Jump to content
kyriakos29

Σκάσιμο Μπογιάς Και Εμφάνιση Σκουριάς Σε Vw Golf Vi

Recommended Posts

Εγώ ρε παιδιά έχω ένα golf vi 1.4 160 ps 1.5 χρόνου με μόνο 5500 κm.Λόγω τις εργασίας μου είναι λογικό να λείπω για μεγάλο χρονικό διάστημα στο εξωτερικό οπότε γι' αυτό και τα λιγα χιλιόμετρα του αυτοκινήτου. Αυτό όμως δεν δικαιολογεί σε τίποτα αυτό που μου έχει συμβεί εμένα.

Έχει 20 ημέρες που επέστρεψα ελλάδα, πάω να πάρω το αμάξι και τι να δω!Στο τέλειωμα του τζαμιού του παμπρίζ εκει που παει να ξεκινησει η λαμαρίνα τις οροφής έχει φουσκώσει η μπογιά σε 3 σημεία με συνέπεια να έχει σκάσει και να έχει εμφανή ένδειξη σκουριάς.Εκτός αυτού στην οροφή σε ορισμένα (εμφανέστατα) σημεία, έχει αρχίσει να φέυγει το μεταλλικό χρώμα με συνέπεια να φαίνεται μια θαμπάδα και κοιτώντας το προσεκτικά βλέπεις οτι φέυγει σιγά σιγά το χρωμα.

Εφόσον το αυτοκίνητο έχει 4 χρόνια(με επεκταση )εγγύηση και απ' οτι ξέρω 12 χρόνια για σκουριά και 3 χρόνια για το χρώμα είπα και εγώ να το πάω στην αντιπροσωπεία στην θεσσαλονίκη (ετεα) απ' όπου το πήρα, όπως και έγινε. Το πήγα, το εξέτασαν οι ιδιοι, είδαν ότι όντως έχουμε 2 διαφορετικά προβλήματα 1) Της σκουριάς 2)Της θαμπάδας και απώλειας σε ορισμένα σημεία του χρώματος της οροφής 3)Τούς έδειξα και ένα σημείο αστοχίας μπογιάς στην πόρτα του οδηγού, το οποίο μελλοντικά πιστέυω, άν δεν διορθωθεί θα σκάσει και αυτό και όντως το πέρασαν μέσα στα προβλήματα.

Λέω και εγώ, μιάς και είναι το πρώτο μου αμάξι και δεν έχω εμπειρια με αντιπροσωπείες, θα μου το φτιάξουν εκεί,αλλά είναι αυτό που λεει: (Ε!!! Δέν ήξερες δεν ρώταγες?Λέω και εγώ, ρώτησα αλλά ρώτησα λάθως άνθρωπο).Μου είπαν οτι θα πρέπει να βγάλουν φωτογραφίες καί να τις στείλουν στην vw germany (όχι στήν κosmocar όπως είναι λογικό σαν αποκλειστικός αντιπρόσωπος) και να περιμένουμε να δούμε τι θα πούν οι γερμανοί,μιάς και το αυτοκίνητο έχει εγγύηση.Τέλος πάντων έκανα την αναβάθμιση του κινητηρα ,βγάλαν φωτογραφίες και πήρα το αμάξι και έφυγα.

Περίμενα τηλέφωνο απο τον υπάλληλο, αλλά τελικά πήρα εγώ την επόμενη ημέρα να δω τι γίνεται και μου είπε οτι οι γερμανοί έστειλαν ότι πρέπει να περάσουν αυτοί στην ετεά, το αυτοκίνητο απο φασματογράφο στά σημεία όπου η μπογιά, θαμπόνει και φέυγει(ξαφνικά πνίγουν το θέμα σκασίματος της μπογιάς και την εμφάνιση σκουριάς), τον οποιο όμως φασματογράφω δέν τον έχουν στην αντιπροσωπεία, αλλά θα τον παραγγείλουν και θα με ειδοποιήσουν.

Το αστείο είναι, ότι ο υπάλληλος που με εξυπηρέτησε στην θες/νική (στην ετεα) όντως πολύ ευγενικός, μου είπε ότι προσπαθούν και καλά να πούνε οτι οφείλεται σε κάποια κουκούλα την οποία όμως εγώ, δέν έχω βάλει ποτέ(και ούτε διαθέτω) λογω του οτι εχω γκαραζ.Μου προτεινε να πάρω και στην κοsmocar λόγω του οτι όσο πιο πολύ πιέζεις την κατάσταση, τόσο καλύτερα και έκανα το λάθος και πείρα τηλέφωνο.

Εξυπηρέτηση after sale λέει στο site τούς και στα διάφορα έντυπα. Τους ανάφερα το συνβάν, είπαν ότι θα δούν τι μπορούν να κάνουν και τελικά με πήρανε τηλέφωνο να μου πούνε ότι κύριε (βλάκα εσύ που μας έδωσες τα 25000 εύρω ας πρόσεχες)μας είπαν απο την ετεά ότι δέν έχουν τον φασματογράφο και οτι τον έχουν παραγγείλει. Και τους κανω την ερώτηση, εντάξει να πάω το αυτοκίνητο ξανά για έλεγχο , αν ομως στείλουν στους γερμανούς τις μετρήσεις και εκείνοι (όπως ε'ιναι πάγια πολιτική των εταιρειών σε θέματα εγγύησης)απαντήσουν, ότι και καλά φταίω εγώ, τότε τί κάνουμε;

Και μου απαντάει (σαν αποκλειστικός αντιπρόσωπος) ότι άν συμβεί αυτό, τότε τι να σας πώ, κάντε ότι θέλετε εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο.Τα πείρα και εγώ στο κρανίο και ζήτησα κάποιον ανώτερο απο την κοπέλλα με την οποία μιλούσα και μου είπε ότι δεν υπάρχει και οτι οι μόνοι αρμόδιοι είμαστε εμείς στήν 24ωρη γραμμή.Τους λέω κύριοι λυπάμαι ειλικρινά, γιατί πίστευα οτι πραγματικά ισχύει το εξυπηρέτηση μετά την αγορά, αλλά τώρα καταλαβαίνω πώς στόχος σας είναι να πουλάτε τα αμάξια και απο εκεί και πέρα δέν σας νοιάζει και άν απο εκεί και πέρα προκύψει κάτι σε κάποιο αμάξι εντός της εγγύησης, βγάζουμε τον πελάτη φτέυχτη ώστε να μας τα ακουμπήσει ξανά.

Τώρα το μόνο αυτήν την στιγμή που μπορώ να κάνω είναι να περιμένω να προμηθευτούν στήν ετεά τον φασματογράφο, να πάω ξανά και υπό την παρουσία μου, μήπως και μου κάνουν και καμιά πουστιά (αλλοιφή κτλ)να μετρήσουν το χρώμα, να στείλουν τα αποτελέσματα στην VW στην γερμανία και να περιμένουμε να δούμε τι θα μας πούν οι γερμανοί ,άν και έτσι όπως πάει η δουλειά βλέπω στο τέλος να κινούμαι (μακάρι να διαψευτώ) νομικά 1)Κατά τις Ετεά απ' όπου το αγόρασα αλλά και 2)Κατά τις kosmocar που απ' ότι ξέρω είναι και ο αποκλειστικός αντιπρόσωπος της VW στην ελλάδα.

Και τούς ρωτάω εγώ, όταν πχ έχεις μια τηλεόραση sony και σου χαλάσει εντός της εγγύησης που την πηγαίνεις? Στην sony ελλάς όπως είναι και λογικό σαν κεντρική αντιπροσωπεία στην ελλάδα, ή μηπως πέρνεις το αεροπλάνο και την πηγαίνεις ο ίδιος στην ιαπωνία να την δούν, αφού πρώτα την βγάλουν και καμιά φωτογραφία.Άν είναι τους λέω για να μην σας γίνομαι και βάρος, να το πάω και ο ίδιος στην γερμανία στην VW ,σαν δεν ντρεπόμαστε λέω εγώ.

Έυχομαι σε κάθε έναν από εσάς, να μην σας τύχει κάτι τέτοιο (αν δέν σας έχει τύχει είδη κατι παρόμοιο εντός εγγύησης)....

Edited by VW Golf 6 TSI 160 PS
ΚΕΦΑΛΑΙΑ
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι υπάρχει λόγος που οι όροι χρήσης λένε ότι δεν πρέπει να γράφουμε με κεφαλαία. Η ιστορία σου είχε ενδιαφέρον. Γι' αυτό κάθισα και τη διάβασα. Κατά τα λοιπά, με έπιασε το κεφάλι μου. Το κείμενο διαβάζεται με δυσκολία έτσι όπως το έχεις γράψει.

Επί της ουσίας, καταλαβαίνω την αγανάκτησή σου. Κοίτα να είσαι ψύχραιμος, ευγενικός και να επιμένεις μέχρι εκεί που δεν παίρνει. Θα επιμείνεις πολύ στην αντιπροσωπεία για να πάρουν φασματογράφο και να κάνουν μετρήσεις. ¶λλο που δεν θέλουν να σου το φτιάξουν. Θέλουν μόνο να πάρουν το ΟΚ από Γερμανία για να πληρωθεί η ζημιά.

Αντίστοιχες κωμικοτραγικές καταστάσεις έζησα κι εγώ με ένα ελαττωματικό σασμάν. Τελικά, βρήκα τη λύση μου. Κοίτα να επιμένεις ευγενικά και με ψυχραιμία. Αυτοί θέλουν να σου το φτιάξουν. Λεφτά θα πάρουν.

P.S. Γράφε με μικρά γράμματα. ¶φηνε κενά. ¶φηνε παραγράφους. Βοήθα μας να καταλαβαινόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ GOLF VI 1.4 160 PS 1.5 ΧΡΟΝΟΥ ΜΕ ΜΟΝΟ 5500 Κm.ΛΟΓΩ ΤΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΛΕΙΠΩ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΟΠΟΤΕ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.....ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΕΜΕΝΑ......ΕΧΕΙ 20 ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΔΩ......ΣΤΟ ΤΕΛΕΙΩΜΑ ΤΟΥ ΤΧΑΜΙΟΥ ΤΟΥ ΠΑΜΠΡΙΖ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Η ΛΑΜΑΡΙΝΑ ΤΙΣ ΟΡΟΦΗΣ ΕΧΕΙ ΦΟΥΣΚΩΣΕΙ ΣΕ 3 ΣΗΜΕΙΑ Η ΜΠΟΓΙΑ ΜΕ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΚΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΕΜΦΑΝΗ ΕΝΔΕΙΞΗ ΣΚΟΥΡΙΑΣ....ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΣΤΗΝ ΟΡΟΦΗ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΕΜΦΑΝΗ ΣΗΜΕΙΑ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ ΧΡΩΜΑ ΜΕ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ΘΑΜΠΑΔΑ ΚΑΙ ΚΟΙΤΩΝΤΑΣ ΤΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΦΕΥΓΕΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ.....ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΧΕΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ(ΜΕ ΕΠΕΚΤΑΣΗ )ΕΓΓΥΗΣΗ ΚΑΙ ΑΠ' ΟΤΙ ΞΕΡΩ 12 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΣΚΟΥΡΙΑ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΑΠ' ΟΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ(ΕΤΕΑ).....ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΠΗΓΑ ΤΟ ΕΞΕΤΑΣΑΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΕΙΔΑΝ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΕΧΟΥΜΕ 2 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ 1) ΤΗΣ ΣΚΟΥΡΙΑ 2)ΤΗΣ ΘΑΜΠΑΔΑΣ ΚΑΙ ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΟΥ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΟΡΟΦΗΣ 3)ΤΟΥ ΕΔΕΙΞΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΑΣΤΟΧΙΑΣ ΜΠΟΓΙΑΣ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΝ ΔΕΝ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΘΑ ΣΚΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ........ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΕΚΕΙ............ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ :Ε ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ........ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΡΩΤΗΣΑ ΑΛΛΑ ΡΩΤΗΣΑ ΛΑΘΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟ.........ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΝΑ ΤΙΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΣΤΗΝ VW GERMANY (ΟΧΙ ΚOSMOCAR ) ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΣΑΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΠΟΥΝ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΧΕΙ ΕΓΓΥΗΣΗ......ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΠΗΡΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑ.....ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΡΑ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΣΤΕΙΛΑΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΣΤΗΝ ΕΤΕΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟ ΦΑΣΜΑΤΟΓΡΑΦΟ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ Η ΜΠΟΓΙΑ ΘΑΜΠΟΝΕΙ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΣΗΜΕΙΑ(ΞΑΦΝΙΚΑ ΠΝΙΓΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΚΑΣΙΜΑΤΟΣ ΜΠΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΣΚΟΥΡΙΑΣ) ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΦΑΣΜΑΤΟΓΡΑΦΩ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΟΥΝ.....ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕ ΣΤΗΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΣΤΗΝ ΕΤΕΑ ΟΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΕΥΓΕΝΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΟΥΝΕ ΟΤΙ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΕ ΚΟΥΚΟΥΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΠΟΤΕ ΛΟΓΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΓΚΑΡΑΖ......ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟSMOCAR ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΙΕΖΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ........ΚΑΙ ΕΚΕΝΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑ.........ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ AFTER SALE ΛΕΕΙ ΣΤΟ SITE TOYS ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΝΤΥΠΑ......ΤΟΥΣ ΑΝΑΦΕΡΑ ΤΟ ΣΥΝΒΑΝ ΕΙΠΑΝ ΘΑ ΔΟΥΝ ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΠΕΙΡΑΝΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝΕ ΟΤΙ ΚΥΡΙΕ (ΒΛΑΚΑ ΕΣΥ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΤΑ 25000 ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ)ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΕΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΦΑΣΜΑΤΟΓΡΑΦΟ.........ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΡΩΤΟ ΕΓΩ ΑΝΤΑΞΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ , ΑΝ ΟΜΩΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ΤΙΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΙ (ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΓΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΕΓΓΥΗΣΗΣ) ΠΟΥΝΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ.....ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΣΑΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΟΤΙ ΑΝ ΣΥΜΒΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟΤΕ ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΝΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.......ΤΑ ΠΕΙΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΝΩΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΜΙΛΟΥΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΙ ΜΟΝΟΙ ΑΡΜΟΔΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ 24 ΩΡΗ ΓΡΑΜΜΗ.......ΤΟΥΣ ΛΕΩ ΛΥΠΑΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΩΣ ΣΤΟΧΟΣ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΤΑΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ, ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΝ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΝΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΦΤΕΥΧΤΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕΙ ΞΑΝΑ..........ΤΩΡΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΤΕΑ ΤΟΝ ΦΑΣΜΑΤΟΓΡΑΦΟ ΝΑ ΠΑΩ ΥΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΟΥΝ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΠΟΥΣΤΙΑ (ΑΛΟΙΦΗ ΚΤΛ) ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΟΥΝ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ,ΑΝ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΠΩΣ ΠΑΕΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΚΙΝΟΥΜΑΙ (ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΔΙΑΨΕΥΤΩ) ΝΟΜΙΚΑ 1)ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΕΤΕΑ ΑΠ' ΟΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ KOSMOCAR ΠΟΥ ΑΠ' ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ.....ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΡΩΤΑΩ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΠΧ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ SONY ΚΑΙ ΣΟΥ ΧΑΚΑΣΕΙ ΕΝΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΑΣ ΣΤΗΝ SONY ΕΛΛΑΣ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΣΑΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Η ΜΗΠΩΣ ΠΕΡΝΕΙΣ ΤΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΣΤΗΝ ΙΑΠΩΝΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΟΥΝ ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ........ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΣ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΓΙΝΟΜΑΙ ΒΑΡΟΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΣΤΗΝ VW....ΣΑΝ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ ΛΕΩ ΕΓΩ......

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΝΑΝ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΤΥΧΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ (ΑΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΕΝΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ)....

Απιστευτα πραγματα συμβαινουν στο Ελληνισταν που ζουμε!Οταν ημουν φοιτητης στο εξωτερικο και ειχα ενα παρομοιο προβλημα σε ενα bmw και απευθυνθηκα στην αντιπροσωπια οντως το μετρησαν με τον φασματογραφο(ειχαν ολες οι dealers)καιαφου επιβεβαιωθηκε μη προσωπικη ευθυνη μου προτειναν ειτε πληρη επισκευη ειτε αποζημιωση του αυτοκινητου!Το καλυτερο,κατα την προσωπικη μου αποψη παντα,ειναι να τους στειλεις ενα εξωδικο εκφραζοντας ακριβως αυτα που συμβαινουν και να το κοινοποιησεις και σε καποιο εντυπο του χωρου!ισως καταφερεις ετσι κατι.Φιλε μου πραγματικα ευχομαι να βρεις μια λυση!

Edited by fanicas
Link to comment
Share on other sites

Αυτο για την θαμπαδα ισως οφειλεται σε κουτσουλιες.. εχω και γω 1-2 σημεια.

Κατα τα αλλα ΔΕΝ υπαρχει περιπτωσει οπως το βλεπω εγω να μην στο φτιαξουν. Ειναι γελοιο.

Απλα επειδη ειναι ΤΟΣΟ σιγουροι για τον εαυτο τους λενε οτι φταις εσυ. Μην σκας ολα θα γινουν...

Link to comment
Share on other sites

edit ::

εγω ρε παιδια εχω ενα golf vi 1.4 160 ps 1.5 χρονου με μονο 5500 κm.λογω τις εργασιας ειναι λογικο να λειπω για μεγαλο διαστημα στο εξωτερικο οποτε γι' αυτο και εχει και λιγα χιλιομετρα το αυτοκινητο.....αυτο ομως δεν δικαιολογει σε τιποτα αυτο που μου εχει συμβει εμενα......εχει 20 ημερες που επεστρεψα ελλαδα παω να παρω το αμαξι και τι να δω......στο τελειωμα του τχαμιου του παμπριζ εκει που παει να ξεκινησει η λαμαρινα τις οροφης εχει φουσκωσει σε 3 σημεια η μπογια με συνεπεια να εχει σκασει και εχει εμφανη ενδειξη σκουριας....εκτος αυτου στην οροφη σε ορισμενα εμφανη σημεια εχει αρχισει να φευγει το μεταλλικο χρωμα με συνεπεια να φαινεται μια θαμπαδα και κοιτωντας το προσεκτικα βλεπεις οτι φευγει το χρωμα.....μιας και το αυτοκινητο εχει 4 χρονια(με επεκταση )εγγυηση και απ' οτι ξερω 12 χρονια για σκουρια και 3 χρονια για το χρωμα ειπα και εγω να το παω στην αντιπροσωπεια απ' οπου το πηρα στην θεσσαλονικη(ετεα).....οπως και εγινε το πηγα το εξετασαν οι ιδιοι ειδαν οτι οντως εχουμε 2 διαφορετικα προβληματα 1) της σκουρια 2)της θαμπαδας και απωλειας σε ορισμενα σημεια του χρωματος της οροφης 3)του εδειξα και ενα σημειο αστοχιας μπογιας στην πορτα του οδηγου το οποιο μελλοντικα πιστευω αν δεν διορθωθει θα σκασει και αυτο και οντως το περασαν μεσα στα προβληματα........λεω και εγω μιας και ειναι το πρωτο μου αμαξι και δεν εχω εμπειρια με αντιπροσωπειες θα μου το φτιαξουν εκει............αλλα ειναι αυτο που λεει :ε δεν ηξερες δεν ρωταγες........λεω και εγω ρωτησα αλλα ρωτησα λαθως ανθρωπο.........μου λενε οτι πρεπει να βγαλουν φωτογραφιες να τις στειλουν στην vw germany (οχι κosmocar ) οπως ειναι λογικο σαν αποκλειστικος αντιπροσωπος και να περιμενουμε να δουμε τι θα πουν οι γερμανοι μιας και το αυτοκινητο εχει εγγυηση......τελος παντων εκανα την αναβαθμιση του κινητηρα πηρα το αμαξι και εφυγα.....περιμενα τηλεφωνο απο τον υπαλληλο αλλα τελικα πηρα εγω την επομενη να δω τι γινεται και μου ειπε οτι οι γερμανοι στειλαν οτι πρεπει να περασουν αυτοι στην ετεα το αυτοκινητο απο φασματογραφο στο σημειο που η μπογια θαμπονει και φευγει σε ορισμενα σημεια(ξαφνικα πνιγουν το θεμα σκασιματος μπογιας και εμφανιση σκουριας) τον οποιο φασματογραφω δεν τον εχουν στην αντιπροσωπεια αλλα θα τον παραγγειλουν και θα με ειδοποιησουν.....το αστειο ειναι οτι ο υπαλληλος που με εξυπηρετησε στην θες/νικη στην ετεα οντως πολυ ευγενικος μου ειπε οτι προσπαθουν και καλα να πουνε οτι οφειλεται σε κουκουλα που δεν εχω βαλει ποτε λογω οτι εχω γκαραζ......μου προτεινε να παρω και στην κοsmocar λογω του οτι οσο πιο πολυ πιεζεις την κατασταση τοσο καλυτερα........και εκενα το λαθος και πειρα.........εξυπηρετηση after sale λεει στο site toys και στα διαφορα εντυπα......τους αναφερα το συνβαν ειπαν θα δουν τι μπορουν να κανου και τελικα με πειρανε να μου πουνε οτι κυριε (βλακα εσυ που εδωσες τα 25000 ας προσεχες)μας ειπαν απο την ετεα οτι δεν εχουν τον φασματογραφο.........και τους ερωτο εγω ανταξει να παω το αυτοκινητο ξανα για ελεγχο , αν ομως στειλουν στους γερμανους τις μετρησεις και εκεινοι (οπως ειναι παγια πολιτικη των εταιρειων σε θεματα εγγυησης) πουνε οτι και καλα φταιω εγω τοτε τι κανουμε.....και μου απανταει σαν αποκλειστικος αντιπροσωπος οτι αν συμβει αυτο τοτε τι να σας πω καντε οτι θελετε εμεις δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο.......τα πειρα και εγω στο κρανιο και ζητησα καποιον ανωτερο απο την κοπελλα με την οποια μιλουσα και μου ειπε δεν υπαρχει οι μονοι αρμοδιοι ειμαστε εμεις στην 24 ωρη γραμμη.......τους λεω λυπαμαι ειλικρινα γιατι πιστευα οτι πραγματικα ισχυει το εξυπηρετηση μετα την αγορα αλλα τωρα καταλαβαινω πως στοχος σας ειναι να δωσεται το αμαξι και απο εκει και περα δεν σας νοιαζει, και απο εκει και περα αν συμβει και κατι στο αμαξι εντος εγγυηση βγαζουμε τον πελατη φτευχτη ωστε να μας τα ακουμπησει ξανα..........τωρα το μονο αυτην την στιγμη που μπορω να κανω ειναι να περιμενω να προμηθευτουν στην ετεα τον φασματογραφο να παω υπο την παρουσια μου να μετρησουν το χρωμα μην μου κανουν καμια πουστια (αλοιφη κτλ) και οτι πουν οι γερμανοι ,αν και ετσι πως παει η δουλεια βλεπω να κινουμαι (μακαρι να διαψευτω) νομικα 1)κατα τις ετεα απ' οπου το αγορασα αλλα και κατα τις kosmocar που απ' οτι ξερω ειναι και ο αποκλειστικος αντιπροσωπος.....και τους ρωταω εγω οταν πχ εχεις μια τηλεοραση sony και σου χακασει εντος εγγυησης που την πας στην sony ελλας οπως ειναι και λογικο σαν κεντρικη αντιπροσωπεια στην ελλαδα η μηπως περνεις το αεροπλανο και την πας ο ιδιος στην ιαπωνια να την δουν αφου πρωτα την βγαλουν και καμια φωτο........αν ειναι τους λεω για να μην σας γινομαι βαρος να το παω και ο ιδιος στην γερμανια στην vw....σαν δεν ντρεπομαστε λεω εγω......

ευχομαι σε καθε εναν απο εσας να μην σας τυχει κατι τετοιο (αν δεν σας εχει τυχει κατι παρομοιο εντος εγγυησης)....

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα κεφαλαία που χρησημοποίησα ζητώ συγνώμη απο όσους διαβάσουν το κείμενο μου μιάς και ειμαι νεο μέλος στο site αυτο και δεν το ήξερα .Όσον αφορά τις παραγράφους που δεν άφησα το έκανα ξέρωντας οτι το κείμενο μου θα ειναι αρκετα μεγάλο και βαρετό για κάποιους να το διαβαζουν, γι' αυτο και προσπαθησα να το κάνω οσον το δυνατό μικροτερο.

Όχι φίλε μου οι θαμπάδα δεν ειναι απο κουτσουλιά , λόγω του οτι υπάρχει εμφανής αλλοίωση του χρώματος σε ορισμένα σημεία της οροφής.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πραγματατικα ξενερωσα μονο που διαβασα τις 5 πρωτες γραμμες στο τι σου εχει συμβει,οσο αφορα το αμαξι ποσο εχασε σε εμφανιση.Επειτα αρχισα να σφιγκω την καρδια μου σκεφτομενος τα 100ερα στην τραπεζα οταν ξεπληρωνες το αμαξι.Αμεσως μετα καταλαβα ποσο καφροι ημαστε για ακομα μια φορα σαν after sales service and support.Πραγματικα πιστευω θα βρεις το δικιο σου διοτι η περιπτωσαρα σου κανει καραμπαμ οτι ΝΑΙ υπαρχει εργοστασιακο λαθος , αλλα αυτο ερχεται σε συγκρουση με το Ελλαδισταν και τα θελω του και τα εγω του. Προτεινω ψυχραιμια και ολα θα πανε καλα!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειλικρινα απαραδεκτο το ολο θεμα!!Τι να πω!!

Το πρωτο που μου παει στο μυαλο ειναι μην τυχον το αμαξι πριν στο δωσουν ειχε χτυπησει κατα την μεταφορα,το εφτιαξαν προχειρα(εξου και τα σκασιματα και οι θαμπαδες) με αποτελεσμα να κατεληξε σε αυτη την μορφη.

Θα σου προτεινα να το πας σε καποιον ΜΗ σχετικο με αντιπροσωπειες,σε καποιον δικο σου φαναρτζη δηλαδη,να του ριξει μια ματια και να δει αν ειναι βαμενο και γενικα να σου πει την αποψη του,σαν τριτος.

Επειτα,αν ειναι καθαρα θεμα σφαλματος και δεν ισχυει κατι απο τα παραπανω,θα σου προτεινα να μιλησεις με δικηγορο και να τους πιεσεις με χαρτια ωστε να δουν πιο σοβαρα το ολο σου θεμα γιατι οντως η αντιμετωπιση τους ηταν απλα απαραδεκτη!!

Τις εγγυησεις μου φαινεται τις εχουν μονο και μονο για να φαινονται στα χαρτια και οταν ερθει η ωρα να τις χρησιμοποιησουμε ψαχνουν να δουν οτι μπορουν για να μην το καλυψουν.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειλικρινα απαραδεκτο το ολο θεμα!!Τι να πω!!

Το πρωτο που μου παει στο μυαλο ειναι μην τυχον το αμαξι πριν στο δωσουν ειχε χτυπησει κατα την μεταφορα,το εφτιαξαν προχειρα(εξου και τα σκασιματα και οι θαμπαδες) με αποτελεσμα να κατεληξε σε αυτη την μορφη.

Θα σου προτεινα να το πας σε καποιον ΜΗ σχετικο με αντιπροσωπειες,σε καποιον δικο σου φαναρτζη δηλαδη,να του ριξει μια ματια και να δει αν ειναι βαμενο και γενικα να σου πει την αποψη του,σαν τριτος.

Οντως ειναι πιθανο να εχει συμβει αυτο αλλα το απευχομαι στον φιλο διοτι αντε να αποδειξει οτι δεν το χτυπησε αυτος.

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην τρεχουμε να βγαζουμε συμπερασματα τοσο ευκολα κατα της VW. Αυτη ειναι η διαδικασια που τηρειται απο ολες τις σοβαρες εταιριες.

Δηλ θα ηταν καλυτερο για μια θαμπαδα που δεν ξερει καποιος απο τι προερχεται να αρχισουν τα μαστορεματα και ειδικα στην οροφη? Ακομα και το θεμα σκουριας σε ενα τοσο καινουργιο αυτοκινητο δεν ειναι απλο θεμα. Και ειμαι σιγουρος οτι ουτε οι Γερμανοι το βλεπουν ετσι απλα. Γιατι λογικα αν κατι εχει παει στραβα στην διαδικασια επεξεργασιας και βαφης απο το εργοστασιο τοτε ειναι μεγαλο θεμα για αυτους και πρεπει να το επιβεβαιωσουν οχι τοσο για σενα, καθοτι η επισκευη θα γινει ουτως η αλλως στην εγγυηση, αλλα για να προλαβουν και να διορθωσουν καταστασεις στην γραμμη παραγωγης τους.

Ευτυχως τυχαινει σπανια αλλα δυστυχως ετυχε να συμβει στο παιδι οπως τυχαινουν και σε αλλους απο αλλες εταιριες. Του αδερφου μου το Φιατ του το ειχαν βαψει ολο γιατι ξεφλουδιζε η οροφη και τα καπω. Μετα απο το βαψιμο κανενα προβλημα.

Το καλο ειναι προς το παρον να μην επεμβει κανεις στο αυτοκινητο οπως ειπαν και παιδια πιο πανω, αστο ετσι, κρατα και καμμια φωτογραφια για καλο και κακο, και μετα την φασματογραφηση ειμαι σιγουρος οτι θα διορθωθει οποιοδηποτε προβλημα.

Φυσικα δεν χρειαζεται να χαλαρωσεις και να το αφησεις στον αυτοματο αλλα μην περιμενεις κιολας απο το τηλεφωνικο κεντρο της εξυπηρετησης να βρεθει και λυση.

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε σε κάποια αντιπροσωπεία που έχει φασματογράφο έτσι ώστε να μην χρειαστεί να περιμένεις

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε σε κάποια αντιπροσωπεία που έχει φασματογράφο έτσι ώστε να μην χρειαστεί να περιμένεις

Σωστά!!!Γιατί δεν πηγαίνεις και από τον Μανδύλα??Μπορεί να έχει φασματογράφο.Η εγγύηση ισχύει παντού.Δεν είναι υποχρεωτικό η ζημιά να επισκευασθεί αποκλειστικά και μόνο από την αντιπροσωπεία που αγόρασες το αυτοκίνητο.Όσο για το αν ισχύει αυτό που είπε ο Κωνσταντίνος το οποίο απεύχομαι,καλό είναι να πας σε κάποιον έμπειρο βαφέα να το δει.Αυτός σίγουρα θα καταλάβει αν έχει γίνει κάποια μεταγενέστερη εργασία βαφής.

Link to comment
Share on other sites

φίλοι μου σε φανοποιό και μάλιστα γνωστό μου πήγα πριν ακόμα το πάω στην αντιπροσωπεία.Η γνώμη του ήταν οτι όντως έχει υποστεί ζημια η οροφή στα σημεία που αρχιζει το θάμπωμα και φέυγει σιγα σιγά το χρώμα, όπως επίσης και στα 3 σημέια που εχει σκάσει το χρώμα και εχει εμφανίση σκουριά ,καθώς επίσης και στην αστοχία του χρώματος που υπάρχει στην πόρτα του οδήγου.

Γνώμη του ήταν ότι πρεπει να σκαφτεί όλη η οροφή (για να μην βαφτούν και οι πλαϊνές πλευρές αριστερά και δεξια)και να ξαναβαφτεί ξανά όλη και όχι μόνο στα σημεία τοπικά οπου έχει εμφανιστεί το πρόβλημα, όπως επίσης να βαφτεί ξανά και ολόκληρη η πόρτα γιατί άν παραμείνει έτσι είναι σίγουρο ότι θα μου εμφανίσει το ίδιο ακριβώς προβλημα.

Edited by VW Golf 6 TSI 160 PS
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε πραγματικα σου ευχομαι να δικαιωθεις απολυτα και συντομα, γιατι σε καταλαβαινω. Δεν υπαρχει χειροτερο απο το να εχεις

απολυτο δικιο και να σε περνανε χιλια κυματα μεχρι να παραδεχτουν το αυτονοητο. Πραγματικα η Φαου-Βε εχει ξεφυγει (προς το χειροτερο)

σε πολλα πραγματα.

πχ. τιμες, εξυπηρετηση, εργατικα, τιμες ανταλλακτικων, επιτοκια. και αλλα πολλα. Ολες οι εταιρειες κανουν εκπτωσεις και

προσφερουν χρηματοδοτηση με επιτοκια 5-7.5% και η vw με 9% ???? Απλα επειδη οι πωλησεις τους πανε πολυ καλυτερα απο τους περισσοτερους

ανταγωνιστες την εχουν δει καπως δυστυχως. Τεσπα ξεφυγα απο το θεμα μας.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους δικαίωση.

Μετά απο αρκετή ταλαιπωρία και το πάνε έλα στην Θεσ/νική στην αντιπροσωπεία ,εχθές μου ανακήνωσαν τόσο απο την αντιπροσωπεία όσο και απο την

Kosmocar ότι η ενεργοποιήθηκε η εγγύηση και ότι μπορώ να πάω το αμάξι στην αντιπροσωπεία ώστε να βαφτή έξ' ολοκλήρου ξανά όλος ο ουρανος (οροφή), καθώς και όλη η πόρτα του οδηγού λόγω της αστοχίας εργοστασιακής βαφής.

Σήμερα λοιπόν τους παρέδωσα το αυτοκίνητο και είμαι στην αναμονή για να δώ το αποτέλεσμα ,αν και για προληπτικούς κυρίως λόγους τράβηξα και φωτογραφίες ουρανό και πόρτα οδηγού.Είπα και εγώ όλον αυτον τον καιρό (1 μήνα περίπου) να κάνω υπομονή όσο γίνεται απο μεριά μου και να είμαι ευγενικός ,αλλά αυτοί σε αναγκάζουν απο μόνοι τους να φωνάξεις, όπως και στην δική μου περίπτωση πού και μετά απο τον έλεγχο του αυτοκινήτου με φασματογράφο αρχήσαν να βρήσκουν όλο και κάποια δικαιολογία για να υπάρχει καθυστέρηση , ώσπου να πώ την αλήθεια δεν άντεξα άλλο και τα ακούσανε μια και καλή, τόσο στην αντιπροσωπεία όσο και στoν αποκλειστικό αντιπρόσωπο για την ελλάδα που ειναι η kosmocar.

Θέλω να πιστέυω πως τέλος καλό, όλα καλά , απλά κρατάω μια επιφύλαξη για την ημέρα παραλαβής του αυτοκινητου μήπως και τυχόν έκαναν καμια εξυπνάδα όσων αφορά την βαφή ,άλλωστε γι' αυτο τράβηξα και τις φωτογραφίες πριν το παραδώσο.

Link to comment
Share on other sites

Λογικο ειναι να υπηρξε καποια ταλαιπωρια μεχρι να το ελεγξουν,αλλα πιστευω θα σε καλυψουν πληρως τωρα και θα ειναι ΟΚ το αμαξι μετα χωρις καποιο μελλοντικο προβλημα.

Τελος καλο ολα καλα λοιπον!!

Link to comment
Share on other sites

έλεος πια... ελπίζω να είναι όλα οκ όταν το παραλάβεις!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μπορώ να πώ ότι το αποτέλεσμα έιναι τελείως ικανοποιητικό σε βαθμό 100%.....Ξαναβάφτηκε εξ' ολοκλήρου όλος ο ουρανός που είχε όπως σας είχα αναφέρει και το σοβαρότερο πρόβλημα (σκάσιμο βαφής και εμφάνιση σκουριας + Αλλοίωση χρώματος σε διάφορα σημεία) ,καθώς επίσης βάψανε όλη την πόρτα του οδηγού (λόγω αστοχίας εργ.βαφης) + οτι τα παληκάρια τις ΕΤΕΑ (Θεσ/νική)μου πέρασαν με αλοιφή το καπώ.

Οπότε αν και με φτάσανε στα όρια μου τέλος καλό όλα καλά.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.