Jump to content
playmaker

Ic S3

Recommended Posts

Ερώτηση. Στο cupra tfsi που έγιναν οι μετρήσεις, έχει το μαμά intercooler του πίσω από το ψυγείο του aircodition;

νικολακι ναι νομιζω!εννοειτε πως το κουλερ βοη8αει αλλα το εχουμε ξαναπει...δεν δινει δυναμη απλα αντοχη στα πολλα πατηματα!αν δεν κανω λαθος στο ροκο κλαμπ το ειχαν δοκιμασει κ σε κρυα κατασταση ειχαν μικρη διαφορα οταν ομως ξαναπαταγαν πολλες φορες το μαμα τα εφτυνε.σ3 δεν εχει λαγκ το φορανε ολοι!!!

Link to comment
Share on other sites

πάντως εμένα με την αλλαγή του i/c από μαμα σε s3 πάνω στο ίδιο δυναμόμετρο έδειξε 5 άλογα παραπάνω-

η μία μέτρηση με την άλλη έγινε σε διαφορα 1,5 μηνα με τις ίδιες εξωτερικές θερμοκρασίες και μάλιστα στην

δευτερη μετρηση είχε και περισσότερο ζέστη - οι μοναδικές αλλαγές στο αυτοκινητο ήταν το

i/c και μια μεγαλύτερη χοάνη -

όσο για τα πατήματα καμία σχεση με το μαμα το οποιο πηγαινε 50 βαθμους απο το δευτερο πάτημα με εξωτερικη 24

ενω με το s3 κραταγε 35 βαθμους και στο δευτερο πάτημα με εξωτερικη 25-

από τις καλυτες αλλαγές που έχω κάνει στο αυτικίνητο -δουλευει πολύ πιο άνετα:goodjob:

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι το S3, ΑΛΛΑ ψάξτε το S3 με τα αλουμινένια πλαϊνά. Αυτό που δίνουν τώρα "φτηνότερα" είναι με πλαστικά πλαϊνά.

Από μια χρονολογία και μετά άλλαξε στο S3 :goodjob:

Link to comment
Share on other sites

Ναι με τα μεταλλικά πλαινά καπάκια (όπως έγραψα και πιο πάνω) αξίζει να βάλεις :w00t:

εννοείται με τα μεταλικα πλαινα -κωδικός 1Κ0 145 803 P :w00t:

Link to comment
Share on other sites

οταν μπει μπορει να δουλεψει παραληλα με το μαμισιο?

Μα το S3 ic μπαίνει ακριβώς στην θέση του μαμίσιου ic..

Link to comment
Share on other sites

παιδια τις καλημερες μου

μια ερωτηση αν και ηλιθια...

τα πλαστικα trims (πανω και κατω) απο το s3 i/c αφαιρούνται κατα την τοποθετηση η παραμενουν επανω στο i/c?

thnx

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν αφαίρεσα τίποτα απο το S3 ic όταν το τοποθέτησα..

Νομίζω πως είναι κάτι σαν αεροπαγίδες ίσως για να περνάει όλος

ο αέρας από το ψυγείο;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν αφαίρεσα τίποτα απο το S3 ic όταν το τοποθέτησα..

Νομίζω πως είναι κάτι σαν αεροπαγίδες ίσως για να περνάει όλος

ο αέρας από το ψυγείο;

+1

κουμπωτο μπαινει και εφαρμοζει τελεια... αν και η γνωμη μου μετα απο 3+ χρονια χρησης με ic s3 για το π...ς ειναι δεν κανει τπτ...!!!

Link to comment
Share on other sites

+1

κουμπωτο μπαινει και εφαρμοζει τελεια... αν και η γνωμη μου μετα απο 3+ χρονια χρησης με ic s3 για το π...ς ειναι δεν κανει τπτ...!!!

τι επρεπε να κανει?που δεν εκανε?

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ξερει καποιος τις διαστασεις του twincooler της forge?επισης αν καταργηθει το μαμα ιντερκουλερ τι διαστασεις πρεπει να εχει ενα aftermarket για τοποθετηση στη μετωπη?για tsi μιλαω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.