Jump to content
giannakis

Giannakis_Tsi-My_Black_Golf_V_Tsi___E-Tunersssss

Recommended Posts

το golfaki φοραei:

*προγραμμα E-TUNERS

*cat-back 70ari μονο με μεσιαο καζανι "dance of horses" θεσ/νηκη

*φιλτροχοανη pipercross και handmade σωληνωσεις

*18'' ζαντες Handsome

*μασπιε,και πισω προφιλακτηρα gti

*kamei φρυδακια

*ΗΙD xenon 6000K

*μπαρομετρο 60ari PRO+ και βαση OSIR

*ελατηρια 5mm eibah

*φιμε μεμβρανες foliatec

*βαμενα μαυρα σηματα,και πισω φαναρια

17072010039.jpg

17072010040.jpg

17072010041.jpg

18072010043.jpg

18072010046.jpg

18966133490553441312843.jpg

24072010051.jpg

gallery744761231640.jpg

golf2.jpg

osirk.jpg

Edited by giannakis_TSi
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φίλε το Golfaki!! :good:

Πολύ πρωτότυπο το σήμα της VW στην βάση της Osir & ωραίες δίχρωμες ζάντες που ταιριάζουν με το look του αυτοκινήτου!

Αν άλλαζες και την μούρη και την έκανες look GTI θα ήταν τέλειο! ;)

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια...αοπ μοτερ νουμερα γνωριζουμε???

Να το χαιρεσαι καλες και απροβληματιστες βολτες!

νουμερα τωρα,στο δυναμομετρο στα σπατα maha 3000 εβγαλε 211 αλογα,και 28κ ροπη με την μαμα εξατμηση(χωρις μαισαιο,μονο τελικο κι αυτο για το αναθεμα)με 35 βαθμους θερμοκρασια...τωρα με την εισαγωγη και την 70αρα δεν ξερω...γυρω στ 215-220 υπολογιζω...

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φίλε το Golfaki!! :D

Πολύ πρωτότυπο το σήμα της VW στην βάση της Osir & ωραίες δίχρωμες ζάντες που ταιριάζουν με το look του αυτοκινήτου!

Αν άλλαζες και την μούρη και την έκανες look GTI θα ήταν τέλειο! :lol:

η μουρη να σου πω την αληθεια μ' αρεσει κι ετσι,αλλα θα δειξει...βασικα θελω να βαλω το νυχακι απ΄ το edition η tης riegger...οσο για το σημα της VW δεν ειχα αλλα moneys για πυρομετρο και δεν ηξερα τι να βαλω εκει...και ειδα τις μανισιες τις ζαντες και εβαλα το σημα...

Edited by giannakis_TSi
Link to comment
Share on other sites

νουμερα τωρα,στο δυναμομετρο στα σπατα maha 3000 εβγαλε 211 αλογα,και 28κ ροπη με την μαμα εξατμηση(χωρις μαισαιο,μονο τελικο κι αυτο για το αναθεμα)με 35 βαθμους θερμοκρασια...τωρα με την εισαγωγη και την 70αρα δεν ξερω...γυρω στ 215-220 υπολογιζω...

Μπορει να εισια και λιγο παραπανω...πιεσεις τι δουλευεις??

Φιλος μου με 1.4 tsi 140ps...με εισαγωγη pipercross και με βγαλμενο μεσαιο και προγραμμα εβγαλε σε δυναμομετρο vamag 3000 240ps...αλλα εχει τα κλασικα προβληματα των πιεσμενων tsi με την Ν276(???)

Και απο πιεσεις βλεπει 1.9over με 1.6ct!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να εισια και λιγο παραπανω...πιεσεις τι δουλευεις??

Φιλος μου με 1.4 tsi 140ps...με εισαγωγη pipercross και με βγαλμενο μεσαιο και προγραμμα εβγαλε σε δυναμομετρο vamag 3000 240ps...αλλα εχει τα κλασικα προβληματα των πιεσμενων tsi με την Ν276(???)

Και απο πιεσεις βλεπει 1.9over με 1.6ct!

επειδή το αυτοκίνητο το θέλω για καθημερινή χρήση απροβλημάτιστα δουλεύει 1.45 over και 1 μέχρι τον κοφτη...

Link to comment
Share on other sites

επειδή το αυτοκίνητο το θέλω για καθημερινή χρήση απροβλημάτιστα δουλεύει 1.45 over και 1 μέχρι τον κοφτη...

πολυ καλα τα νουμερα

οπως κ τα revo.....

οσον αφορα την μουρη του GT να αναφερω οτι πολλοι ειναι αυτοι που αλλαζουν την GTI με αυτη του GT (στο εξωτερικο)

καθως η μουρη του GT ειναι σπανια.εδω οχι κ τοσο

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλα τα νουμερα

οπως κ τα revo.....

οσον αφορα την μουρη του GT να αναφερω οτι πολλοι ειναι αυτοι που αλλαζουν την GTI με αυτη του GT (στο εξωτερικο)

καθως η μουρη του GT ειναι σπανια.εδω οχι κ τοσο

πλεον η μουρη του gt μ'αρεσει επειδή βάφτηκαν τα σήματα,και η μούρη του gti έγινε πολύ σούπα...αν μπει και το νυχάκι της riegger θα γίνει....

Link to comment
Share on other sites

έγινε ξανά το πάτημα ανάμεσα στο cupra και στο golf,με αποτέλεσμα στα 800m να είμαι μισό αυτοκίνητo πίσω...

και roll 2es 60km/η για 400m να είμαι 2 αυτοκίνητα πίσω...είμαι αρκετά ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα...δεδομένου ότι τα CUPRA έχουν 260ps μαμά

Link to comment
Share on other sites

έγινε ξανά το πάτημα ανάμεσα στο cupra και στο golf,με αποτέλεσμα στα 800m να είμαι μισό αυτοκίνητo πίσω...

και roll 2es 60km/η για 400m να είμαι 2 αυτοκίνητα πίσω...είμαι αρκετά ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα...δεδομένου ότι τα CUPRA έχουν 260ps μαμά

δηλ στα 400 εισαι 2 αμαξια πισω φαντασου στα 800 ? Και μην μετρας με μετρα κανε 1 με εκινηση μεχρη κοφτες 4ης και 1 ρολαριστες επισης μεχρη 4ες κοφτη τωρα 400 , 800 μιλι κτλ δεν δειχνουν κατι παρα μονο καλες αλλαγες ;)

Link to comment
Share on other sites

δηλ στα 400 εισαι 2 αμαξια πισω φαντασου στα 800 ? Και μην μετρας με μετρα κανε 1 με εκινηση μεχρη κοφτες 4ης και 1 ρολαριστες επισης μεχρη 4ες κοφτη τωρα 400 , 800 μιλι κτλ δεν δειχνουν κατι παρα μονο καλες αλλαγες ;)

από roll το leon έκανε ένα πέταγμα 2 αμάξια και έτσι έμεινε η διαφορα...όσο γι αυτό που λες για εκκίνηση-4η κοφτη αν μας βοηθούσε ο δρόμος θα γινόταν αλλα δv βοηθούσε...εσύ με τα κούπρα πως πας?

Link to comment
Share on other sites

από roll το leon έκανε ένα πέταγμα 2 αμάξια και έτσι έμεινε η διαφορα...όσο γι αυτό που λες για εκκίνηση-4η κοφτη αν μας βοηθούσε ο δρόμος θα γινόταν αλλα δv βοηθούσε...εσύ με τα κούπρα πως πας?

look mf_tshirt.gif

Link to comment
Share on other sites

οχι απλα εννουσα μεχρη 4ες και ναι οντως το κουπρα 2 καβαλο ..αλλα τι να καταλαβει το σκυλι

aaa,κατάλαβα...όντως σκυλί...to ξέρω από πρώτο χέρι...και stock και stage2+...τι πιέσεις δουλεύεις?

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι απλα τα σπαει το Golfaki!!!!!Υποψιν θελω βολτα εεεε!!!!Δεν εχω παει ποτε βολτα με 14αρι φτιαγμενο!Αντε κ στην επομενη βολτα για Αθηνα πηγαινε να σηκωσεις λιγακι ακομη στον κοφτη να σκυλιαζει το 14αρι κιαλλο!Να το χαιρεσαι αγορινα!!!!!!Πανεμορφο!

ps: Για να ολοκληρωθει η μουρη παρε το φρυδακι κατω απο το GTI.Φτηνο ειναι κανενα 50αρι κανει κ εισαι κομπλε.Θα δειξει κ πιο χαμηλο μπροστα!!!

Edited by chrisnik
Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι απλα τα σπαει το Golfaki!!!!!Υποψιν θελω βολτα εεεε!!!!Δεν εχω παει ποτε βολτα με 14αρι φτιαγμενο!Αντε κ στην επομενη βολτα για Αθηνα πηγαινε να σηκωσεις λιγακι ακομη στον κοφτη να σκυλιαζει το 14αρι κιαλλο!Να το χαιρεσαι αγορινα!!!!!!Πανεμορφο!

ps: Για να ολοκληρωθει η μουρη παρε το φρυδακι κατω απο το GTI.Φτηνο ειναι κανενα 50αρι κανει κ εισαι κομπλε.Θα δειξει κ πιο χαμηλο μπροστα!!!

μην ανησυχείς φιλαράκι...όλα είναι υπό έλεγχο....ο κριτών ανέβαινεi θεσσαλονίκη τέλη του μηνα και πάω για λίγο ακόμα....

εννοείτε ότι θα στο δώσω βόλτα ρε χρhστό...όσο για το φρυδάκi το έχω στα υπόψιν μετά το i/c...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πρόκειται για μια ολοκληρωμένη παρουσίαση, το θέμα κλειδώνει και θα ανοιχθεί μόνο με αίτημα του δημιουργού του, εφόσον θα έχει κάτι νεότερο να συμπληρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Ενα μικρο update!!!

Στο Golfaki μπηκαν

Full 70mm de-cat

Μπαρομετρο Defi BF

Ζαντες 8χ17 Donington απο ROCCO(υπαρχουν και φωτο με τις Ultraleggera στον αγωνα)

3D-Carbon σε καθρεφτες,φριδακια,κονσολα,φιλετα στις πορτες!

Και προσεχως

Σαλονι GTI

Αντλια AUTOTECH

FMIC

και ισως ΒΤ...

Και μερικεσ πιο προσφατες φωτο....

Link to comment
Share on other sites

πολύ κακο φιλε το golfaki σου (με την καλή την έννοια):blush:

με το decat είμαι κατά αλλά κατά τα άλλα super -

να το χαίρεσαι!

Link to comment
Share on other sites

φιλε giannaki επειδη κ εγω μαυρο γκολφακι εχω κ οταν βλεπω μαυρη μαυριλα γουσταρω τρελα,να σου πω ενα μεγαλο μπραβο γιατι το αμαξι ειναι πολυ αγριο. :hyper: .. πανεμορφο..εχεις ασχοληθει πολυ και αυτο φενεται!!και παλι μπραβο!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ ρε παιδια για τα καλα σας λογια... :hyper: :hyper:

Οσο για το decat dp ειναι ενα θεμα στα φαναρια κ γενικα οταν σταματαω...

Ψιλομυριζει..Αλλα κατα τ αλλα ειναι πολυ καλο...!!!

Τωρα θα βαφτουν και οι donington μαυρο ματ ή σκουρο μολυβι....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.