Jump to content
Guest chp

Vw Polo 2009: Μεγαλώνοντας θα γίνει Golf!

Recommended Posts

με το καλο φιλε μου να έρθει να το χαρείς και να μας πεις και τις εντυπώσεις σου. :thumbsup: επίσης πολύ καλή η τιμή θα περίμενα παραπάνω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μόλις γράφτηκα στο forum.

Παρήγγειλα σήμερα το polo 1200TSi απο τον Παζαρόπουλο

στην έκδοση Highline 5θ τελική τιμή 15750¤ +-100¤ με αισθητήρες και συναγερμο δώρο.

Ανοιξαν χθεσ-σημερα οι παραγγελιες (5θ-3θ 1200TSi), με παράδοση φεβρουάριο-μάρτιο.

Αμαξια ομως θα έρθουν και τον Ιανουάριο και μπορεί να το έχω τότε.

καλορίζικο φίλε :drinks: και καλος μας είρθες στην παρέα του Club.

Link to comment
Share on other sites

130 ίππους φτάνει με αναβάθμιση το TSI 1,2 105ps.

Καθόλου άσχημα για 1ο στάδιο!!

http://www.abt-sportsline.de/en/products/product-news/artikel/nice-small-and-a-true-sportsman-the-abt-polo/

Link to comment
Share on other sites

130 ίππους φτάνει με αναβάθμιση το TSI 1,2 105ps.

Καθόλου άσχημα για 1ο στάδιο!!

http://www.abt-sportsline.de/en/products/product-news/artikel/nice-small-and-a-true-sportsman-the-abt-polo/

άντε να δούμε και κανενά custom να δούμε που θα πάει :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μόλις γράφτηκα στο forum.

Παρήγγειλα σήμερα το polo 1200TSi απο τον Παζαρόπουλο

στην έκδοση Highline 5θ τελική τιμή 15750¤ +-100¤ με αισθητήρες και συναγερμο δώρο.

Ανοιξαν χθεσ-σημερα οι παραγγελιες (5θ-3θ 1200TSi), με παράδοση φεβρουάριο-μάρτιο.

Αμαξια ομως θα έρθουν και τον Ιανουάριο και μπορεί να το έχω τότε.

Αισθητήρες εννοείς για παρκάρισμα (το Park Control και Cruise Control που λένε); Συναγερμός θα σου τον εγκαταστήσουν εκεί, ή θα είναι από τη Volkswagen; Γιατί κι εγώ που πήγα Karenta για το 1.2TSI Highline 5θ, μου είπαν από την κανονική τιμή (που θα είναι 500¤-700¤ πιο ακριβό από το 1.4) έχω και 300 ευρώ έκπτωση που είτε τη δίνουν και μειώνεται η τιμή, είτε τα χρησιμοποιώ για να βάλω συναγερμό (από το εργοστάσιο) άρα +200¤ και ηχοσύστημα RCD-310 που θέλω +180¤ και το χρώμα που έχεις διαλέξει κι εσύ +355¤.

Στη τιμή αυτή πρέπει να προσθέσεις και +370¤ που είναι έξοδα πινακίδων και προετοιμασίας.

¶ρα 15500 (300¤ έκπτωσης πήγαν σε συναγερμό και ηχοσύστημα) +80 τα υπόλοιπα για το ηχοσύστημα +355 χρώμα +370 έξοδα προετοιμασίας/πινακίδες = 16305¤

Τώρα αν όλα περιλαμβάνονται στη τιμή που είπες να την χ*σω την Karenta πάω κι εγώ Παζαρόπουλο.

Edited by Z3RatuL
Link to comment
Share on other sites

Αισθητήρες εννοείς για παρκάρισμα (το Park Control και Cruise Control που λένε); Συναγερμός θα σου τον εγκαταστήσουν εκεί, ή θα είναι από τη Volkswagen; Γιατί κι εγώ που πήγα Karenta για το 1.2TSI Highline 5θ, μου είπαν από την κανονική τιμή (που θα είναι 500€-700€ πιο ακριβό από το 1.4) έχω και 300 ευρώ έκπτωση που είτε τη δίνουν και μειώνεται η τιμή, είτε τα χρησιμοποιώ για να βάλω συναγερμό (από το εργοστάσιο) άρα +200€ και ηχοσύστημα RCD-310 που θέλω +180€ και το χρώμα που έχεις διαλέξει κι εσύ +355€.

Στη τιμή αυτή πρέπει να προσθέσεις και +370€ που είναι έξοδα πινακίδων και προετοιμασίας.

Άρα 15500 (300€ έκπτωσης πήγαν σε συναγερμό και ηχοσύστημα) +80 τα υπόλοιπα για το ηχοσύστημα +355 χρώμα +370 έξοδα προετοιμασίας/πινακίδες = 16305€

Τώρα αν όλα περιλαμβάνονται στη τιμή που είπες να την χ*σω την Karenta πάω κι εγώ Παζαρόπουλο.

Την λεπτομέρεια για το αν θα είναι ο συναγερμός από το εργοστάσιο ή όχι αυτό δεν το ξέρω. Η τιμή που αναγράφω δλδ 15750 € είναι τελική. Το park assist και ο συναγερμός είναι δώρο από τον Παζαρόπουλο και έχω και έκπτωση 400€. Το αυτοκίνητο με τα κλειδιά στο χέρι είναι 15750€. Δεν έχω βάλει όμως τίποτα έξτρα.

ΥΓ: Εγώ όταν πήγα στην καρεντα μου είπαν ότι μου κάνουν δώρο ή τον συναγερμό ή το park assist ενώ ο Παζαρόπουλος και τα δύο. Αυτό είναι σημαντικό. Γενικά δεν ήμουν fun του Παζαρόπουλου αλλά τελικά ήταν η κα΄λυτερη προσφορά. (Πηγα και Ρωρη)

Edited by ckfoxb
Link to comment
Share on other sites

άντε να δούμε και κανενά custom να δούμε που θα πάει :whistling:

Βλέπω να ξεκινάει κανένα topic "Φτάσανε τα 150άρια" που θα ξεκινάει πάλι κάπως έτσι :

"Υπάρχουν ήρωες εκεί έξω με 1,2 TSI στους 150 ίππους, μπορούμε να κοντράρουμε τα 1,4TSI τελικά ή και να είμαστε και καλύτεροι??"

Τι έχουν να δουν τα μάτια μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω να ξεκινάει κανένα topic "Φτάσανε τα 150άρια" που θα ξεκινάει πάλι κάπως έτσι :

"Υπάρχουν ήρωες εκεί έξω με 1,2 TSI στους 150 ίππους, μπορούμε να κοντράρουμε τα 1,4TSI τελικά ή και να είμαστε και καλύτεροι??"

Τι έχουν να δουν τα μάτια μας!!!

Να δεις καλοκαιρακι με καμια 40 αρια βαθμους και την ασφαλτο να αχνιζει, τι καλα που θα πηγαινουν τα πουσαρισμενα 1200 αρακια. Ενα τουρμπισμα και τελος!

Παρεπιμπτοντος το θεμα θα επρεπε να λεγεται Μεγαλωνόντας Δεν θα γινει τιποτα! Το πολυ πολυ να γινει 1400!!

Edited by Capamaru
Link to comment
Share on other sites

Να δεις καλοκαιρακι με καμια 40 αρια βαθμους και την ασφαλτο να αχνιζει, τι καλα που θα πηγαινουν τα πουσαρισμενα 1200 αρακια. Ενα τουρμπισμα και τελος!

Παρεπιμπτοντος το θεμα θα επρεπε να λεγεται Μεγαλωνόντας Δεν θα γινει τιποτα! Το πολυ πολυ να γινει 1400!!

χαχαχα :ninja: παρτε το χαμπαρι η ατμοσφαιρα μας αφησε χρονους ειδικα στην vw που σε 2-3 χρονια (κ πολυ λεω.. B) ) δεν θα υπαρχει πλεον ατμοσφαιρικος κινητηρας ουτε για δειγμα.... κριμα

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα :ninja: παρτε το χαμπαρι η ατμοσφαιρα μας αφησε χρονους ειδικα στην vw που σε 2-3 χρονια (κ πολυ λεω.. :unsure: ) δεν θα υπαρχει πλεον ατμοσφαιρικος κινητηρας ουτε για δειγμα.... κριμα

Κατι μου λεει πως τωρα με την συνεργασια VW-Suzuki ισως δουμε κατι καλο και σε ατμο.. Εκτος αν γινει το αντιστροφο και μπει στο "λουκι" των τουρμπο η Suzuki!! B):D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Να δεις καλοκαιρακι με καμια 40 αρια βαθμους και την ασφαλτο να αχνιζει, τι καλα που θα πηγαινουν τα πουσαρισμενα 1200 αρακια. Ενα τουρμπισμα και τελος!

Παρεπιμπτοντος το θεμα θα επρεπε να λεγεται Μεγαλωνόντας Δεν θα γινει τιποτα! Το πολυ πολυ να γινει 1400!!

Ρε παιδια τι νοημα εχει να κανουμε συνεχως αυτην την συγκριση. Οποιος παιρνει το 1200TSi μπορει να παρει και το γκολφ αν θελει που ειναι πιο γρηγορο και να τρεχει οσο περισσοτερο θελει. Το Polo ειναι απλα σουπερ για αυτα που δινει! Αυτο ειναι το νοημα!

Link to comment
Share on other sites

Να δεις καλοκαιρακι με καμια 40 αρια βαθμους και την ασφαλτο να αχνιζει, τι καλα που θα πηγαινουν τα πουσαρισμενα 1200 αρακια. Ενα τουρμπισμα και τελος!

Παρεπιμπτοντος το θεμα θα επρεπε να λεγεται Μεγαλωνόντας Δεν θα γινει τιποτα! Το πολυ πολυ να γινει 1400!!

ΕΤΣΙ ΛΕΓΑΝΕ και όταν βγήκε ο TSI ο 1400

Link to comment
Share on other sites

ΕΤΣΙ ΛΕΓΑΝΕ και όταν βγήκε ο TSI ο 1400

+1000

Και χειρότερα λέγανε, τέτοια παραπληροφόρηση και ραδιοαρβύλα που είχε πέσει με τον TSI δεν έχει γίνει με άλλο μοτέρ!!!!!!!!!!!!!!!

Κουβέντες της καφετέριας οι περισότερες βέβαια και καμία σοβαρή, όλο άκουγες έχω γνωστό στην αντιπροσωπεία και τα GT βαράνε στρόφαλο στα 15χιλιάδες χλμ, τα 140 δεν αντέχουν κι αυτά κι άλλες τέτοιες φαμφάρες.

Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια ήταν η κατάσταση..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλαω για τα μαμα TSI 140 και 160, αλλα για τα πειραγμενα. Οπως αυτοι που χαρηκαν οταν ανηξε το θεμα: "Εφτασαν τα 200αρια" και τωρα τρωγονται γιατι το αμαξι τους δεν παει, δεν τραβαει, ζεστενεται, ιδρωνει, σπαει, μπαινει σε safe mode και ενα σωρο τετοιες παπαριες τα ίδια θα παθουν και αυτοι που θα σκαλισουν το polo.

Οσο για το αν αυτα που ακουστηκαν για τους Tsi ειναι ραδιο αρβυλα κρατησου κανα δυο χρονακια ακομα να περασουν τα 150000 και θα δουμε τι ψαρια θα πιασουν :clapping:.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλαω για τα μαμα TSI 140 και 160, αλλα για τα πειραγμενα. Οπως αυτοι που χαρηκαν οταν ανηξε το θεμα: "Εφτασαν τα 200αρια" και τωρα τρωγονται γιατι το αμαξι τους δεν παει, δεν τραβαει, ζεστενεται, ιδρωνει, σπαει, μπαινει σε safe mode και ενα σωρο τετοιες παπαριες τα ίδια θα παθουν και αυτοι που θα σκαλισουν το polo.

Οσο για το αν αυτα που ακουστηκαν για τους Tsi ειναι ραδιο αρβυλα κρατησου κανα δυο χρονακια ακομα να περασουν τα 150000 και θα δουμε τι ψαρια θα πιασουν :clapping:.

150.000κλμ!!!!

Αν τα περάσουν εγώ θα έχω πάρει σύνταξη θα έχω jaguar για τις μετακινήσεις μου και με οδηγό!!! 5.gif5.gif5.gif

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ πλέον ένας κάτοχος Polo 1.2 tsi... Μεγιές σε όλους όσους τα έχουν προ-παραγγείλει!

μεγια και καλα χιλιομετρα φιλε. ηρθε η το περιμενεις να ερθει?

απο τιμες ξερουμε απο που ξεκινανε και που φτανουν για το tsi?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς δεν έχει έρθει ακόμη το έχω προ-παραγγείλει όπως όλοι... Πρώτες αφίξεις αναμένωνται αρχές Ιανουαρίου, με τα αυτοκίνητα όπως είναι λογικό να πηγαίνουν σ' αυτούς που τα έχουν παραγγείλει σχεδόν πριν κάνα 2-3 βδομάδες.

Τιμές είναι όσο κάνει το 1.4 συν 500-700¤.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς δεν έχει έρθει ακόμη το έχω προ-παραγγείλει όπως όλοι... Πρώτες αφίξεις αναμένωνται αρχές Ιανουαρίου, με τα αυτοκίνητα όπως είναι λογικό να πηγαίνουν σ' αυτούς που τα έχουν παραγγείλει σχεδόν πριν κάνα 2-3 βδομάδες.

Τιμές είναι όσο κάνει το 1.4 συν 500-700€.

Εγώ έχω παραγγείλει το 1.4 απο 20 Οκτωβρίου και βλέπω να έρχεται τέλος Ιανουαρίου. Πώς θα πάρουν οι άλλοι αρχές Ιανουαρίου και με 1.2tsi. Ούτε έχει ανακοινωθεί στην Ελλάδα, ούτε επίσημη τιμή υπάρχει για το 1.2tsi...

Τώρα διάβασα παραπάνω και είδα ότι άνοιξαν οι παραγγελίες για τα 1.2tsi. Κρίμα, για 700€ θα είχα καλύτερο μοτέρ.

Πάντως εμένα μου έφτασε 16350 (-450) από κάτι άκρες έφτασε τελική τιμή 15900 με αισθητήρες parking.

Έβαλα επιπλέον μεταλλικό χρώμα gray pepper, RCD-310, climatronic και ζάντες 16’’.

Για 2 μήνες έχασα και τον 1,2tsi. Δεν βαριέσαι, στο επόμενο θα πάμε σε παραπάνω άλογα… sillyhorse1rb5.gif

Edited by gskarts
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παραγγείλει το 1.4 απο 20 Οκτωβρίου και βλέπω να έρχεται τέλος Ιανουαρίου. Πώς θα πάρουν οι άλλοι αρχές Ιανουαρίου και με 1.2tsi. Ούτε έχει ανακοινωθεί στην Ελλάδα, ούτε επίσημη τιμή υπάρχει για το 1.2tsi...

Τώρα διάβασα παραπάνω και είδα ότι άνοιξαν οι παραγγελίες για τα 1.2tsi. Κρίμα, για 700€ θα είχα καλύτερο μοτέρ.

Πάντως εμένα μου έφτασε 16350 (-450) από κάτι άκρες έφτασε τελική τιμή 15900 με αισθητήρες parking.

Έβαλα επιπλέον μεταλλικό χρώμα gray pepper, RCD-310, climatronic και ζάντες 16’’.

Για 2 μήνες έχασα και τον 1,2tsi. Δεν βαριέσαι, στο επόμενο θα πάμε σε παραπάνω άλογα… sillyhorse1rb5.gif

Αφού δεν παρέλαβες ακόμα δεν ρωτάς μήπως αλλάξεις την παραγγελία σου.Πέραν των άλλων ο 1,2 πρέπει να έχει και χαμηλότερα τέλη κυκλοφορίας.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν παρέλαβες ακόμα δεν ρωτάς μήπως αλλάξεις την παραγγελία σου.Πέραν των άλλων ο 1,2 πρέπει να έχει και χαμηλότερα τέλη κυκλοφορίας.

94 ευρω αν δεν με απαταει η μνημη μου

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν παρέλαβες ακόμα δεν ρωτάς μήπως αλλάξεις την παραγγελία σου.Πέραν των άλλων ο 1,2 πρέπει να έχει και χαμηλότερα τέλη κυκλοφορίας.

94 ευρω αν δεν με απαταει η μνημη μου

εκεί είναι κάτω από το 100ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κ χρονια πολλα με υγεια... προ παραγγελια για ενα TSI 3dr μαυρο περλε με εχτρα κλιματισμο (climatronic) πολυλειτουργικο τιμονι. τελικη με το κλειδι 15550 (με αρχικο υπολογισμο στα +500 απο το αντιστοιχο 1.4 highline). Δωρο ο συναγερμος...κ 10%εκπτωση σε σερβις κ ακομα 10% σε ανταλλακτικα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.