Jump to content
grnemo

Polo 1.2 Tsi Σβήνει Στο Ρελαντί

Recommended Posts

Οντως ωραια τα νεα... δεν σου κρυβω οτι σημερα Παρασκευη εμπαινα συνεχεια εδω για να δω τι θα γραψεις! Ειχες πει οτι πας Παρασκευη και ενιωθα λες και πηγαινα εγω!

1. Εγω σημερα πηρα Φιλοσιδη στο συνεργειο και μου ειπαν οτι ακομα περιμενουν δεν εχουν κανενα νεοτερο, δεν του ειπα "μα ενα παιδι θα παει σημερα για update κτλ" για να μην καταντησω γραφικος αλλα αν αργησουν κιαλλο θα πρεπει να γινουμε πολυ σκληροτεροι απο γραφικοι.. ελπιζω αυτα που γραφω να μην εχουν αξια σε λιγες μερες καθως οπως ειπε και ο φιλος μας τα βασανα μας να τελειωσαν.

2. Εγω εχω να προσθεσω στα προβληματα οτι για δευτερη φορα σε φαναρι μου ανεβασε στροφες, την καταναλωση απο 0,6 -> 1,1 και μετα επανηλθε στο 0,6 και γενικα σαν να εκανε ενα μικρο "κλωτσημα", το αμαξι ηταν αναμμενο 6 λεπτα. Την πρωτη φορα που το επαθα αυτο δεν ειχα κρυο κινητηρα, ηταν απο ταξιδι, στα διοδια πριν παω να πληρωσω μου "κλωτσησε" και ανεβηκαν οι στροφες (απο τοτε που μου εσβησε στο φαναρι συνεχεια την καταναλωση κοιταω)

ΔΕΝ εχω γνωσεις περι του αντικειμενου αλλα μου φαινεται σαν ενα προβλημα που να οφειλεται στο φιλτρο βενζινης που μας ειπε ο φιλος μας απλα αντι να μπερδευεται και να κατεβαινουν οι στροφες (με αποτελεσμα να σβηνει), να μπερδευεται και να ανεβαινουν.

3. Επισης, μια απορια μου ειναι για την βενζινη. Το φουλαρα χτες και στο trip μου εβγαλε οτι θελει 360 χλμ για να αδειασει.. η μεση καταναλωση εκεινη την στιγμη ηταν 10,0 και σημερα το πρωι που ηταν --,- 340 χλμ εβγαζε.. μηπως ειναι δειγμα οτι η βενζινη δεν ηταν καλη?

Εβαλα αριθμησεις στα θεματα μηπως σας κανω πιο ευκολο το εργο της απαντησης γιατι ειχα ξανααναφερθει στο 2. και περασε απαρατηρητο.

Ευχαριστω πολυ, καλο σαββατοκυριακο.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε μου :

1.για τον φιλοσιδη δεν εχω ακουσει τα καλυτερα

2.το ιδιο εκανε και εμενα,ανεβαζε στροφες χωρις λογω με την καταναλωση να φτανει και το 1,5 στιγμιαια και μετα παλι στο 0,6-0,7..επισης πανω σε αυτο με την καταναλωση εχω να αω οτι οταν το εβαζα μπρος την ωρα που ζεσταινοταν η καταναλωση βρισκοταν στο 3,2-3,5...δεν εχω ακουσει αλλον με μεγαλυτερο νουμερο την ωρα του ζεσταματος

3.οταν το φουλαρεις δειχνει το υποτιθεμενο υπολοιπο σε km με βαση την προηγουμενη καταναλωση του αυτοκινητου....χαρακτηριστικα αναφερω οτι χθες και ενω ειχαν μεινει οι 2μικροτερες γραμουλες στο τελος του ρεζερβουαρ του εβαλα 50ευρω βενζινη και εφτασε μια γραμουλα πριν να ναι φουλ,οταν ξεκινησα εδειχμε οτι ειχα 420km ακομη μετα απο 20 λεπτα διαδρομης εδειχνε 530 και απο αγρινιο μεχρι πατρα 90km περιπου το εκανα με 5,0 lt και οταν εφτασα στο σπιτι μου ακομη εδειχνε 510...σα να μου ελεγε οτι δεν εκαψα τιποτα αλλα στη πραγματικοτητα αυτο οφειλεται στο οτι ο υπολογιστης ταξιδιου θελει μια σεβαστη διαδρομη για να υπολογισει ακριβη χιλιομετρα....μη ξεχναμε οτι εκτος τον αλλων το συγκεκριμενο αυτοκινητο το πηραμε και για την χαμηλα καταναλωση...εγψ προσωπικα με φουλ ντεποζιτο βγαζω απο 550-700km αναλογως της ορεξεως του δεξιου πενταλ....

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ένας το έχει κάνει αυτό ακόμη. Δεν είναι σίγουρο ότι είναι το φίλτρο βενζίνης, ή αν χρειάζεται κάποιο update ο εγκέφαλος. Σε κάθε περίπτωση μία μόνο αναφορά σε λύση δε καθιστά τη λύση του προβλήματος. Μπορεί το συγκεκριμένο αυτοκίνητο να χρειαζόταν άλλο φίλτρο, μπορεί στη τελική κι όλα να χρειαστούν άλλο φίλτρο. Καλό είναι να κρατάμε μικρό καλάθι, καθώς αυτή η λύση φαίνεται λίγο ψηλομπακάλικη...

Link to comment
Share on other sites

BTW, δεν υπάρχει κάποιο Τεχνικό Δελτίο ακόμα για το πρόβλημα. Ούτε αναβάθμιση, ούτε τίποτα.

Σε αυτό που αναφέρεται ο ως άνω συν-παθών, είναι η εφαρμογή του πρώτου Τεχνικού Δελτίου (γύρω στον Φλεβάρη) που υποδείκνυε την αλλαγή του φίλτρου και το πέρασμα του minor update σε όλα τα πρώτα μοντέλα (την τελείως πρώτη σειρά δηλαδή). Όπως έχω πει, εκείνο το Τεχνικό Δελτίο αναφερόταν στο ίδιο πρόβλημα, αλλά ως φαίνεται, δεν το έλυσε τελείως. Από τότε δεν υπάρχει κάτι καινούριο.

Αν εκείνο το Τεχνικό Δελτίο βγήκε για να λύσει το πρόβλημα και εμείς έχουμε 5 σβησίματα κάθε 3000 km, σκεφτείτε πώς ήταν πριν η κατάσταση.

Anyway. Αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ! απο την προηγουμενη παρασκευη ειμαι και εγω κατοχος ενως polo 1.2 tsi μαυρο τριπορτο hignline! θελω να αναφερω κατι: μου εχει σβησει κανα 2-3 φορες κατα την διαρκεια του συγχρονιζε κανω κατι λαθος στην εκκινηση ή απλα εχει και εμενα το κλασικο προβλημα ''σβησιμο στο ρελαντι''???

Edited by pireas19866
Link to comment
Share on other sites

O Ιούνιος έφτασε στο τέλος του κι αυτοί ακόμα τίποτα. Μήπως να αρχίζουμε σιγά σιγά να οργανωνόμαστε πιο μαζικά; Δε μπορεί να μας κοροιδεύουν αυτοί. Πάνε 3+ μήνες που έχω το αυτοκίνητο, πόση υπομονή πια ; Δε πάει άλλο. Μόνο με φωνές θα βάλουν μυαλό αυτοί. Και ελπίζω να βρουν τι φταίει γιατί πέρασε τόσος καιρός κι πλέον χάνω την αισιοδοξία μου thumbsdown.gif:pardon:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ φίλε man... Έχουμε ήδη φτάσει στο τέλος του Ιουνίου και υπάρχει σιγή ιχθύος...

Επειδή τώρα είμαι στην εργασία μου και δε μπορώ να πάρω τηλ. στον αντιπρόσωπο και στη kosmocar θα πάρω αύριο το πρωί να δούμε επιτέλους τι γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαιρετώ κι εγώ...Αν και ψάρακας στο forum,το ψαχούλεψα το θέμα γιατί από golf 30ετίας ψήθηκα για κάτι καινούριο...!Μετά από αρκετό ψάξιμο και test drives κατέληξα στο νεο polo 1.2 tsi...

Η αλήθεια είναι οτι θορυβήθηκα με τον ντόρο που έχει ξεσπάσει όσον αφορά το πρόβλημα με το ρελαντί και ρώτησα κι εγώ τι παίζει με την φάση.Οπότε για να μην μακρυγορώ η απάντηση που πήρα απο την ΕΤΕΑ στη Θεσ/νίκη είναι οτι υπήρξε το συγκεκριμένο πρόβλημα σε κάποια αρχική παρτίδα και οτι σε περίπτωση που συμβεί κάτι τέτοιο το πας στην αντιπροσωπεία για αναβάθμιση εγκεφάλου και λήξις...(Παρεμπιπτόντως τα ίδια μου είπε και άσχετος τύπος στο δρόμο όταν το ρώτησα εαν του έβγαλε αυτό το πρόβλημα το αμάξι του...)

Το αμάξι μου έρχεται σε καμμιά 15αριά μέρες (Polo tsi 1.2 highline λευκό) και θέλω να ελπίζω οτι δε θα έχω το συγκεκριμένο πρόβλημα,αλλά εαν προκύψει ελπίζω με ένα μπρίζωμα να είναι OK...

Αυτά από μένα και ευχές γι ένα ευχάριστο γκαζοκαλοκαίρι!!!

Link to comment
Share on other sites

είναι οτι υπήρξε το συγκεκριμένο πρόβλημα σε κάποια αρχική παρτίδα και οτι σε περίπτωση που συμβεί κάτι τέτοιο το πας στην αντιπροσωπεία για αναβάθμιση εγκεφάλου και λήξις...

Σου μιλάω σαν παθόν. Από την αντιπροσωπεία δεν με έχει πάρει κανείς τηλέφωνο (αν και είμαι στη λίστα με αυτούς που έχουν το πρόβλημα του σβησίματος στο ρελαντί) για να γίνει η αναβάθμιση στον εγκέφαλο κι ας του έχω πάρει αρκετές φορές! Μου λένε ακόμη την περιμένουμε... Μάλλον τις φάπες που θα τους ρίξω δεν τις περιμένουν, αλλά αυτές θα τις φάνε πριν έρθει η "δήθεν" αναβάθμιση. Όλα αυτά σε περίπτωση βέβαια που μου κάνουν τους ψόφιους κοριούς κι αύριο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ! απο την προηγουμενη παρασκευη ειμαι και εγω κατοχος ενως polo 1.2 tsi μαυρο τριπορτο hignline! θελω να αναφερω κατι: μου εχει σβησει κανα 2-3 φορες κατα την διαρκεια του συγχρονιζε κανω κατι λαθος στην εκκινηση ή απλα εχει και εμενα το κλασικο προβλημα ''σβησιμο στο ρελαντι''???

καλοριζικο φιλε και καλοταξιδο. Θες να γινεις πιο συγκεκριμενος? το κλασσικο προβλημα-συμπτωμα του σβηνει στο ρελαντι (στο φαναρι προτιμω να το λεω εγω) ειναι να σου "κλωτσησει" (κιεγω και αλλα παιδια απο εδω νομιζαμε οτι καποιος μας τρακαρε) και ετσι απλα να σου σβησει... συνηθως γινεται στα χειροκινητα polo αλλα και κρουσματα σε dsg εμφανιστηκαν. Εαν λες που πολλες φορες συγχρονιζει και κανει κατι τρεμουλα αυτα τα κανει οταν ειναι κρυα η μηχανη (συνηθως) και ειναι λογω turbo, στην αντιπροσωπεια μου ειχαν πει οτι ειναι απολυτως φυσιολογικο. Το σβησιμο στο ρελαντι βεβαιως ΔΕΝ ειναι. Καλο θα ηταν να μας πεις αν και το δικο σου ειναι χειροκινητο και αν θες να παρατηρεις την καταναλωση στο trip για να συγκρινουμε με αλλα κρουσματα. Περιμενω να μου πεις περισσοτερα και αν μπορουμε να σε βοηθησουμε, εδω ειμαστε.

Σου μιλάω σαν παθόν. Από την αντιπροσωπεία δεν με έχει πάρει κανείς τηλέφωνο (αν και είμαι στη λίστα με αυτούς που έχουν το πρόβλημα του σβησίματος στο ρελαντί) για να γίνει η αναβάθμιση στον εγκέφαλο κι ας του έχω πάρει αρκετές φορές! Μου λένε ακόμη την περιμένουμε... Μάλλον τις φάπες που θα τους ρίξω δεν τις περιμένουν, αλλά αυτές θα τις φάνε πριν έρθει η "δήθεν" αναβάθμιση. Όλα αυτά σε περίπτωση βέβαια που μου κάνουν τους ψόφιους κοριούς κι αύριο.

Εκτος απο φάπες, τις οποιες εγκρίνω, προτεινω να στειλουμε μια επιστολη - αναφορα στα αγγλικα προς την volkswagen με κοινοποιηση kosmocar και ολους τους αντιπροσωπους μας.. ΟΛΟΥΣ.. ειναι ωραιο να τους "εκθεσουμε" στην μαμα vw μηπως ιδρωσουν λιγο γιατι αν τους εκθετουμε στην kosmocar που καποια παιδια απο εδω ηδη εστειλαν γραμμα δεν φαινεται να φερει αποτελεσματα.

Δεν λεω οτι δευτερα θα το στειλουμε, τριτη θα εχουμε αποτελεσματα αλλα ποτε δεν ξερεις και το πιο σημαντικο ειναι να δοκιμασουμε και να μην κατσουμε με σταυρωμενα τα χερια. Για υπογραφη μπορουμε να βαλουμε τον αριθμο πλαισιου του καθε αυτοκινητου ωστε να βλεπουν οτι δεν λεμε αρλουμπες ή υπογραφες-φουσκες.

Παιδια, ΜΗΝ καθυσηχαζεστε επειδη εχει καιρο να σας συμβει... οταν υπαρχει καποιο προβλημα δεν ξεπερνιεται μονο του.. απλα ισως να καθυστερει η εμφανιση του! Σκεφτειτε οτι τωρα το καλοκαιρι (που λεει ο λογος, γιατι τωρα που σας το γραφω ριχνει καρεκλες) αναβουμε το a/c κιετσι οι στροφες ειναι πιο ψηλα οποτε δεν το επιτρεπει να σβησει το ιδιο ευκολα απο οσο χωρις a/c...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ φίλε man... Έχουμε ήδη φτάσει στο τέλος του Ιουνίου και υπάρχει σιγή ιχθύος...

Επειδή τώρα είμαι στην εργασία μου και δε μπορώ να πάρω τηλ. στον αντιπρόσωπο και στη kosmocar θα πάρω αύριο το πρωί να δούμε επιτέλους τι γίνεται!

Θα πάρω κι εγώ αύριο. Νιώθω σαν να μας έχουν γραμμένους σαν καταναλωτές και αρχίζω να τα παίρνω κρανίο. Και εύχομαι να είναι θεμα update γιατί αν βγάλουν αναβάθμιση και δεν λυθεί το πρόβλημα θα τους πάρει και θα τους σηκώσει εκεί μέσα. :angry:

Υ.Γ. Ζ3RatuL τα Polo μας εξωτερικά είναι ολόιδια απ ότι βλέπω στο sprimonitor :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε GREG! το δικο μου ειναι manual. σε φαναρι δεν μου εχει σβησει.(700 χλμ εχει γραψει)

απλα 2-3 φορες οταν πηγα να ξεκινησω στο συγχρονιζε μου εσβηνε (και ενω ηταν ζεστο),(οχι σε φαναρι , σε παρκαρισμα). το εσβησα ξαναξεκινησα και ολα οκ .αυτο το εκανε στα 150 χιλιομετρα. τι να πω? δεν εκανα καλα το συγχρονιζε? αλλα δεν νομιζω!

Edited by pireas19866
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε GREG! το δικο μου ειναι manual. σε φαναρι δεν μου εχει σβησει.(700 χλμ εχει γραψει)

απλα 2-3 φορες οταν πηγα να ξεκινησω στο συγχρονιζε μου εσβηνε (και ενω ηταν ζεστο),(οχι σε φαναρι , σε παρκαρισμα). το εσβησα ξαναξεκινησα και ολα οκ .αυτο το εκανε στα 150 χιλιομετρα. τι να πω? δεν εκανα καλα το συγχρονιζε? αλλα δεν νομιζω!

Εγω πιστευω οτι πανω στο παρκαρισμα εκανες λαθος και αφησες περισσοτερο συμπλεκτη κτλ για αυτο σου εσβησε.. πιθανον επειδη ειναι καινουργιο αμαξι δεν το εχεις συνηθισει ακομα. Γενικα, να ξερεις καλο ειναι να αφηνεις να πεσουν οι στροφες πριν ξεκινησεις πχ εγω το βαζω μπρος και γραφει στην καταναλωση 2,7-2,8 και σε λιγοτερο απο 30 δευτερολεπτα (λογω καλοκαιριου) πεφτει στα 0,7-0,9.. ε οταν γινεται αυτο ξεκιναω.. με την ιδια λογικη καλο ειναι να αφηνεις πριν το σβησεις να ηρεμισει το polaki και να πεσουν τα λαδια... αυτο οχι παντα αλλα οταν το ζοριζεις.. για να το ζορισεις βεβαια αργεις αφου εισαι σε στρωσιμο αλλα ποτε δεν ξερεις. Στην αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι και μονο που γυρνας απο το ταξιδι (οπου και καλα το ζορισες) και εισαι μεσα στην πολη, να παρκαρεις στο τελος κτλ αρκει για να ηρεμισει αλλα και κανα λεπτο στο ρελαντι πριν το σβησεις δεν ειναι ασχημο. ΟΧΙ καθε φορα, οταν το αμαξι ζοριστει.

Απο αυτα που γραφεις ευτυχως δεν εισαι στην λιστα μας που σβηνει στο ρελαντι και ελπιζω να μην κανω λαθος!

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω για 'σας, εγώ είτε το ζόρισα, είτε δεν το ζόρισα πάντα το 2λέπτο στο ξεκίνημα και όταν το παρκάρω το τηρώ ευλαβικά...

Edited by Z3RatuL
Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι πανω στο παρκαρισμα εκανες λαθος και αφησες περισσοτερο συμπλεκτη κτλ για αυτο σου εσβησε.. πιθανον επειδη ειναι καινουργιο αμαξι δεν το εχεις συνηθισει ακομα. Γενικα, να ξερεις καλο ειναι να αφηνεις να πεσουν οι στροφες πριν ξεκινησεις πχ εγω το βαζω μπρος και γραφει στην καταναλωση 2,7-2,8 και σε λιγοτερο απο 30 δευτερολεπτα (λογω καλοκαιριου) πεφτει στα 0,7-0,9.. ε οταν γινεται αυτο ξεκιναω.. με την ιδια λογικη καλο ειναι να αφηνεις πριν το σβησεις να ηρεμισει το polaki και να πεσουν τα λαδια... αυτο οχι παντα αλλα οταν το ζοριζεις.. για να το ζορισεις βεβαια αργεις αφου εισαι σε στρωσιμο αλλα ποτε δεν ξερεις. Στην αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι και μονο που γυρνας απο το ταξιδι (οπου και καλα το ζορισες) και εισαι μεσα στην πολη, να παρκαρεις στο τελος κτλ αρκει για να ηρεμισει αλλα και κανα λεπτο στο ρελαντι πριν το σβησεις δεν ειναι ασχημο. ΟΧΙ καθε φορα, οταν το αμαξι ζοριστει.

Απο αυτα που γραφεις ευτυχως δεν εισαι στην λιστα μας που σβηνει στο ρελαντι και ελπιζω να μην κανω λαθος!

καποιος εδω στο φορουμ του ειχαν πει αππο την αντιπροσωπεια στο ξεκινημα να ο αφηνει μεχρι να πεσει η καταναλωση στα 0,6lt/100. το εχω αφησει πολυ ωρα αλλα το λιγοτερο που πεφτει ειναι 0,8-0,7 και μετα ξεκιναω .εγω και στο κρυωμα(παρκαρισμα) παντα το αφηνω 1-2 λεπτα και ας μην το εχω ζορισει!

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα την karenta και ακομη δεν εχουν μια σιγουρη ημερομηνια για το ποτε τελικα θα ερθει το σχετικο update του λογισμικου. εχω ενα χειροκινητο polo 1.2 tsi με 1200KM περιπου και μολισ χτες καταλαβε οτι κατι γινεται οταν μου εσβησε η μηχανη 3 φορες!! μου ειχε γινει αλλη 1-2 φορεσ αλλα δεν ειχα δωσει σημασια. μηπωσ τελικα δεν εχουν ιδεα τι γινεται και μας δουλευουν? ειμαι πολυ απογοητευμενη και τσαντισμενη....

Edited by xristina
Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα την karenta και ακομη δεν εχουν μια σιγουρη ημερομηνια για το ποτε τελικα θα ερθει το σχετικο update του λογισμικου. εχω ενα χειροκινητο polo 1.2 tsi με 1200KM περιπου και μολισ χτες καταλαβε οτι κατι γινεται οταν μου εσβησε η μηχανη 3 φορες!! μου ειχε γινει αλλη 1-2 φορεσ αλλα δεν ειχα δωσει σημασια. μηπωσ τελικα δεν εχουν ιδεα τι γινεται και μας δουλευουν? ειμαι πολυ απογοητευμενη και τσαντισμενη....

Join the club που λενε... Δεν το βλεπω να ερχετε σχετικα νωρις το λεγομενο update. Οσο και να εχω ψαξει σε ξενα forum δεν εχει αναφερθει τιποτα σχετικα με το θεμα, ειδικα Γερμανια αχνα. Δεν το κοβω λοιπον να ασχολειτε τωρα συντομα η VW με την αγορα της Ελλαδας που ουτως η αλλως χεσμενη την εχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπαινω καθε μερα στο site να δω μηπως υπαρχει καποιο νεο απο καποια αντιπροσωπεια κτλ αλλα ματαια... μπραβο και στα παιδια και στο site φυσικα που μας δινουν την δυναμη να μαθαινουμε για ολες τις αντιπροσωπειες τι γινεται. Συμπερασμα? κανεις δεν ξερει.. εμεις αγωνιουμε.. δωσαμε ολοι πανω απο 15χιλ και η αντιμετωπιση ειναι απο βδομαδα σε βδομαδα μεχρι την ληξη της εγγυησης (εκει το πανε)

μπορει να ειμαι υπερβολικος, ισως επειδη ειμαι απογοητευμενος/εκνευρισμενος... ενα ειναι σιγουρο οτι ΔΕΝ εχουμε κανει τιποτα ακομα και ΠΡΕΠΕΙ να κανουμε κατι.

Αναδημοσιευω παλιο μου post το οποιο πηγε ακλαφτο περι του θεματος :

Εκτος απο φάπες, τις οποιες εγκρίνω, προτεινω να στειλουμε μια επιστολη - αναφορα στα αγγλικα προς την volkswagen με κοινοποιηση kosmocar και ολους τους αντιπροσωπους μας.. ΟΛΟΥΣ.. ειναι ωραιο να τους "εκθεσουμε" στην μαμα vw μηπως ιδρωσουν λιγο γιατι αν τους εκθετουμε στην kosmocar που καποια παιδια απο εδω ηδη εστειλαν γραμμα δεν φαινεται να φερει αποτελεσματα.

Δεν λεω οτι δευτερα θα το στειλουμε, τριτη θα εχουμε αποτελεσματα αλλα ποτε δεν ξερεις και το πιο σημαντικο ειναι να δοκιμασουμε και να μην κατσουμε με σταυρωμενα τα χερια. Για υπογραφη μπορουμε να βαλουμε τον αριθμο πλαισιου του καθε αυτοκινητου ωστε να βλεπουν οτι δεν λεμε αρλουμπες ή υπογραφες-φουσκες.

Παιδια, ΜΗΝ καθυσηχαζεστε επειδη εχει καιρο να σας συμβει... οταν υπαρχει καποιο προβλημα δεν ξεπερνιεται μονο του.. απλα ισως να καθυστερει η εμφανιση του! Σκεφτειτε οτι τωρα το καλοκαιρι (που λεει ο λογος, γιατι τωρα που σας το γραφω ριχνει καρεκλες) αναβουμε το a/c κιετσι οι στροφες ειναι πιο ψηλα οποτε δεν το επιτρεπει να σβησει το ιδιο ευκολα απο οσο χωρις a/c...

Edited by Greg
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω. πρεπει να ξεκινησουμε απο καπου αν θέλουμε να εχουμε αποτελεσμα.η επιστολη προς την μητρικη εταιρια ειναι μια πολυ καλη αρχη.προσωπικα την δευτερα θα παω και στην αντιπροσωπεια να τους τα πω κι ενα χερακι και απο κοντα!!!

συμφωνω. πρεπει να ξεκινησουμε απο καπου αν θέλουμε να εχουμε αποτελεσμα.η επιστολη προς την μητρικη εταιρια ειναι μια πολυ καλη αρχη.προσωπικα την δευτερα θα παω και στην αντιπροσωπεια να τους τα πω κι ενα χερακι και απο κοντα!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σαν καινουργιο μέλος σας χαιρετίζω όλους και εύχομαι γρήγορη λύση στο πρόβλημά σας!! Κάτοχος Polo 6Ν και υποψήφιος αγοραστής του καινούργιου Polo 1.2 TSI. Θα συμφωνήσω 100 % με τον φίλο Greg ότι αν θέλετε να υπάρξει ενδιαφέρον από τις ελλήνικές αντιπροσωπίες θα πρέπει ανεξαρτήτως όλοι οι κάτοχοι Polo 1.2 tsi που έχουν αντιμετωπήσει το πρόβλημα αυτό με μία μαζική και επώνυμη επιστολή μέσω e-mail στην μαμά Εταιρία VW, να εκθεάσετε το πρόβλημα. Να είστε σίγουροι ότι το αυτί τους θα ''ιδρώσει'' και θα υπάρξει σίγουρα άμεση ανταπόκριση από πλευράς τους για την λύση του. Με αυτά τα πράγματα οι Γερμανοί δεν παίζουν!! Σίγουρα θα πρέπει στο e-mail να αναφερθεί και η αδιαφορία και ανικανότητα των Ελληνικών Αντιπροσωπειών στο να υπάρξει βοήθεια,αντιμετώπιση και ενημέρωση από πλευράς τους. Καλό θα ήταν τα πιο παλία μέλη του club αν μπορούσαν να βοηθήσουν στην συγκέντρωση όλων σας που έχετε πρόβλημα και με την βοήθεια ίσως και κάποιου δικηγόρου να γνωστοποιούσατε στην VW όλα τα παραπάνω.

Όλα καλά θα πάνε απλώς στην Ελλάδα πάντα θα πρέπει να μας ταλαιπωρούν γιατί τους το επιτρέπουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.