Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

+1 Μπορεί να ήταν απλά και μια κακή μέρα το Golfακι μου να μην είχε ξυπνήσει με κέφια ;) . Μάνο τώρα που σε βρήκαμε μην σε χάσουμε θα γίνουν και άλλα ανοίγματα παικταρά μου!

Λοιπον ο Μανος μου φαινεται εξελισσεται σε..."αυστηρο" ,τυπου Maha δυναμομετρο!!!

Link to comment
Share on other sites

+1 Μπορεί να ήταν απλά και μια κακή μέρα το Golfακι μου να μην είχε ξυπνήσει με κέφια ;) . Μάνο τώρα που σε βρήκαμε μην σε χάσουμε θα γίνουν και άλλα ανοίγματα παικταρά μου!

George αυριο μαλλον βαζω dp και καταλυτη milltek και 8α κανω και ενα update...οποτε ειμαι κομπλε για να κανονισουμε και κανα αλλο ραντεβου ;):)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ο Μανος μου φαινεται εξελισσεται σε..."αυστηρο" ,τυπου Maha δυναμομετρο!!!

;):);)

Aνυπομονω και εγω να βαλω DP και καταλυτη να δω τι θα γινει ...

Link to comment
Share on other sites

George αυριο μαλλον βαζω dp και καταλυτη milltek και 8α κανω και ενα update...οποτε ειμαι κομπλε για να κανονισουμε και κανα αλλο ραντεβου ;);)

Έχει να γίνει του downpipe το κάγκελο.... :)

Link to comment
Share on other sites

+1 Μπορεί να ήταν απλά και μια κακή μέρα το Golfακι μου να μην είχε ξυπνήσει με κέφια ;) . Μάνο τώρα που σε βρήκαμε μην σε χάσουμε θα γίνουν και άλλα ανοίγματα παικταρά μου!
οχι ρε...τι να με χασετε....αφου περασαμε πολυ ωραια...αντε παμε για την επομενη tongue.gif Edited by manos!
Link to comment
Share on other sites

Για στέγνωμα δεν συμφωνώ. Τουλάχιστον στις δοκιμές που κάναμε βλέπαμε μείωση απόδοσης.

Να το θεσω λιγο διαφορετικα . Το λιγοτερο πλουσιο μιγμα (πχ 12:1) δινει δυναμη, γιατι με το περισσοτερο πλουσια (πχ 11,3:1) προκαλει ευκολοτερα κλειδωμα της πεταλουδας απο ελλειπη τροφοδοσια, η οποια προερχεται απο την μπροστινη αντλια βενζινης. ΟΤαν ψεκαζουμε περισσοτερο , τοσο ευκολοτερα πεφτει η πιεση στη μπεκιερα που προκαλει τετοια βλαβη. Αρα αναγκαστικα πρεπει να ριξουμε πιεση , αρα και να μειωσουμε την ισχυ, αν ειμαστε περισσοτερο πλουσιοι (και ασφαλεστεροι ομως...)

Επισης, οι επιδοσεις φαινονται ευκολα. Η συνολικη λειτουργια δυσκολοτερα και μεχρι τοτε, επαναλαμβανω το πρωτο πραγμα που ειπα για να μην παρεξηγηθω, ΔΕΝ μπορουμε να κρινουμε το REVO ή το καθε REVO για την αξιοπιστια του.

Link to comment
Share on other sites

Να το θεσω λιγο διαφορετικα . Το λιγοτερο πλουσιο μιγμα (πχ 12:1) δινει δυναμη, γιατι με το περισσοτερο πλουσια (πχ 11,3:1) προκαλει ευκολοτερα κλειδωμα της πεταλουδας απο ελλειπη τροφοδοσια, η οποια προερχεται απο την μπροστινη αντλια βενζινης. ΟΤαν ψεκαζουμε περισσοτερο , τοσο ευκολοτερα πεφτει η πιεση στη μπεκιερα που προκαλει τετοια βλαβη. Αρα αναγκαστικα πρεπει να ριξουμε πιεση , αρα και να μειωσουμε την ισχυ, αν ειμαστε περισσοτερο πλουσιοι (και ασφαλεστεροι ομως...)

====

Για τις πιέσεις στην μπεκιέρα και εγώ στην αρχή νόμιζα οτι είναι τα ίδια θέματα με τα παλιά 2λιτρα. Μεχρι που με στήσανε στον τοίχο να φτιάξω σωστό file gia 95ara.

Πάνε βάλε 95άρα, πες του οτι θες 150 μπαρ και θα δείς ότι μια θα την κρατάει (άρα μπορεί!) και μια θα πευτει στα 70 και θα τρώει DTC.

Όταν βρείς το bug, θα δείς ότι με 100% Ν75 παντού, μπορεί να έχεις ακόμα και και 10:1 με 150μπαρ σταθερά στην ράμπα...

Για το "φτωχο" που δεν συμφωνώ ενοούσα τα "λαμδα = 1" που έγραψε κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα πηγα και εβαλλα το dp milltek με τον καταλυτη Hjs..αν και δεν βγηκα σε κανεναν πολυ μεγαλο δρομο το αυτοκινητο λιγο που το ανοιξα ψηλα μου φαινεται οτι εγινε πολυ πιο νευρικο... :blink: πολυ καλο το αποτελεσμα δεν το περιμενα τοσο πολυ..αυριο 8α παω και απο E-tuners να τσιτωσω και λιγο το προγραμμα και 8α μαστε κομπλε..αυτα.. :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα πηγα και εβαλλα το dp milltek με τον καταλυτη Hjs..αν και δεν βγηκα σε κανεναν πολυ μεγαλο δρομο το αυτοκινητο λιγο που το ανοιξα ψηλα μου φαινεται οτι εγινε πολυ πιο νευρικο... :rolleyes: πολυ καλο το αποτελεσμα δεν το περιμενα τοσο πολυ..αυριο 8α παω και απο E-tuners να τσιτωσω και λιγο το προγραμμα και 8α μαστε κομπλε..αυτα.. ;)

βρικες dp σκετο?απο που ποσο?

Link to comment
Share on other sites

βρικες dp σκετο?απο που ποσο?

Απο ιντερνετ..το παρηγγειλα απο μια εταιρεια στη 8εσαλ/κη street and circuit λεγεται..ψαξε στο google και 8α δεις..επειδη δεν ξερω να βαζω λινκ το λεω..

Link to comment
Share on other sites

Απο ιντερνετ..το παρηγγειλα απο μια εταιρεια στη 8εσαλ/κη street and circuit λεγεται..ψαξε στο google και 8α δεις..επειδη δεν ξερω να βαζω λινκ το λεω..

550 κανει κομπλε με μεταφορα dp και καταλυτης που ειπα πιο πανω..

Link to comment
Share on other sites

Απο ιντερνετ..το παρηγγειλα απο μια εταιρεια στη 8εσαλ/κη street and circuit λεγεται..ψαξε στο google και 8α δεις..επειδη δεν ξερω να βαζω λινκ το λεω..

550 κανει κομπλε με μεταφορα dp και καταλυτης που ειπα πιο πανω..

γιωργαρε τι dp????

63.5???

Link to comment
Share on other sites

Απο ιντερνετ..το παρηγγειλα απο μια εταιρεια στη 8εσαλ/κη street and circuit λεγεται..ψαξε στο google και 8α δεις..επειδη δεν ξερω να βαζω λινκ το λεω..

550 κανει κομπλε με μεταφορα dp και καταλυτης που ειπα πιο πανω..

ΑΑΑΑΜΜΜΜΑΑΑΑΝΝΝΝ!!!! Δεν θα εχεις την "ΧΡΥΣΗ ΚΑΡΤΑ" εγγυησης... :rolleyes::mellow:<_<<_<;)

Link to comment
Share on other sites

Απο ιντερνετ..το παρηγγειλα απο μια εταιρεια στη 8εσαλ/κη street and circuit λεγεται..ψαξε στο google και 8α δεις..επειδη δεν ξερω να βαζω λινκ το λεω..

550 κανει κομπλε με μεταφορα dp και καταλυτης που ειπα πιο πανω..

γιωργαρε τι dp????

63.5???

Ναι αρκουδάκο 63.5 βγάζει η miltek για τα δικά μας.....συγνώμη εσένα είναι μεταλάγμενο TSI μπορεί και να μην πιάνεσαι! :lol:

Link to comment
Share on other sites

το downpipe της milltek πρεπει να ειναι 70αρι με hjs καταλυτη

Κριμα ρε Γιωργο , εχασες την εγγυηση του π@π@ρα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

το downpipe της milltek πρεπει να ειναι 70αρι με hjs καταλυτη

Κριμα ρε Γιωργο , εχασες την εγγυηση του π@π@ρα :lol::lol:

http://www.millteksport.com/exhaust.produc...m?variantid=235

70αρι είναι αρκετά μεγάλο για τα ταπείνα 14άρια μας! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι αρκουδάκο 63.5 βγάζει η miltek για τα δικά μας.....συγνώμη εσένα είναι μεταλάγμενο TSI μπορεί και να μην πιάνεσαι! :lol:

ακομα normal ειναι...

μολις μπει ο καταλυτης της hjs + dp τοτε θα ερθει η μεταλλαξη :lol::lol::o:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

νομιζεται οτι με τι μιλτεκ χανει καπου ο κινητηρας?δεν κερδιζει παντου?Μηπως μεχρι 4.500 στροφες ειναι καλητερη η μαμα?γτ συβληρωνει καλητερα αερα?με προγραμμα....

Link to comment
Share on other sites

νομιζεται οτι με τι μιλτεκ χανει καπου ο κινητηρας?δεν κερδιζει παντου?Μηπως μεχρι 4.500 στροφες ειναι καλητερη η μαμα?γτ συβληρωνει καλητερα αερα?με προγραμμα....

Εγω χ8ες πυ δοκιμασα λιγο το αυτοκινητο μου φαινεται οτι ξεμπουκωσε ρε παιδι μου..οτι ψηλα εχει πολυ ορεξη πλεον..

περασα απο κριτωνα -στελιο σημερα εκανα update και το αυτοκινητο στις μεσαιες παει πολυ καλυτερα απο πριν..γενικοτερα ειμαι κομπλε..κανονιστε συναντησεις να δουμε τι εγινε..

Link to comment
Share on other sites

Εγω χ8ες πυ δοκιμασα λιγο το αυτοκινητο μου φαινεται οτι ξεμπουκωσε ρε παιδι μου..οτι ψηλα εχει πολυ ορεξη πλεον..

περασα απο κριτωνα -στελιο σημερα εκανα update και το αυτοκινητο στις μεσαιες παει πολυ καλυτερα απο πριν..γενικοτερα ειμαι κομπλε..κανονιστε συναντησεις να δουμε τι εγινε..

Οταν λες update τι εννωεις? Παιξανε με το αβανς λιγο?

Ροταω γτ δ ξερω κ επιδει εχω revo κ απο'τι ξερω ειναι κληδωμενο..

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες update τι εννωεις? Παιξανε με το αβανς λιγο?

Ροταω γτ δ ξερω κ επιδει εχω revo κ απο'τι ξερω ειναι κληδωμενο..

εφτιαξα λιγο τις μεσαιες και λιγο το over..αυτο εννοω update.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.