Jump to content
konv

Golf 5 - Πισω Φωτα Μαυρα (Dimmed, Smoked)

Recommended Posts

φιμε-χαμηλομα-μαυρο σημα και ξηλαωμα τα διακριτικα ΚΑΤΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ!!!!!!!!!

Τι εννοεις χαμηλωμα? του αυτοκινητου? αυτο σε μενα δεν παιζει γιατι το αυτοκινητο το καλοκαιρι γυρναει ολες τις παραλιες των κυκλαδων, οσο για τα διακριτικα μονο το Τςι λεω να βγαλω.

Link to comment
Share on other sites

φιμε-χαμηλομα-μαυρο σημα και ξηλαωμα τα διακριτικα ΚΑΤΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ!!!!!!!!!

να συμπληρώσω και μια φιμε μεμβράνη ..

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο Νίκο το έκανες,μεγειές!!!!:)

Σιγά ρε παιδιά μην βιάζεστε ένα-ένα με την σειρά έτσι Νίκο???Εδώ που τα λέμε ένα ζαντικό με 225άρι λάστιχο θα το ανέβαζε στα ύψη το γκολφάκι σου........γιατί τωρα μοιάζει ας μου επιτραπεί η έκφραση με παχιά αγελάδα που έχει αδύνατα πόδια.:p

Link to comment
Share on other sites

Τώρα θες ένα 3ο Στοπ που να ταιριάζει γιατί είναι παράταιρο!

Κάτι σαν αυτό:

http://cgi.ebay.ie/VW-Golf-V-5-03-08-3-terzo-stop-LED-cromato-TUNING-/370288122370?cmd=ViewItem&pt=Ricambi_automobili&hash=item5636e45a02

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο Νίκο το έκανες,μεγειές!!!!:p

Σιγά ρε παιδιά μην βιάζεστε ένα-ένα με την σειρά έτσι Νίκο???Εδώ που τα λέμε ένα ζαντικό με 225άρι λάστιχο θα το ανέβαζε στα ύψη το γκολφάκι σου........γιατί τωρα μοιάζει ας μου επιτραπεί η έκφραση με παχιά αγελάδα που έχει αδύνατα πόδια.:p

Ειναι το επομενο βημα B)

Τώρα θες ένα 3ο Στοπ που να ταιριάζει γιατί είναι παράταιρο!

Κάτι σαν αυτό:

http://cgi.ebay.ie/VW-Golf-V-5-03-08-3-terzo-stop-LED-cromato-TUNING-/370288122370?cmd=ViewItem&pt=Ricambi_automobili&hash=item5636e45a02

Το σασι να το αφησω ή θελει και αυτο αλλαγμα!! new_killpc.gif

Link to comment
Share on other sites

Το σασι να το αφησω ή θελει και αυτο αλλαγμα!! new_killpc.gif

Ayto astoo!!!! :good:

Sou einai evkolo na bgaleis 2 foto th nyxta me ta fota theseos kai ali me to freno patimeno? :drinks: :drinks: :drinks:

Edited by attnos
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος κάνα spray για να σκουρύνω τα πίσω φανάρια του golf και από που μπορώ να το προμηθευτώ? Προτιμώ να μην επισκεφτώ φαναρτζίδικο και να το κάνω παρέα με φίλο.new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε σ ενα καταστημα που πουλαει μπογιες,σπρει κτλ κ πες του να σου δωσει ενα σπρει φιμε.πες του κ τι θελεις να κανεις κ θα καταλαβει αυτος τι θα σου δωσει.εγω τα δικα μου τα ειχα φτιαξει μ ενα σπρει μαρκας ΜΟΤΙΡ backlight.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε σ ενα καταστημα που πουλαει μπογιες,σπρει κτλ κ πες του να σου δωσει ενα σπρει φιμε.πες του κ τι θελεις να κανεις κ θα καταλαβει αυτος τι θα σου δωσει.εγω τα δικα μου τα ειχα φτιαξει μ ενα σπρει μαρκας ΜΟΤΙΡ backlight.

το εχω σκεφτει κ εγω ρε παιδια αλλα απο οτι ακουσα 8ελει προσοχη για να γινουν οπως του ρ32! τι λες εσυ ευκολο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το συγκεκριμένο εγχείρημα το τελείωσα μόλις σήμερα,άκου τί θα κάνεις. Θα πάς σε χρωματοπωλείο, με χρώματα αυτοκινήτου όμως όχι απλό, και θα ζητήσεις να σου φτιάξει ένα σπρέι βερνικιού με λίγο μαύρο. Θα σου το κάνει εκείνη την στιγμή λογικά. Κόστος περί τα 9 ευρώ. Αφού ξηλώσεις τα φανάρια και ''ντύσεις'' με χαρτοταινία τα σημεία που δεν θέλεις να βαφτούν, θα αρχίσεις να ψεκάζεις με το σπρέι απο απόσταση γύρω στου 20 πόντους. Η απόσταση αυτή είναι σημαντική γιατί διαφορετικά θα δημιουργηθούν σταγονίδια πάνω στο φανάρι και άντε μετά με το διαλυτικό να καθαρίζεις πάλι... Όσο ποιο πολύ ψεκάσεις τόσο πιο σκούρο θα βγεί το φανάρι. Σαν συμβουλή μόνο, να έχεις τα φανάρια όλα κοντά ώστε να βλέπεις την σκουρότητα που δημιουργεις και να είναι ενιαία.Αυτά!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το συγκεκριμένο εγχείρημα το τελείωσα μόλις σήμερα,άκου τί θα κάνεις. Θα πάς σε χρωματοπωλείο, με χρώματα αυτοκινήτου όμως όχι απλό, και θα ζητήσεις να σου φτιάξει ένα σπρέι βερνικιού με λίγο μαύρο. Θα σου το κάνει εκείνη την στιγμή λογικά. Κόστος περί τα 9 ευρώ. Αφού ξηλώσεις τα φανάρια και ''ντύσεις'' με χαρτοταινία τα σημεία που δεν θέλεις να βαφτούν, θα αρχίσεις να ψεκάζεις με το σπρέι απο απόσταση γύρω στου 20 πόντους. Η απόσταση αυτή είναι σημαντική γιατί διαφορετικά θα δημιουργηθούν σταγονίδια πάνω στο φανάρι και άντε μετά με το διαλυτικό να καθαρίζεις πάλι... Όσο ποιο πολύ ψεκάσεις τόσο πιο σκούρο θα βγεί το φανάρι. Σαν συμβουλή μόνο, να έχεις τα φανάρια όλα κοντά ώστε να βλέπεις την σκουρότητα που δημιουργεις και να είναι ενιαία.Αυτά!

Photo περιμένουμε :lol:

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Leou έχεις κάνει πολλές αλλαγές τελικά με το look!!

Μήπως αντί να σηκώσεις φωτό να έκανες μια και καλή μία παρουσίαση το Golfaki???

Link to comment
Share on other sites

Leou έχεις κάνει πολλές αλλαγές τελικά με το look!!

Μήπως αντί να σηκώσεις φωτό να έκανες μια και καλή μία παρουσίαση το Golfaki???

Κοίτα,προσπαθώ και κάνω κάποια πράγματα,άλλα τα καταφέρνω άλλα πάλι όχι. Παίζει ρόλο ο χρόνος και το χρήμα φυσικά. Το έχω σκεφτεί για μία πλήρη παρουσίαση και θα το κάνω αλλά μόλις το φέρω στην κατάσταση ώστε να μην έχει ατέλειες...Γενικότερα είμαι τελειομανής...Πάντως υπόσχομαι πως θα ανεβάσω φωτογραφίες.

το να κολλήσει κανείς μεμβράνη που αν το θέλει μετά τη βγάζει, είναι χάλια ιδέα?

Μια χαρά ιδεα είναι και πολύ πρακτική. Το αρνητικό της είναι πως σίγουρα θα κοστίσει λίγο περισσότερο και σίγουρα είναι κάτι που δεν μπορείς να κάνεις μόνος σου ή με ένα φιλαράκι σου στο γκαράζ σου. Οπότε μονόδρομος η τοποθέτηση απο συνεργείο με φιμέ. Κάνεις τις επιλογές σου και αποφασίζεις.

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστο πολύ για την βοήθεια.

Θα τα δοκιμάσω και ότι βγει βγήκε.

Δόξα τον θεό,έχουμε μπόλικο νέφτι!

γιατι δεν πας στα σιγουρα να στα βαψουν... αν θες κοιτα τα δικα μου .... τα πηγα σε συνεργειο... και τους λες ποσο σκουρα τα θες... με 20 ευρω...!! δες εδω...

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=19232

εγω δεν τα ηθελα πολυ σκουρα γιατι εχουμε ενα θεμα εδω με τα "στρουμφακια" (τους μπατσους εννοω...!!!)

Edited by maryv7
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα μαυρο 5αρι. ειπα στην αρχη να παρω τα OEM τα led αλλα το μετανιοσα γιατι ο κικλοσ ειναι πολη ασπρος και πιστεθο οτι δεν θα τεριαζει στο μαυρο. και λεω η να βαψω τα δικαμου σε στηλ ρ32 η να παρω τα ρ32 αλλα δεν τα βρισκο στο ebay. εσεις τι μου προτινεται?

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα μαυρο 5αρι. ειπα στην αρχη να παρω τα OEM τα led αλλα το μετανιοσα γιατι ο κικλοσ ειναι πολη ασπρος και πιστεθο οτι δεν θα τεριαζει στο μαυρο. και λεω η να βαψω τα δικαμου σε στηλ ρ32 η να παρω τα ρ32 αλλα δεν τα βρισκο στο ebay. εσεις τι μου προτινεται?

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110585154504&ssPageName=ADME:B:SS:GB:1123

Link to comment
Share on other sites

γιαυτα λεω οτι τα παρηγγιλα και ειμουν ετοιμος να τα πληροσω αλλα το μετανιωσα λογο του λευκου κυκλου που εχει στην μεσηφοβαμε μηπως ειναι σαν την μηγα μεσα στο γαλα γτ το αμαξι ειναι μαυρο

Link to comment
Share on other sites

γιαυτα λεω οτι τα παρηγγιλα και ειμουν ετοιμος να τα πληροσω αλλα το μετανιωσα λογο του λευκου κυκλου που εχει στην μεσηφοβαμε μηπως ειναι σαν την μηγα μεσα στο γαλα γτ το αμαξι ειναι μαυρο

Οι ασπροι κυκλοι ειναι υποχρεωτικοι απο την νομοθεσια.

Link to comment
Share on other sites

Οι ασπροι κυκλοι ειναι υποχρεωτικοι απο την νομοθεσια.

γτ ειναι υποχρεωτικοι το ρ32 εχει κοκκινους απο μαμα του

Link to comment
Share on other sites

γτ ειναι υποχρεωτικοι το ρ32 εχει κοκκινους απο μαμα του

Αυτα που σου εβαλα ειναι R32, τι κοκκινους εχει?

0509_frankfurt_02+2006_volkswagen_golf_r32+rear_right_view.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.