Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

ΚΡΥΒΕΣΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ ΑΜΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΣΕ ΠΑΩ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΑ ΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΝΟΜΟΥΣ ΛΕΤΟΥΣΑΚΗ ΜΟΥ!!!!ΔΕ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΑ ΚΑΘΟΛΟΥ..ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ .ΔΕ ΜΕ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΕΙΜΑΙ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΤΟ ΣΤΡΓΚΑΚΙ ΜΟΥ.ΕΙΣΤΕ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ...ΤΕΛΟΣ

Δυστυχώς κάηκες μεγάλε και τώρα τρέχεις αλλά δέν σβήνει....

Τί κατάλαβες ;;; -_-

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, νυστάζεις;; Εγώ πάω στη γυναίκα μου γιατί μου φτάνει το Cupraκι το Ibiza που με κέρασε με τα μαμά 300 και τη μαμά GT28, και τα μαμά μπεκ... Δεν έχω όρεξη να διαβάζω και τον άλλο, και σε συμβουλεύω να κάνεις το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΕΝΑ ΜΕ ΛΕΝΕ ΔΗΜΗΤΡΑ!!!!ΟΚ????????ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΓΟΡΙ ΑΠΛΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΛΕΤΟΥΣΙΔΗ ΠΟΥ ΠΑΡΑΜΕΛΕΙ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΕΙΣΤΕ ΧΑΖΟΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ.......ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΜΙΑ ΓΚΟΜΕΝΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΦΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, νυστάζεις;; Εγώ πάω στη γυναίκα μου γιατί μου φτάνει το Cupraκι το Ibiza που με κέρασε με τα μαμά 300 και τη μαμά GT28, και τα μαμά μπεκ... Δεν έχω όρεξη να διαβάζω και τον άλλο, και σε συμβουλεύω να κάνεις το ίδιο

¶ντε καληνύχτααααα.... Yawn.gif

P.S.Πωωωω ρε συ μόλις συνειδητοποίησα ότι άμα κοιτάς πολύ το πιο πάνω smilie ΟΝΤΩΣ ΧΑΣΜΟΥΡΙΕΣΑΙ !!!! Πςςςςς...

Edited by GolfRS
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ ρε φίλε/η....ΕΛΕΟΣ.....

Θα σε παρακαλέσω να σαι πιο προσεκτικός/ή σε ότι λες και αναφέρεις τόσο για μεμονομένα πρόσωπα-μέλη μας όσο και για το όνομα του HELLENIC VWCLUB.....

Αύριο το πρωί το θέμα θα καθαριστεί από τα άσκοπα posts από τον διαχεριστή του forum.......

Ευχαριστώ και καληνύχτα.....

Edited by doumasj
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΠΑΡΑΦΕΡΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΕ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ !!!!!ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΕ ..ΜΕ ΠΙΕΖΕΤΕ..ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΑΣΧΗΜΑ ΚΑΙ ΑΒΟΛΑ..ΚΡΙΜΑ ΤΑ 240REVO ΑΛΟΓΑΚΙΑ ΜΟΥ ...ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΑ ΤΙΘΑΣΕΨΕΙ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΡΥΒΕΣΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ ΑΜΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΣΕ ΠΑΩ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΑ ΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΝΟΜΟΥΣ ΛΕΤΟΥΣΑΚΗ ΜΟΥ!!!!ΔΕ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΑ ΚΑΘΟΛΟΥ..ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ .ΔΕ ΜΕ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΕΙΜΑΙ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΤΟ ΣΤΡΓΚΑΚΙ ΜΟΥ.ΕΙΣΤΕ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ...ΤΕΛΟΣ

λοιπον....

επειδη εχω αρχισει να τα παιρνω με τα (να τα πω ζωα θα προσβαλω τα καημενα τα ζωντανα και δεν μου φταινε σε κατι).

λοιπον μητσο,κωστα η οπως και στο καλο να σε λενε εισαι τρελο ζωο ρε παιδι μ.σοβαρα

φαινεται ποιος ασχολειτε με την χηρα και τα 5 ορφανα της και σιγουρα εσυ το εχεις κανει αθλημα.

τωρα που μας απειλεις και συγκεκριμενα τον φιλο μου τον αρη να παρεις φορα απο τα δικαστηρια και να μας κλασεις δυο μαντρες!βγαλε το στριγκ σου και καντο σφεντονα τραβελι.μπαινει ο καθε βλακας και γραφει τις πιπες του!

αντε να μπει η συνδρομη να σταματησουν να μπαινουν να βρουμε και εμεις την ηρεμια μας.

αααα και αν θες ελα να μου κανεις μυνηση στειλε μ πμ να σου πω και τα στοιχεια μ

αρε κατι καραγκιοζηδες που γεμισε το club.

αυτα

-_-

Link to comment
Share on other sites

λοιπον....

επειδη εχω αρχισει να τα παιρνω με τα (να τα πω ζωα θα προσβαλω τα καημενα τα ζωντανα και δεν μου φταινε σε κατι).

λοιπον μητσο,κωστα η οπως και στο καλο να σε λενε εισαι τρελο ζωο ρε παιδι μ.σοβαρα

φαινεται ποιος ασχολειτε με την χηρα και τα 5 ορφανα της και σιγουρα εσυ το εχεις κανει αθλημα.

τωρα που μας απειλεις και συγκεκριμενα τον φιλο μου τον αρη να παρεις φορα απο τα δικαστηρια και να μας κλασεις δυο μαντρες!βγαλε το στριγκ σου και καντο σφεντονα τραβελι.μπαινει ο καθε βλακας και γραφει τις πιπες του!

αντε να μπει η συνδρομη να σταματησουν να μπαινουν να βρουμε και εμεις την ηρεμια μας.

αααα και αν θες ελα να μου κανεις μυνηση στειλε μ πμ να σου πω και τα στοιχεια μ

αρε κατι καραγκιοζηδες που γεμισε το club.

αυτα

-_-

Παναγιώτη, thanks για την υποστήριξη φίλε, αλλά μην σπας και παραφέρεσαι με τον κάθε βλακάκο, γιατί στην τελική αυτός είναι ο σκοπός τους... Να μας τα σπάνε εμάς για να διασκεδάζουν αυτοί...

Link to comment
Share on other sites

Να ανάψει πάλι η συζήτηση γιατί πέσαμε λίγο.. (το topic απο 140 σε 170 είναι πλέον παρελθόν!!!)

Πολλοί διαφημίζουν για tsi (140hp), στάδιο ΙΙ αλλά ποιοί είναι αυτοί που το έχουν κάνει?

Ο Μπουλέκος το διαφημίζει εδώ και καιρό.

Οι etuners σήκωσαν πρόσφατα το project στο site με αναλυτικά στοιχεία.

Στην αντιπροσωπία ακούγονται βρωμιές για mtm 213hp αλλά δε το δίνουν

παραέξω...

Έ!!! οι ήρωες εκει έξω που έχουν περάσει το ξεπερασμένο κατώφλι των 170hp....μιλήστε!

Δεν είμαστε GT... αλλά μπορούμε να γίνουμε καλύτεροι?

ΦΙΛΕ BADGE

Ο ΜΠΟΥΛΕΚΟΣ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΣΤΑ ΜΕΡΗ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕ ΠΟΛΛΑ "ΕΡΓΑΛΕΙΑ"

ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ GOLF V (TSi ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ) ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ STAGE IV ΜΕ 340 ΑΛΟΓΑΤΑ!

ΟΠΟΤΕ ΛΟΓΙΚΟ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΤΟ STAGE II ME 200.

ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΞΑΝΑΠΕΤΥΧΩ ΘΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ Κ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και στο θέμα που ανοίχθηκε για το "ζαρζαβατικό μας"...

Χωρίς πολλά πολλά, ο νεαρός emilios ή mitsi που συνδέεται από Αθήνα (otenet home πακέτο) μπήκε καθαρά με σκοπό να δημιουργήσει φασαρία.

Ως εκ τούτου καθώς το VWClub δεν δέχεται τέτοιες συμπεριφορές, προχωράω σε άμεση διαγραφή και των δύο λογαριασμών. Τα στοιχεία σύνδεσης (IP Address / Connection time) καθώς και τα Logs από τις δημοσιεύσεις, προχωρούν σε αποστολή προς το τμήμα κακόβουλης χρήσης υπηρεσιών (abuse) της OTEnet ώστε να προχωρήσουμε στις όποιες νομικές κινήσεις.

Ευχαριστώ,

Κωνσταντίνος Κ.

Υ.Γ. #1

trelaras 582, όταν βρίζουμε έτσι χάνουμε το δίκιο μας, και όσο και αν τα παίρνετε στο κρανίο μη βρίζετε... όχι τίποτε άλλο, αν αρχίσω τα warns θα με πείτε κακό tongue.gif

Y.Γ. #2

Παρακαλώ πολύ συνεχίστε αλλά χωρίς να ξεφύγετε από το θέμα.

Edit---> τα accounts γίνονται suspend για την ώρα, μήπως χρειαστούμε περισσότερα στοιχεία, μέχρι να λάβουμε απάντηση από τις εταιρίες:

OTEnet & On Telecoms

συνδρομές των οποίων χρησιμοποίησε ο/η εν λόγω κύριος/α για να εγγραφεί και να δημοσιεύσει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ BADGE

Ο ΜΠΟΥΛΕΚΟΣ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΣΤΑ ΜΕΡΗ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕ ΠΟΛΛΑ "ΕΡΓΑΛΕΙΑ"

ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ GOLF V (TSi ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ) ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ STAGE IV ΜΕ 340 ΑΛΟΓΑΤΑ!

ΟΠΟΤΕ ΛΟΓΙΚΟ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΤΟ STAGE II ME 200.

ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΞΑΝΑΠΕΤΥΧΩ ΘΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ Κ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ

Φίλε καλημέρα.

Μάλλον θα λές το gti που έχει φτιάξει, γιατί αν υπήρχε stage 4 tsi ελλάδα θα είχε γίνει βούκινο παγκοσμίως.

Και όλα να τα αλλάξεις, με τον κυβισμό του κινητήρα πρέπει να βάλεις πύραυλο για να φτάσει 340 άλογα.

Τα αξέχαστα glanza και starlet gt που έχουν απο τους πιο καλούς 1300άριδες κινητήρες τα σηκώσαν μέχρι 300άλογα και αντέξαν.

Δε νομίζω το δικό μας μπλόκ να τα ξεπεράσει, με αλλαγή όλων των περιφεριακών βέβαια!

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ BADGE

Ο ΜΠΟΥΛΕΚΟΣ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΣΤΑ ΜΕΡΗ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕ ΠΟΛΛΑ "ΕΡΓΑΛΕΙΑ"

ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ GOLF V (TSi ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ) ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ STAGE IV ΜΕ 340 ΑΛΟΓΑΤΑ!

ΟΠΟΤΕ ΛΟΓΙΚΟ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΤΟ STAGE II ME 200.

ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΞΑΝΑΠΕΤΥΧΩ ΘΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ Κ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ

Δεν ειναι Tsi Ειναι gti.......Γνωριζω καλα τις λεπτομερειες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι Tsi Ειναι gti.......Γνωριζω καλα τις λεπτομερειες.

Τελικά το μοτέρ δουλεύει 1.2 σταθερά και 1.4-1.5 over.

Στις 6000 κατεβαίνει 1.1 και κοντά στα κόκκινα πάει 1!

Παίζει δυνατά.

Όταν αλλάξω και τον καταλύτη και το i/c, περιμένω περισσότερα!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το μοτέρ δουλεύει 1.2 σταθερά και 1.4-1.5 over.

Στις 6000 κατεβαίνει 1.1 και κοντά στα κόκκινα πάει 1!

Παίζει δυνατά.

Όταν αλλάξω και τον καταλύτη και το i/c, περιμένω περισσότερα!

Στο παραπάνω αναφερόμενο Gti αναφέρεσαι;; :) (γιατι έκανες quote)

Link to comment
Share on other sites

Στο παραπάνω αναφερόμενο Gti αναφέρεσαι;; :) (γιατι έκανες quote)

Έκανα quote για να αναφερθώ στον vw-mk4-gti!

Οι πιέσεις είναι απο tsi!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το μοτέρ δουλεύει 1.2 σταθερά και 1.4-1.5 over.

Στις 6000 κατεβαίνει 1.1 και κοντά στα κόκκινα πάει 1!

Παίζει δυνατά.

Όταν αλλάξω και τον καταλύτη και το i/c, περιμένω περισσότερα!

Τι καταλυτη λες να βαλεις??Για το i/c απο s3 η θα περιμενεις για το twincooler απο forge που αναμενεται συντομα απο αυτα που γραφουν...

Link to comment
Share on other sites

Τι καταλυτη λες να βαλεις??Για το i/c απο s3 η θα περιμενεις για το twincooler απο forge που αναμενεται συντομα απο αυτα που γραφουν...

Καταλύτης milltek μαζί με downpipe!

I/C θα μπεί απο S3. Το παράλληλο της forge είναι περισσότερο φιγούρα, ανεβάζει πολύ το lag!

Link to comment
Share on other sites

εχω καποιες μικρες αποριες.

λοιπον στα 200 αλογα ανεβαινει μονο με καλο προγραμμα???

και δευτερον,πριν ειχα ενα tt1800 turbo το προηγουμενο,στα 200 αλογα κι αυτο.

υπαρχει καμια περιπτωση να δω τις επιδοσεις του,το τραβηγμα του και στο golf μου?

διχως ομως να ζημιωθει ο κινητηρας,ειναι βασικο αυτο.δεν θελω να το πηγαινω με κοφτες το αμαξι ομως μου αρεσει να χει τραβηγμα το αυτοκινητο,αρπες.

Υπαρχουν διαφορα προγραμματα revo abt και απο ελληνες προγραμματιστες.Το θεμα ειναι τι θελεις εσυ.Τωρα οσον αφορα τις επιδοσεις κατα την γνωμη μου θα ειναι κοντα με το ττ εως το 160 180 χλμ.Αλλα παντα πιο πισω.

Link to comment
Share on other sites

Καταλύτης milltek μαζί με downpipe!

I/C θα μπεί απο S3. Το παράλληλο της forge είναι περισσότερο φιγούρα, ανεβάζει πολύ το lag!

Δεν είναι έτσι ακριβώς. Το twincooler ανεβάζει λίγο το lag, όπως και του S3. Το πιο ανεβάζει περισσότερο, δεν ξέρω αλλά 200στροφές πάνω κάτω δεν είναι σημαντικές.

Το forge στοιχίζει πολλά, γύρω στα 700-800 και ίσως και παραπάνω, ενώ του S3 στοιχίζει 400¤ τοποθετημένο στην αντιπροσωπία κιόλας! Και σύμφωνα με κάποιες μετρήσεις που είχαμε κάνει, το twincooler της Forge κατέβαζε 1 βαθμό περισσότερο την θερμοκρασία εισερχόμενου αέρα σε σχέση με του S3. Το καλύτερο για μένα είναι σαφώς του S3 από άποψη σχέσης τιμής απόδοσης. Το μόνο που δεν έχουμε δοκιμάσει, είναι S3 i/c με twincooler forge. Εκεί πιστεύω θα βλέπαμε πολύ χαμηλές θερμοκρασίες.

Edited by Geopan
Link to comment
Share on other sites

Τα log που εχετε κανει με τα i/c ειναι σε golf gti??Γιατι σε leon cupra 2 το i/c της forge ειχε 10 βαθμους κελσιου διαφορασε σχεση με του s3.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι ακριβώς. Το twincooler ανεβάζει λίγο το lag, όπως και του S3. Το πιο ανεβάζει περισσότερο, δεν ξέρω αλλά 200στροφές πάνω κάτω δεν είναι σημαντικές.

Το forge στοιχίζει πολλά, γύρω στα 700-800 και ίσως και παραπάνω, ενώ του S3 στοιχίζει 400¤ τοποθετημένο στην αντιπροσωπία κιόλας! Και σύμφωνα με κάποιες μετρήσεις που είχαμε κάνει, το twincooler της Forge κατέβαζε 1 βαθμό περισσότερο την θερμοκρασία εισερχόμενου αέρα σε σχέση με του S3. Το καλύτερο για μένα είναι σαφώς του S3 από άποψη σχέσης τιμής απόδοσης. Το μόνο που δεν έχουμε δοκιμάσει, είναι S3 i/c με twincooler forge. Εκεί πιστεύω θα βλέπαμε πολύ χαμηλές θερμοκρασίες.

Το θέμα μας είναι το tsi!

Θέλεις κούλερ S3 συν το παράλληλο της forge.....τη να προλάβει να γεμίσει!?! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.