Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Ότι δεν ασχολείται με 1400αρια ;):lol: :lol: :lol:

η πολυ κομπλεξικος εισαι η πολυ μπουλης. διαλεξε και παρε! και τα 2 σου πανε κουτι εφοσον εσυ εισαι μαγκας και εχεις gti 330 αλογα παρε το "κουβαδακι" σου και πηγαινε στην παραλια των gti να πουλησεις μουρη! εμεις δυστηχως δεν ειμαστε νεοπλουτακια να εχουμε gti stage 2 και εχουμε ταπεινα 1400αρια! στην τελικη δεν εχεις και καμια ferrari! απορω ετσι θα ειμαι στα 36 μου σαν εσενα??????? θα αυτοκτονησω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

η πολυ κομπλεξικος εισαι η πολυ μπουλης. διαλεξε και παρε! και τα 2 σου πανε κουτι εφοσον εσυ εισαι μαγκας και εχεις gti 330 αλογα παρε το "κουβαδακι" σου και πηγαινε στην παραλια των gti να πουλησεις μουρη! εμεις δυστηχως δεν ειμαστε νεοπλουτακια να εχουμε gti stage 2 και εχουμε ταπεινα 1400αρια! στην τελικη δεν εχεις και καμια ferrari! απορω ετσι θα ειμαι στα 36 μου σαν εσενα??????? θα αυτοκτονησω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

;):lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλα τωρα ταραχτηκες εσυ επειδη ειπε ο αλλος οτι δεν ασχολεται με 1400?Παμε καλα?Και να το εννοουσε για να πει οτι ο TSI ειναι γτπ εσυ γιατι κανεις ετσι?Ελπιζω να μην ψαρωσα και ειστε φιλαρακια και την λετε ο ενας στον αλλο για πλακα μονο και τα παραπανω αρα καθιστωνται αχρηστα tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλα τα λες αλλα η ΜΤΜ δεν εχει βγαλει τιποτα ακομα για TSI... :lol:

Κατι σημαινει και αυτο....ε??? ;)

Απο το να λέμε ιστορίες για αγρίους....ποιός σου είπε πως δεν έχει βγάλει πρόγραμμα η mtm!

Αν έχεις κανένα κονέ μέσα στην αντιπροσωπία, κάνε μια ερώτηση και θα δείς. Αν δεν έχεις θα φάς τρελό άκυρο!

Αν περιμένεις απο το site σώθηκες.

Μιας και γίνεται πολύ κίνηση στο topic...έχω την εξής απορία (όποιος ξέρει απαντά!)

Βρήκα λάδι στο σωλήνα του αέρα που κουμπώνει στο τούρμπο και κοιτώντας το δίκτη του λαδιού έμοιαζε πολύ ψηλά.

Μάλλον το λάδι βρέθηκε στο σωλήνα απο το σωληνάκι των αναθυμιάσεων.

Αποφάσισα να αδιάσω λίγο απο το παραπανήσιο λάδι για να κατεβάσω τη στάθμη.

Τα λάδια που βγήκαν ήταν κατάμαυρα! Το τονίζω γιατί η αλλαγή έγινε πρίν 1000χλμ με mobil 1 5W-30.

Το μαύρισμα οφείλεται στο γεγονός οτι το λάδι περνάει απο τη τουρμπίνα και ψιλοψίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Απο το να λέμε ιστορίες για αγρίους....ποιός σου είπε πως δεν έχει βγάλει πρόγραμμα η mtm!

Αν έχεις κανένα κονέ μέσα στην αντιπροσωπία, κάνε μια ερώτηση και θα δείς. Αν δεν έχεις θα φάς τρελό άκυρο!

Αν περιμένεις απο το site σώθηκες.

Μιας και γίνεται πολύ κίνηση στο topic...έχω την εξής απορία (όποιος ξέρει απαντά!)

Βρήκα λάδι στο σωλήνα του αέρα που κουμπώνει στο τούρμπο και κοιτώντας το δίκτη του λαδιού έμοιαζε πολύ ψηλά.

Μάλλον το λάδι βρέθηκε στο σωλήνα απο το σωληνάκι των αναθυμιάσεων.

Αποφάσισα να αδιάσω λίγο απο το παραπανήσιο λάδι για να κατεβάσω τη στάθμη.

Τα λάδια που βγήκαν ήταν κατάμαυρα! Το τονίζω γιατί η αλλαγή έγινε πρίν 1000χλμ με mobil 1 5W-30.

Το μαύρισμα οφείλεται στο γεγονός οτι το λάδι περνάει απο τη τουρμπίνα και ψιλοψίνεται?

Ναι...

Και το λάδι στον σωλήνα του τούρμπο φυσιολογικό ήταν...

Link to comment
Share on other sites

Ναι...

Και το λάδι στον σωλήνα του τούρμπο φυσιολογικό ήταν...

Εντάξει αυτό με το λάδι που είναι μαύρο μπορεί να θεωρηθεί ως καλό γεγονός, θεωρώντας οτι το συγκεκριμένο λάδι έχει καλή "απολυμαντική ικανότητα"

Πως εξηγείς όμως οτι η σκάστρα το βούλωσε εντελώς???

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε βγει τελειως off topic ρε παιδια rocket.gifknife.gifnew_killpc.gif Εδω υποτιθεται οτι συζηταμε τροπους βελτιωσεις των TSI μας οποιος νομιζει οτι δεν αξιζει η βελτιωσει ή οτι τα αυτοκινητα μας ειναι μ@@κιες και οτι επρεπε να παρουμε GTI ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ new_spam.gif

Στο θεμα μας..

Link to comment
Share on other sites

η πολυ κομπλεξικος εισαι η πολυ μπουλης. διαλεξε και παρε! και τα 2 σου πανε κουτι εφοσον εσυ εισαι μαγκας και εχεις gti 330 αλογα παρε το "κουβαδακι" σου και πηγαινε στην παραλια των gti να πουλησεις μουρη! εμεις δυστηχως δεν ειμαστε νεοπλουτακια να εχουμε gti stage 2 και εχουμε ταπεινα 1400αρια! στην τελικη δεν εχεις και καμια ferrari! απορω ετσι θα ειμαι στα 36 μου σαν εσενα??????? θα αυτοκτονησω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πάνω στο πάθος σου έκανες μερικά λαθάκια :

1. H MTM βελτιώνει 1400. http://www.mtm-online.de/en/index.php?nav=3&FZID=GOLF590

2. To δικό μου είναι Stage 4.

3. Eίναι 345 άλογα.

4. Είμαι 37.

5. Έχω και Ferrari.

6. Xρόνια προσπαθώ να πουλήσω μούρη αλλά δεν την αγοράζει κανείς γιατί είμαι άσχημος.

Και μια συμβουλή γιατί είσαι νέος με εμφανή ροπή στα λάθη, είναι σαφές ότι δεν κατάλαβες ότι αστειευόμουν και αντέδρασες άσχημα, ελπίζω να μην σου τύχει ποτέ να προσβάλεις τον λάθος άνθρωπο ;)

Link to comment
Share on other sites

tongue.gif

Υπάρχει κάποιος να έχει βάλει άλλο πρόγραμμα εκτός από Etuners - Overload ?

Θα μπορούσαμε να έχουμε δύο δυναμομετρήσεις και των δύο σε αμάξια με περίπου ίδια specs ?

Link to comment
Share on other sites

JDL99 ,είσαι σε ποστ από TSI 140 σε 200+ άρα λοιπόν το λινκ που έδωσες είναι άκυρο. Το συγκεκριμένο λοιπόν ποστ είναι για να βοηθάει κατόχους TSI 140-170 στο να βελτιώσουν το αυτοκίνητο τους και πίστεψε με τέτοια σχόλια όπως “ Ότι δεν ασχολείται με 1400αρια ” είτε για πλάκα είτε ειρωνικά δεν βοηθάνε πουθενά!! Δεν θέλω να ξανά αρχίσουμε την ίδια κουβέντα όπως στο αδελφικό site γιατί και δεν έχει νόημα αλλά και θα βγούμε off topic!!

Επίσης ένα τελευταίο σχόλιο για τον Τόλη όπου είναι ταυτόχρονα και συμβουλή.. Ξέρω ότι είσαι εμφανίσιμος και έχεις ροπή στις γυναίκες σε σημείο που τις αλλάζεις κάθε μέρα για πλάκα.Περιορίσου εκεί και μην ασχολείσαι με βλακείες!!! Έτσι και αλλιώς στις καφετέριες και στα κλαμπ δεν περνάει η Φερράρι!!! ;):lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

JDL99 ,είσαι σε ποστ από TSI 140 σε 200+ άρα λοιπόν το λινκ που έδωσες είναι άκυρο. Το συγκεκριμένο λοιπόν ποστ είναι για να βοηθάει κατόχους TSI 140-170 στο να βελτιώσουν το αυτοκίνητο τους και πίστεψε με τέτοια σχόλια όπως “ Ότι δεν ασχολείται με 1400αρια ” είτε για πλάκα είτε ειρωνικά δεν βοηθάνε πουθενά!! Δεν θέλω να ξανά αρχίσουμε την ίδια κουβέντα όπως στο αδελφικό site γιατί και δεν έχει νόημα αλλά και θα βγούμε off topic!!

Επίσης ένα τελευταίο σχόλιο για τον Τόλη όπου είναι ταυτόχρονα και συμβουλή.. Ξέρω ότι είσαι εμφανίσιμος και έχεις ροπή στις γυναίκες σε σημείο που τις αλλάζεις κάθε μέρα για πλάκα.Περιορίσου εκεί και μην ασχολείσαι με βλακείες!!! Έτσι και αλλιώς στις καφετέριες και στα κλαμπ δεν περνάει η Φερράρι!!! ;):lol::lol::lol::lol:

ORLY.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απο το να λέμε ιστορίες για αγρίους....ποιός σου είπε πως δεν έχει βγάλει πρόγραμμα η mtm!

Αν έχεις κανένα κονέ μέσα στην αντιπροσωπία, κάνε μια ερώτηση και θα δείς. Αν δεν έχεις θα φάς τρελό άκυρο!

Αν περιμένεις απο το site σώθηκες.

Eαν εισουν λιγο πιο προσεκτικος σε αυτα που διαβαζες θα ειχες προσεξει οτι δεν πρωτο ειπα εγω οτι η ΜΤΜ δεν εχει βγαλει προγραμμα για TSI... :)

Αλλο παιδι το ανεφερε και απλα το ανεφερα και εγω με την σειρα μου...

Απο : BeRock post 398

Αλλα δεν προβληματισε κανεναν οτι ο επισημος βελτιωτης του Group η MTM δεν εχει βγαλει τιποτα? Στην Ελλαδα ολα γινονται και ολα εφιχτα αλλα τελικα ποιο θα ειναι το τελικο κοστος μετα απο 2 χρονια? Παντως οχι 850 η 1500...

Link to comment
Share on other sites

Eαν εισουν λιγο πιο προσεκτικος σε αυτα που διαβαζες θα ειχες προσεξει οτι δεν πρωτο ειπα εγω οτι η ΜΤΜ δεν εχει βγαλει προγραμμα για TSI... :o

Αλλο παιδι το ανεφερε και απλα το ανεφερα και εγω με την σειρα μου...

post #401 είναι δικό σου? Εκεί αναφέρομαι.

Μη το παίρνεις της μετρητής...απλά κουβέντα να γίνεται.

Κατα τις 20 του μήνα θα μπώ στα ενδότερα της VW και θα αδράξω πληροφορίες για το πρόγραμμα που βάζουν και για ποιό λόγο δε το δίνουν παραέξω.

Κατα καιρούς έχουμε αναφέρει αν υπάρχει κανένας απο Μπουλέκο με πρόγραμμα!

Δεν τον έχει δοκιμάσει κανείς???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

δυστυχώς από το σάββατο το Tsi μου είναι στο συνεργείο λόγω ενός αισθητήρα (Δόντι Τροχού το είπαν).

Anyway.

Με την ευκαιρία που πήγα σήμερα από εκεί, ρώτησα τον υπεύθυνο του Service και τον αρχημηχανικό(???) εαν έχουμε καμία εξέλιξη με το θέμα αναβάθμισης του εγκεφάλου και μου είπαν την εξής λύση

Βάζουμε τον Original εγκέφαλο του GT και αν θέλω παραπάνω , με πρόγραμμα (990 ευρώ) πηγαίνει στα 205 άλογα.

¶υριο θα ρωτήσω λεπτομέρειες για το πρόγραμμα.

Έχει ακούσει κανένας κάτι παρόμοιο?

Γίνεται?

Έχω το Tsi 140 με την κλασσική μάσκα το Golf v (αγορά 02/03/2007 - κατασκευή 25/01/2007) χωρίς έξτρα (εκτός του τεμπέλη που ήταν δώρο από την εταιρεία και το έβαλαν στην Κέρκυρα)

Edited by Tsilis_Corfu
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

δυστυχώς από το σάββατο το Tsi μου είναι στο συνεργείο λόγω ενός αισθητήρα (Δόντι Τροχού το είπαν).

Anyway.

Με την ευκαιρία που πήγα σήμερα από εκεί, ρώτησα τον υπεύθυνο του Service και τον αρχημηχανικό(???) εαν έχουμε καμία εξέλιξη με το θέμα αναβάθμισης του εγκεφάλου και μου είπαν την εξής λύση

Βάζουμε τον Original εγκέφαλο του GT και αν θέλω παραπάνω , με πρόγραμμα (990 ευρώ) πηγαίνει στα 205 άλογα.

¶υριο θα ρωτήσω λεπτομέρειες για το πρόγραμμα.

Έχει ακούσει κανένας κάτι παρόμοιο?

Γίνεται?

Έχω το Tsi 140 με την κλασσική μάσκα το Golf v (αγορά 02/03/2007 - κατασκευή 25/01/2007) χωρίς έξτρα (εκτός του τεμπέλη που ήταν δώρο από την εταιρεία και το έβαλαν στην Κέρκυρα)

Αξίζει να δώσεις 2200Ε περίπου ίσως και παραπάνω ? (Για 180 + 25)

Γιατί να μην βάλεις κατευθείαν ένα πρόγραμμα (650-1500Ε) ?

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να δώσεις 2200Ε περίπου ίσως και παραπάνω ? (Για 180 + 25)

Γιατί να μην βάλεις κατευθείαν ένα πρόγραμμα (650-1500Ε) ?

¤1500 + φρενα+ 17" ζαντα με 225 +αναρτηση, ε τοτε εφτανε τα λεφτα του GT :angry: Γιατι να μη το επαιρνε απο την αρχη? Ρε παιδια προσπαθειτε να κανετε ενα αμαξι μονο με προγραμα GTi. Αυτα τα πραγματα δε γινονται. Δωσε λεφτα και παρε το GTi, απλα :angry: ...

Link to comment
Share on other sites

Μεγα λάθος μου που δεν ανέφερα τιμές

Εγκφαλος GT > 750 ΕΥΡΏ

Για μένα έιναι καλά , εάν βέβαια δεν έχω μετά προβλήματα

Για το πρόγραμμα στα 205 άλογα το σκέφτομαι για πιο μετά

Link to comment
Share on other sites

¤1500 + φρενα+ 17" ζαντα με 225 +αναρτηση, ε τοτε εφτανε τα λεφτα του GT :angry: Γιατι να μη το επαιρνε απο την αρχη? Ρε παιδια προσπαθειτε να κανετε ενα αμαξι μονο με προγραμα GTi. Αυτα τα πραγματα δε γινονται. Δωσε λεφτα και παρε το GTi, απλα :angry: ...

¶κου τι έχω βρεί και τί σκέφτομαι να κάνω:

750 ευρώ εγκέφαλος GT

950 ευρω ζάντες 17 του RS4 με λάστιχα Sport COntact 3 225/45/17

300 ευρω εμπρός Δίσκοι και Τακκάκια από το GT

200 ευρώ ελατήρια Eibah

Συνολο 2.200

Το πήρα 21.900

Φτάνει 24.100

Δεν Νομίζω οτι παίρνεις ούτε Gt με τόσα Ούτε GTI...

Link to comment
Share on other sites

Μεγα λάθος μου που δεν ανέφερα τιμές

Εγκφαλος GT > 750 ΕΥΡΏ

Για μένα έιναι καλά , εάν βέβαια δεν έχω μετά προβλήματα

Για το πρόγραμμα στα 205 άλογα το σκέφτομαι για πιο μετά

Εργασία δεν θα σου πάρουν ?

Νομίζω ότι θα έχεις και ένα λαμπακι με του GT τον εγκέφαλο.

Αφού δεν είσαι απαιτητικός βάλε ένα πρόγραμμα (170-180)και τέλος. Έχει από (650-1500) σύντομα θα βγάλουν

κι άλλες εταιρίες.

Εγκέφαλος και μετά πρόγραμμα είναι κοροϊδία.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Εργασία δεν θα σου πάρουν ?

Νομίζω ότι θα έχεις και ένα λαμπακι με του GT τον εγκέφαλο.

Αφού δεν είσαι απαιτητικός βάλε ένα πρόγραμμα (170-180)και τέλος. Έχει από (650-1500) σύντομα θα βγάλουν

κι άλλες εταιρίες.

Εργασία ΟΚ

για το λαμπάκι δεν ξέρω, μπορεί, ούτως αυτοί μου το πρότειναν-αυτοί θα το λύσουν...χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

Βάζουμε τον Original εγκέφαλο του GT και αν θέλω παραπάνω , με πρόγραμμα (990 ευρώ) πηγαίνει στα 205 άλογα.

Πρωτα δηλαδη σου προτειναν να πληρωσεις εναν ολοιδιο εγκεφαλο με τον δικο σου (ΜΕD 17.5) και στη συνεχεια ενα χιλιαρικακι ακομα για προγραμμα... δεν γινεται δηλαδη να περασουν κατ ευθειαν το προγραμμα στον δικο σου? Γιατι το επομενο σταδιο που θα σου προτεινουν ειναι να βαλεις Autronic, με καταργηση του αμεσου ψεκασμου και 6000 Ευρω κοστος!

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα δηλαδη σου προτειναν να πληρωσεις εναν ολοιδιο εγκεφαλο με τον δικο σου (ΜΕD 17.5) και στη συνεχεια ενα χιλιαρικακι ακομα για προγραμμα... δεν γινεται δηλαδη να περασουν κατ ευθειαν το προγραμμα στον δικο σου? Γιατι το επομενο σταδιο που θα σου προτεινουν ειναι να βαλεις Autronic, με καταργηση του αμεσου ψεκασμου και 6000 Ευρω κοστος!

Τι να σου πώ φίλε μου?Αυτές τι λεπτομέρειες (που κάνουν τη διαφορά) δεν τις ξέρω και γι αυτο τα γράφω αυτά που μου λένε εδω μέσα ώστε να πάρω πληροφορίες από άτομα με περισσότερες γνώσεις απο εμένα και μεγαλύτερη εμπειρία.

Κάθε πρόταση δεκτή και εκτιμώ πολύ το ενδιαφέρον κάποιων που μας ξεστραβώνουν ώστε να μή πληρώνουμε τσάμπα και βερεσέ αυτά που θέλουν να μας πουλάνε οι αντιπροσωπείες.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πώ φίλε μου?Αυτές τι λεπτομέρειες (που κάνουν τη διαφορά) δεν τις ξέρω και γι αυτο τα γράφω αυτά που μου λένε εδω μέσα ώστε να πάρω πληροφορίες από άτομα με περισσότερες γνώσεις απο εμένα και μεγαλύτερη εμπειρία.

Κάθε πρόταση δεκτή και εκτιμώ πολύ το ενδιαφέρον κάποιων που μας ξεστραβώνουν ώστε να μή πληρώνουμε τσάμπα και βερεσέ αυτά που θέλουν να μας πουλάνε οι αντιπροσωπείες.

σε καμια περιπτωση δεν θα πας αντιπροσωπεια για να βαλεις προγραμμα gt... ειναι απλα κοροιδια οταν με 650ευρω μπορεις να περασεις τα 200 αλογα... με καποια περιφερειακα επιπλεον B)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειπαν απο εξουσιοδοτημενο συνεργειο οτι με 650 ευρα παει στα 200 αλογα!

Το αυτοκινητο το εχω 2 χρονια,εχω κανει 19000 και μου ΕΧΕΙ ΠΙΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ!

Ετσι που παω με συμφερει να αγορασω νεο παρα να το μαζευω καθε 3μηνο!

Πολυ γκαντεμια παντως B)

Ηδου η golfara μου!

"Προσπαθω να διακομοδησω την κατασταση για να μην πεσω σε καταθληψη"

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=22136

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=22071

Και το χειροτερο ειναι οτι ειμαι εξωτερικο και οποτε ερχομαι ελλαδα ολο συνεργειο ειμαι,χωρις αποτελεσματα B)

Περαστικα μου!

Σκεφτείτε να το εκανα 200 και να το ξεκολλιαζα καθε μερα

Edited by geocha
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.