Jump to content
poen

Polo 6R Gti Tuning

Recommended Posts

μπραβω! να το χαρεις οσο μπορεις λιπον!!!

απο ροπη τι εβγαλε γιατι δεν βλεπω καλα απο το iphone τις photo.

το μανηταρι γιατι το εβγαλες???

πως και ξαναεβαλες το μαμα φιλτροκουτι?

:thumbsup:

Εβγαλε 32-33 ... Το μανιτάρι το έβγαλα για λίγο ...ήθελα να δώ τι θα βγάλει μαμά εντελώς....

Θα το ξαναβάλω και θα δοκιμάσω ν απευθείας μετόπη για να δω διαφορά σε σχέση με την αρχική...

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικο το βιντεακι :thumbsd::startle::clapping:

Τα τριαντα αλογα τα καταλαβαινεις και στο δρομο;

Αξιζει τον κοπο;;

Ποσο πηγε;

Link to comment
Share on other sites

400 ευρω ειχε το προγραμμα. Κατα την γνωμη μου αξιζει τα διπλασια.Συν οτι με το custom ρυθμιζεις ειδικα για το καθε αμαξι .Το κονσερβα ειναι να σου κατσει καλα.

Καταπληκτικο το βιντεακι :thumbsd::startle::clapping:

Τα τριαντα αλογα τα καταλαβαινεις και στο δρομο;

Αξιζει τον κοπο;;

Ποσο πηγε;

αν τα καταλαβαινεις λεει!Αλλο αμαξι σου λεω Γιωργο!

Link to comment
Share on other sites

400ευρω ΜΟΝΟ? πολύ καλή τιμή...... σου έδωσε και εγγύηση?

να μας πεις και τι καταναλώσεις βλέπεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να ρωτήσεις τον ίδιο αν ενδιαφέρεσαι ...

Από εγγύηση πάντως απότι ξέρω σου δίνουν μόνο οι μεγάλοι οίκοι ( π.χ. ΑΒΤ) αλλά και με το ανάλογο κόστος ( 1500 πρόγραμμα + επιπλέον η εγγύηση).

Ο Κρίτωνας πάντως μου το έφτιαξε έτσι ώστε να είναι όσο το δυνατόν περισσότερο αξιόπιστο.

Αύριο έχω ταξιδάκι επιστροφής για Ηγουμενίτσα και θα είμαστε 4 άτομα οπότε θα σου πω και καταναλώσεις...:startle:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα γύρισα από Αθήνα .. Από κατανάλωση 8 - 8,6 και δεν μπορώ να πώ ότι πήγαινα χαλαρά αφού έκανα διάφορες δοκιμές...

Τα 160 - 180 τα έχει όπως είχε τα 140 - 160... Έχει πάρει πάρα πολύ στα ψηλά και στα χαμηλά είναι κόλαση ! Εκανα μια γρήγορη εκκίνηση χωρίς ESP και απλά δεν έβρισκα πρόσφυση...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα γύρισα από Αθήνα .. Από κατανάλωση 8 - 8,6 και δεν μπορώ να πώ ότι πήγαινα χαλαρά αφού έκανα διάφορες δοκιμές...

Τα 160 - 180 τα έχει όπως είχε τα 140 - 160... Έχει πάρει πάρα πολύ στα ψηλά και στα χαμηλά είναι κόλαση ! Εκανα μια γρήγορη εκκίνηση χωρίς ESP και απλά δεν έβρισκα πρόσφυση...

Χαιρομαι για σενα, μιας και εκανες ταξιδι για αυτο και τελικα αξιζε τον κοπο :)

Αυτο που μου κανει παντα εντυπωση ειναι οτι ολοι οι βελτιωτες μιλουν για ιπποδυναμη και ροπη, αλλα κανενας για επιδοσεις :thumbsd:

Μηπως, παρολη την αυξηση, δεν υπαρχει αισθητη διαφορα στην επιταχυνση (πχ);;;

Παντως ειμαι σιγουρος οτι ασχετως αυτου, η διαφορετικη αισθηση που εχεις, αξιζει ολα τα λεφτα :thumbsup:

Να'σαι καλα για τις πληροφοριες και να το χαρεις το "καινουριο" σου τουτου :thumbsup::roadrage:

Α, και κατι ακομα: εκτος απο ιπποδυναμη, σου μιλησε για την νεα σου ροπη; Υπαρχει αλλο μηχανημα για αυτη; Διαφωτισε μας λιγο ακομα :thumbsup:

Edited by iorgos
Link to comment
Share on other sites

8ml/100χιλ με 1 ατομο και a/c? πολυ καλα :)

Νομιζω 4 ατομα. Ακομα πιο καλα :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι για σενα, μιας και εκανες ταξιδι για αυτο και τελικα αξιζε τον κοπο :)

Αυτο που μου κανει παντα εντυπωση ειναι οτι ολοι οι βελτιωτες μιλουν για ιπποδυναμη και ροπη, αλλα κανενας για επιδοσεις :thumbsd:

Μηπως, παρολη την αυξηση, δεν υπαρχει αισθητη διαφορα στην επιταχυνση (πχ);;;

Παντως ειμαι σιγουρος οτι ασχετως αυτου, η διαφορετικη αισθηση που εχεις, αξιζει ολα τα λεφτα :thumbsup:

Να'σαι καλα για τις πληροφοριες και να το χαρεις το "καινουριο" σου τουτου :thumbsd::roadrage:

Α, και κατι ακομα: εκτος απο ιπποδυναμη, σου μιλησε για την νεα σου ροπη; Υπαρχει αλλο μηχανημα για αυτη; Διαφωτισε μας λιγο ακομα :thumbsup:

το αναφερει πιο πανω, εβγαλε 32-33 κιλα ροπη. πολυ καλα! :thumbsup:

επιδοσεις πρεπει να εχει μεγαλη διαφορα, τα 6" στο 0-100 τα εχει ανετα νομιζω πλεον ο τσολιας. δεν ειναι μονο το 0-100 βεβαια η αληθεια ειναι οτι στα πιο πολλα χλμ το βλεπεις δυσκολευεται λιγακι ειναι τα κυβικα πως να το κανουμε. μακαρι να εχει ανεβει αισθητα και εκει! να το χαιρεσαι γειτονα καλες βολτες!! :roadrage:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μου κανει παντα εντυπωση ειναι οτι ολοι οι βελτιωτες μιλουν για ιπποδυναμη και ροπη, αλλα κανενας για επιδοσεις :roadrage:

Μηπως, παρολη την αυξηση, δεν υπαρχει αισθητη διαφορα στην επιταχυνση (πχ);;;

Α, και κατι ακομα: εκτος απο ιπποδυναμη, σου μιλησε για την νεα σου ροπη; Υπαρχει αλλο μηχανημα για αυτη; Διαφωτισε μας λιγο ακομα :)

H ροπή είναι στα 32 -33 κιλά αλλά δεν έβγαλα φώτο το αντίστοιχο διάγραμμα...

Θα βγάλω νέο βίντεο με 0- 100 για να δείτε διαφορές...

8ml/100χιλ με 1 ατομο και a/c? πολυ καλα :thumbsup:

Όχι ένας ρε συ... Τρεις είμασταν με a/c...

το αναφερει πιο πανω, εβγαλε 32-33 κιλα ροπη. πολυ καλα! :thumbsup:

επιδοσεις πρεπει να εχει μεγαλη διαφορα, τα 6" στο 0-100 τα εχει ανετα νομιζω πλεον ο τσολιας. δεν ειναι μονο το 0-100 βεβαια η αληθεια ειναι οτι στα πιο πολλα χλμ το βλεπεις δυσκολευεται λιγακι ειναι τα κυβικα πως να το κανουμε. μακαρι να εχει ανεβει αισθητα και εκει! να το χαιρεσαι γειτονα καλες βολτες!! :thumbsup:

Μαμά είχε πρόβλημα μετά τις 5800 στροφές... Ρίξτε μια ματιά να δείτε πως πέφτει η απόδοση όταν ήταν μαμα και πως διατηρείται αξιοπρεπες με το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι για σενα, μιας και εκανες ταξιδι για αυτο και τελικα αξιζε τον κοπο :flowers:

Αυτο που μου κανει παντα εντυπωση ειναι οτι ολοι οι βελτιωτες μιλουν για ιπποδυναμη και ροπη, αλλα κανενας για επιδοσεις :thumbsd:

Μηπως, παρολη την αυξηση, δεν υπαρχει αισθητη διαφορα στην επιταχυνση (πχ);;;

Παντως ειμαι σιγουρος οτι ασχετως αυτου, η διαφορετικη αισθηση που εχεις, αξιζει ολα τα λεφτα :thumbsup:

Να'σαι καλα για τις πληροφοριες και να το χαρεις το "καινουριο" σου τουτου :roadrage: :roadrage:

Α, και κατι ακομα: εκτος απο ιπποδυναμη, σου μιλησε για την νεα σου ροπη; Υπαρχει αλλο μηχανημα για αυτη; Διαφωτισε μας λιγο ακομα :rolleyes:

Ο λογος που δεν μπορουμε να μιλησουμε για επιδοσεις ειναι γιατι οι διαφορες δεν χαρακτηριζονται ακριβως , αφου παραγοντες οπως εξωτερικες συνθηκες , προσφυση , βαρος , κλπ τις αλλαζουν σημαντικα . Το οτι τραβαει καυτερα επειδη εχει περισσοτερη ισχυ ισχυεει , αλλα ειναι υποκειμενικο . Αντικειμενικη διαφορα μπορουμε να εχουμε στο dyno , οπου μετραμε με τις ιδιες συνθηκες ( κλιματολογικες , καυσιμου , κλπ ) στο ιδιο μηχανημα τις παραμετρους λειτουργιας ( ισχυς , πιεση , αβανς , κλπ ) , και βλεπουμε τις διαφορες του νορμαλ μοτερ με το επαναπρογραμματισμενο .

Οσον αφορα στα τεχνικα στοιχεια , η ροπη αυξανεται , αφου η πιεση στις μεσαιες ανεβαινει μεχρι το 1.55-1.6bar ( 3500 - 4000σαλ ) . Αυτο δινει ικανοποιητικη ροπη στις μεσαιες σαλ ( περιπου 33-34kgrm σε μεγαλο φασμα ) , σε σχεση με το εργοστασιακο μοτερ που δουλευει περιπου στο 1,1bar εκει . Διαφορα επισης σε πιεση εχουμε και στις ψηλες σαλ . Αν παρατηρησουμε τα διαγραμματα , το ΟΕΜ software ρυθμιζει περιπου στο 0.7bar την πιεση στις 6500σαλ , ενω με το αναβαθμισμενο εχουμε 1.05-1,1bar στο ιδιο σημειο . Το λ εχει κατεβει στο 0.75-0.76 και εαν κριθει απο το management ( μεγαλη διορθωση αβανς απο κακης ποιοτητας καυσιμο , κλπ ) κατεβαινει κοντα το 0.7 , για λογους ασφαλειας . Το αβανς εχει σεταριστει ετσι ωστε να μηνε χουμε διορθωση αβανς με καυσιμο 100οct .

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα γύρισα από Αθήνα .. Από κατανάλωση 8 - 8,6 και δεν μπορώ να πώ ότι πήγαινα χαλαρά αφού έκανα διάφορες δοκιμές...

Τα 160 - 180 τα έχει όπως είχε τα 140 - 160... Έχει πάρει πάρα πολύ στα ψηλά και στα χαμηλά είναι κόλαση ! Εκανα μια γρήγορη εκκίνηση χωρίς ESP και απλά δεν έβρισκα πρόσφυση...

Και που να δεις όταν θα "γράψει" κι άλλα Κm! Nα το χαίρεσαι και πάλι! (Όσο για τον Κρίτωνα τα έχει καταφέρει θαυμάσια και με απείρως δυσκολότερες περιπτώσεις ηλεκτρονικού management όπου έπρεπε να διαχειριστούν κι αρκετές άλλες παράμετροι για ορθή λειτουργία σε βελτιωμένο μοτέρ και στο λέω από... πολύ προσωπική/ταπεινή πείρα με άλλο αυτοκίνητό μου, που επίσης χαίρομαι ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΠΛΕΟΝ...)

Link to comment
Share on other sites

το αναφερει πιο πανω, εβγαλε 32-33 κιλα ροπη. πολυ καλα! :drinks:

επιδοσεις πρεπει να εχει μεγαλη διαφορα, τα 6" στο 0-100 τα εχει ανετα νομιζω πλεον ο τσολιας. δεν ειναι μονο το 0-100 βεβαια η αληθεια ειναι οτι στα πιο πολλα χλμ το βλεπεις δυσκολευεται λιγακι ειναι τα κυβικα πως να το κανουμε. μακαρι να εχει ανεβει αισθητα και εκει! να το χαιρεσαι γειτονα καλες βολτες!! :whistling:

Ρε παιδιά μην τρελαθούμε, μια χαρά είναι το αυτοκίνητο σε όλο το φάσμα και στα 180 που αρχίζουν να φαίνονται τα κιβυκά του τι σημασία έχει? Που θα οδηγήσεις με 180 στους Ελληνικούς δρόμους?

Το αυτοκίνητο μαμά και στα χαμηλά δυσκολεύται να βρει πρόσφιση. Εγώ προσωπικά πιστέυω ότι έχει πάρα πόλύ δύναμη και που παρόλο με το πρόγραμμα έχει μια μικρή διαφορά πρέπει κανείς να μετριάσει και άλλους παράγοντες....Των επιπλέον φθορών, της κατανάλωσης....του κυβωτίου....

και να σας πω την αλήθεια και εγώ θα βάλω πρόγραμμα στον Κρίτωνα σε λίγο καιρό αλλά πραγματικά πιστεύω οτι το αμάξι ακόμα και μαμά δεν το έχει ανάγκη. Είναι από τις περιπτώσεις που χρειάζεται κανείς να το σκεφτεί καλά πριν το κάνει....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην τρελαθούμε, μια χαρά είναι το αυτοκίνητο σε όλο το φάσμα και στα 180 που αρχίζουν να φαίνονται τα κιβυκά του τι σημασία έχει? Που θα οδηγήσεις με 180 στους Ελληνικούς δρόμους?

Το αυτοκίνητο μαμά και στα χαμηλά δυσκολεύται να βρει πρόσφιση. Εγώ προσωπικά πιστέυω ότι έχει πάρα πόλύ δύναμη και που παρόλο με το πρόγραμμα έχει μια μικρή διαφορά πρέπει κανείς να μετριάσει και άλλους παράγοντες....Των επιπλέον φθορών, της κατανάλωσης....του κυβωτίου....

και να σας πω την αλήθεια και εγώ θα βάλω πρόγραμμα στον Κρίτωνα σε λίγο καιρό αλλά πραγματικά πιστεύω οτι το αμάξι ακόμα και μαμά δεν το έχει ανάγκη. Είναι από τις περιπτώσεις που χρειάζεται κανείς να το σκεφτεί καλά πριν το κάνει....

Στα πολλά Km/h είτε πρόκειται για νορμάλ είτε για βελτιωμένο μοντέλο παίζουν ρόλο κι άλλοι παράγοντες όπως π.χ η υγρασία το υψόμετρο ή ο (αντίθετος) άνεμος.Εγώ εδώ και χρόνια που ανεβαίνω Γιάννενα (λόγω καταγωγής της συζύγου) έχω παρατηρήσει με όλα τα αυτοκίμητά που έτυχε να έχω ότι από Άρτα και πάνω που έχει υψόμετρο το εκάστοτε αμάξι μου "δεν πάει" τόσο όσο π.χ στην Αθηνών-Κορίνθου ή την Αθηνών-Λαμίας. Ακόμα και στον περιφερειακό Άρτας ή και το κομμάτι της Ιωνίας Οδού, βλέπω 8-10Κm/h κοντερίσιας τελικής λιγότερα!

Ό,τι το αμάξι (POLO GTI)είναι τρομέρο ακόμα και με τα stock 190+κάτιHP του ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ. Η βελτίωση αρχίζει "να παίζει" όταν σε τσαγιάσει κάτι πιο δυνατό! Δυστυχώς κατά βάθος δείχνει τη ματαιοδοξία μας αφού ο "κανονικός δρόμος" αν δε σου "φτάνει" είναι να το πουλήσεις και να πάρεις κάτι πιο δυνατό με τη (θεωρητική) εργοστασιακή αξιοπιστία αλλά κάτι τα φράγκα που δεν υπάρχουν κάτι το "ψώνιο"(με την καλή έννοια) ότι ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΓΩ ΞΕΧΩΡΙΖΩ ΑΠΌ ΤΑ ΑΠΛΑ GTI, οδηγούμαστε στον... "άγριο και αδυσώπητο κόσμο :drinks: " του tuning! χα!,χα! :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Στα πολλά Km/h είτε πρόκειται για νορμάλ είτε για βελτιωμένο μοντέλο παίζουν ρόλο κι άλλοι παράγοντες όπως π.χ η υγρασία το υψόμετρο ή ο (αντίθετος) άνεμος.Εγώ εδώ και χρόνια που ανεβαίνω Γιάννενα (λόγω καταγωγής της συζύγου) έχω παρατηρήσει με όλα τα αυτοκίμητά που έτυχε να έχω ότι από Άρτα και πάνω που έχει υψόμετρο το εκάστοτε αμάξι μου "δεν πάει" τόσο όσο π.χ στην Αθηνών-Κορίνθου ή την Αθηνών-Λαμίας. Ακόμα και στον περιφερειακό Άρτας ή και το κομμάτι της Ιωνίας Οδού, βλέπω 8-10Κm/h κοντερίσιας τελικής λιγότερα!

Ό,τι το αμάξι (POLO GTI)είναι τρομέρο ακόμα και με τα stock 190+κάτιHP του ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ. Η βελτίωση αρχίζει "να παίζει" όταν σε τσαγιάσει κάτι πιο δυνατό! Δυστυχώς κατά βάθος δείχνει τη ματαιοδοξία μας αφού ο "κανονικός δρόμος" αν δε σου "φτάνει" είναι να το πουλήσεις και να πάρεις κάτι πιο δυνατό με τη (θεωρητική) εργοστασιακή αξιοπιστία αλλά κάτι τα φράγκα που δεν υπάρχουν κάτι το "ψώνιο"(με την καλή έννοια) ότι ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΓΩ ΞΕΧΩΡΙΖΩ ΑΠΌ ΤΑ ΑΠΛΑ GTI, οδηγούμαστε στον... "άγριο και αδυσώπητο κόσμο :whistling: " του tuning! χα!,χα! :whistling:

+1111111111111

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία τα πράγματα εώς τώρα... Άμεση ανταπόκριση στο γκάζι και πιο πολύ ενδιαφέρον έχει εώς τώρα η κατανάλωση!

Σε ίδιους δρόμους και με τις ίδιες συνθήκες βλέπω πολλές φορές μέχρι και 0,7 lt κατανάλωση λιγότερο , με οικονομική πάντα οδήγηση!

Προφανώς τώρα εκμεταλλεύεται καλύτερα το μείγμα και με ακριβώς ίδιο πάτημα μου δίνει παραπάνω χιλιόμετρα την ώρα...

Δεν ξέρω αν θα ξαναβάλω το μανιτάρι... Μου φαίνεται μια χαρά πλέον έτσι όπως είναι ... Οικονομικό και δυνατό..

Σπύρο και PET : ευχαριστώ !! Εννοείται ότι θα το χαρώ όσο μπορώ !

Δεν ξέρω αν είδατε τελευταία στο "Power Teqniques" μια βελτίωση του GTI από REVO... Εχεί κάτι πολύ καλές μετρήσεις..

Με εισαγωγή ITG και πρόγραμμα λέει για 0-100 : 6,05 sec και ένα πολύ καλό 400άρι!

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο ! Δεν λέει βέβαια για άλογα αφού κατά την γνώμη τους ο δρόμος λέει περισσότερα ...

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο ! Δεν λέει βέβαια για άλογα αφού κατά την γνώμη τους ο δρόμος λέει περισσότερα ...

Λοιπόν φίλε μου όπως έψαχνα για να βάλω ελεύθερο φίλτρο στο Skοdακι, έπεσε το μάτι μου -μεταξύ άλλων και-στις προτάσεις της Revo για "αφρώδη" φίλτρα. Εκτός από το γνωστό βαρελοειδές που ταιριάζει στον 1.2Tsi είδα και τo ITG Induction kit (βαρελάκι)! Ρε συ τί ωραίο που ήταν και όχι μόνο όμορφο αλλά και ταιριαστό χωροταξικά σαν εργοστασιακό! :lol: Παίρνει και αέρα από τη μετώπη! Αν είχα βελτιωμένο Golf ή Polo θα το "χτύπαγα" ασυζητί. Καημό το' χω αφού ότι αμάξι κι αν είχα ως τώρα ήταν έτσι η διάταξη φίλτρου που αν έβαζα βαρελάκι (ειδικά αυτά τα χωροταξικά "άθλια" BMC(CDA)με τους universal σπιράλ σωλήνες "έβγαιναν" ή στο θόλο ή δίπλα στην κυλινδροκεφαλή ή στη μπαταρία και πάντως π ο τ έ εκεί που τα ονειρευόσουν). Επίσης έτσι όπως παίρνει αέρα από μπροστά αδύνατο να μη βοηθά ώστε να "παίρνει κι άλλο" ένα βελτιωμένο turbo! Bέβαια υπάρχει και η άποψη -ειδικά σε μας τους "Opelίτες"-, ότι το δυνατό turbo θέλει χοάνη ("μανιτάρι") αλλά πλην του airinx Greddy όλα τα άλλα σε μας "καίνε" MAF! Σκέφτομαι μήπως στο απώτερο μέλλον βάλω κι εγώ στο Fabia μια καλή εισαγωγή για αέρα από μετώπη, καθώς ο αέρας είναι τελικά πιο "κρίσιμος" απ'ό,τι υπολόγιζα ακόμα και σε βελτίωση 1ου σταδίου

Και εξηγούμαι: Χθες βράδυ 9:00μ.μ βγήκα με το Fabia να πάω κάπου. Ήταν λίγο πριν την αναστροφή καιρού με τη μεγάλη ζέστη και ακόμα δεν είχαν αρχίσει οι άνεμοι στην Καλαμάτα. Το θερμόμετρο έδειχνε εξωτ. θερμοκρασία 29,5 'C και η υγρασία αφόρητη. Ε!, λοιπόν πήγα να το "ανοίξω" λίγο και τί να δώ! Η 2α είχε λίγο "νευράκι" και μόλις έβαζες 3η "ψοφούσε" χειρότερα κι από μανήσιο! :lol: . Νόμιζα ότι ΧΑΛΑΣΕ! :drinks: Έβριζα μέσα μου και το βενζινά, ότι μου έριξε καμιά φόλα! Λοιπόν σήμερα που ξαναβγήκα έντρομος να δω τί παίζει κι αν όντως κάτι έτρεχε με το καύσιμο, το αμάξι "έσκαβε" με σχεδόν burn out στη 2α, ενώ σε "κολλούσε" στο κάθισμα με τρίτη σαν δυνατό ατμοσφ.1.800άρι! ΕΙΜΑΙ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΟ ΧΑΡΤΙΝΟ ΦΙΛΤΡΟ... ;)

Τί λές, αξίζει κάποια στιγμή να βάλω μια εισαγωγούλα (μπαίνει η itg στον 1.2Τsi) ή να μείνω με απλό φίλτρο ελευθέρας; Εννοείται ότι θέλω γνώμες κι από άλλα παιδιά, τα οποία ως προς εμένα ας απαντήσουν στο topic του 1.2Tsi περί φίλτρων

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δε μπαινει καθως στ δικο σου μηχανοστασιο δεν υπαρχουν πολλες επιλογες για βαρελακι απευθειας στην μετοπη.Ο beckman το εβαλε ωραια ενα μανιταρι να πηγαινει με αλουμινενιο σωληνα στο χωρο του μαμα φιλτροκουτιου.Εχει ωραιο ηχο το μανιταρι και αν βρεις και ενα τροπο να του στειλεις κρυο αερα εκει πισω θα ηταν οτι καλυτερο.

Πληροφοριακα η supercharge βγαζει stage 2 μεχρι το τελος του μηνα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.