

Γενικά τα μηνύματα απαγορεύεται να περιέχουν σημεία που μπορούν να εκθέσουν τον «δικτυακό τόπο» και τα μέλη αυτού καθώς επίσης και να οδηγούν σε πράξεις αξιόποινες ή αντίθετες προς την ελληνική και ευρωπαϊκή νομοθεσία και των διεθνών συμβάσεων

Οπότε από την στιγμή που μιλάμε για παράνομη και αξιόποινη πράξη, πιστεύω πως απλά εφαρμόζουμε τους όρους χρήσης.

Συμφωνω απολυτα με καθε τι που ειπε ο μαριος ρ και στα 2 θεματα τοσο με το ραλλυ οσο και με το περιβοητο βιντεακι που ειδα και εγω ..

Υποκρισια και ολο λογια για κατι που θελατε και παρακαλουσατε πολλοι απο εδω μεσα

Όπως απάντησα και στον Marios_R πιστεύω σε καλύπτω και εσένα, όσοι επιθυμούν να βλέπουν βίντεο, φωτογραφίες κ.α. από υλικό που εκθέτει τόσο το VWClub όσο και τα μέλη του, μπορούν να χρησιμοποιήσουν άλλες μεθόδους και όχι τις δημόσιες συζητήσεις μας.

Μπραβο αγορι μου......πες τα....δε μπορω να διαβαζω αλλο πια τοσους διθενισμους....αμαν πια.... +100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

το φαγανε το παλικαρι...ενταξει οκ πρεπι ολοι μας να προσεχουμε αλλα ξαφνικα γιναμε ολοι πατερ φαμιλιες...και απολυτα νομοταγεις...?κανενας μας δεν εχει "ξεκινησει" σε φαναρι...?προσεραση σε διπλη...?τσιτα στη στροφη...?ή μηπως ολοι μας σταματαμε στο πορτοκαλι...?ειμαι σιγουρος πως κανενας απο ολους αυτους που τον κραζουν δεν τηρει επ ακριβως το κοκ.....γι αυτο λοιπον να χαρειτε ρε παιδια αφηστε τα δηθεν...ειναι πολυ πιο ασχημο απ οτι φαινεται....

Βλέπε τις προηγούμενες απαντήσεις... και προσωπικά δεν τον κράζω και τηρώ και τον Κ.Ο.Κ. :thumbsup:

Συμφωνώ απόλυτα. Επίσης δεν λέω μακρυά από τη δική μου οικογένεια οι μ@λ@κες οδηγοί... λέω ΜΑΚΡΥΑ από ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, αλλά και από όλες τις οικογένειες ΌΛΟΝΩΝ. Αυτό σχετικά με προηγούμενο ποστ που αναφέρθηκε κάτι σχετικό και δεν μπορούσα να μην μιλήσω όταν το διάβασα... μου προκάλεσε μεγάλη λύπη.

Οπότε όταν λέμε πάντα μακριά από κακοτυχίες, σημασία έχει να μην παίζουμε με την τύχη μας αλλά και με την τύχη των άλλων.

οι ιδιοι ηπατε οτι την "τρελα" σας δεν μπορητε να την κουμανταρετε. αυτο κι αν ειναι ληπηρο....

αν δεν μπορητε λοιπον να το κοψετε μακρια απο μενα. οσο κι αν λυπαστε. αυτο δε σημαινει οτι θα πρεπει απαρετητα να την πληρωσει καποιος αλλος. λαθος συμπερασμα. ο καθενας να πληρωνει για τις πραξεις του και μονοαυτος. δυσκολο ομως να γινει αυτο σε ενα δημοσιο δρομο.

Μαζί σου Passater επίσης αν σου είναι εύκολο εγκατέστησε έναν ορθογράφο -χωρίς παρεξήγηση- για να σου κάνει αυτόματα διόρθωση σε κάποιες λέξεις που είναι λίγο λάθος :whistling: Φιλικά πάντα ε!

Οκκκ....εμείς δεν μπορούμε να διαχειριστούμε την τρέλα μας...(κάτι που φυσικά δεν ισχύει) Σοβαροί οικογενειάρχες όμως γιατί μόλις με δουν στο δρόμο γίνονται κολλιτσίδα στο αμάξι και λυσάνεεεε να προσπεράσουν...τη στιγμή που πήγαιναν στη δεξιά λωρίδα σαν κότες? τους νεαρούς τους δικαιολογώ... αυτοί όμως μερικές φορές με γυναίκα και παιδιά μέσα τι θέλουν να αποδείξουν άραγε.....????οεοεοεοεο. Σίγουρα μετά έχουν να σχολιάζουν για όλα τα κολόπαιδα που τρέχουν σαν τρελά στους δρόμους και σκοτώνουν κόσμο. :roadrage: Τα συμπεράσματα δικά σας... Η υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο και δε θέλω να επεκταθώ άλλο γιατί είμαι η μόνη γυναίκα εδώ και αν μιλήσω παραπάνω θα πέσετε όλοι μαζί να με φάτε... :lol::ike:

Η συμβουλή που έδωσα για σεβασμό απέναντι στην ταχύτητα στο 1ο quote που κάνω, ισχύει για όλους.

Αν και αυτό το παράδειγμα που γράφεις, δεν κατάλαβα που κολλάει, δηλαδή πως λειτουργείτε ορισμένοι; Με το σκεπτικό του "αφού τρέχει ο "μπάρμπας" θα τρέξω και εγώ!" ???? Δεν θέλω να πιστεύω πως ισχύει αυτό που κατάλαβα...

Τσολια μου αγορι μου τι φταις εσυ...?εισαι καλα...?ισα ισα....εσυ εφτιαξες κατι με κοπο για ολους εμας που το περιμενουμε αλλα για ολους εμας που το εχουμε για να χαρουμε το πολακι μας....δε φταις εσυ....ας τελειωσουμε το θεμα αλλα μη ριχνουμε και ευθυνες ετσι....τι ειναι αυτα....?αρε τσολια μια καλη πηγες να κανεις κι εσυ....στο κατω κατω της γραφης κανεις δε βαρεσε κανενα να το δει....

Δεν είναι το ποιος φταίει και ποιος όχι, σημασία έχει να καταλάβουμε όλοι μας τα όσα λέμε με διαφορετικά λόγια ο κάθε ένας από εμάς τους "γκρινιάρηδες". Ότι η ταχύτητα θέλει σεβασμό, πως καλύτερα να κλείνει όποιος θέλει μία πίστα και να πηγαίνει να λιώνει το αμάξι του εκεί και με ασφάλεια και φυσικά να μην ενθαρρύνει και τους άλλους να προβαίνουν σε παράνομες πράξεις.

Σε φορουμ σε σχεση με αυτοκινητα ειστε...και οχι απλα αυτοκινητα αλλα με γρηγορα αυτοκινητα!Η vw πλεον "μαμα" αυτοκινητα τα βγαζει 200 και 265 αλογα και με ενα προγραμμα πανε αλλου!Αν ειναι ετσι κλειστε ολα τα τοπικ και αφηστε μονο αυτα που θα λεμε καλοριζικο-καλοταξιδο-τοπικ με φωτογραφιες και τοπικ με προβληματα!Οι υπολοιποι σε αλλο φορουμ με κοντρες παμε γιατι ειμαστε αθεοφοβοι-αλητες-αχρηστοι που εκθετουμε εμας και αλλους σε δημοσιο κινδυνο!Ορισμενοι εχουν μπερδεψει τα φορουμ αυτοκινησης με http://greekcook.gr/... Το να γυρνανε πλεον και οι admin στα καλα καθουμενα επειδει ενας πεταχτηκε και ειπε οτι θιχτηκε απο ενα βιντεο μετα απο 7 χρονια λειτουργιας του φορουμ και να λενε οτι δεν θα ξαναμπει βιντεο κτλπ με κοντρες,0-100 κτλπ το βρισκω βλακεια!Το να μπουν ενδιαμεσα να παρουν θεση και να ηρεμησουν τα πνευματα ειναι σωστο...Εχετε μπει σε αλλα φορουμ του εξωτερικου?Εχετε δει αναλογη συμπεριφορα?Πρεπει να κλεισετε και τα τοπικ με το τι προγραμμα να βαλω κτλπ γιατι οποιος βαλει μετα τρεχει περρισοτερο,εχει καλυτερες ρεπριζ κτλπ...Ελεος δηλαδη..

Υ.Γ δεν εχω κανενα προβλημα με τους admin,το site κτλπ και δεν εχω σκοπο να δημιουργησω προβλημα και θεωρω οτι δεν το εχω κανει ποτε απλα αναφερω την αποψη μου!Νικος :whistling::thumbsup:

Τόσο η σελίδα του VWClub όσο και η επίσημη Λέσχη, δεν έχουν να κάνουν με βελτιωμένα αυτοκίνητα... ας μην ξεχνιόμαστε πως όταν ξεκίνησα το VWClub είχα ένα Polo 6N 1050cc με 50 άλογα... Το VWClub έχει να κάνει με την δημιουργία μιας βάσης δεδομένων και πληροφοριών για τα αυτοκίνητα της VW και φυσικά για τις όποιες εμπειρίες των μελών από τα αυτοκίνητα αυτά. Αν ο καημός ορισμένων μελών είναι μόνο το λιώσιμο των αυτοκινήτων τους και ειδικότερα οι κόντρες και οι αναβάσεις και να πηγαίνουν τάπα μέρα μεσημέρι σε δρόμους πυκνής κυκλοφορίας... ε τότε για αυτού όντως το VWClub δεν είναι το "σπίτι" που ψάχνουν. Δόξα τω Θεώ υπάρχουν σελίδες/forums που ασχολούνται καθαρά με αυτό το κομμάτι οπότε μπορούν να γράφουν εκεί αποκλειστικά και μόνο για αυτό.

Πεστα Νικο,το εδεσε σχοινι κορδονι ο αλλος οτι θα προκληθει ατυχημα.μονο ετσι γινονται τα ατυχηματα?εχω ξενερωσει με το ολο θεμα.στο τοπικ με τα βελτιωμενα αυτοκινητα μελων υπαρχουν ΧΙΛΙΑΔΕΣ αλογα που κυκλοφορουν και οπλοφορουν,τα κατηγορησε κανεις τοσα χρονια η ακουστηκε οτιδηποτε?ανεβασε ενα βιντεο ο χριστιανος και τον σταυρωσε ο τυπας.

Πιστεύω πως όοοολες οι προηγούμενες απαντήσεις μου να σε καλύπτουν και εσένα.

Τέλος, όπως πολύ σωστά είπε και ο Παγουρίστας, ας σταματήσουμε πλέον με τα off topic γιατί το σκίσαμε το θέμα.

Οτιδήποτε άλλο θέλετε στείλτε μου π.μ.

Το θέμα αυτό θα καθαριστεί μετά από 48 ώρες.

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου Passater επίσης αν σου είναι εύκολο εγκατέστησε έναν ορθογράφο -χωρίς παρεξήγηση- για να σου κάνει αυτόματα διόρθωση σε κάποιες λέξεις που είναι λίγο λάθος :thumbsup: Φιλικά πάντα ε!

Σε ευχαριστω πολυ για τη συμβουλη.

το επιπεδο ορθογραφιας μου δε θα ελεγα οτι ειναι κακο, απλως η επαφη μου με τη γραφη μεσω πληκτρολογιου ειναι συντομη και με δυσκολευει. οσο περνανε τα χρονια τοσο πιο δυσκολα μαθαινει κανεις.

παρολ΄αυτα κατανοητη η παρατηρηση σου και δεκτη η συμβουλη. θα φροντισω να διορθωθει το φαινομενο.

μακαρι να ειμαι ο μονος ανορθογραφος στο φορουμ σας και μακαρι η ανορθογραφια να ειναι το μονο προβλημα που αντιμετωπιζετε ως διαχειριστικη ομαδα.

φιλικα....εννοειται και...βοηθησες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Οσοι ειναι κατοχοι GTI με ποσα χλμ. το παραλαβατε απο την αντιπροσωπια...???

Εμενα εγραφε 9,3 χλμ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα και ρωτησα για υγραεριο συγκεκριμενα για το πολακι μας το gti.....καθολου ενθαρυντικα τα πραγματα....

υγραεριο?????? πριν καν το παρεις επρεπε να ξερεις οτι θα πληρωνεις την βενζινη 2 ευρω το λιτρο...και τωρα σκεφτεσαι την οικονομια????

Link to comment
Share on other sites

καλα μιλατε κιολας..στα νησια η α100αρα ειανι 1.90 και στην αθηνα ειναι 1.65 καπου.εκει για aegean....αυτες ειναι φτηνες μπροστα σε αυτα που βαζουμε στα νησια...και υπαρχουν πολυ φτηνες βενζινες στα συνορα πλεον.τυχεροι οι θεσσαλονικοις...βουλγαρια ζητω!! υαπρχει και αλλη λυση 95αρα εκο με προσθετο αλλα φτανει να το βρειτε το προσθετο φτην ακαπου ωστε να συμφερει καντε τα μαθηματικα...

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγες μερες το βαζω υφραεριο ειδη εχει ερθει το κιτ και μεχρι τελη φεβρουαριου ισως ειναι το πρωτο με γκαζι. με 0,76 το λιτρο λεμε. ακυνδινο και φθηνο και τερμα τα γκαζια μετα.

Edited by GIANNIS75
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.