Jump to content
brera

Alfa Romeo Giulietta

Recommended Posts

Αλλο 1 αποτυχημενο εμφανισικα προσωπικα μοντελο που συνεχιζει την ασχημια του mito ....Τι να πω τις πωλησεις δεν τις κοιτουν καθολου ?

Μαλλον δεν τους νοιαζει closedeyes.gif

Βεβαια και σε καποιος αρεσει ....

Link to comment
Share on other sites

Αλλο 1 αποτυχημενο εμφανισικα προσωπικα μοντελο που συνεχιζει την ασχημια του mito ....Τι να πω τις πωλησεις δεν τις κοιτουν καθολου ?

Μαλλον δεν τους νοιαζει closedeyes.gif

Βεβαια και σε καποιος αρεσει ....

Μια χαρά σχεδίαση έχει το αυτοκίνητο.

Η ΜΙΤΟ άσχημη;Ποιο σου αρέσει περισσότερο από την κατηγορία της. Το POLO μήπως;Και οιπωλήσεις της μια χαρά πάνε για το μέγεθος της εταιρείας και τις μέχρι πρότινος πωλήσεις.

Εγώ πολύ θα ήθελα να έβλεπα ένα golf VII που να ξεφεύγει από την πεπατημένη της VW και να μην μοιάζει με facelift της προηγούμενης γενιάς.Ακόμα και το νέο POLO μοιάζει με μικρότερο GOLF.Το' χω ξαναγράψει. Λείπει η φαντασία από τους σχεδιαστές της VW και η τόλμη από τη διοίκηση.

Στην ΑΛΦΑ ΡΟΜΕΟ αντίθετα περισεύουν. Οι πωλήσεις μέχρι στιγμής δικαίωσαν τους πρώτους της VW. Αλλά αυτό δεν οφείλεταιστο design αλλά στο συμολικό πακέτο που κάθε φορά προσφέρουν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά σχεδίαση έχει το αυτοκίνητο.

Η ΜΙΤΟ άσχημη;Ποιο σου αρέσει περισσότερο από την κατηγορία της. Το POLO μήπως;Και οιπωλήσεις της μια χαρά πάνε για το μέγεθος της εταιρείας και τις μέχρι πρότινος πωλήσεις.

Εγώ πολύ θα ήθελα να έβλεπα ένα golf VII που να ξεφεύγει από την πεπατημένη της VW και να μην μοιάζει με facelift της προηγούμενης γενιάς.Ακόμα και το νέο POLO μοιάζει με μικρότερο GOLF.Το' χω ξαναγράψει. Λείπει η φαντασία από τους σχεδιαστές της VW και η τόλμη από τη διοίκηση.

Στην ΑΛΦΑ ΡΟΜΕΟ αντίθετα περισεύουν. Οι πωλήσεις μέχρι στιγμής δικαίωσαν τους πρώτους της VW. Αλλά αυτό δεν οφείλεταιστο design αλλά στο συμολικό πακέτο που κάθε φορά προσφέρουν.

Ξερεις τι λεει ο κοσμος ?

Ομαδα που κερδιζει δεν αλλαζει αρα και προιον που παλαει τρελα δεν το αλλαζεις πατοκορφα..

Η μαχη του marketing ακουει και υπακουει μοναχα την τσεπη ...Αυτα για την vw

Τωρα εσυ πες μου συγκεκριμενα για την κλανια που ακουει στο ονομα megane το 1 με το αλλο μοντελο ειναι τελειως διαφορετικα σχεδιαστικα με περιπτωσεις που δεν μπορεις να καταλαβεις οτι εχει συνδεση με παλαιοτερα μοντελα ..Ε μην το παρακανουμε και τοσο με την φαντασια ....

Καλα ας το δουμε πως θα ειναι και αυτη η alfa ζωντανη και μετα μιλαμε ξανα mf_tshirt.gif

Link to comment
Share on other sites

Αλλο 1 αποτυχημενο εμφανισικα προσωπικα μοντελο που συνεχιζει την ασχημια του mito ....Τι να πω τις πωλησεις δεν τις κοιτουν καθολου ?

Μαλλον δεν τους νοιαζει closedeyes.gif

Βεβαια και σε καποιος αρεσει ....

+1000

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσει από μπροστά (όπως και η ΜΙΤΟ επίσης). Το πίσω μέρος καθώς και οι γραμμές στο πλάι, είναι μιά χαρά.

Για το εσωτερικό δεν γίνεται λόγος μιάς και η συγκεκριμένη φωτογραφία δεν βοηθά για συμπεράσματα.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει μπει κι έχει οδηγήσει ιταλικά αυτοκίνητα, μπορεί να φανταστεί πώς θα είναι το εσωτερικό...

Ακριβώς όπως ήταν πριν 20 χρόνια τα dedra, αργότερα το Lybra αλλά και τα 145, 146..

Μόνο που εκείνα ενσωμάτωναν σχεδιασμούς και κονσόλες που συναντάμε σήμερα σε όλα τα

αυτοκίνητα. οπότε τα σημερινά θα είναι ελαφρώς πιο μπροστά!

Τώρα για την ασχήμια...Γούστα είναι αυτά. ¶σχημη Alfa όμως είναι δύσκολο να βρείς.

Πες ό,τι΄άλλο κακό θέλεις, αλλά από σχεδίαση, τα έσπαγαν, τα σπάνε και (ελπίζω) θα τα σπάνε..

Link to comment
Share on other sites

Δείτε και το εσωτερικό http://www.alfisti.gr/forum/showthread.php?t=10478&page=755

και άλλες εδώ http://www.alfisti.gr/forum/showthread.php?t=10478&page=753

Edited by PERIS
Link to comment
Share on other sites

Οτι και να λεμε παιδια ο Ιταλος το εχει το design και το συναισθημα....Αν τα Ιταλικα ειχαν design γερμανου η ιαπωνα + τα προβληματα που βγαζουν θα ειχαν πιασει πατο...Αντιθετα υπαρχουν ανθρωποι οι οποιοι αγαπανε τοοοσο πολυ το alfa η το lancia η το fiat που δεν τους ενδιαφερει αν τους αφηνει καθε τοσο η αν οταν αναβουν φλας και φρενο κανει σαν χριστουγεννιατικο δεντρο απο πισω...

Link to comment
Share on other sites

+ τα προβληματα που βγαζουν θα ειχαν πιασει πατο...Αντιθετα υπαρχουν ανθρωποι οι οποιοι αγαπανε τοοοσο πολυ το alfa η το lancia η το fiat που δεν τους ενδιαφερει αν τους αφηνει καθε τοσο η αν οταν αναβουν φλας και φρενο κανει σαν χριστουγεννιατικο δεντρο απο πισω...

Εγώ είχα 4 ιταλικά αυτοκίνητα τα οποία διένυσαν τα εξής χλμ

Lancia dedra '91 146,000 χλμ

Fiat Punto '95 135,000 χλμ

Lancia Lybra '00 65,000 χλμ

Fiat Punto '01 124,000 χλμ

Πρόβλημα, λαμπάκια, χριστουγεννιάτικα δέντρα που αναφέρεις,

βλάβες που να μας αφήνουν, φλας και φρένα κλπ δεν αντιμετωποίσαμε ποτέ,

κανένας στην οικογένεια. Τα πλαστικά οκ, ήταν χαμηλότερης ποιοτητας

από ό,τι στα Audi και τα VW, αλλ'α πλέον είναι εφάμιλα.

Τα υπόλοιπα, είναι μύθος...

Link to comment
Share on other sites

Σε επίπεδο αξιοπιστίας τα σύγχρονα Ιταλικά αυτοκίνητα είναι μια χαρά. Σε επίπεδο ποιότητας υλικών και συναρμογής έχουν κάνει πολλά θετικά βήματα σε σχέση με το παρελθόν πλησιάζοντας επικίνδυνα αλλά χωρίς να φτάσουν τον αντίστοιχο Γερμανικό ανταγωνισμό. Σε επίπεδο σχεδιασμού νομίζω ότι γενικά είναι αλλού. Ειδικά η ΑΛΦΑ ΡΟΜΕΟ τολμά και γενικά εντυπωσιάζει. Λίγοι είναι αυτοί που δεν τους αρέσουν τα αυτοκίνητα της ΑΛΦΑ ΡΟΜΕΟ αλλά αυτοί είναι γενικότερα συνήθως συντηρητικοί. Τέλος πάντα οι ΑΛΦΑ ΡΟΜΕΟ οδηγικά τουλάχιστον ήταν ένα βήμα μπροστά από τον ανταγωνισμό δημιουργόντας φανατικό κοινό.

Υ.Γ. Τα τελευταία χρόνια η VW πρέπει να προσέξει ην αξιοπιστία κυρίως των περιφερειακών της. Μην ξεχνάμε τις βλάβες σε πολλαπλασιαστές, βαλβίδες τούρμπο,εγκεφάλους τιμονιού, λάμπες στοπ κ.λ.π

Ας μη μιλήσουμε για το πρόβλημα κατανάλωσης λαδιου που αντιμετώπισαν-αντιμετωπίζουν πολλοί με τα 1,4 και 1,6 FSI κυρίως.

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει οδηγησει ιταλικο καταλαβαινει τι σημαινει οδηγικη ευχαριστηση εχω κανει πολλα ταξιδια με μια alfa romeo gt και μπορω να πω οτι ειναι πολυ μπροστα. Τωρα για τον σχεδιασμο σε αλλους θα αρεσει και σε αλλους οχι γουστα ειναι αυτα ;):p:blush:

εγω προσωπικα την βρισκω πολυ ωραια love.giflove.gif

Edited by Polo-man
Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας VR6

το αμαξι ειναι πολυ ωραιο! ! ! παντα οι ιταλοι εχουν ωραια αμαξια!

ειχαμε παλαια στην οικογενεια ιταλικα αυτοκινητα...ALFA 155 1.8ts

ALfa 146 1.4 αλλη ALFA 155 1.6ts και ακομα ποιο παλαια Lancia Delta 1500ie και Lancia Dedra 1.8ie

στα τοτε ιταλικα..στο + η σχεδιαση και ο τροπος που μπορουσες να πας το αμαξι 10/10

δεν ηταν τοσο το κρατημα...οσο η ευκολια να τα οδηγεις στο οριο! και η αισθηση

που σου εδιναν!

στα - η μετρια ποιοτητα κατασκευης οπου μετα τα 30-50.000 κμ ετριζε ολο το αμαξι μεσα

και τα καθε ειδους ακυρα ποβληματα που εβγαζαν συχνα...δεν θυμαμαι μετα τα 30-40.000κμ

δλδ μετα 2-3 χρονια να περναγε 6μηνο και μην παθαιναν κατι.....μια το ενα μια το αλλο....

λογικα στα new τα εχουν βελτιωσει.....αλλα αμα δεις τις εκθεσεις του TUV για τα ποιο ζημιαρικα...οι ιταλοι

ειναι στις "κατω" θεσεις.......τωρα θα μου πεις....παραδειγμα να αναφερω! φιλος μου εχει new scirroco tsi 160ps

με 25.000 km και εχει παει και 4 φορες εκτακτος συνεργειο...αλλος φιλος με Grand Punto εχει 80.000km

ναι μεν τριζει κτλ κτλ αλλα δεν εχει παει ΠΟΤΕ συνεργειο παρα μονο για service! χαχαχαχ τι να πεις! !

οταν βρησκονται αυτοι οι 2 παει το κραξιμο ......αστα! χαχαχαχαχαχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Αν και ποτέ δεν γούσταρα τα ιταλικά αυτοκίνητα (εκτός της 155 love.gif ), νομίζω πως αυτό θα το αγόραζα ευχαρίστως.

Και δύναμη έχει και design, αν είναι και κατασκευαστικά καλό χωρίς προβλήματα συναρμολόγησης, τότε θα το προτιμούσα για αγορά από το να πάω να πάρω πχ το golf vi tsi.

Βέβαια, δεν ξέρω η τιμή του ποια θα είναι αλλά αν είναι κοντά στο golf, νομίζω πως βρήκαμε έναν νέο γερό ανταγωνιστή. :)

Link to comment
Share on other sites

πάρα πολύ ωραίο το εσωτερικό αλλά θα ήθελα τα τρία γνωστά οργανάκια κάπου μαζί

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα 4 ιταλικά αυτοκίνητα τα οποία διένυσαν τα εξής χλμ

Lancia dedra '91 146,000 χλμ

Fiat Punto '95 135,000 χλμ

Lancia Lybra '00 65,000 χλμ

Fiat Punto '01 124,000 χλμ

Πρόβλημα, λαμπάκια, χριστουγεννιάτικα δέντρα που αναφέρεις,

βλάβες που να μας αφήνουν, φλας και φρένα κλπ δεν αντιμετωποίσαμε ποτέ,

κανένας στην οικογένεια. Τα πλαστικά οκ, ήταν χαμηλότερης ποιοτητας

από ό,τι στα Audi και τα VW, αλλ'α πλέον είναι εφάμιλα.

Τα υπόλοιπα, είναι μύθος...

Αμαν ρε παιδια μερικες φορες, και για τα vw και για αλλα αυτοκινητα ας μην εθελοτυφλουμε τοσο πολυ...

ALFA ROMEO 75 - 33 : τρομερα αξιοπιστα αυτοκινητα

FIAT UNO - TIPO - TEMPRA : ΑΦΗΣΑΝ ΕΠΟΧΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΟΥΣ

LANCIA Y : ΣΥΝΩΝΥΜΟ ΤΗΣ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ

παρε ενα αντιστοιχης ηλικιας γερμανικο να δεις διαφορες σε βλαβες και σε ποιοτητα γενικα.Τωρα το "εχουμε και δεν εχει παθει τιποτα" δεν ειναι επιχειρημα. Αλλωστε σιγουρα τα νεα μοντελα θα ειναι πολυ ποιοτικότερα...

Link to comment
Share on other sites

πάρα πολύ ωραίο το εσωτερικό αλλά θα ήθελα τα τρία γνωστά οργανάκια κάπου μαζί

Πέραν του εντυπωσιαμού που πραγματικά προσφέρουν τα τρία οργανάκια της 156/159, έχουν ¨κατηγορηθεί" ότι η θέση τους αποσπά την προσοχή του οδηγού.

Γενικά η σύγχρονη τάση είναι ο οδηγός να έχει στη διάθεσή του όσο το δυνατόν λιγότερα πράγματα να τον απασχολούν και να του τραβούν την προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

Πέραν του εντυπωσιαμού που πραγματικά προσφέρουν τα τρία οργανάκια της 156/159, έχουν ¨κατηγορηθεί" ότι η θέση τους αποσπά την προσοχή του οδηγού.

Γενικά η σύγχρονη τάση είναι ο οδηγός να έχει στη διάθεσή του όσο το δυνατόν λιγότερα πράγματα να τον απασχολούν και να του τραβούν την προσοχή.

Δεν ξερω ποιος το λεει αυτο αλλα παλιά τα αυτοκίνητα ειχαν ενα τιμόνι και τωρα εχουν 500α οργανάκια, λαμπάκια, οθονες, navi κλπ τι να λεμε τώρα χαχαααα

Link to comment
Share on other sites

Να πεις αυτο το αυτοκινητο ΑΣΧΗΜΟ? μαλλον προβλημα πρεπει να εχεις...

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο αμαξακι παιδες αλλα ..... είναι η Giulietta closedeyes.gif ......

Ο Romeo θα το γυρνουσε σε gay αν την εβλεπε ....

new_lol.gifnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπροστα ειναι χαλια.

ειναι σαν να του εχεις δωσει μια καλη φτυαρια και εχουν μπει τα φαναρια μεσα ειναι περιεργα που ειναι ετσι ελλειπτικά. δεν μου αρεσουν καθολου. πισω καλο ειναι αλλα μπροστα δεν εχει να μου πει τοιποτα. ουτε αυτο ουτε το mito.

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.