Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Καντε ενα τοπικ .. Εφτασαν τα 300!!

Αντε εγω τωρα να παω διπλα σε κανα τΣΙ να παιξουμε και να ειναι με 300+ αλογα.. Αδικια!

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον...εγω εχω εξατμιση προγραμμα φιλτρο Intercooler απο μηχανικα...μακαρι να ειχα costum να βαλω μια αντλια...αλλα αφου δεν εχω μενω εδω?

Link to comment
Share on other sites

ενω αν ειναι 140ρι 1ο σταδιο θα παιξετε???

οχι αλλα αν ειναι 140αρι stock η 160αρι stock θα παιξουνε. closedeyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Και 300ρι να ειναι παλι θα παιξω... δεν κολαω! Στην 1η στροφη θα μασω και τα 150 παραπανισια αλογα του.. sillyhorse1rb5.gif Αστειευομαι φυσικα .. δεν γινετε να τον περασω στην 1η στροφη! Στην 2η κατι θα γινει! :D

Link to comment
Share on other sites

Αφου γνωρίζετε ρε παιδια tsi με 300αλογα, γραψτε μας τι φοράνε να πάρουμε και εμεις μια ιδέα!

(θυμάμαι πριν καμια 3-4ετια που όλοι κοροιδευαν και έλεγαν οτι μόλις περασουν τα 200 θα ανατιναχτουν και πολλα άλλα,οτι το αμαξι είναι ηδη ''πιεσμενο'' αληθεια που είναι όλοι αυτοί!?)

Και μια πρόταση...Επειδη με το πρωτο σταδιο (ΦΠΕ)δεν θα βγάλουμε άκρη,όπως έγραψε ο φίλος μας ο peolinio επειδη αλλος εχει milltek άλλως χειροποιητη κτλ κτλ κτλ και πάντα υπάρχει μια δικαιολογία...ας ανοιξει το πιο extreme revo με το πιο extreme etuners με οτι αυτα εχουν επιλεξει να φορανε,και αν καποιος πιστευει οτι ο άλλος φοραει κάτι παραπάνω απο αυτον, απλα ας το βάλει και αυτος (για παραδειγμα ο εμιλιος με τον αποστολη,τους έχω φάει και τους δύο να ανοιξουν αλλα δεν τα έχω καταφέρει!)

Bεβαια εμενα προσωπικα δεν μου λεει τπτ η απολυτη δύναμη απλα για να μην γίνεται άσκοπα όλη αυτη η συζητηση και να δουμε αν χρειάζονται τρομπες ή όχι,ή οτιδηποτε αλλο...

Link to comment
Share on other sites

σωπα καημενε.....ακομα στην αθηνα με ιβριδια κ04-023 ασχολιστε σε τσι....2010 εφτασε...για ψαχτητε λιγο προς επαρχεια να δειτε τι εχουν κανει...αληθεια τα 300 τα πιασατε η ακομα παλευτεται???γιατι εγω(2,0τφσι 320) την τελευταια φορα που εβαλα κοντρα με 1,4 τσι 330 μου πεταξε τα ματια..φαντασου τι θα γινοταν αν ετρεχε το συγκεκριμενο με την μ3 που ετρεξες..που ηδη εγω εκανα διαφορα καροτσα απο επικαθημενο σε μ3 rocket.gif

Δεν το περίμενα πως θα έβγαινες να το παραδεχτείς οτι τον Εφ@γες!!! dead.gif

Αν είναι έτοιμα τα πράγματα απο το μηχανουργείο....η επόμενη διαφορά θα είναι κολώνα.... :D

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε Ανεστη απο 14αρι ? Αν ειναι δυνατον :D αναρωτιεμαι σε τι ροπες παιζουν αυτα τα πειραματοζωα γιατι κατι ακουστηκε οτι απλα δεν νιωθει ο εγκεφαλος πανω απο τα 34 κιλα

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε Ανεστη απο 14αρι ? Αν ειναι δυνατον :D αναρωτιεμαι σε τι ροπες παιζουν αυτα τα πειραματοζωα γιατι κατι ακουστηκε οτι απλα δεν νιωθει ο εγκεφαλος πανω απο τα 34 κιλα

για ποιον εγκεφαλο ακριβος μιλας???στο συγκεκριμενο 14αρι δεν θυμαμαι αν εχει εγκεφαλο..τουλαχιστον τον μαμα... sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά που θα βρούμε πληροφορίες για το 1.4 tsi με τους 300+ ίππους; Έφαγα το google αλλά δεν βρήκα τίποτα ούτε Ελλάδα ούτε εξωτερικό...

Ξέρουμε κάτι περαιτέρω;

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν 300 αρια???στην επαρχια???

οτι θελετε λετε????......

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

http://img695.imageshack.us/img695/9264/04122008051.mp4

Μ αρέσει που ήθελες να μείνει μεταξύ μας να μην μαθευτεί κιόλας!

Τα έβγαλες όλα στην φόρα τουλάχιστον πες σε όποιον ενδιαφέρεται για τις μετατροπές στα σωθικά που έκανες και την τουρμπίνα για να χτυπάς 1,8!

Link to comment
Share on other sites

Μ αρέσει που ήθελες να μείνει μεταξύ μας να μην μαθευτεί κιόλας!

Τα έβγαλες όλα στην φόρα τουλάχιστον πες σε όποιον ενδιαφέρεται για τις μετατροπές στα σωθικά που έκανες και την τουρμπίνα για να χτυπάς 1,8!

και με την μαμα τουρμπινα μπορεις να εχεις 1.8...

και δεν χρειαζεται κανενα μα κανενα σωθηκο για να αντεξει..

Link to comment
Share on other sites

και με την μαμα τουρμπινα μπορεις να εχεις 1.8...

και δεν χρειαζεται κανενα μα κανενα σωθηκο για να αντεξει..

1.8 σταθερα ή μιλας για over?

Link to comment
Share on other sites

XAXAXAAXAX ΠΕΣ activious το set up σου για τετοιες πιεσεις στα παιδια!!

Εμένα θα με ενδιέφερε τουλάχιστον να μάθω (αν όχι και να κάνω) κάποιο set up ισχυρότερο από το δικό μου.

Στο αμάξι μου έχω πρόγραμμα Revo Stg2, εισαγωγή της APR, i/c από S3, ολόσωμη χειροποίητη εξάτμιση 63,5mm με 200άρι hjs. Η ιπποδύναμη μου υπολογίζεται πως είναι +-230hp.

Θα με ενδιέφερε να ακούσω αν θα μπορούσα να βελτιώσω περαιτέρω κάτι στο μοτέρ μου και ειδικά από κάποιον που έχει ήδη προβεί σε μια τέτοια βελτίωση!

Περιμένω και μην είστε παρτάκιδες! ^_^

Link to comment
Share on other sites

και με την μαμα τουρμπινα μπορεις να εχεις 1.8...

και δεν χρειαζεται κανενα μα κανενα σωθηκο για να αντεξει..

over!

1.8 σταθερη με την ΚΚΚ χλωμο...!!!

με καμια 28rs ναι...!!!

Στο βιντεο που δημοσιευθηκε σε προηγουμενο ποστ και στο οποιο εγινε αναφορα ,φαινεται πάνω απο 1,8 σταθερη.

Το οτι ''με την μαμα τουρμπινα μπορεις να εχεις 1.8'' αλλα για μια στιγμη (over) δεν λεει τιποτα.Η σταθερη μας νοιαζει.

Edited by rallakias
Link to comment
Share on other sites

Εμένα θα με ενδιέφερε τουλάχιστον να μάθω (αν όχι και να κάνω) κάποιο set up ισχυρότερο από το δικό μου.

Στο αμάξι μου έχω πρόγραμμα Revo Stg2, εισαγωγή της APR, i/c από S3, ολόσωμη χειροποίητη εξάτμιση 63,5mm με 200άρι hjs. Η ιπποδύναμη μου υπολογίζεται πως είναι +-230hp.

Θα με ενδιέφερε να ακούσω αν θα μπορούσα να βελτιώσω περαιτέρω κάτι στο μοτέρ μου και ειδικά από κάποιον που έχει ήδη προβεί σε μια τέτοια βελτίωση!

Περιμένω και μην είστε παρτάκιδες! ^_^

+1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.