Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Παιδες είναι κορυφαίο το μέρος. Τελειο για drag. Λοιπόν να πουμε 12.30 γιατι πιο μετα θα εχω προβλημα (παντόφλα!!!!!)

Όσοι μπορούν έρχονται εκεινη την ώρα και αλλοι πιο μετα...no problem!

Λοιπόν στέλνω σε όλους pm για το μέρος....

Χαιρετώ και καλα ανοίγματα.....

Aκομα μια συναντηση με πολλα πατηματα (Μηπως πρεπει να το καθιερωσουμε μια φορα την βδομαδα ??) Παιδες καλα ηταν... (αρκει να μην ηταν και ο securitas να μας τα πριζει :D:lol: )

Γιαννη παντως νομιζω οτι το Corsa OPC δεν ειχε και μεγαλες διαφορες... μια φορα που πατισα μαζι του ειχαμε μισο αμαξι διαφορα και (αν σκεφτεις και ποσο ελαφρυ ειναι σε σχεση με μας πιστευω καλα ημασταν) πιστευω οτι εχουμε αφαμιλες επιδοσεις, τωρα οσο αφορα την Overload μη τρελενεσαι ιδιες επιδοσεις εχουμε ...

Την επομενη φορα με περισσοτερες εμφανισεις :rolleyes:

Edited by BillVWRuleZ
Link to comment
Share on other sites

Aκομα μια συναντηση με πολλα πατηματα (Μηπως πρεπει να το καθιερωσουμε μια φορα την βδομαδα ??) Παιδες καλα ηταν... (αρκει να μην ηταν και ο securitas να μας τα πριζει ;):lol: )

Γιαννη παντως νομιζω οτι το Corsa OPC δεν ειχε και μεγαλες διαφορες... μια φορα που πατισα μαζι του ειχαμε μισο αμαξι διαφορα και (αν σκεφτεις και ποσο ελαφρυ ειναι σε σχεση με μας πιστευω καλα ημασταν) πιστευω οτι εχουμε αφαμιλες επιδοσεις, τωρα οσο αφορα την Overload μη τρελενεσαι ιδιες επιδοσεις εχουμε ...

Την επομενη φορα με περισσοτερες εμφανισεις :huh:

Ναι Bill, ηταν πολυ καλα. Θα ανεβασω σημερα φωτογραφιες και video. Εχουμε πολλα να πουμε....για GT μαμα, Corsa OPC,TSi-R32 look, και OverLoad....

Παντως θεωρω σαφως ποιο δυνατο το προγραμμα του OverLoad σε μαμα TSi....

Edited by JOVANNI
Link to comment
Share on other sites

χθες περασα απο τον αντιπροσωπο της REVO στην αργολιδα. θα παω για προγραμμα , full εξατμιση milltek , kai σκαστρα απο forge. απο εβδομαδα που θα τα βαλω και θα δοκιμασω και το trial θα σας πω τις εντυπωσεις μου.

Δεν υπάρχει DEMO

Link to comment
Share on other sites

Ναι Bill, ηταν πολυ καλα. Θα ανεβασω σημερα φωτογραφιες και video. Εχουμε πολλα να πουμε....για GT μαμα, Corsa OPC,TSi-R32 look, και OverLoad....

Παντως θεωρω σαφως ποιο δυνατο το προγραμμα του OverLoad σε μαμα TSi....

Τεντιμποϊδες!!!Κριμα που δε μπορεσα να ρθω.Γιαννη αυριο φερε τα ντοκουμεντα!Παντως για το μερος ειχα εμπνευση δε μπορεις να πεις?

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι σας παρουσιάζω τους "διαγωνιζόμενους".

Απο δεξια προς τα αρστερά....

BillVWRulez.........(που εχθες είχε ψυχολογια να "πελεκήσει" οτι ειχε 4 ροδες!!! ;):whistling::whistling: )

George80........(Georgy...πολυ πελεκις απο τον φιλο σου τον WRX .... :lol::lol::lol::lol: )

Jovanni.........(που δεν μπορουσε να βαλει 3η....bye bye συνγχρονιζε)

Nikos GT.......(με μαμα GT)

harrisTSi.......(με εκπληκτικο face lift απο R32)

Ειχαμε και δυο "Guest Stars" ενα Corsa OPC μαμα, και ενα WRX 225ps

Θα ακολουθησουν τα βιντεο....

post-7512-1226220950_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι σας παρουσιάζω τους "διαγωνιζόμενους".

Απο δεξια προς τα αρστερά....

BillVWRulez.........(που εχθες είχε ψυχολογια να "πελεκήσει" οτι ειχε 4 ροδες!!! ;):whistling::whistling: )

George80........(Georgy...πολυ πελεκις απο τον φιλο σου τον WRX .... :lol::lol::lol::lol: )

Jovanni.........(που δεν μπορουσε να βαλει 3η....bye bye συνγχρονιζε)

Nikos GT.......(με μαμα GT)

harrisTSi.......(με εκπληκτικο face lift απο R32)

Ειχαμε και δυο "Guest Stars" ενα Corsa OPC μαμα, και ενα WRX 225ps

Θα ακολουθησουν τα βιντεο....

post-7512-1226220950_thumb.jpg

Περάσαμε πολύ καλά όντως η μόνη μαύρη στιγμή της ημέρας ήταν όντως αυτή η κινέζικη αποβολή το subaru....

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι σας παρουσιάζω τους "διαγωνιζόμενους".

Απο δεξια προς τα αρστερά....

BillVWRulez.........(που εχθες είχε ψυχολογια να "πελεκήσει" οτι ειχε 4 ροδες!!! ;):whistling::whistling: )

George80........(Georgy...πολυ πελεκις απο τον φιλο σου τον WRX .... :lol::lol::lol::lol: )

Jovanni.........(που δεν μπορουσε να βαλει 3η....bye bye συνγχρονιζε)

Nikos GT.......(με μαμα GT)

harrisTSi.......(με εκπληκτικο face lift απο R32)

Ειχαμε και δυο "Guest Stars" ενα Corsa OPC μαμα, και ενα WRX 225ps

Θα ακολουθησουν τα βιντεο....

post-7512-1226220950_thumb.jpg

Πολύ ζηλεύω ρε παιδιά....ΠΟΛΥ!!!!......περιμένουμε video.......

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι...τα video...

TSi_revo VS TSi_etuners VS GT

Tsi_overload VS Corsa_OPC VS TSi_revo

GOLF: Tsi_overload VS Tsi_overload

Tsi_etuners VS GT

TSi_etuners VS Corsa OPC

TSi_overload VS WRX_225ps

Ένα πρώτο σχόλιο (διορθώστε με οι συμμετέχοντες αν κανω λαθος)

1ον.Το κιβωτιο του TSi-GT ειναι για πεταμα.....

2ον.Τα TSi με προγραμμα (Revo, etuners, overload) ειναι δυνατοτερα απο GT σε καθε περιπτωση....μαλιστα ειχα προβλημα με το κιβωτιο και εμεινα πισω στο 2ο ανοιγμα (ο Bill εξαφανιστηκε)....ομως πιο κατω περασα το GT του Nick και ας ημουν πισω ενα αμαξι..

3ον.Τα TSi overload εχουν το δυνατοτερο προγραμμα σε μαμα TSi απο etuners-revo.To corsa OPC ειναι μπροστα σε σχεση revo-etuners αλλα με overload παιζει στα ισα....

Link to comment
Share on other sites

Το Corsa τί πρόγραμμα φοράει ?

Πάντως είναι λίγο μπροστά το Corsa απο το Overload

Μην ξεχνάτε οτι το Overload είναι δυνατό αλλά έχει και full εξάτμιση που σημαίνει +1,5+ αμάξι διαφορά.

Μια φορά θα περάσω και εγώ. ;)

Edited by twoface
Link to comment
Share on other sites

Το Corsa τί πρόγραμμα φοράει ?

Πάντως είναι λίγο μπροστά το Corsa απο το Overload

Μην ξεχνάτε οτι το Overload είναι δυνατό αλλά έχει και full εξάτμιση που σημαίνει +1,5+ αμάξι διαφορά.

Μια φορά θα περάσω και εγώ. ;)

Το overload του Γιωργου (George80) εχει απο downpipe αλλα του Harris_Tsi εχει μόνο catback.

Του Χαρη,μου εριχνε σιγουρα ενα αμαξι αλλα ειχαμε και οι δυο προβλημα με το κιβωτιο (αντι να μπει η 3η εμπαινε η 1η).

Το Corsa εργαστοσιακο

Edited by JOVANNI
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρετε τι παίζει με τιμές; Δηλ. για να βάλω πρόγραμμα στο Gt πχ από Revo θα πρέπει να πληρώσω τα ίδια χρήματα για λιγότερους ίππους με κάποιον που έχει Τsi; Ναι μεν το πρόγραμμα είναι ίδιο αλλά στην μια περίπτωση το Gt κερδίζει 15-10 ίππους ενώ το Tsi 35-40. Δεν θα έπρεπε αναλογικά να πληρώσω λιγότερα χρήματα;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι...τα video...

TSi_revo VS TSi_etuners VS GT

Tsi_overload VS Corsa_OPC VS TSi_revo

GOLF: Tsi_overload VS Tsi_overload

Tsi_etuners VS GT

TSi_etuners VS Corsa OPC

TSi_overload VS WRX_225ps

Ένα πρώτο σχόλιο (διορθώστε με οι συμμετέχοντες αν κανω λαθος)

1ον.Το κιβωτιο του TSi-GT ειναι για πεταμα.....

2ον.Τα TSi με προγραμμα (Revo, etuners, overload) ειναι δυνατοτερα απο GT σε καθε περιπτωση....μαλιστα ειχα προβλημα με το κιβωτιο και εμεινα πισω στο 2ο ανοιγμα (ο Bill εξαφανιστηκε)....ομως πιο κατω περασα το GT του Nick και ας ημουν πισω ενα αμαξι..

3ον.Τα TSi overload εχουν το δυνατοτερο προγραμμα σε μαμα TSi απο etuners-revo.To corsa OPC ειναι μπροστα σε σχεση revo-etuners αλλα με overload παιζει στα ισα....

το κιβωτιο του tsi ειναι 2αξονικο αλλα οκ οχι και για πεταμα.

βαλε καλες βαλβολινες motul 75-90 η 75-110 και θα δεις πολυ μεγαλη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

το κιβωτιο του tsi ειναι 2αξονικο αλλα οκ οχι και για πεταμα.

βαλε καλες βαλβολινες motul 75-90 η 75-110 και θα δεις πολυ μεγαλη διαφορα.

Αν ησουν στην συναντηση θα καταλαβαινες τι λεω. Το δικο μου και του Χαρη 2 φορες απο 2α αντι για 3η εμπαινε 1η....Τα λιωσαμε τα αυτοκινητα. Μετα εμενα δεν μου εμπαινε η δευτερα. Εχω 15500 χιλιομετρα και κατα τα αλλα το παω πολυ κυριλε. Ανοιγμτατα μονο σε τετοιες συναντησεις.

Μαλλον τα συγχρονιζε εχουν προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το Corsa εργαστοσιακο

Απο και κλειεται. Η σας δουλευει και φοράει κάτι που δεν το λέει ή ξέρει να εκμεταλλευεται το αμάξι 100% ή τα προγράμματα που φοράτε είναι για τα μπάζα.το λέω τόσο ψυχρά γιατι σε Corsa opc έχω ρίξει μονο φορόντας εξάτμιση.και η διαφορά Astra 1.6T με Corsa OPC δεν είναι και μεγάλη και το Corsa έχει βάρος 1250 κιλά.

Link to comment
Share on other sites

Απο και κλειεται. Η σας δουλευει και φοράει κάτι που δεν το λέει ή ξέρει να εκμεταλλευεται το αμάξι 100% ή τα προγράμματα που φοράτε είναι για τα μπάζα.το λέω τόσο ψυχρά γιατι σε Corsa opc έχω ρίξει μονο φορόντας εξάτμιση.και η διαφορά Astra 1.6T με Corsa OPC δεν είναι και μεγάλη και το Corsa έχει βάρος 1250 κιλά.

Τι να σου πω και εγώ το είδα αρκετά δυνατό το οπελάκι...παρολα που είμουν μια καρότσα μπροστά το βιντεάκι το δικό μου με το corsa μάλλον δεν βγήκε ποτέ εε jovvani?

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη η διαφορα που ειχες με το OPC ειναι πολυ μεγαλη!! (Δεν ειχα δει το πατημα) Εγω την δευτερη φορα που πατησα μαζι του (στο video, 1η φορα, σταματησα γιατι δεν ειχα βγαλει το ASR) ειχα μισο αμαξι διαφορα... με το Overload δε δοκιμασαμε ...

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη η διαφορα που ειχες με το OPC ειναι πολυ μεγαλη!! (Δεν ειχα δει το πατημα) Εγω την δευτερη φορα που πατησα μαζι του (στο video, 1η φορα, σταματησα γιατι δεν ειχα βγαλει το ASR) ειχα μισο αμαξι διαφορα... με το Overload δε δοκιμασαμε ...

Δοκιμάσαμε billy δεν θυμάσε έβγαλα και το χέρι ρε από το παράθυρο και φώναζα που τον πέρασα που ναι ρε γα@@@ αυτό το βίντεο είχε φάση....Εγώ με το Χάρη που φοράμε πρόγραμμα από overload έχουμε διαφορά ένα αυτοκίνητο να το επιβεβαιώσει ο Χάρης παρακαλώ και έχουμε βάλει αρκετές φορές, η διαφορά μας είναι ότι έχω κάνει ένα update που δεν έχει κάνει ο Χαρούλης.

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι...τα video...

http://www.youtube.com/user/jsimeonidis1 TSi_overload VS WRX_225ps

Καλα ρε Γιαννη στησατε το tsi με το wrx απο σταση για να δειτε τι?Το ενα ξεκιναει και το αλλο σπιναρει σταματημενο .Η λες να ηταν +100 ps και να μαζευε πιο κατω?Φθορα για το τιποτα :rolleyes:

Edited by antonios16v
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσαμε billy δεν θυμάσε έβγαλα και το χέρι ρε από το παράθυρο και φώναζα που τον πέρασα που ναι ρε γα@@@ αυτό το βίντεο είχε φάση....Εγώ με το Χάρη που φοράμε πρόγραμμα από overload έχουμε διαφορά ένα αυτοκίνητο να το επιβεβαιώσει ο Χάρης παρακαλώ και έχουμε βάλει αρκετές φορές, η διαφορά μας είναι ότι έχω κάνει ένα update που δεν έχει κάνει ο Χαρούλης.

Με σενα ναι ρε τα βαλαμε (και εφαγα καμποσα :rolleyes::lol: ) Με τον Χαρη που ειναι μονο προγραμμα δε τα εβαλα εννοω :rolleyes:

Edited by BillVWRuleZ
Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε Γιαννη στησατε το tsi με το wrx απο σταση για να δειτε τι?Το ενα ξεκιναει και το αλλο σπιναρει σταματημενο .Η λες να ηταν +100 ps και να μαζευε πιο κατω?Φθορα για το τιποτα :rolleyes:

Και από ρολαριστές με χαμηλές στροφές δεν έχω τύχη γιατί βλέπεις ηλεκτρονικό γκάζι είναι αυτό....ενώ από ρολαριστές δευτέρες που έχουμε βάλει με 2500 στροφές του φεύγω άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Με σενα ναι ρε τα βαλαμε (και εφαγα καμποσα :rolleyes::lol: ) Με τον Χαρη που ειναι μονο προγραμμα δε τα εβαλα εννοω :rolleyes:

Ναι φαντάσου το ίδιο μείον ένα αυτοκίνητο (ο χάρης δεν είναι μόνο πρόγραμμα φόράει και downpipe και καταλύτη...). Για να είναι δίκαιο και να δούμε διαφορές πρέπει να βρούμε ένα revo etuner που να είναι full με φίλτρα εξατμίσεις ιντερκουλερ ή να βρούμε ένα overload μόνο με πρόγραμμα και να βάλετε

Edited by george80
Link to comment
Share on other sites

Ναι φαντάσου το ίδιο μείον ένα αυτοκίνητο. Για να είναι δίκαιο και να δούμε διαφορές πρέπει να βρούμε ένα revo etuner που να είναι full με φίλτρα εξατμίσεις ιντερκουλερ ή να βρούμε ένα overload μόνο με πρόγραμμα και να βάλετε

Γιατι ο Χαρης μονο προγραμμα δεν ειναι? (cat-back εχω και εγω) βεβαια ειχε και το βαρελακι ενω εγω εχω ακομα το μαμα φιλτρο. Ηθελα να δοκιμασω κια να δω ... next time :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ο Χαρης μονο προγραμμα δεν ειναι? (cat-back εχω και εγω) βεβαια ειχε και το βαρελακι ενω εγω εχω ακομα το μαμα φιλτρο. Ηθελα να δοκιμασω κια να δω ... next time :rolleyes:

Όχι νομίζω έχει αλλάξει και καταλύτη και downpipe απλά αν δεν κάνω λάθός δεν έχει αλλάξει το ενδιάμεσο ας βγεί να μας διαφωτίσει μην τα λέω λάθος και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.