Jump to content
ACE2007

Golf 5/6 1.4 Tsi - Το Καλύτερο Κιτ Εισαγωγής

Ποια είναι η καλύτερη εισαγωγή για τα TSI?  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

pants επειδη κ εγω ειμαι σε αναζητηση αν βρεισ κατι καλο στην πολη μας ενημερωσε να παρω κ εγω.

εγω για την ωρα ειμαι με φιλτρο KN αλλα θελω να παρω κ τον ηχο..

Link to comment
Share on other sites

pants επειδη κ εγω ειμαι σε αναζητηση αν βρεισ κατι καλο στην πολη μας ενημερωσε να παρω κ εγω.

εγω για την ωρα ειμαι με φιλτρο KN αλλα θελω να παρω κ τον ηχο..

Αυριο παω να βαλω φιλτρο ελευθερας σιμοτα. Για τα κιτακια που κιταω ξεφεγουν πολυ στην τιμη και δεν ειμαι για τοσο λευτα σε κιτ. Προτιμω να τα κρατισω και να βαλω καπια στιγμη προγραμματακι και μετα βλεπουμε......

Link to comment
Share on other sites

μην βαλεις ελευθερας για να πεις οτι εβαλες απλα κατι! αφου ψαχνεσαι και για προγραμμα! και θες να το βελτιωσεις μετα θα το βγαλεις το ελευθερας.. τζαμπα τα λεφτα..

βλεπω παρα πολλα παιδια και κανουν το ιδιο.. βαλε απο την αρχη μια εισαγωγη με χοανουλα πανω και εισαι κομπλε...

και σιγα σιγα το προγραμμα μη βιαζεσαι... το πανελακι δεν θα σου δωσει απολυτως τιποτα.. οχι πως με την εισαγωγη θα δεις ΤΗ διαφορα.. αλλα καλυτερα θα ναι.. :ermm: γνωμη μου

Link to comment
Share on other sites

γνώμη μου , αν καποιος δεν αποζητά και το τελευταίο άλογο απο το 1.4 κινητήρα, κανοντάς το φπε, ic κτλ κτλ..

και εχει ενα μέτρο και δεν γλυκαθει απο το γκάζι και χώνει λεφτά, ας περιοριστεί σε ενα φιλτράκι στον παπά και ενα πρόγραμμα.

Απο εκει και περα δεν ειναι value for money.

Εγώ εχω εισαγωγη όσο το δυνατόν πιο ελεύθερη, και δυστυχώς, το αυτοκίνητο καίει παραπάνω απο οτι με το μαμα φιλτροκούτι..

επίσης ο θόρυβος , θα αυξηθεί πολύ, και να σας πώ και την αμαρτία μου, δεν ειναι κανενας τρελός που σε "φτιαχνει"..

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος οταν δοκιμασα την εισαγωγη ο ηχος που εβγαζε η μαμα σκαστρα ηταν φανταστικος και εδωσε στα ψηλα, χθες σε ενα ανοιγμα που εγινε αναμεσα στο δικο μου που φοραει προγραμμα Revo cat bacκ απο gti και φιλτρο KN και το αλλο golf ειχε τα ιδια πραγματα αλλα αντι για φιλτρο ειχε βαρελακι της forge απο εκκινηση μεχρι τριτες ημουν μισο αυτοκινητο μπροστα αλλα στα κοκκινα της τριτης και μετα αρχισε να με φτανει κ μετα με περασε σχετικα ανετα. τωρα παω για εισαγωγη της apr, κανονιστε κανενα group buy.. :)

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος οταν δοκιμασα την εισαγωγη ο ηχος που εβγαζε η μαμα σκαστρα ηταν φανταστικος και εδωσε στα ψηλα, χθες σε ενα ανοιγμα που εγινε αναμεσα στο δικο μου που φοραει προγραμμα Revo cat bacκ απο gti και φιλτρο KN και το αλλο golf ειχε τα ιδια πραγματα αλλα αντι για φιλτρο ειχε βαρελακι της forge απο εκκινηση μεχρι τριτες ημουν μισο αυτοκινητο μπροστα αλλα στα κοκκινα της τριτης και μετα αρχισε να με φτανει κ μετα με περασε σχετικα ανετα. τωρα παω για εισαγωγη της apr, κανονιστε κανενα group buy.. :sword:

+10000 και εγω ειμαι μεσα για group buy apr..

Link to comment
Share on other sites

+10000 και εγω ειμαι μεσα για group buy apr..

δεν ξερω αν θα μας γινει κατι καλυτερο σε τιμη αλλα ενδιαφέρομαι κ εγω για group buy APR!

τιμη σημερα σκουπας apr 350e

αν μαζευτουμε πανω απο 5ατομα -15% κ ίσως κατι καλυτερο απο κοντα...αυτα!

Edited by FANIS-TSI-
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν θα μας γινει κατι καλυτερο σε τιμη αλλα ενδιαφέρομαι κ εγω για group buy APR!

τιμη σημερα σκουπας apr 350e

αν μαζευτουμε πανω απο 5ατομα -15% κ ίσως κατι καλυτερο απο κοντα...αυτα!

ανοιχθηκε και το εν λογω θεμα στην ενοτητα group buys.. οσοι πιστοι προσελθετε για να βγαλουμε μια ακρη και να παρουμε και καμια τιμη της προκοπης. :thumbsu::roadrage:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας τίποτα για την AMSOIL? Μου λέει ενας γνωστός για αυτό. Το έχει κανένας?

AMSOIL? για κανα λαδακι μπορει...για εισαγωγες δν βγαζει,μαλλον θα μπερδευτηκες ;)

Link to comment
Share on other sites

Injen δεν ειναι η amsoil?

Η Injen έχει ένα πακέτο μαζί με φίλτρο Amsoil. Είμαι μεταξύ pipercross και Amsoil. Για πάνελ μιλάω. Τώρα αν κάτσει κατι μεγαλύτερο θα δούμε.

Αλλά για την Amsoil εκτός απο τα λάδια που όλοι ξέρουμε έχει και φίλτρα που με βάση

είναι εντυπωσιακά. Airflow σαν π.χ. K&N και φιτράρισμα σαν καλό χάρτινο.

Και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Σκεφτομαι για πανελακι στο Gt μου.Εχω δει της KN και της Pipercross το ενα ειναι με λαδι το αλλο ειναι τυπου foam.Ποιο μου προτεινετε και γτ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Σκεφτομαι για πανελακι στο Gt μου.Εχω δει της KN και της Pipercross το ενα ειναι με λαδι το αλλο ειναι τυπου foam.Ποιο μου προτεινετε και γτ?

εγω επελεξα pipercross γιατι θεωρώ τα foam πολυ πιο ασφαλη για τους αισθητηρες (map) λόγω ακριβώς της απουσίας λαδιού. Οσων αφορα την αποτελεσματικότητα στο φιλτράρισμα δες στην σελίδα 10 του θέματος ενα βιντεάκι...

Link to comment
Share on other sites

εγω επελεξα pipercross γιατι θεωρώ τα foam πολυ πιο ασφαλη για τους αισθητηρες (map) λόγω ακριβώς της απουσίας λαδιού. Οσων αφορα την αποτελεσματικότητα στο φιλτράρισμα δες στην σελίδα 10 του θέματος ενα βιντεάκι...

Τραβαει ομως το ιδιο αερα οπως τα αλλα η λιγοτερο? εχω ακουσει οτι μπορει απο το σφουγγαρι να φυγουνε κομματακια και να τα ρουφηξει..ισχυει? ειδες διαφορα εσυ προσωπικα σε ηχο/αποδοση?

Link to comment
Share on other sites

εγω επελεξα pipercross γιατι θεωρώ τα foam πολυ πιο ασφαλη για τους αισθητηρες (map) λόγω ακριβώς της απουσίας λαδιού. Οσων αφορα την αποτελεσματικότητα στο φιλτράρισμα δες στην σελίδα 10 του θέματος ενα βιντεάκι...

επειδη μιλησες για map.οχι ο TSI δεν εχει μαφ

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα μια χοανη itg με αλουμηνιου σωληνα σε σιροκο 1.4tsi ,μεταξυ 900-1100στροφων κανει εναν μεταλικο θορυβο κατι σαν κουδουνισμα (με πατημενο συμπλεκτη..μετα τις 1100 στρωνει..μου ειπαν οτι ειναι απο τον κομπρεσορα αλλα γιατι κανει ετσι?? οσοι εχετε χοανη κανει ετσι? οτι εισαγωγη κ αν βαλουμε θα κανει ετσι δηλαδη? αμα βγαλω την αλουμινενια σωληνα κ βαλω πλαστικια η βαλω καρμπονιο η κατι αλλο τελος παντων θα κανει αυτο το κουδυνισμα???

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα μια χοανη itg με αλουμηνιου σωληνα σε σιροκο 1.4tsi ,μεταξυ 900-1100στροφων κανει εναν μεταλικο θορυβο κατι σαν κουδουνισμα (με πατημενο συμπλεκτη..μετα τις 1100 στρωνει..μου ειπαν οτι ειναι απο τον κομπρεσορα αλλα γιατι κανει ετσι?? οσοι εχετε χοανη κανει ετσι? οτι εισαγωγη κ αν βαλουμε θα κανει ετσι δηλαδη? αμα βγαλω την αλουμινενια σωληνα κ βαλω πλαστικια η βαλω καρμπονιο η κατι αλλο τελος παντων θα κανει αυτο το κουδυνισμα???

φίλε κάτι άλλο πρεπει να συμβαίνει με τον σωλήνα σου ή με την χοανη σου ,για βάλε καμια φωτο -

εγώ έχω αλλαξει 3 χοανες σε carbon ,αλλα και αλουμινενιο σωλήνα

και δεν ακουγεται τιποτα απο αυτο που περιγράφεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.