Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

απο προγραμμα ειμαι μαμα ακομα με φιλτροχοανη forge καταλυτη και dp miltek και τελικο απο gti το gt θα ανασανει λιγο η μια απο τα ιδια θα ειναι?

ειμαι πολυ περιεργος να δω διαφορες με το δικο μου ( gt + προγραμμα )

Να κανονιζαμε κανενα ανοιγμα;

Edited by Nik GT
Link to comment
Share on other sites

Εκανα την ερωτηση γιατι εχει dsg -_-

1.4-1.5 over και 1 ψηλα (κοφτη)

Δεν εχω ομως μπαρομετρο, τα νουμερα ειναι απο Κριτωνα.

Θελω να βαλω σε πρωτη ευκαιρια (κατι σαν και αυτα που ειναι στον αριστερο αεραγωγο) αλλα ποσο αξιοπιστα ειναι? Δηλ ποιας εταιρειας θεωρουνται απο τα καλυτερα?

Edited by KIRRA
Link to comment
Share on other sites

1.4-1.5 over και 1 ψηλα (κοφτη)

Δεν εχω ομως μπαρομετρο, τα νουμερα ειναι απο Κριτωνα.

Θελω να βαλω σε πρωτη ευκαιρια (κατι σαν και αυτα που ειναι στον αριστερο αεραγωγο) αλλα ποσο αξιοπιστα ειναι? Δηλ ποιας εταιρειας θεωρουνται απο τα καλυτερα?

παντελη defi ευκολα -_- εχω ανεβασει και λινκ ποιο πανω...

Edited by Infected-Mushroom
Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω (χωρίς να έχω πρόγραμμα) ότι θα δεις, απλά δε θα δεις τόσο μεγάλη διαφορά.

Αλλά η δική μου λογική λέει ότι ειδικά στα πολλά (4ες - 5ες) θα είναι άλλο αμάξι, ακριβώς γιατί

εκεί λαχανιάζει πολύ. Γενικά θα πηγαίνει όμως παντού καλύτερα, άσχετα με το πόση διαφορά θα βλέπεις.

¶λλο αύξηση 60 άλογα κ άλλο 30... απλά τα tsi 140 έχουν καλύτερο value 4 money στον προγραμματισμό.

Εδω δινουν 1000 + ευρω εξατμιση για 15!! (και αν) αλογα (και αναλωσιμο ειδος).

Για τα λεφτα που κοστιζει τα 30 και η παραπανω ροπη που παιρνεις ειναι ακρως ανταποδοτικα.

Εξ'αλλου δεν θα εχεις και το σπασιμο να σε περνανε φτειαγμενα 140αρια.

Link to comment
Share on other sites

Εδω δινουν 1000 + ευρω εξατμιση για 15!! (και αν) αλογα (και αναλωσιμο ειδος).

Για τα λεφτα που κοστιζει τα 30 και η παραπανω ροπη που παιρνεις ειναι ακρως ανταποδοτικα.

Εξ'αλλου δεν θα εχεις και το σπασιμο να σε περνανε φτειαγμενα 140αρια.

Eίναι το μόνο που δε με απασχολεί... Και Yugo και Starlet με έχουν περάσει κατά καιρούς... tongue.gif

Στα υπόλοιπα έχεις απόλυτο δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Ιασωνα,

απο παραδρομη το παραπανω μου πηγαινε κυριως στον GIANNIS KAN.

Εκανα quote το ποστ σου γιατι απλα συμφωνουσα και ηθελα να προσθεσω.

Ενταξει, μπορει να σε περασει και Accent, δεν εννοω αυτο αλλα μονο σε συγκριση

με ιδια 'γενετικα' αυτοκινητα. Δεν μιλω για 'μεταλλαγμενα' οπου χανεις τον μπουσουλα και

δεν ξερεις τελικα τι αυτοκινητο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Ιασωνα,

απο παραδρομη το παραπανω μου πηγαινε κυριως στον GIANNIS KAN.

Εκανα quote το ποστ σου γιατι απλα συμφωνουσα και ηθελα να προσθεσω.

Ενταξει, μπορει να σε περασει και Accent, δεν εννοω αυτο αλλα μονο σε συγκριση

με ιδια 'γενετικα' αυτοκινητα. Δεν μιλω για 'μεταλλαγμενα' οπου χανεις τον μπουσουλα και

δεν ξερεις τελικα τι αυτοκινητο ειναι.

Ίσως έπρεπε να διευκρινίσω και το ότι κατάλαβα ότι απευθύνθηκες στο Γιαννη και ότι έννοεις ίδια αυτοκίνητα.

Γι αυτό και το tongue.giftongue.gif , χεχε!!

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, μπορει να σε περασει και Accent, δεν εννοω αυτο αλλα μονο σε συγκριση

με ιδια 'γενετικα' αυτοκινητα. Δεν μιλω για 'μεταλλαγμενα' οπου χανεις τον μπουσουλα και

δεν ξερεις τελικα τι αυτοκινητο ειναι.

Δεν υπάρχουν ίδια γενετικά και μεταλλαγμένα. Όλα είναι "βελτιωμένα". ¶λλα λιγότερο και άλλα περισσότερο.

Αλλάζει το DNA με μια τουρμπινίτσα; tongue.gif

Μην ψάχνεις να βρεις την άκρη με βάση ποιός περνάει ποιόν. Πάντοτε υπάρχει κάποιος γρηγορότερος είτε οδηγείς Yugo, είτε οδηγείς Enzo.

Αν κάνεις τη βελτίωση για τον εαυτό σου, δεν σε πειράζει ποιός και τί θα σε περάσει.

Σε νοιάζει που έκανες το μπρίκι σου να πηγαίνει πιο γρήγορα. Ή μήπως γράφω κάτι στραβά; :D

Είμαστε πολύ τυχεροί που δεν έχει μείνει ούτε κολυμπηθρόξυλο από κάτι Uno του 91 που ούτε ευθεία δεν μπορούσαν να πάνε από τη δύναμη.

Νομίζουμε σήμερα ότι κάνουμε και extreme βελτιώσεις, τρομάρα μας!

Link to comment
Share on other sites

σημερα το απογευμα ηταν κανεις στην αμαρουσιου χαλανδριου με ασημι tsi με αυτοκολλητο vwclub και διπλη εξατμιση πισω κατα τις 4 περιπου??????????????????????????

Γιατί ρε μανιτάρι σου έριξε καμιά καρότσα και ψάχνεις για εκδίκηση? tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κτ ρε παιδια? Σαν μαμα που εχω (ακομα) το tsi, το καλοκαιρι ως γνωστον μου <<γονατιζει>> απο την ζεστη. Με τα βελτιωμενα tsi, ασχετως τι προγραμμα εχετε βαλει, τι <<παιζει>>? Πώς βλεπετε την αντιδραση του κινητηρα, αν μεσα και σε αυτα συμπεριλαβετε και τον κλιματισμο?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κτ ρε παιδια? Σαν μαμα που εχω (ακομα) το tsi, το καλοκαιρι ως γνωστον μου <<γονατιζει>> απο την ζεστη. Με τα βελτιωμενα tsi, ασχετως τι προγραμμα εχετε βαλει, τι <<παιζει>>? Πώς βλεπετε την αντιδραση του κινητηρα, αν μεσα και σε αυτα συμπεριλαβετε και τον κλιματισμο?

Το καλοκαιρι πάει καλύτερα....

Link to comment
Share on other sites

Πεμπτη βραδυ μετα τα ματσ μπασκετ ανεβαινω χωριο με honda civic type r - εισαγωγη, opel gtc T 1o σταδιο ( Δηλωνει 250 αλλα λεει μ@λ@κιες...θα δειξει), seat leon 1.8T 20vt 4χ4 1ο σταδιο (γυρο στα 230 ) για δοκιμες. Οσοι πιστοι προσελθετε!!

Επισεις Σου-κου εχει εκθεση σκαφων στο γνωστο μερος ( λογικα μεσα γιατι δεν χωρανε εξω )

Link to comment
Share on other sites

Πεμπτη βραδυ μετα τα ματσ μπασκετ ανεβαινω χωριο με honda civic type r - εισαγωγη, opel gtc T 1o σταδιο ( Δηλωνει 250 αλλα λεει μ@λ@κιες...θα δειξει), seat leon 1.8T 20vt 4χ4 1ο σταδιο (γυρο στα 230 ) για δοκιμες. Οσοι πιστοι προσελθετε!!

Επισεις Σου-κου εχει εκθεση σκαφων στο γνωστο μερος ( λογικα μεσα γιατι δεν χωρανε εξω )

Πες του παιδιου με το GTC να αλλαξει πλευρο ή αν οντως ειναι τοσα να ψαχνει μπιελες για το αμαξι του σιγα σιγα..

Link to comment
Share on other sites

Πες του παιδιου με το GTC να αλλαξει πλευρο ή αν οντως ειναι τοσα να ψαχνει μπιελες για το αμαξι του σιγα σιγα..

μπα θα ειχε ψαξει ηδη και θα ειχε αλλαξει ηδη...

με 235 και σπανε... δεν θα σπασουνε στα 250? μηπως δηλωνει και 40 κιλα ροπη????

Link to comment
Share on other sites

Fuel: Super Plus unleaded, min. 98 ROZ

Emissions: Euro 4

Note: Modified vehicles require at least “W“ rated tyres

Ειναι απο το site της oettinger

Όλα τα tsi δηλαδή του club που έχουν κάνει αναβάθμιση σε 200hp έχουν αλλάξει λάστιχα? ;)

Link to comment
Share on other sites

μπα θα ειχε ψαξει ηδη και θα ειχε αλλαξει ηδη...

με 235 και σπανε... δεν θα σπασουνε στα 250? μηπως δηλωνει και 40 κιλα ροπη????

Μπορει να ειναι τυχερος...ή να μην ειναι καφτης σαν εσενα! ;):ninja:

Link to comment
Share on other sites

καφτης εγω?????? απο ποτε? τι ωρα?

κοντευει να μπουκωσει το κακομοιρο ετσι οπως το παω...! tongue.giftongue.giftongue.gif

Δεν τα λετε δν τα γραφετε και με αναγκαζετε να τα λεω εγω! ;)

Link to comment
Share on other sites

Πεμπτη βραδυ μετα τα ματσ μπασκετ ανεβαινω χωριο με honda civic type r - εισαγωγη, opel gtc T 1o σταδιο ( Δηλωνει 250 αλλα λεει μ@λ@κιες...θα δειξει), seat leon 1.8T 20vt 4χ4 1ο σταδιο (γυρο στα 230 ) για δοκιμες. Οσοι πιστοι προσελθετε!!

Επισεις Σου-κου εχει εκθεση σκαφων στο γνωστο μερος ( λογικα μεσα γιατι δεν χωρανε εξω )

Εγω ψη8ηκα παντως Νικο.. ;)

Link to comment
Share on other sites

σημερα το απογευμα ηταν κανεις στην αμαρουσιου χαλανδριου με ασημι tsi με αυτοκολλητο vwclub και διπλη εξατμιση πισω κατα τις 4 περιπου??????????????????????????

εγω ημουν !!!............... ;):lol::lol::rolleyes::D...................καλο μηνα ..χεχεχε

Edited by keegan.
Link to comment
Share on other sites

Αντε ψηθητε γιατι σημερα το βραδυ θα εχει πολυ παιχνιδι στο χωριο!!!

Γιωργακη ελα αγορι μου να ραψεις κοσμο!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.