Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Εγώ ξέρω ότι είμαστε 4 άτομα εδώ μέσα και υποστηρίζουμε όλοι τους προγραμματιστές μας.Pitsirikos george80 λένε για overload και εγώ με infected λέμε για τους e-tuners.

Ετσι δεν θα βγάλουμε άκρη.

Και επειδή έχω περισσότερη εμπειρία με τα TSi ,όντως βάση αποτελεσμάτων είναι ποιο δυνατά των e-tuners.

Pitsiriko έκανα ενα μικρό update αλλα ακόμα δεν έχω τελειώση με το πρόγραμμα μου τα χαλάει σε ένα σημείο μόνο.

Θέλω να ξανα κάνουμε δοκιμή εμείς.

Eγω δεν υποστηριζω κανεναν απ'οτι βλεπεις, απλα και αντικειμενικα προσπαθω να μαθω τι και πως.

Εμπειρια χρειαζεσαι σε ενα επαγγελμα οχι στις προβλεψεις.

Να δοκιμασουν και να δουνε οι πιο γρηγοροι, δεν εχουν να χασουν κατι...

Αρκει να μη τα κανουν πτανα μετα, λεγοντας αλλα ο ενας αλλα ο αλλος.

Γιωργη οκ ρε

Υ.Γ. με το νεο ετος πρωτα ο θεος θα εχω κι εγω i/c πια...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι είμαστε 4 άτομα εδώ μέσα και υποστηρίζουμε όλοι τους προγραμματιστές μας.Pitsirikos george80 λένε για overload και εγώ με infected λέμε για τους e-tuners.

Ετσι δεν θα βγάλουμε άκρη.

Και επειδή έχω περισσότερη εμπειρία με τα TSi ,όντως βάση αποτελεσμάτων είναι ποιο δυνατά των e-tuners.

Pitsiriko έκανα ενα μικρό update αλλα ακόμα δεν έχω τελειώση με το πρόγραμμα μου τα χαλάει σε ένα σημείο μόνο.

Θέλω να ξανα κάνουμε δοκιμή εμείς.

Να υποστηρίξουμε την κάθε εταιρεία οποιαδήποτε και να είναι αυτή είτε revo είτε etuners είτε overload χωρίς να να έχουμε προσωπικό ή χρηματικό κέρδος πιστεύω είναι χαζό αν όχι ηλίθιο, εγώ αυτό που λέω μόνο είναι ότι είμαι ευχαριστημένος με την δουλειά των παιδιών που ασχολούνται μαζί μου και με το αυτοκίνητο και απο εκεί και πέρα δεν με πειράζει αν δεν είμαι και το πρώτο TSI στην πιάτσα δεν θέλω σίγουρα όμως να με περνάνε και όλα τα TSI ;) , σίγουρα υπάρχουν και άλλες εταιρίες που κάνουν εξίσου καλή δουλειά αλίμονο αν έλεγα μόνο οι overload και τέλος...γιαυτό κάνουμε και τις φιλικές δοκιμές μεταξύ μας για να πηγαίνουμε μετά στον βελτωτή μας, π.χ. εγώ αν δεν έτρωγα την μισή καρότσα από τον shadow θα νόμιζα ότι είμαι τούμπανο και δεν θα το είχα βελτιώσει και άλλο το αυτοκίνητο καλό μου έκανες τελικά Γιωργάρα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι είμαστε 4 άτομα εδώ μέσα και υποστηρίζουμε όλοι τους προγραμματιστές μας.Pitsirikos george80 λένε για overload και εγώ με infected λέμε για τους e-tuners.

Ετσι δεν θα βγάλουμε άκρη.

Και επειδή έχω περισσότερη εμπειρία με τα TSi ,όντως βάση αποτελεσμάτων είναι ποιο δυνατά των e-tuners.

Pitsiriko έκανα ενα μικρό update αλλα ακόμα δεν έχω τελειώση με το πρόγραμμα μου τα χαλάει σε ένα σημείο μόνο.

Θέλω να ξανα κάνουμε δοκιμή εμείς.

Υ.Γ. Ποιο δυνατό TSI τι εννοείς ακριβώς? αν σου ρίξει μια καρότσα είναι ότι ποιο δυνατό κυκλοφορεί? έλεος ρε Γιωργάρα και εσύ δεν είναι και ξεφτίλα ποια η μιά καρότσα! Από δύο και πάνω αρχίζει να είναι πρόβλημα...

Edited by george80
Link to comment
Share on other sites

Να υποστηρίξουμε την κάθε εταιρεία οποιαδήποτε και να είναι αυτή είτε revo είτε etuners είτε overload χωρίς να να έχουμε προσωπικό ή χρηματικό κέρδος πιστεύω είναι χαζό αν όχι ηλίθιο, εγώ αυτό που λέω μόνο είναι ότι είμαι ευχαριστημένος με την δουλειά των παιδιών που ασχολούνται μαζί μου και με το αυτοκίνητο και απο εκεί και πέρα δεν με πειράζει αν δεν είμαι και το πρώτο TSI στην πιάτσα δεν θέλω σίγουρα όμως να με περνάνε και όλα τα TSI ;) , σίγουρα υπάρχουν και άλλες εταιρίες που κάνουν εξίσου καλή δουλειά αλίμονο αν έλεγα μόνο οι overload και τέλος...γιαυτό κάνουμε και τις φιλικές δοκιμές μεταξύ μας για να πηγαίνουμε μετά στον βελτωτή μας, π.χ. εγώ αν δεν έτρωγα την μισή καρότσα από τον shadow θα νόμιζα ότι είμαι τούμπανο και δεν θα το είχα βελτιώσει και άλλο το αυτοκίνητο καλό μου έκανες τελικά Γιωργάρα!

Σωστός Γιώργο

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη εισαγωγή για Tsi ποια είναι ?

forge βαρελάκι , e-tuners custom , κατι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη εισαγωγή για Tsi ποια είναι ?

forge βαρελάκι , e-tuners custom , κατι άλλο?

Η αποψη μου ειναι οτι ακομα και ενα ελυθερο φιλτρο, χωρις την κατω πλαστικη σιτα (ηχομονωτικο), κανει τη δουλεια της.

Απο κει και περα, σε πολλαπλασιο κοστος βρισκονται καποια cold air intake kits , το δικο μας ή το βαρελακι της forge, που αποδεδειγμενα δουλευουν αλλα με πολλαπλασιο κοστος, απο ενα panel φιλτρο.

Link to comment
Share on other sites

Να ευχηθω χρονια πολλα σε ολους και να ενημερωσω οτι για τον μηνα Ιανουαριο ολα τα μελη του VWClub , που εχουν 1.4 TSI (140ΗΡ-MED17.5) ή 1.4 GT (170ΗΡ-MED9.5/MED17.5) θα μπορουν να προμηθευτουν το προγραμμα των Etuners στην τιμη των 399 Ευρω!!! Η προσφορα θα ισχυει απο 7-1-2008 εως και 30-1-2008. Ο προγραμματισμος θα ειναι custom , αναλογα με τα περιφερειακα του καθε αυτοκινητου.

Link to comment
Share on other sites

Να ευχηθω χρονια πολλα σε ολους και να ενημερωσω οτι για τον μηνα Ιανουαριο ολα τα μελη του VWClub , που εχουν 1.4 TSI (140ΗΡ-MED17.5) ή 1.4 GT (170ΗΡ-MED9.5/MED17.5) θα μπορουν να προμηθευτουν το προγραμμα των Etuners στην τιμη των 399 Ευρω!!! Η προσφορα θα ισχυει απο 7-1-2008 εως και 30-1-2008. Ο προγραμματισμος θα ειναι custom , αναλογα με τα περιφερειακα του καθε αυτοκινητου.

Ωραιος +1000

ΥΓ Χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους, βελτιωση με τρελα και αγιος ο θεος !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη εισαγωγή για Tsi ?

Ποιοι φοράνε forge - etuners - kn ?

Θα βγάλει καμιά εταιρία CAI για το TSi ? Από τις EVOMS-AEM-INJEN κλπ

ΥΓ.H simota απο το 2009 θα έβγαζε carbon σκούπα με χοάνη μέσα

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Να ευχηθω χρονια πολλα σε ολους και να ενημερωσω οτι για τον μηνα Ιανουαριο ολα τα μελη του VWClub , που εχουν 1.4 TSI (140ΗΡ-MED17.5) ή 1.4 GT (170ΗΡ-MED9.5/MED17.5) θα μπορουν να προμηθευτουν το προγραμμα των Etuners στην τιμη των 399 Ευρω!!! Η προσφορα θα ισχυει απο 7-1-2008 εως και 30-1-2008. Ο προγραμματισμος θα ειναι custom , αναλογα με τα περιφερειακα του καθε αυτοκινητου.

Μπραβο παιδια. Παντα τετοια.

Καλη Χρονιά

Link to comment
Share on other sites

Να ευχηθω χρονια πολλα σε ολους και να ενημερωσω οτι για τον μηνα Ιανουαριο ολα τα μελη του VWClub , που εχουν 1.4 TSI (140ΗΡ-MED17.5) ή 1.4 GT (170ΗΡ-MED9.5/MED17.5) θα μπορουν να προμηθευτουν το προγραμμα των Etuners στην τιμη των 399 Ευρω!!! Η προσφορα θα ισχυει απο 7-1-2008 εως και 30-1-2008. Ο προγραμματισμος θα ειναι custom , αναλογα με τα περιφερειακα του καθε αυτοκινητου.

;):thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup:

θα έχουμε και πολλούς γρήγορους πλέον. tongue.gif

Τώρα πάει... :)

Ωχ θα γινουμε εδω μεσα σαν τα tfsi tongue.gif
Edited by Tallman
Link to comment
Share on other sites

Να ευχηθω χρονια πολλα σε ολους και να ενημερωσω οτι για τον μηνα Ιανουαριο ολα τα μελη του VWClub , που εχουν 1.4 TSI (140ΗΡ-MED17.5) ή 1.4 GT (170ΗΡ-MED9.5/MED17.5) θα μπορουν να προμηθευτουν το προγραμμα των Etuners στην τιμη των 399 Ευρω!!! Η προσφορα θα ισχυει απο 7-1-2008 εως και 30-1-2008. Ο προγραμματισμος θα ειναι custom , αναλογα με τα περιφερειακα του καθε αυτοκινητου.

κριμα.δεν προλαβα να το δω στην ωρα του. tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif ....

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Για εισαγωγή έχει κανείς άποψη

Link to comment
Share on other sites

Για εισαγωγή έχει κανείς άποψη

Ποιος πέρασε της Forge ?

Link to comment
Share on other sites

Να ευχηθω χρονια πολλα σε ολους και να ενημερωσω οτι για τον μηνα Ιανουαριο ολα τα μελη του VWClub , που εχουν 1.4 TSI (140ΗΡ-MED17.5) ή 1.4 GT (170ΗΡ-MED9.5/MED17.5) θα μπορουν να προμηθευτουν το προγραμμα των Etuners στην τιμη των 399 Ευρω!!! Η προσφορα θα ισχυει απο 7-1-2008 εως και 30-1-2008. Ο προγραμματισμος θα ειναι custom , αναλογα με τα περιφερειακα του καθε αυτοκινητου.

golf-agu εχεις pm.απαντα σε παρακαλω.ειναι σημαντικο.

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από ροπές και άλογα εγώ θα ήθελα να ρωτήσω τους προγραμματιστές ή όποιους γνωρίζουν πραγματικά όμως:

Τι afr έχει το κάθε πρόγραμμα;

Γιατί ναι μεν έχουν πέσει μπηχτές στο παρελθόν για διάφορες επικινδυνες τιμές afr που μπορεί μετά από κάποιο χρονικό διάστημα να προκαλέσουν ζημιά στον κινητήρα, αλλά τίποτα το συγκεκριμένο και το επίσημο.

Είναι ή δεν είναι κάτι για το οποίο πρέπει να ανησυχούνε αυτοί που έχουν βάλει πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και τηλέφωνα για τυχόν ερωτήσεις

http://www.carsinspections.com/gr/contact.html -_-

ευχαριστω.δεν ειχα το site.

Πέρα από ροπές και άλογα εγώ θα ήθελα να ρωτήσω τους προγραμματιστές ή όποιους γνωρίζουν πραγματικά όμως:

Τι afr έχει το κάθε πρόγραμμα;

Γιατί ναι μεν έχουν πέσει μπηχτές στο παρελθόν για διάφορες επικινδυνες τιμές afr που μπορεί μετά από κάποιο χρονικό διάστημα να προκαλέσουν ζημιά στον κινητήρα, αλλά τίποτα το συγκεκριμένο και το επίσημο.

Είναι ή δεν είναι κάτι για το οποίο πρέπει να ανησυχούνε αυτοί που έχουν βάλει πρόγραμμα;

τι ειναι το afr???

Link to comment
Share on other sites

Είναι η αναλογιά πίεσης καυσίμου αέρα. (Air Flow Ratio, αν κάνω λάθος διορθώστε με :) )

Στην 126 σελίδα έχω ποστάρει με τι αναλογία δουλεύω με χαρτογράφηση από overload.

Link to comment
Share on other sites

Στην 126 σελίδα έχω ποστάρει με τι αναλογία δουλεύω με χαρτογράφηση από overload.

¶ρα λοιπόν το πρόγραμμα της Overload έχει max AFR 12,26:1 , καλά τα λέω;

Να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα, αυτή την AFR έδωσε το αμάξι σου όταν ήταν "μαμά"+ πρόγραμμα ή αφού είχες προσθέσει περιφεριακά; (φαντάζομαι οτι μπορούν να επηρεάσουν τη τιμή έτσι δεν είναι; )

Μέχρι πόσο μπορείς να πεις οτι είναι καλά; Δηλαδή 13:1 είναι πολύ και 12,26:1 είναι καλά;

Γράψτε και οι υπόλοιποι βρε παιδιά να δούμε τι γίνεται μπας και καταλάβουμε τίποτα κι εμείς οι πιο άσχετοι sillyhorse1rb5.gif

Edited by Tallman
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.