Jump to content
Nosma

Λάμπα Φρένων...

Recommended Posts

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Δεν βρήκα κάποιο αντίστοιχο topic γιαυτό έκανα καινούργιο.

Έχω το Golf 6 και πρόσφατα μου κάηκε η λάμπα από τα φώτα φρένων. Αυτό υποθέτο είναι κάτι που δεν καλύπτει η εγγύηση σωστά? (το αμάξι το έχω 4-5 μήνες). Ξέρει κάποιος κανένα online μαγαζί για να την παραγγείλω? και με ποιο κωδικό την ζητάω? Και κάτι τελευταίο.. είναι εύκολο να την αλλάξω μόνος μου? ή πρέπει να τρέχω στην αντιπροσωπεία?.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση; Οι λάμπες; Μπα... Αναλώσιμο είναι.

Το κόστος της είναι λιγότερο από 1 ευρώ. Πήγαινε σε κάποιο βενζινάδικο ή σε κάποιο με ανταλλακτικό αυτοκινήτων και ζήτα τη.

Μπορείς να την αλλάψεις και μόνος σου. Το φανάρι βγαίνει πολύ εύκολα. Αν δεις ότι δυσκολεύεσαι και μπορεί να κάνεις καμία ζημιά, πέρνα από μια αντιπροσωπεία, να σου δείξουν κιόλας. 5 λεπτά υπόθεση είναι...

Edited by k_t_g
Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα λάμπιτσα επώνυμη p.x Οsram κτλ καθώς οι no name που και εγώ έχω πάρει

ενίοτε από τα βενζινάδικα είναι για κλωτσιές..

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειανι οτι αν πας να αγοράσεις λάμπα για το Golf πάρε καλου κακού καμια δεκάρια γιατι εκει εχει ενα μπακ και καθε 5-6 μηνες πρεπει να αλλάζεις λάμπες Stop μια αριστερά μια δεξιά κλπ :good::D:yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Για μένα είναι λιγό πρόβλημα το να πάω στην αντιπροσωπεία γιατί κλείνουν στις 16:00 και εγώ εκείνη την ώρα φεύγω από τη δουλεία μου... αν είναι κατί φτηνό και εύκολο προτιμό να το κάνω μόνος μου!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως στο golf V που το εχω δυο χρονια εχω αλλαξει χαλαρα 8 λαμπες φρενου!!!! machinegun.gifmachinegun.gifnew_grrrr.gifprotest.gif και παντα η ιδια λαμπα ρε γμτ.. worthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Για μένα είναι λιγό πρόβλημα το να πάω στην αντιπροσωπεία γιατί κλείνουν στις 16:00 και εγώ εκείνη την ώρα φεύγω από τη δουλεία μου... αν είναι κατί φτηνό και εύκολο προτιμό να το κάνω μόνος μου!

πανε παρε μια απο βενζιναδικο και θα εισαι κομπλε.. ανοιγεις πορτμπαγαζ βγαζεις το φαναρι και τελειωσες!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως στο golf V που το εχω δυο χρονια εχω αλλαξει χαλαρα 8 λαμπες φρενου!!!! machinegun.gifmachinegun.gifnew_grrrr.gifprotest.gif και παντα η ιδια λαμπα ρε γμτ.. worthy.gif

+1000 άνετα χαχαααα α ρε γερμανική τεχνολογίαααααααα γεια σου ρε Μερκελ με τα εργαλεία σου

Link to comment
Share on other sites

Μαλλόν θα παραγγείλω τα LED φώτα από το "R" να υσυχάσω από αλλαγές λάμπας! :p

300 ευρώ+ για την μ@λ@κια της VW αυτό είναι το ζητούμενο και για αυτο εμεις πρεπει να πάμε να τα σκάσουμε.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

ειχα και το ιδιο προβλημα στα μπροστα φωτα αλλα εβαλα xenon και βρηκα τη χαρα μου.. εκανα 20000 χιλιομετρα και ακομα δεν εχει καει τιποτα.. ακομα και η λαμπα που εβαλα στο φρενο την πηρα απο βενζιναδικο και ακομα δεν εχει καει!! πολυ το συζυταμε και με βλεπω το βραδυ να ειναι ολα καμμενα :pnew_lol.gifnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου καηκε μια λαμπιτσα, εβγαλα την ταπετσαρια να δω πως αλλαζει αλλα βλεπω μονο 2 βιδες. Αλλαζουν ευκολα ή να παω σε ηλεκτρολογιο;

Link to comment
Share on other sites

Είναι 2 βίδες. Τις βγάζεις με καρυδάκι 13mm ή κλειδί (είναι λιγο πιο δύσκολο) και με ένα κατσαβιδάκι ξεκουμπωνεις την φύσα. Μετά παίρνεις το φανάρι στο χέρι και βγαζεις την πλαφονιέρα και κάνεις την αλλαγή. Εύκολο είναι δεν θα σου πάρει πάνω απο 10 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου καηκε μια λαμπιτσα, εβγαλα την ταπετσαρια να δω πως αλλαζει αλλα βλεπω μονο 2 βιδες. Αλλαζουν ευκολα ή να παω σε ηλεκτρολογιο;

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=36634

Link to comment
Share on other sites

ωραιος................. αλλα δεν ειδα να λεει τον τυπο της λαμπας που πρεπει να παρω, μονο ενα πίσω φώτα δεξιά -M2-

q 12 V, P 21 W .

Ετσι να τη ζητησω;

Edited by FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

ωραιος................. αλλα δεν ειδα να λεει τον τυπο της λαμπας που πρεπει να παρω, μονο ενα πίσω φώτα δεξιά -M2-

q 12 V, P 21 W .

Ετσι να τη ζητησω;

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=46871

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.