Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Η αληθεια οτι και εγω που μετρηθηκα σε αυτο το δυναμομετρο πριν απο τον peolinio μου εβγαλε 24 ροπη πραγμα που δεν συμφωνουσε με διαφορα ανοιγματα που εχω κανει με αλλα αυτοκινητα και επεισης οτι δεν μπορει να εχει αποκλιση 5 ολοκληρα κιλα ροπης απο το δυναμομετρο του Βολου!! Οταν μετρηθηκε και ο peo ακριβως μετα απο εμενα και του εδωσε αυτην την ροπη τοτε λεγαμε οτι κατι παιζει...

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια οτι και εγω που μετρηθηκα σε αυτο το δυναμομετρο πριν απο τον peolinio μου εβγαλε 24 ροπη πραγμα που δεν συμφωνουσε με διαφορα ανοιγματα που εχω κανει με αλλα αυτοκινητα και επεισης οτι δεν μπορει να εχει αποκλιση 5 ολοκληρα κιλα ροπης απο το δυναμομετρο του Βολου!! Οταν μετρηθηκε και ο peo ακριβως μετα απο εμενα και του εδωσε αυτην την ροπη τοτε λεγαμε οτι κατι παιζει...

====

Από άλογα έβγαλες τπτ ;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το καλύτερο όλων, είναι να δείτε το αμάξι στον δρόμο. Τα νούμερα είναι απλά για κουβέντα. Το βίντεο με το Cupra δείνει μια γεύση για το πόσο δυνατό είναι. Το ίδιο έχω αντιληφθεί κι εγώ όταν ανοίξαμε μαζί, όπου πηγαίναμε μαζί μέχρι αλλαγή σε 4η (με stage 1 εγώ). Από GTI μαμά, ξεκολούσα πολύ πιο εύκολα από ότι από τον peolinio, οπότε μιλάμε για αρκετά πάνω από 200 και όχι για μόνο 205ΗΡ...

Link to comment
Share on other sites

====

Από άλογα έβγαλες τπτ ;

158 ακριβως απο τα 162 που βλεπαμε μαζι στον Βολο μετα την αναβαθμιση οχι απο τα 164,5 της πρωτης φορας.

Τοσα υπολογιζα οτι θα βγαλει στο maha και επεσα ακριβως μεσα !

Ενταξει τα αλογα μπορω να τα δεχτω γιατι ειναι γνωστες οι διαφορες των δυναμομετρων στις μετρησεις αλλα η ροπη... ;):lol:

Link to comment
Share on other sites

Τόσος ντόρος για το τίποτα!

Αφού τελικά στον τροχό φτάνουν τα 163 άλογα (όπως φαίνεται από τη δυναμομέτρηση του "Νίκος") κατά τη γνώμη μου το θέμα πρέπει να αλλάξει ονομασία.

το maha δεν μετραει τροχο. τυπικο ειναι αυτο που βλεπεις

Link to comment
Share on other sites

off topic κοσμα , κυριλε γιατι πτωση μετα το update? :/

πως δλδ τη μια εβγαλα 164 και τωρα 158; τοση αποκλιση τοενα maha αποτο αλλο;

απαντηστε στο τοπικ του κοσμα 122 αν θελετε μη τα μπλεκουμε :cry:

Link to comment
Share on other sites

το maha δεν μετραει τροχο. τυπικο ειναι αυτο που βλεπεις

Σωστα...Αν βλεπετε το τροχο του maha απογοητευση ειναι...δν ειναι αντικειμενικο!Απο Maha μονο στροφαλο να βλεπετε!Αν θελετε να δειτε ποσα βγαζετε τροχο σε αλλο Dyno πρεπει να πατε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψιλοδιστάζω για πρόγραμμα, tsi vi 122, θα κάνω και μια έρευνα αγοράς να δούμε...σκέφτομαι για unitronic, mtm...ξέρω πολύ λένε κάντο άφοβα και δεν θα χάσω, αλλά πιστεύω ότι και πολύ απο εσας ήσασταν διστακτικοι στην αρχη, σωστα?

Καποιος που να έχει βάλει σε 6αρι?

Link to comment
Share on other sites

σε μετρηση με vag com ειχα βγαλει 232 ΗΡ και 292 NM ροπης . Το δυναμομετρο ειναι αυστηρο οτι βλεπω λεω ουτε πιο πολλα ουτε πιο λιγα , μαρτυρες πολλοι ακομα και απο τα λημερια σας ( Αθηνα μερια ) . Ρωτηστε και το σπασμενο tsi tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα έχω να πω. REVO FOR EVERRRRRRRRRRRRRRRRR.. Είτε 190 είτε 200 είτε 210 οσα άλογα και αν είναι δεν με νοιάζει.Με νοιάζει ότι είμαι πολυ παραπάνω από μαμα και σωστά χωρίς προβήματα.!Βέβαια θα κάνω κάποια στιγμή και μια δυναμομέτρηση έτσι απλά απο περιέργεια.Το να κάθομαι να λέω είμαι πιο γρήγορος απο cupra πιο αργός ή απο οποιοδήποτε άλλο αμάξι δεν μου λέει κάτι γιατί πάντα θα υπάρχει το πιο γρήγορο ή το πιο καλόΠλέον τα μοτέρ είναι πολλά όπως και οι μετατροπές που μπορείς να κάνεις.!!!Φιλικα το λεω παιδια!Δεν υπονοω για κανενα ΤΙΠΟΤΑ.το παράδειγμα του cupra που ήρθε γιατί όντως η κόντρα του peolinio ήταν ενδιαφέρουσα!!!άντε να δουμε πόσα άλογα θα βγάζουν τα μοτέρ μας στο μέλλον!!....!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το μονο σιγουρο, εγω εχτες το περασα προγραμα και ειχα 313ΝΜ καπου στα 33κιλα ειναι.. (φοραμε τα ιδια μοτερ μονο σε scirocco εγω).

Link to comment
Share on other sites

το ξαναειπα πως οταν τελειωσε η μετρηση ο τυπος ειπε για να παρεις την αλιθινη ροπη κανεις κατι πολλ/μους προσθεσεις κτλ και δεν εδωσα σημασια αλλα θα τον παρω τηλ για να μαθω ...

Εγω υπολογιζω στα 29 παρα ροπη .

roco πρεπει να το δουμε το δικο σου απο κοντα τωρα με το προγραμμα. ΤΟΥΜΠΑΝΟ θα εισαι

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το μονο σιγουρο, εγω εχτες το περασα προγραμα και ειχα 313ΝΜ καπου στα 33κιλα ειναι.. (φοραμε τα ιδια μοτερ μονο σε scirocco εγω).

31,3 κιλα ειναι νομιζω τα 313nm...

Link to comment
Share on other sites

31,3 κιλα ειναι νομιζω τα 313nm...

ετσι νομιζα και γω, αλλα άλλα μου ειπε εκεινος, τι να πο, αυτος θα ξερει

Infected-Mushroom θα σου στειλω αυριο την μετριση, δεν την εχω τωρα μαζι μου, στο μαγαζι την εχω.. σταθερα εχω 1,3 over 1,5 κοφτι 1,0

Edited by Rocco-85
Link to comment
Share on other sites

313 ΝΜ = 31.917117466209156 Κg tongue.gif

αχα, οκ, και τι υπολογισμους θελει τλκ.? καλα ειναι και τα 31,9 tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.