Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

συγνωμη αλλα 6,8 πως μπορεσες και τα ειδες? Μηπως εννοεις 6η με 80χλμ και σε κατηφορα ?

Αδυνατον μου ακουγετε κατω απο 7 εχω καιρο να δω σε ταξιδι ....

Με ταχύτητες 80-110 συνέχεια για σύνολο 230χλμ και λόγο πικνής κίνησης χωρίς πάτα άσε και προσπεράσεις. Την επόμενη φορά θα πάρω φωτό με το κινητό για τους δυσπιστους.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανές είναι τέτοιες καταναλώσεις με χαλαρούς ρυθμούς, 2-3.000 στροφές και 5η-6η ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σαν άσχετος να κάνω μια ερώτηση? :p

Τι ακριβώς ειναι το πρόγραμμα ενοοω ειναι κάποιο αξεσουάρ που μπαίνει κλπ κλπ?

Υ.Γ Συχωράτε με αλλα τώρα μαθαίνω :p:whistling:

Link to comment
Share on other sites

Passatoukos : σαν πρόγραμμα αναφέρουμε την διαδικασία αναπρογραμματισμού των εργοστασιακών δεδομένων χαρτογράφησης του κινητήρα, που αποφέρει βελτιωμένες επιδόσεις σε σχέση με την εργοστασιακή κατάσταση.

Edited by J.P.
Link to comment
Share on other sites

sory αυτο ειναι το στυλ μου μην παρεξηγιεσαι , και ναι αληθεια λεω για τα νουμερα και το ξερει το μισο κλαμπ whistling.gif

φιλε ινε εφκολο να μου πεις χανα τα νουμερασου?????

Link to comment
Share on other sites

Passatoukos : σαν πρόγραμμα αναφέρουμε την διαδικασία αναπρογραμματισμού των εργοστασιακών δεδομένων χαρτογράφησης του κινητήρα, που αποφέρει βελτιωμένες επιδόσεις σε σχέση με την εργοστασιακή κατάσταση.

Μάλιστα,ευχαριστώ:p

Και να σε ρωτήσω,πρόγραμμα μπαίνει μόνο σε τουρμπάτο αμάξι ή και ατμοσφαιρικό?

Link to comment
Share on other sites

εχει 1000ειπωθει και αναληθει το θεμα πολλακις στο παρελθον

ok φιλε σε ευχαριστω.....απλα ηθελα να δω κατα ποσο ισε ευχαριστημενος με το revo. οπως προαναφερα ειμαι μεταχει revo και e tunners.......

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα,ευχαριστώ:yahoo:

Και να σε ρωτήσω,πρόγραμμα μπαίνει μόνο σε τουρμπάτο αμάξι ή και ατμοσφαιρικό?

Μπαίνει και στα δύο, αλλά σε τουρμπάτο ανεβάζει πιο πολλά άλογα.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα,ευχαριστώ:yahoo:

Και να σε ρωτήσω,πρόγραμμα μπαίνει μόνο σε τουρμπάτο αμάξι ή και ατμοσφαιρικό?

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showforum=71

Off Topic

Σε όλα τα αυτοκίνητα μπαίνει πρόγραμμα, απλά τα ατμοσφαιρικά ανεβαίνουν 5-8% ενώ τα τουρμπάτα έως και 30%. Για να μην γεμίζει το θέμα με άσχετα post μπορείς να διαβάσεις την ενότητα με τα Passat & αν δεν βρεις κάτι που να σε καλύπτει να ανοίξεις καινούριο θέμα. Το 1,8 τέλος φτάνει στους 137 ίππους με πρόγραμμα.
Edited by J.P.
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ερώτηση:yahoo:

Σε πασσατ 125 αλογα 1800 κυβικα ατμοσφαιρικο με ενα καλο προγραμμα ποσο λετε να παει απο άλογα?

Σύμφωνα με την skn-tuning.de φτάνει τα 144 άλογα.

http://www.skn-tuning.de/product.aspx?productid=3942&TabID=3331

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλους . Πρώτη δημοσίευση , αλλά έχω μία απορία περί της υγείας του μοτέρ μου. Εξηγώ : έχω ένα golf vi tsi dsg7 από τον 04/09 με 39000 Km και πριν 15 μέρες αποφάσισα να βάλω revo . Η ερώτηση είναι η εξής : χρειάζεται ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ φίλτρο όπως μου είπαν ή το μαμά αρκεί? Αν έχει κάποιος απάντηση παρακαλώ ας βοηθήσει ( μην ψοφήσουν πρόωρα τα αλογάκια ) .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλους . Πρώτη δημοσίευση , αλλά έχω μία απορία περί της υγείας του μοτέρ μου. Εξηγώ : έχω ένα golf vi tsi dsg7 από τον 04/09 με 39000 Km και πριν 15 μέρες αποφάσισα να βάλω revo . Η ερώτηση είναι η εξής : χρειάζεται ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ φίλτρο όπως μου είπαν ή το μαμά αρκεί? Αν έχει κάποιος απάντηση παρακαλώ ας βοηθήσει ( μην ψοφήσουν πρόωρα τα αλογάκια ) .

Καλό θα ήταν να το αλλάξεις ώστε να αναπνεύσει το αμάξι ποιο ελεύθερα τώρα με το πρόγραμμα ώστε να μην έχεις προβλήματα. Βάλε ένα φίλτρο πάνελ K&N με 60 Euro στην θέση του εργοστασιακού και είσαι οκ.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι ξερω, εχοντας πειρα απο 3 προγραμματα (etuners/overload/revo) κανενας δεν προτεινε αλλαγη φιλτρου η εισαγωγης. Το μονο που κανει η Ρεβο ειναι να βγαλει τον πνιχτη απο το φιλτροκουτι. Απο κει και περα ο καθενας μπορει να κανει οτι θελει, απλα να εχει υπ'οψιν οτι οσο πιο ελευθερο ειναι ενα φιλτρο ειτε πανελ ειτε σκουπα ειτε βαρελακι τοσο πιομ πολλες πιθανοτητες εχει ο κινητηρας να τραβαει μεγαλυτερα σε μεγεθος σωματιδια που καταληγουν στον θαλαμο καυσης με οτιδηποτε συνεπειες. Τα πανελ ειναι σιγουρα πιο ασφαλη αλλα και αυτα για να επιτρεπουν καλυτερη ροη αερα παει να πει οτι εχουν μεγαλυτερες διοδους με τις πιο πανω πιθανολογουμενες συνεπειες. Φυσικα αν κινεισαι και σε επιβαρυμενους δρομους (χωμα, λασπη, καυσαεριο κλπ) τοτε οι πιθανοτητες καποιας τετοιας φθορας αυξανονται αρκετα.

Αυτο τουλαχιστον βλεπω εγω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.Επειδη γραφω μονο οταν εχω κατι σημαντικο και αυτο φαινεται απο τα ποστ μου,ειναι η πρωτη μερα που εβαλα προγραμμα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Εχω το V sport gt 122 και επελεξα το προγραμμα του e-tuners.Εντυπωσεις της πρωτης μερας:Μετα τις 4000 στροφες και ειδικα με τριτη και μετα νιωθεις μια εξτρα ωθηση!καταναλωση ιδιο τρεξιμο σε ιδιο δρομο απο 8.4 πριν 10.4 τωρα αλλα μου ειπαν να το περιμενω μεχρι τα 200 πρωτα χιλιομετρα.Ελπιζω να πανε ολα καλα. Ευχαριστω για τις πολυ διαφωτιστικες συμβουλες ολων επι του θεματος.Τα λεμε σε λιγο καιρο..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.Επειδη γραφω μονο οταν εχω κατι σημαντικο και αυτο φαινεται απο τα ποστ μου,ειναι η πρωτη μερα που εβαλα προγραμμα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Εχω το V sport gt 122 και επελεξα το προγραμμα του e-tuners.Εντυπωσεις της πρωτης μερας:Μετα τις 4000 στροφες και ειδικα με τριτη και μετα νιωθεις μια εξτρα ωθηση!καταναλωση ιδιο τρεξιμο σε ιδιο δρομο απο 8.4 πριν 10.4 τωρα αλλα μου ειπαν να το περιμενω μεχρι τα 200 πρωτα χιλιομετρα.Ελπιζω να πανε ολα καλα. Ευχαριστω για τις πολυ διαφωτιστικες συμβουλες ολων επι του θεματος.Τα λεμε σε λιγο καιρο..

Καλοταξιδο ! Την επομενη φορα που θα βρεθουμε προς τα μερη σας , θα παμε και για τσιπουρα new_lol.gif !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.