Jump to content
billaros

Επαθα Πλακα!%*!

Recommended Posts

Ναι είναι το νέο gadgetάκι της VW. Καλό δε λέω, αλλά νομίζω το κόστος είναι απαγορευτικό αυτή τη στιγμή. Αν κάποια στιγμή με την εξέλιξη έρθει η ώρα που θα κοστίζει όσο έχουν οι απλοί αισθητήρες παρκαρίσματος, καλό θα είναι. Μέχρι τότε προτιμώ να το παρκάρω μόνος μου!

Link to comment
Share on other sites

Γνωστο αλλα πρεπει να αλλάζεις ταχύτητες και να πατας το γκαζι, με λιγα λογια μονο το τιμονι στρίβει μονο του. Για μενα ειναι ενα Gadgetακι που δεν αξιζει.

Μονο αν θελεις να ρίξεις καμια γκόμενα! ισως τοτε να αξίζει τα χρηματα που θα δώσεις :)

Link to comment
Share on other sites

περιττο,βαρετο,ανουσιο και μη λειτουργικο.απαιτει πολυ χωρο ελευθερο μπρος και πισω για να παρκαρει(τουλαχιστον 1,5 μετρο).που θα βρεις τοσο χωρο στις συνοικιες τις Αθηνας(τουλαχιστον)!εδω σφαζομαστε για μερικα εκατοστα...

για Αγγλιες,Αμερικες που οι δρομοι ειναι αεροδρομια ειναι οτι πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

δειτε αυτο αξιζει...δεν το εχω δει ποτε να δουλευει και αναρωτιεμε αν κανεις απο το φορουμ εχει δει κατι παροιμοιο.!!

Εγώ στο Golf μου έχω βάλει αισθητήρες στον εμπρός προφυλακτήρα και το έχει αυτό το σύστημα σε συνδυασμό με τους αισθητήρες, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη... :) . Ξέρω να παρκάρω βλέπετε :clapping:

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

το εβαλε ο πατερας μου σε ενα tiguan που πγρε για την μητρια μου και πραγματικα εχει πολυ πλακα...απλα το θεμα ειναι οτι ενω το εβαλα 2-3 φορες μετα το βαρεθηκα και μου εσπασε και λιγο τα νευρα γιατι αφηνει πολυ κενο απο το πεζοδρομιο... :good:

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα εντυπωσιακο αλλα θελει πολυ χωρο να το κάνει μονο του απο οτι ξερω....οποτε καλυτερα μόνος ή καλυτερα με αισθητηρες παρκαρισματος να το βάζουμε σε αποσταση εκατοστων!!! :good:

Link to comment
Share on other sites

new_lol.gif

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

new_lol.gif

Τι άλλο θα δούμε σε αυτόν τον κόσμο.

Μερικοί άνθρωποι έχουν ξεπεράσει ακόμη και τους Έλληνες σε πατέντες! :good:

Link to comment
Share on other sites

και ρωταω εγω τωρα με το μικρο μου καχυποπτο ελληνικο μυαλο: κι αν ξαφνικα χαλασει και αρχισει τα μπαμ μπουμ μπρος πισω? :):D

Link to comment
Share on other sites

και ρωταω εγω τωρα με το μικρο μου καχυποπτο ελληνικο μυαλο: κι αν ξαφνικα χαλασει και αρχισει τα μπαμ μπουμ μπρος πισω? :drinks::thumbsup:

αστα να πανε.

και ενας φιλος μου δεν αλλαζει το αμαξακι του ασχετα αν ειναι 20 ετων γιατι φοβαται πως τα καινουργια αμαξια με τοσα συστηματα θα χαλανε κ θα πληρωνει. δεν θελει ABS γιατι αν χαλασει αστα να πανε.

ηλεκτρικα παραθυρα λεει με τιποτα γιατι αν ξεχαστει και πιαστει το χερι του;

κλιματισμος φυσικα οχι γιατι προκαλει ψυξη

ζαντες αλουμινιου οχι γιατι αν στραβωσουν;

Link to comment
Share on other sites

Πές του καλύτερα να μή σηκώνεται απο το κρεββάτι του το πρωί γιατί άν σκοντάψει και πέσει?????

new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

Αν πέσει και σκοντάψει μετά τα service είναι πανάκριβα! :rolleyes:

Edited by midkin
Link to comment
Share on other sites

το συστημα αυτο ειναι πολυ εντυπωσιακο, πρωτα βγηκε στο touran πριν περιπου 2 χρονια και πλεον ειναι αρκετα εξελιγμενο , απαιτωντας 1.10μ παραπανω απο το μηκος του αυτοκινητου, ενω μπορει να παρκαρει και πανω σε πεζοδρομιο.Επισης πλεον εχει την δυνατοτητα πολλων μανουβρων (εμπρος πισω) μεχρι να μπει καταλληλα στην θεση..

Σε Tiguan θεωρω οτι ειναι "must" κυριως λογω τιμης (381€) στην οποια περιλαμβανονται και εμπρος πισω αισθητηρες.

Σε Passat ειναι πλεον στανταρ μαζι με RCD510.

Link to comment
Share on other sites

το συστημα αυτο ειναι πολυ εντυπωσιακο, πρωτα βγηκε στο touran πριν περιπου 2 χρονια και πλεον ειναι αρκετα εξελιγμενο , απαιτωντας 1.10μ παραπανω απο το μηκος του αυτοκινητου, ενω μπορει να παρκαρει και πανω σε πεζοδρομιο.Επισης πλεον εχει την δυνατοτητα πολλων μανουβρων (εμπρος πισω) μεχρι να μπει καταλληλα στην θεση..

Σε Tiguan θεωρω οτι ειναι "must" κυριως λογω τιμης (381€) στην οποια περιλαμβανονται και εμπρος πισω αισθητηρες.

Σε Passat ειναι πλεον στανταρ μαζι με RCD510.

πρωτοβγηκε σε golf πριν 4 χρονια

ειναι απαραιτητο να το βαλετε εσεις για να μην με χτυπατε.

παντελως αχρηστο για εναν κατοχο αυτοκινητου καθως αν ξερεις να παρκαρεις δεν το χρειαζεσαι .

αλλα χρησιμο να το εχουν οι αλλοι για να μην χτυπανε ....εσενα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.