Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Ναι, σωστά. Στις καταναλώσεις, μην σου πω ότι κάτι Porsche τα αφήνει πίσω.

Το μόνο που μπορώ να δεχτώ, είναι ότι είναι πιο fun to drive από ένα GOLF. Αλλά μέχρι εκεί.

Γιατι τιθεται θεμα εξωτερικης - εσωτερικης εμφανισης ???

Link to comment
Share on other sites

αντε καντε καμια περαντζαδα απο μαντρες μεταχειρισμενων κ πειτε μ ποσα rx8 κ ποσα golf θα δειτε..... :D

Καλο το rx8 αλλα μονο για 1 αντε 2 χρονια μεχρη να βγαλεις τα γουστα σου

Link to comment
Share on other sites

αντε καντε καμια περαντζαδα απο μαντρες μεταχειρισμενων κ πειτε μ ποσα rx8 κ ποσα golf θα δειτε

Απλα οι περισσοτεροι που αγοραζαν αυτο το αμαξι νομιζαν οτι αγοραζαν ενα κανονικο αμαξι στυλ celica και ετσι...

δεν ειναι ετσι το RX8 καιει πολυ, θελει καλα χερια να το πας πραγματικα γρηγορα ( πισωκινητο ) και γενικα τα εχει τα καπριτσια του, γιαυτο πολλα πωλουνται γρηγορα...

τεσπα sorry για το offtopic...

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφος του γαμπρου μου εχει το RX8, το εχει τωρα 3 χρονια, με τα 230-240 δεν ξερω και ποσο βγαζει. Το παιδι μενει μονιμα Σαμο. Γυρνωντας ξυμερωματα σπιτι απο τη δουλεια περσυ, του εφυγε το πισω μερος με αποτελεσμα να πεσει, ευτυχως γιατι θα επεφτε απο τον κρεμο και θα σκοτωνοταν το παιδι, στην μπαριερα ασφαλειας. Το αποτελεσμα 10.000€. Απλως η πισωκινηση θελει πολυυυυυ respect. Το ξερω :D;) και απο την mercedes του father που δεν εχει και esp.

Υ.Γ. σορυ για το οφτοπικ.

Link to comment
Share on other sites

μαρέσει που λέτε όλοι sorry off topic και στο καπάκι απαντάτε. :D

Αν και γράφτηκαν μερικές ανακρίβιες δεν θα απαντήσω απλά μην μαμήσουμε ποιό πολύ το θέμα.2 σελίδες σχεδόν Off...

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα σας ειναι οτι κρινεται ενα αμαξι μονο απο το γκαζι του...

μαλλον ποτε σας δεν εχετε στριψει με τις πορτες και δεν ξερετε καν τι σημαινει μπλοκε διαφορικο, μαλλον ποτε σας δεν εχετε αλλαξει ταχυτητα με εναν πραγματικα απιστευτο λεβιε ταχυτητων, μαλλον δεν ξερετε τι σημαινει να εχεις βιδωμενη μουρη και να σε νοιαζει μονο που παει ο κωλος...

σορρυ για το offtopic....( ταξιδιωτη εσυ που εχεις M3 περιμενω να με καταλαβεις καλυτερα, golf εχω και εγω αλλα εχω οδηγησει αρκετες φορες RX8...)

φιλε μου ειχα και το rx εχω και την m3.

το rx οπως εχω πει και σε καποια μηνυματα πιο πριν οντως ειναι βιδωμενο στην ασφαλτο,στα στροφιλικια ειναι απαιχτο παρολο που εχει μακρυ αμαξωμα,καλο σαζμαν,αλλα μεχρι εκει,παρουσιαζει πτωση συμπιεσης κι αλλα που εχουν ακουστει.το αμαξι αυτο θελει τον πελατη του και την καταλληλη φροντιδα αν θες να το χεις με αξιοπιστια,για να σου φυγει παντως απο τον δρομο πρεπει να χεις αλλου το μυαλο σου,μιας κι ακομα και στα παντιλικια το νιωθεις οτι το χεις στα χερια σου και δεν ειναι αλλου,η m3 μου ασχετα με τα παραπανω αλογα ειναι σκοτωστρα αν δεν εχεις καλο χερι και τον νου σου στον δρομο.

Link to comment
Share on other sites

Αν λεω, αν θελησω μεθαυριο και βαλω προγραμμα στο tsi οπως ειναι χωρις εξατμιση, μονο προγραμμα και φιλτρο ελευθερας τι πιθανοτητες εχει το τουτου να επιβιωσει?

Link to comment
Share on other sites

Αν λεω, αν θελησω μεθαυριο και βαλω προγραμμα στο tsi οπως ειναι χωρις εξατμιση, μονο προγραμμα και φιλτρο ελευθερας τι πιθανοτητες εχει το τουτου να επιβιωσει?

...να θελήσεις........αλλά απο τι να επιβιώσει?

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα....μαλλον εννοει να επιβιωσει απο το σκισιμο που θα φαει αμα πεσουν στα χερια του 200 αλογα.....

....αμα ξαφνικα γινεις road racer οτι αμαξι και να εχεις δεν θα επιβιωσει εκτος αν ειναι....ιαπωνικο...( κραξτε με ελευθερα.!!)

...αμα λιγο το σεβεσαι τοτε δεν θα εχεις κανενα προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω μετα το προγραμμα σκεφτομαι να φυγω για Παπαδοπουλο να βαλω εξατμιση απο μπροστα μεχρι πισω. Ποσα λεφτα αραγε να μου πει ? αξιζει το κοπο ? και φυσικα τι διαμετρο να βαλω? να εμπιστευτω τα χερια του :D ?

Edited by BillVWRuleZ
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα....μαλλον εννοει να επιβιωσει απο το σκισιμο που θα φαει αμα πεσουν στα χερια του 200 αλογα.....

....αμα ξαφνικα γινεις road racer οτι αμαξι και να εχεις δεν θα επιβιωσει εκτος αν ειναι....ιαπωνικο...( κραξτε με ελευθερα.!!)

...αμα λιγο το σεβεσαι τοτε δεν θα εχεις κανενα προβλημα...

...τα πάντα πρέπει να τα σέβεσαι...για να τα έχεις..πόσο μάλλον ότι τα πιέζεις και παραπάνω με πρόγραμμα και τα λοιπά....

αλλά μην τρελαθούμε...το πρόγραμμα το βάζουμε για να το σκίσουμε..και όχι για να πηγαίνουμε οικογενειακή βολτούλα στο βουνό ..και να χαζεύουμε τη θέα... :D:D

Link to comment
Share on other sites

...τα πάντα πρέπει να τα σέβεσαι...για να τα έχεις..πόσο μάλλον ότι τα πιέζεις και παραπάνω με πρόγραμμα και τα λοιπά....

αλλά μην τρελαθούμε...το πρόγραμμα το βάζουμε για να το σκίσουμε..και όχι για να πηγαίνουμε οικογενειακή βολτούλα στο βουνό ..και να χαζεύουμε τη θέα... :):D

Με μία λέξη...θεός worthy.gif !!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

...τα πάντα πρέπει να τα σέβεσαι...για να τα έχεις..πόσο μάλλον ότι τα πιέζεις και παραπάνω με πρόγραμμα και τα λοιπά....

αλλά μην τρελαθούμε...το πρόγραμμα το βάζουμε για να το σκίσουμε..και όχι για να πηγαίνουμε οικογενειακή βολτούλα στο βουνό ..και να χαζεύουμε τη θέα... :):D

Σκεψου τον σβουρα με καμμια 200αρια αααααγρια αλογα και να πηγαινει οικογενειακή βολτούλα στο βουνό!!!!! :Dpopeye.gif Ειναι δυνατον??? Εεεεεεεεεεεεεεεε ΟΧΙ.

σκισιμο και οποιος αντεξει. Μου φαινεται θα χωσω πολλα αλογα sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif κατω απο το καπω, γιατι βαρεθηκα να με παιρνανε οι τουρμποπ$ρδες στο δρομο fire.gif

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

άμα θέλατε αμάξια για σκίσιμο μάλλον έχετε κάνει λάθος επιλογή κινητήρα....Ας πέρνατε Golf GTi. το να του βγάζεις τα μάτια απο το πρωί έως το βράδυ να είστε σίγουροι οτι σε κάποια φάση θα εμφανίζει προβλήματα.¶σε που γίνετε μικρότερη η ζωή της τουρμπίνας

Link to comment
Share on other sites

Η τουρμπίνα μας πάντως μπορεί να μη χρειαστεί ποτέ καμία επισκευή αν το αυτοκίνητο χρησιμοποιείται ορθολογικά :D Δηλαδή αν ζεσταίνεις πάντα το αυτοκίνητο και δεν το σκίζεις τακτικά χωρίς λόγο με τα γνωστά ανοίγματα με τέρμα γκάζι πρώτης-δευτέρας εντός πόλης σε φανάρια, που περιστρέφουν απότομα την τουρμπίνα από ηρεμία σε πλήρη λειτουργία, μπορεί να μη χαλάσει ποτέ ακόμα κι αν κάνεις 300.000+ χλμ καθώς εμπλέκεται στις 3000 στροφές (εντός πόλης ουσιαστικά μπορείς να οδηγήσεις χωρίς να τη σβουρίξεις ποτέ) και δεν καταπονείται παρά ελάχιστα. Ο κομπρέσσορας είναι πιο επίφοβος για βλάβη μετά από πολλά χλμ καθώς είναι αναπόφευκτη η λειτουργία του κάθε φορά που ξεκινάει το αμάξι από στάση - ωστόσο είναι ρυθμισμένος έτσι ώστε να μην περιστρέφεται ποτέ στο όριο λειτουργίας του και λογικά δεν θα υπάρχει πρόβλημα αφού η VW έχει φροντίσει κατάλληλα. Με πρόγραμμα, φέρνοντας τους υπερσυμπιεστές πιο κοντά στο όριο περιστροφής τους μειώνεται η διάρκεια ζωής τους. Την τουρμπίνα μπορεί να διανύσεις πολλά χλμ και να μην την χρησιμοποιήσεις σχεδόν καθόλου.

Αυτά τουλάχιστον μου είπε ο μηχανικός συνεργείου VW.

Edited by Nismo
Link to comment
Share on other sites

Εγω μετα το προγραμμα σκεφτομαι να φυγω για Παπαδοπουλο να βαλω εξατμιση απο μπροστα μεχρι πισω. Ποσα λεφτα αραγε να μου πει ? αξιζει το κοπο ? και φυσικα τι διαμετρο να βαλω? να εμπιστευτω τα χερια του :D ?

O Παπαδοπουλος εχει καλες τιμες αλλα νομιζω βγαζει μονο μεσαιο τελικο για τα δικα μας. Σαν αποδοση ειναι καλος , σαν ποιοτητα ομως......

Link to comment
Share on other sites

O παπαδόπουλος έχει καλές τιμές και κερδίζεις σε απόδοση.έχει όμως πολύ φόρυβο ακόμα και όταν του ζητήσεις να μην κάνει και έχει κάκηστες κούρμπες...

Edited by twoface
Link to comment
Share on other sites

O παπαδόπουλος έχει καλές τιμές και κερδίζεις σε απόδοση.έχει όμως πολύ φόρυβο ακόμα και όταν του ζητήσεις να μην κάνει και έχει κάκηστες κούρμπες...

Mε λιγα λογια δεν κανει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.