Jump to content
geologist

Πιθανή (;) Λύση Στην Κατανάλωση Λαδιού (Gti)

Recommended Posts

ναι τι εγινε πες μας

Ακόμα δεν θέλω να δημοσιεύσω τίποτα. Πάντως σε επικοινωνία με το #@$@#$!@% έχουν αρχίσει το μπαλαμούτι.......(μεμονωμένη περίπτωση, θα στο φτιάξουμε, κλπ, κλπ)

Ψάχνω για έναν καλό δικηγόρο που να είναι σχετικός με το αντικείμενο για να αρχίσει το πάρτυ (ξέρετε κανέναν?).

Δεν δέχομαι αλλαγή κινητήρα. Μόνο αντικατάσταση αυτοκινήτου

Link to comment
Share on other sites

ποια ηταν η εξελιξη στο δικο σου θεμα....πηγες για σωληνακια?μετα τι εγινε?

σωληνακια το μετραω και ακομα καιει τι αλλο? θα ενημερωσω οταν εχω νεωτερα. παντως μεχρι τωρα ημουν ψυχραιμος και ηρεμος. αλλα οταν αρχιζει η κοροϊδία (μεμονωμένη περίπτωση, θα στο φτιάξουμε, κλπ, κλπ) τρελαινομαι..

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αν σου προτεινουν αλλαγη κινητηρα και δεν δεχτεις δεν νομιζω να δικαιωθεις μετα αν πας νομικα.

τωρα αν σου πουν για ανοιγμα του ιδιου κινητηρα και φτιαξιμο και ελατηρια και χεσε μεσα τοτε μην το συζητησεις καν.

τουλαχιστον στην δικια μου αντιπροσωπεια μου λενε οτι το προβλημα ειναι παγκοσμιο και να κανω λιγο υπομονη και με περνουν και τηλ γιατι απορουν πως δεν εχω κανει τα 1000 χλμ ακομα

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αν σου προτεινουν αλλαγη κινητηρα και δεν δεχτεις δεν νομιζω να δικαιωθεις μετα αν πας νομικα.

τωρα αν σου πουν για ανοιγμα του ιδιου κινητηρα και φτιαξιμο και ελατηρια και χεσε μεσα τοτε μην το συζητησεις καν.

τουλαχιστον στην δικια μου αντιπροσωπεια μου λενε οτι το προβλημα ειναι παγκοσμιο και να κανω λιγο υπομονη και με περνουν και τηλ γιατι απορουν πως δεν εχω κανει τα 1000 χλμ ακομα

έχεις δει αμαξι όταν γίνεται αλλαγή κινητήρα? τι να εμπιστευθω εγω μετα? το κανουνε φυτιλια..... και κρατανε ολα τα γυρω γυρω τουρμπινες, ac, κλπ κλπ.

τι να λεμε τωρα? οτι θα εχω ενα αμαξι που θα εχει λυθει-δεθει στην ελλαδα απο τους εξειδικευμενους επιστημονες που δε ξερουνε τι τους γινεται? και αν ξεχασουνε να σφιξουνε μια βιδα και εγω μετα φιλησω καμμια κολωνα? τι θα γινει? ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ. και με ποια εγγυηση οτι δεν θα καιει μετα? δεν δινουνε επιβεβαιωση, λοταρια ειναι το πραμα....

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έκανα τα 1000χλ και καίει λάδι περίπου 400 και μου είπαν να το πάρω στο πρώτο σέρβις δηλ σε 2000χλ θα μας τρελάνουν κανονικά εγώ συμφωνώ με τον πιο πάνω φίλο

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έκανα τα 1000χλ και καίει λάδι περίπου 400 και μου είπαν να το πάρω στο πρώτο σέρβις δηλ σε 2000χλ θα μας τρελάνουν κανονικά εγώ συμφωνώ με τον πιο πάνω φίλο

κατσε να δεις θα σου πουνε οτι ειναι φυσιολογικο σε λιγο.....

Link to comment
Share on other sites

αυτά μου το είπαν στην αρχή τώρα συζητώ γιά αντικατάσταση του αυτοκινήτου με καινούργιο η το ίδιο η με άλλο μοντέλο απλά δικαστικά πρέπει να βρείς (δυνατό) δικηγόρο

Link to comment
Share on other sites

αυτά μου το είπαν στην αρχή τώρα συζητώ γιά αντικατάσταση του αυτοκινήτου με καινούργιο η το ίδιο η με άλλο μοντέλο απλά δικαστικά πρέπει να βρείς (δυνατό) δικηγόρο

δλδ για να καταλαβω μετα τη σωληνα σου καει 400ml στα 1000χλμ και σου λενε οτι ειναι φυσιολογικο?

Link to comment
Share on other sites

και αν ξεχασουνε να σφιξουνε μια βιδα και εγω μετα φιλησω καμμια κολωνα? τι θα γινει? ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ.

Φίλε μου είναι κατανοητή η αγανάκτιση σου αλλά δεν ισχύει αυτό που λες. Δηλαδή αμα μια μέρα χτυπήσεις σε πεζοδρόμιο και σου στραβώσει το ακρόμπαρο και αυτός ξεχάσει μια βίδα πάλι θα βρεθείς πάνω σε μια κολώνα. Υποτίθεται ότι γίνεται η όλη διαδικάσια με μια συγκεκριμένη οδηγία και το αμάξι ελέγχεται. Άλλωστε όποια παιδιά άλλαξαν μοτερ δεν είδα να έχουν πρόβλημα έως τώρα.

Αυτά στα λέω για να ηρεμήσεις και να ευχαριστηθείς (όσο μπορείς πλέον) το αμαξάκι σου.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είναι κατανοητή η αγανάκτιση σου αλλά δεν ισχύει αυτό που λες. Δηλαδή αμα μια μέρα χτυπήσεις σε πεζοδρόμιο και σου στραβώσει το ακρόμπαρο και αυτός ξεχάσει μια βίδα πάλι θα βρεθείς πάνω σε μια κολώνα. Υποτίθεται ότι γίνεται η όλη διαδικάσια με μια συγκεκριμένη οδηγία και το αμάξι ελέγχεται. Άλλωστε όποια παιδιά άλλαξαν μοτερ δεν είδα να έχουν πρόβλημα έως τώρα.

Αυτά στα λέω για να ηρεμήσεις και να ευχαριστηθείς (όσο μπορείς πλέον) το αμαξάκι σου.

άλλο η χρήση άλλο η επέμβαση. τώρα αν εσυ δε φοβάσαι και τους εμπιστευεσαι οκ..

Link to comment
Share on other sites

άλλο η χρήση άλλο η επέμβαση. τώρα αν εσυ δε φοβάσαι και τους εμπιστευεσαι οκ..

Οπως και να εχει δν μπορω να κανω κατι. Ουτε εσυ μπορεις να κανεις. Οποτε σκεψου την περιπτωση να δεχτεις αν σου αλλαξουν τον κινητηρα κ δεν σε αφησουν με την φριτεζα.

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να εχει δν μπορω να κανω κατι. Ουτε εσυ μπορεις να κανεις. Οποτε σκεψου την περιπτωση να δεχτεις αν σου αλλαξουν τον κινητηρα κ δεν σε αφησουν με την φριτεζα.

θα διεκδικησω οτι λεει ο νομος. αν καταφερω κατι εχει καλως.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια κ απο μενα.Λοιπον μετα την αλλαγη κινητηρα δε κρατηθηκα και στα 600 εκανα εναν ελεγχο.Δεν εχει καψει ουτε σταγονα.Βεβαια υπομονη γιατι και το πρωτο μοτερ που φορουσε το αυτοκινητο στα 4000 εβγαλε το θεμα αυτο οποτε κοντα στα χριστουγεννα θα μιλαμε για πιθανη λυση του προβληματος δλδ μετα απο 6000-7000 km γιατι τα ιδια ελεγα καθε φορα που το εφτιαχναν και μετα τσουπ ξανα στην αρχη....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια κ απο μενα.Λοιπον μετα την αλλαγη κινητηρα δε κρατηθηκα και στα 600 εκανα εναν ελεγχο.Δεν εχει καψει ουτε σταγονα.Βεβαια υπομονη γιατι και το πρωτο μοτερ που φορουσε το αυτοκινητο στα 4000 εβγαλε το θεμα αυτο οποτε κοντα στα χριστουγεννα θα μιλαμε για πιθανη λυση του προβληματος δλδ μετα απο 6000-7000 km γιατι τα ιδια ελεγα καθε φορα που το εφτιαχναν και μετα τσουπ ξανα στην αρχη....

Συμφωνώ απόλυτα.

Σου δώσανε γραπτή εγγύηση για τον κινητήρα η κάποιο χαρτί που αποδεικνύει τις εργασίες που έγιναν?

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια απο δευτερα θα παω συνεργειο μιας και συμπληρωσα τα 1000 πολυποθετα χλμ.για να δουμε τι θα μου πουν

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια απο δευτερα θα παω συνεργειο μιας και συμπληρωσα τα 1000 πολυποθετα χλμ.για να δουμε τι θα μου πουν

ποσο σου καψε μεχρι τωρα?

Link to comment
Share on other sites

αν μπορουσαμε να χωρησουμε τον δεικτη της βελονας σε 5 κομματια τοτε του εχει καψει απο οτι ιδα σημερα το 1/5.δηλαδη 200 γραμμαρια.σε προηγουμενο ποστ μου εχω γραψει οτι μου εκαψε 500 γρ αλλα σημερα τα μετρησα σωστα.και 200 δεν ειναι λιγα αν σκεφτεις οτι σε 5000χλμ θα αναψει λαμπακι.

εγω με 100 γραμμαρια στα 1000χλμ θα ημουν ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

αυριο πρωι παω για μετρηση σταθμης λαδιου και με την ευκαιρια θα αλλαξω και τον γρυλλο που μου εχει χαλασει.

αντε να δουμε τι θα μου πουν και θα ποσταρω κατευθειαν....

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρωσα κι εγω τα 1000 μετα την αλλαγη στα σωληνακια και πηγα σημερα το πρωι και μετρησανε. 600 λεει εχει καψει (αν και εγω το ειδα παρακατω). Εστειλαν mail Kosmocar και περιμενουν απαντηση μες τη μερα. Κλαφτα δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

Α! καλάααααααα.... να τα πάρουν πίσω και να αγοράσετε κάτι άλλο για να γλυτώσετε την ταλαιπωρία....έλεος τόσα χρήματα δώσατε........

Μακάρι την ίδια άποψη να είχαν και τα δικαστήρια......

Link to comment
Share on other sites

Α! καλάααααααα.... να τα πάρουν πίσω και να αγοράσετε κάτι άλλο για να γλυτώσετε την ταλαιπωρία....έλεος τόσα χρήματα δώσατε........

Ναι αλλά γιατί κάτι μου λέει ότι η τιμή που θα τα πάρουν πίσω θα είναι η τρέχουσα τιμή μεταχειρισμένου βάση του ειδικού τύπου του χώρου και μάλιστα στην κατώτατη δυνατή τιμή κι όχι η αξία την οποία πληρώσαν οι κατοχοί του προκειμένου να έχουν το "προνόμιο" να είναι κάτοιχοί τους; Μπορεί κάποιος να μου λύσει την απορία αυτή;

Απλά θλίβομαι για όλα τα παιδιά που τους βγήκε "μαύρη" η χαρά της απόκτησης ενός καινούριου αυτοκινήτου και το χειρότερο είναι ότι δυνητικά όλοι μας μπορούμε να βρεθούμε στην ίδια δυσάρεστη θέση. Είναι άλλη μια περίπτωση που το αυτονόητο μετατράπηκε σε ιδεατό.

Edited by stratosg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.