Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Κοιτά εγω φοράω SKN και μέχρι στιγμης είμαι ευχαριστημένος αναφορικά με την αξιοπιστία, την κατανάλωση και τη ροπή. Απλα απο το νέο έτος ισως πάω σε ενα πιο δυνατό Revo, θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

άποψη μου και φιλικη συμβουλη είναι σαφώς ότι το αυτοκίνητο πρέπει να το ανοίγεις πιο συχνα-εκτός εάν δεν καταλαβα καλα τι εννοείς με το ανοιγμα -

πρέπει το να δουλεέυει σε υψηλές στροφές πιο συχνα -περισσότερο "ζημια" κάνεις εάν το κινεις σε χαλαρούς ρυθμούς (εννοώ μέχρι 2500 κ στροφες ) παρα έαν το ανοιγεις κάθε φορά που βγαίνεις βόλτα-

φυσικα να τηρείς το ζέσταμα κρυωμα κλπ σε κάθε βόλτα-

για το πρόγραμμα εφόσον έχεις αυτα τα χλμ και εφόσον δεν το ανοιγεις και συχνά μην βάλεις

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και απο μενα

εχω ενα tsi 140 του 2007 με 59000χλμ. καλοδιατηρημενο με ολα τα σερβις στο φιλιππαιο

τα ανοιγματα μου ειναι μονο εθνικη 3-4 φορες το χρονο

την ψαχνω για προγραμμα η θα το παρω στο χερι τωρα στα γεραματα του; ;)

Ε όχι και γεράματα τα 59000χλμ! :)

Να ήταν 159000χλμ, κάπως θα αρχίζαμε να λέμε ότι είναι μεγάλο το αυτοκίνητο, έχει κάνει αρκετά χιλιόμετρα,

ίσως χρειαστεί λίγο περισσότερη προσοχή κλπ.

Πήγαινε γρήγηρα να ζητήσεις συγγνώμη από το TSI σου γιατί την επόμενη φορά που θα σε αφήσει στο δρόμο

θα είναι για την προσβολή που του έκανες.

Από όλα τα αυτοκίνητα του κόσμου, το TSI140 είναι εκείνο (και το Audi A4 1.8TFSI με 120 ίππους) που έχει τη μεγαλύτερη διαφορά σε ισχύ ανάμεσα στην

εργοστασιακή του μορφή και τη βελτιωμένη. Γίνεται εντελώς διαφορετικό αυτοκίνητο ανεξάρτητα ποιας εταιρείας πρόγραμμα

θα επιλέξεις ή που το οδηγείς.

Link to comment
Share on other sites

:laugh: :laugh: Ευτυχως μεχρι στιγμης δεν με εχει αφησει στο δρομο.....

θα παω να του ζητησω συγγνωμη :flowers:

Και να του πάρεις και δώρο για τα Χριστούγεννα ώστε να σε συγχωρέσει. :laugh:

Link to comment
Share on other sites

ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ καλη τιμη.. τωρα 720 για τα Χριστουγεννα το εχουνε προσφορα.. αντε φιλε να το χαιρεσαι και απροβληματιστο να ναι..περιμενουμε βιντεακι σου..!!

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!! Επανέρχομαι με βιντεάκι παιδιά. Μπορείτε να το δείτε στο

. Να πω μόνο ότι οι αλλαγές , όπως θα δείτε, γίνονται κάτω από τον ''κόφτη'' που πλέον έχει μεταφερθεί στις 7.500rpm οπότε δεν θα δείτε το maximum της απόδοσης. Επίσης η τελευταία ταχύτητα που φορτώνει, στο video, είναι η πέμπτη!!!..........μόλις μπει και η 6η καβαλαέι τα 230.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!! Επανέρχομαι με βιντεάκι παιδιά. Μπορείτε να το δείτε στο

. Να πω μόνο ότι οι αλλαγές , όπως θα δείτε, γίνονται κάτω από τον ''κόφτη'' που πλέον έχει μεταφερθεί στις 7.500rpm οπότε δεν θα δείτε το maximum της απόδοσης. Επίσης η τελευταία ταχύτητα που φορτώνει, στο video, είναι η πέμπτη!!!..........μόλις μπει και η 6η καβαλαέι τα 230.

φιλε πολυ καλο μου αρεσε παρα πολυ κανε μια χαρη ομως,

πες μου σε παρακαλω τι αλλαξες και ποσο πηγε το μαλι???

με ενδιαφερει πολυ εχω μεινει με το στομα ανοιχτο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Eμένα κοφτιάζει στις 6700!

Καλό φαίνεται. 1ο στάδιο είσαι?

1ο στάδιο με μεταλικη εισαγωγη/σωλινα (αν παιζει ρολο) και φιλτροχοανη

φιλε πολυ καλο μου αρεσε παρα πολυ κανε μια χαρη ομως,

πες μου σε παρακαλω τι αλλαξες και ποσο πηγε το μαλι???

με ενδιαφερει πολυ εχω μεινει με το στομα ανοιχτο!!!!!!

φιλε μου πριν δυο χρονια τετοια εποχη το ειχαν προσφορα 600€ + 140€ για μεταλικη/σωλινα εισαγωγη και φιλτροχοανη. Τωρα δεν ξερω ποσο παει.

........η ρήθμιση ειναι για 95αρα παρόλο που του βάζω μόνο 100αρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!! Επανέρχομαι με βιντεάκι παιδιά. Μπορείτε να το δείτε στο

. Να πω μόνο ότι οι αλλαγές , όπως θα δείτε, γίνονται κάτω από τον ''κόφτη'' που πλέον έχει μεταφερθεί στις 7.500rpm οπότε δεν θα δείτε το maximum της απόδοσης. Επίσης η τελευταία ταχύτητα που φορτώνει, στο video, είναι η πέμπτη!!!..........μόλις μπει και η 6η καβαλαέι τα 230.

Εχεις κανει δυναμομετρηση?? Γιατι εμενα revo stage 1(ρυθμιση για 95-98) το εβαλα στα 36000 χλμ και εχω και εγω 60000χλμ ,αλλα δεν παει ετσι !!Καποιοι λενε οτι δεν καθεται το ιδιο σε ολα τα αμαξια....Αλλοι οτι αν το περασεις στην cargate ειναι πιο δυνατο απ οτι σε dealers τους...

Και κατι σημαντικο!! Σου εχουν περασει update στην vw σε καπoιο service??

Edited by jim75
Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει δυναμομετρηση?? Γιατι εμενα revo stage 1(ρυθμιση για 95-98) το εβαλα στα 36000 χλμ και εχω και εγω 60000χλμ ,αλλα δεν παει ετσι !!Καποιοι λενε οτι δεν καθεται το ιδιο σε ολα τα αμαξια....Αλλοι οτι αν το περασεις στην cargate ειναι πιο δυνατο απ οτι σε dealers τους...

Και κατι σημαντικο!! Σου εχουν περασει update στην vw σε καπoιο service??

Δυναμομετρο δυστηχως δεν εχω καταφερει να το βαλω (δυο πιτσιρικια εχω, που χρονος!!!). Καποια στιγμη θα τα καταφερω ομως δεν το εχω ξεγραψει. Στην cargate το περασα και δεν εχει τυχει να εχω εμπειρια απο αλλο αμαξι με revo για να συγκρινω. Οσο για update σε service .....μακρια !!! Το αμαξι κανει κανονικα τα service του σε εξουσιοδωτημενο συνεργειο και το παλικαρι (μηχανικος) εινια ενημερωμενος σχετικα, οποτε κανενα update δεν περναει τουλαχιστον χωρις δικη μου ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω να πω οτι το περιμενα στο βιντεακι πιο δυνατο σε σχεση με το αλλο που ειχα ποσταρει.Μπορει να ειναι και ιδεα μου

Link to comment
Share on other sites

Εγω να πω οτι το περιμενα στο βιντεακι πιο δυνατο σε σχεση με το αλλο που ειχα ποσταρει.Μπορει να ειναι και ιδεα μου

Τι εννοέις;;;

Link to comment
Share on other sites

Θελω να πω οτι με το δικο μου που ειναι 170 μαμα δεν ειδα τρελη διαφορα να εχει. Μπορει ψηλα να εχει αλλα μπορει και να ειναι ιδεα μου.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να πω οτι με το δικο μου που ειναι 170 μαμα δεν ειδα τρελη διαφορα να εχει. Μπορει ψηλα να εχει αλλα μπορει και να ειναι ιδεα μου.

Απο ότι έχω καταλάβει θες να βάλεις προγραμμα αλλά δεν είσαι σίγουρος ότι θα έχει την απόδοση που περιμένεις. Πιστεύω ότι απο την στιγμη που το 140 έχει τέτοια διάφορα με το μαμά κάτι αντίστοιχο θα συμβαίνει και με το GT. Καλό θα είναι να βρεις ένα GT προγραμμα και να δεις τι κάνει!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο θα προσπαθησω να τσεκαρω με κανα Revaτο να δω διαφορες αλλα αντε να το βρεις :sleep: ..κριμα που δεν υπαρχει και κανα ντεμο να εβλεπα τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο θα προσπαθησω να τσεκαρω με κανα Revaτο να δω διαφορες αλλα αντε να το βρεις :sleep: ..κριμα που δεν υπαρχει και κανα ντεμο να εβλεπα τι παιζει.

Αν λες για την Revo, νομίζω πως έχει demo.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.